EKSTRA
MENÜ

Antika

Antika haberleri sayfasında güncel ve son dakika Antika hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.698 Antika haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Antika Haberleri

​52 yıldır antika hastanesinde antika ve anılara hayat veriyor

​52 yıldır 'antika hastanesi'nde antika ve anılara hayat veriyor

İSTANBUL'da yarım asrı aşkın süredir ömrünü antika eşyaların restorasyon ve tamiratına adayan Bülent Dönmez, tarihi eserler ve anılara hayat veriyor. Dönmez, ''Eserleri yapıp teslim ettiğimizde gülümsüyorlar. Ağlayarak gelip gülerek ayrılıyorlar. Burası antika hastanesi. Burada antikaların yanı sıra hatıralar da tamir edilmektedir. Kaybolan hatıraları biz burada geri getiriyoruz. İnsanlara hatıralarını geri kazandırıyoruz'' dedi.

24.10.2021Haber
Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı 2. Kez İstanbul’da

Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı 2. Kez İstanbul’da

İstanbul, 4 – 7 Kasım tarihleri arasında 2. Kez ‘Babylons & IAAF Sanat ve Antika Fuarı’na ev sahipliği yapmaya hazırlanıyor. Demos Fuarcılık tarafından Babylons NFT Pazaryeri’nin katkılarıyla İstanbul Kongre Merkezi ve Lütfi Kırdar Kongre Sarayı’nda gerçekleştirilecek organizasyon, yerli ve yabancı birçok sanatçıyı ve eseri tek çatı altında buluştururken, sergilenecek antika parçalar ile de sanatseverleri geçmişe, NFT koleksiyonuyla geleceğe yolculuğa çıkaracak.

22.10.2021Gündem
İnsanlar parça parça satılıyor Sosyal medyanın “kemik tüccarı”

İnsanlar parça parça satılıyor! Sosyal medyanın “kemik tüccarı”

ABD'de yaşayan 21 yaşındaki Jon Pichaya Ferry, kurduğu şirketle TikTok üzerinden insan kemiklerini satılığa çıkartıyor. Her paylaşımı milyonlarca kişi tarafından beğenilen Ferry, yaptığı işi ne kadar masum göstermeye çalışsa da ardındaki gerçek bir o kadar korkutucu. Hazırsanız, 21 yaşındaki gencin, masum bir girişim olarak gösterdiği bu ticaretin ardındaki ürperten gerçeklere bakalım...

18.10.2021Dünya
Sinemalarda bu hafta hangi filmler vizyona girecek İşte haftanın filmleri

Sinemalarda bu hafta hangi filmler vizyona girecek? İşte haftanın filmleri

Hafta sonu tatili öncesi, haftanın filmleri merak konusu oldu. Bu hafta hangi filmlerin vizyona gireceği ve bu filmlerin konuları araştırılan husular arasında yer alıyor. İşte, bu hafta beyaz perdeye yansıyacak yapımlar...

7.10.2021Keyif
Adana’nın her günü festival

Adana’nın her günü festival

İlk defa gidenin “Ben bugüne kadar kebap yememişim” demesi âdetten. Uçağa sırf ciğer ve şırdan yemek için atlayan günübirlikçiler, kendini Tarihi Kazancılar Çarşısı’nın sokak lezzetlerine kaptıranlar da cabası... Adana mutfağından vazgeçemeyenler ve 8-10 Ekim’deki Adana Lezzet Festivali’nde şehre gidecekler için yemeden dönmemeleri gereken tatları derledik.

İstiklal Caddesi’nde büyük kayıp: ‘Denizci’ veda ediyor

İstiklal Caddesi’nde büyük kayıp: ‘Denizci’ veda ediyor

İstiklal Caddesi önemli bir kültürel değerini daha kaybediyor. Beyoğlu’nun en orijinal kitapçısı Denizler Kitabevi, 21 yıllık mekânını kapatarak Kuledibi’ne taşınıyor. Nedeni bilindik: Yüksek kira ve caddenin değişen kimliği.

1.10.2021Kitap Sanat
Seyfi Dursunoğlu’nun 60 yıllık dostu Garabet Baltaoğlu yeğenleri suçladı

Seyfi Dursunoğlu’nun 60 yıllık dostu Garabet Baltaoğlu yeğenleri suçladı

Seyfi Dursunoğlu’nun mirasından pay alabilmek için dava açan iki yeğeni, sanatçının vasiyetnamesini hazırlattığı sırada yanında bulunan eski dostu Garabet Baltaoğlu’nun akli dengesinin yerinde olup olmadığının tespit edilmesini istedi. Baltaoğlu, iki yeğeni vefasızlıkla suçladı: “İstedikleri parada hiçbir hakları yok.”

28.09.2021Magazin
Seri cinayetlerin sırrı: Baron savaşı

Seri cinayetlerin sırrı: Baron savaşı

Ankara’da farklı zamanlarda 5 kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan cinayet zincirinin altından ‘baronların güç savaşı’ çıktı. Kentte hakimiyet kurmak isteyen 2 farklı uyuşturucu çetesinin, güç savaşında aralarında çete lideri ‘Dalin’ lakaplı İsmail Altun’un da bulunduğu 5 kişi öldürüldü.

27.09.2021Gündem
Tarık Akan beşinci ölüm yıl dönümünde anılıyor: Bir daha dünyaya gelsem yine sinemacı olurdum

Tarık Akan beşinci ölüm yıl dönümünde anılıyor: Bir daha dünyaya gelsem yine sinemacı olurdum

"Bir daha dünyaya gelsem, yine kesin sinemacı ve oyuncu olurdum..." İşte sanat yaşamını bu sözlerde anlatan usta oyuncu yönetmen ve yazar Tarık Akan, vefatının beşinci yılında anılıyor.

15.09.2021Magazin
ABDde California Valisi Gavin Newsom referandum sonucunda görevinde kaldı

ABD'de California Valisi Gavin Newsom referandum sonucunda görevinde kaldı

Demokratlar için tarihi önem taşıyan California Valisi Gavin Newsom'un görevden alınması referandumunda, büyük bir farkla valinin görevde kalması kararı çıktı.

15.09.2021 Dünya
100 bin dolara satın aldığı binanın çatı katında servet buldu

100 bin dolara satın aldığı binanın çatı katında servet buldu

David Whitcomb isimli genç adam New York'da Hukuk firması için satın aldığı binanın çatı katında yüzbinlerce dolar değerinde antika koleksiyon buldu. Koleksiyonun değerinin 150.000 ila 200.000 dolar arasında değişebileceği tahmin ediliyor.

3.09.2021Dünya
Serin sulardan sanat dolu sokaklara

Serin sulardan sanat dolu sokaklara

Pandeminin etkisiyle kendini doğanın kollarına atanlar arttıkça sayfiyede farklı bir hareketlilik başladı. Artık resimden heykele, cazdan baleye sanatın her dalı köylerin, kasabaların sokaklarına taşınıyor. Kuşadası’nda 50 sanatçıyla büyük bir illüstrasyon sergisi hazırlayan küratör Selin Atasoy, Bodrum’da iki sergi açan Murat Pilevneli ve tüm üretimini köye taşıyan ressam Murat İrtem ile bu ‘göçün’ nedenlerini konuştuk. Güneşe taşınan sanat etkinliklerinden geniş bir seçki hazırladık.

18.07.2021Seyahat
Mezat nedir, nasıl yapılır Mezat sitelerinde açık artırma nasıl yapılır

Mezat nedir, nasıl yapılır? Mezat sitelerinde açık artırma nasıl yapılır?

Özellikle son dönemlerde sosyal medya hesaplarında canlı olarak mezat ile çok sık karşılaşmak mümkün. O yüzden bu kelimenin tam olarak ne anlama geldiği merak edilen konular içerisinde yer alıyor. Peki, mezat nedir, nasıl yapılır? Mezat sitelerinde açık artırma nasıl yapılır? İşte, tüm detaylar.

15.07.2021Araştırma
Resmi Gazetede yayımlandı Vergi kaçakçılığına düzenleme

Resmi Gazete'de yayımlandı! Vergi kaçakçılığına düzenleme

Vergi kaçakçılığıyla mücadeleye ilişkin bildirim zorunluluğu getirilen mükelleflerin kapsamı ve bildirimlerin usul ve esasları belirlendi.

13.07.2021Ekonomi
Konservatuvar bilmecesi

Konservatuvar bilmecesi

İstanbul Belediyesi Şehir Tiyatroları ve İstanbul Devlet Konservatuvarı’na ev sahipliği yapan Haldun Taner Sahnesi depreme dayanıksız raporu olduğu için restorasyona giriyor. İstanbul Devlet Konservatuvarı’nın yeni binası ise tam bir muamma.

11.07.2021Gündem
İstanbulda dev operasyon Çete çökertildi... Tuvaletten çıkanlar pes dedirtti

İstanbul'da dev operasyon! Çete çökertildi... Tuvaletten çıkanlar 'pes' dedirtti

İstanbul'da hırsızlık çetesi 2 ay süren teknik ve fiziki takibin ardından yakalandı. Operasyon sırasında şüphelilerin klozete atarak saklamaya çalıştıkları yaklaşık 50 bin lira değerinde ziynet eşyası polis ekipleri tarafından bulundu.

9.07.2021Gündem
Rüyada Elmas Görmek Ne Anlama Gelir Rüyada Elmas Bulmak Ve Toplamak Anlamı

Rüyada Elmas Görmek Ne Anlama Gelir? Rüyada Elmas Bulmak Ve Toplamak Anlamı

Rüya yorumları genel olarak oldukça kapsamlıdır. Fakat pek çok kişi farklı rüya deneyimleri de yaşayabilmektedir. Bilinçaltımız kendini dil ile değil görselleştirme yoluyla ifade eder. Bu durumda farklı rüyalara verilecek cevaplarda olmalıdır. Peki, rüyada elmas görmek ve terimleri ne demektir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

8.07.2021Mahmure
Müze hazır ama Prof. Dr. Semavi Eyicenin eşyaları satılmış

Müze hazır ama Prof. Dr. Semavi Eyice'nin eşyaları satılmış

Türkiye'nin ilk 'Bizans sanat tarihi' uzmanı Prof. Dr. Semavi Eyice'nin tabloları ve eşyaları, bir köşkte 'hatıra evi' olarak sergilenecekti ancak Prof. Dr. Eyice'nin ölümünden 2 yıl sonra tablo ve eşyalar İstanbul'da bulunan bir antikacıya satıldı. Eserlerin izini süren DHA ekibi antikacıya ulaştı. İddiaları doğrulayan antikacı, "Hocanın kızları bize geldi. Biz de eşyaları satın aldık. 10- 15 gün içinde hocanın bütün eşyaları satıldı" dedi. İstanbul Sit Alanları Alan Yönetimi Kurucu Başkanı İhsan Sarı ise "Tablo ve eşyaların satımıyla Prof. Dr. Semavi Eyice'nin manevi ölümü de gerçekleşmiş oldu" diye konuştu.

7.07.2021Haber
İstanbulun izlerinden oyuncak tasarlıyor

İstanbul'un izlerinden oyuncak tasarlıyor

Cezveler, fincanlar, lokumluklar, gazyağı lambaları, biblolar ve ahşap ayakkabı kalıpları… Miadını doldurmadığı halde bir kenara itilip gözden çıkarılmış bu objeler, bir ustanın tasarımlarıyla el emeği göz nuru birer oyuncağa dönüşüyor. Şeyda Hacızade’nin oyuncakları eski İstanbul’un izlerini taşıyor.

27.06.2021Hürriyet Pazar
Cumhurbaşkanı Erdoğanın katıldığı televizyon programındaki saatte 09.05 detayı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katıldığı televizyon programındaki saatte '09.05' detayı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün Çankaya Köşkü'nde TRT ortak yayınına katıldı, gündeme dair soruları yanıtladı. Televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın arkasında bulunan saat dikkat çekti. 09.05'te durmuş şekilde görünen antika saatin Atatürk'ün vefat zamanını simgelediği öğrenildi.

2.06.2021Gündem
Bu pazarın geliri Filistinli çocuklara

Bu pazarın geliri Filistinli çocuklara

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan, kurucu başkanı olduğu Toplumsal Gelişim Merkezi ve Sosyal Danışma Derneği (TOGEM–DER) tarafından düzenlenen ve geliri İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs’te yaşayan Filistinli çocuklara bağışlanmak üzere kurulan ‘Artsın Eksilmesin Dönüşüm Pazarı’nı ziyaret etti.

29.05.2021Gündem
Emine Erdoğan, geliri Filistinli çocuklara bağışlanacak dönüşüm pazarını ziyaret etti

Emine Erdoğan, geliri Filistinli çocuklara bağışlanacak dönüşüm pazarını ziyaret etti

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Toplumsal Gelişim Merkezi Eğitim ve Sosyal Dayanışma Derneğince (TOGEM-DER), geliri İsrail işgali altındaki Doğu Kudüs'te yaşayan Filistinli çocuklara bağışlanmak üzere düzenlenen "Artsın Eksilmesin Dönüşüm Pazarı"nı ziyaret etti.

28.05.2021Gündem
Edip Cansever dizeleriyle anılıyor

Edip Cansever dizeleriyle anılıyor

Yeditepe Şiir Armağanı, Türk Dil Kurumu Şiir Ödülü ve Sedat Simavi Edebiyat Ödülü sahibi, "İkinci Yeni" şiir akımının önemli şairlerinden Edip Cansever, vefatının 35. yılında anılıyor.

27.05.2021Keyif
Babamı alan martı

Babamı alan martı

UNESCO Yaşayan İnsan Hazinesi ödüllü sıra dışı çini ustamız Sıtkı Olçar’ın vefatının 10. yıldönümünde, kızı Kübra Olçar Erden’in babası anısına kaleme aldığı Babamı Alan Martı kitabı okurlarla buluştu.

24.05.2021Keyif
Türkiye’nin en güzel meydanları

Türkiye’nin en güzel meydanları

Meydanlar şehirlerin simgesidir. Randevular verilir, kutlamalar yapılır, şehir destanları meydanlarda yazılır. İçinde bulunduğumuz salgın dönemi nedeniyle belki de tarihlerinin en sakin günlerini geçiriyorlar. “Havalar da ısınmışken kısmen sakin olan meydanların tadını çıkaralım” dedik ve jürimize bu hafta Türkiye’nin en güzel meydanlarını sorduk…

23.05.2021Seyahat
‘İyi gelmez mi hiç deniz havası’

‘İyi gelmez mi hiç deniz havası!’

Boğaz’da uzun uzun yürümeyi, deniz kokusunu içinize çekmeyi, martılara simit atmayı siz de özlediniz mi? Yanıtınız evetse, atlayın bir vapura, kurulun ‘arka açık’a... Vapur sefanızı yaparken siz sadece hangi iskelede inmek istediğinize karar verin. Oralarda neler yapılabileceğine dair öneriler de bizden.

Adnan Menderes’in kol saati Demokrasi Müzesinde sergilenecek

Adnan Menderes’in kol saati Demokrasi Müzesi'nde sergilenecek

Aydın'ın Koçarlı ilçesinde, yapımında sona yaklaşılan Demokrasi Müzesi'nde merhum Başbakan Adnan Menderes’e ait antika kol saati, Koçarlı Belediye Başkanı Nedim Kaplan tarafından Aydın Valisi Hüseyin Aksoy'a sergilenmek üzere teslim edildi.

20.05.2021Gündem
Melis Ağazat  “Lady Diana’nın stiline bayılıyorum”

Melis Ağazat “Lady Diana’nın stiline bayılıyorum”

23 yıldır dergiler ve markalar için moda editörlüğü yapan Melis Ağazat, yeni etek koleksiyonuyla adından söz ettiriyor. Lady Diana’nın stilinin kendisine yıllar sonra hala ilham verdiğini söyleyen Ağazat, hem kendi moda anlayışını anlattı hem de sezon trendlerinden örnekler verdi.

11.05.2021Keyif
Kırıklarımızdaki güzellik

Kırıklarımızdaki güzellik

‘Kintsugi’ kusurlardaki mükemmelliği ortaya çıkarma sanatı olarak tanımlanıyor. Antik Japon felsefesine dayanan bu sanatta kırılmış seramikler altın veya gümüşle tamamlanıyor, yaşanmışlıklar değerli bir esere dönüşüyor. Bu sanatı öğreten kurslar şimdi çok popüler..

Yılmaz Morgül: Bu şarkı şiddete ilaç olacak

Yılmaz Morgül: Bu şarkı şiddete ilaç olacak

Yılmaz Morgül, “Gülü Soldurmam” adlı yeni şarkısını beğeniye sundu. Bu şarkıyı şiddet gören kadınlar ve anneler için yazdığını söyleyen şarkıcı, dinleyen hiçbir erkeğin artık kadına şiddette bulunmayacağını iddia ediyor.

21.04.2021Magazin
Bir sanat simsarının anıları: Satışlar arttı, sanat fukaralaştı

Bir sanat simsarının anıları: Satışlar arttı, sanat fukaralaştı

Antik eşyalarla dolu bir evde büyüdüyse de sanatla ilk teması fiziksel kuvveti sayesinde oldu, bir sergide resimlerin asılması için omuz verdi… Akademi yıllarında bu mahcup temas bir tutkuya döndü. Dünya Sanat Günü haftasında Türkiye’nin ilk galeri sahiplerinden Yahşi Baraz ile buluştuk. Kapalıçarşı mezatlarından, New York’un 1970’li yıllardaki avangard sanat ortamlarına, Warhol’lardan Doğançay’lara çok renkli bir yolculuk yaptık...

18.04.2021Gündem
112ye ilham veren ilgi çeken ambulanslar

112'ye ilham veren ilgi çeken ambulanslar

TÜRKİYE'deki 112 Ambulans Sistemi'nin kurucu ekibinde görev yapan Dr. Turhan Sofuoğlu, helikopter ambulanstan uçak ambulansa, deniz ambulansından doktor arabasına kadar farklı sistemleri içeren 300 parçalık model ambulans koleksiyonu oluşturdu. Ambulans sistemlerinde kullanılan mevzuatı hazırlarken de oyuncaklardan ilham aldığını anlatan Dr. Sofuoğlu, "Bu koleksiyonda neredeyse her ülkeye ait farklı yıllarda kullanılan ambulanslar var. Türkiye'deki ambulans sistemleri hepsini harmanlayarak oluşturulmuştur ve salgın hastalıklara karşı oldukça hazırlıklıdır" dedi.

16.04.2021Gündem
Teknolojiyle kullanımdan kalkan eşyalar, antikacılarda değer buluyor

Teknolojiyle kullanımdan kalkan eşyalar, antikacılarda değer buluyor

TÜRKİYE'de bir dönem günlük yaşamda önemli bir yere sahip olan işlevini yitirmiş eşyalar, antikacıların tezgahlarında gelecek nesillere aktarılıyor. Bugün yerini bilgisayarın aldığı daktilolar, yine yerini led lambaların aldığı gaz lambaları başta olmak üzere gündelik yaşamın bir parçası olan çok sayıda eski eşya, antikaya dönüştüğünden evlerde dekoratif eşyalar olarak yerini alıyor.

9.04.2021Gündem
Konyada site içinde çıkan yangında otomobil, motosiklet ve kameriye yandı

Konya'da site içinde çıkan yangında otomobil, motosiklet ve kameriye yandı

Konya'da bir site bahçesinde çıkan yangında park halindeki otomobil, motosiklet ile 2 kameriye yandı. Alevler itfaiye ekiplerinin müdahalesiyle söndürüldü.

5.04.2021Haber

Yazar Sonuçları

Sanat şöleni başlıyor

Ankara’daki kültür sanat faaliyetleri geçen haftadan itibaren canlanmaya başladı. “Merhaba” diyerek biz de bu yazıyla yeni sezona ısınıyoruz. 25 Ekim’den itibaren ise düzenli olarak her pazartesi sanatseverlerle buluşmaya çalışacağız.

11.10.2021

Yıldırım’ı filler basmış!

Adının açıklanmasını istemeyen bir okurumuz özetimle:

30.09.2021

XYZ kuşakları sanatla buluştu

İllüstratör Anej Nuhanovic (42); tecrübeli, duyarlı, şüpheci bir X kuşağı. Endüstriyel tasarımcı Ömer Faruk Boyacı (30); girişimci, esnek, özgür bir Y kuşağı. Karikatürist Arda Mert Tulum (19); işbirlikçi, kararlı, teknolojik Z kuşağından. XYZ kuşaklarının sanatçıları kuşaklar arası iletişimsizliğe ve bireyselleşmeye tepki olarak işbirlikçi ve yenilikçi bir yaklaşımla sanatsal bir buluşma gerçekleştirdi.

23.09.2021

EMİNA’DAN BELGRAD ROTASI

Sırbistan’ın pop müzik yıldızı Emina Jahovic ile Belgrad ziyaretim öncesi bir araya geldim. Kendisinden yapacağım seyahat için öneriler aldım. İşte ünlü sanatçının Belgrad’daki ziyaret rotası...

9.08.2021

Bugün ne yapsak?

İndirimli tatil zamanı geldi. Çok geçmeden bugün bir tatil planı yapın...

27.07.2021

Neyi biriktirdiğinize veya sakladığınıza dikkat edin

İskender Savaşır’ın terapistler ve psikoterapi için önerdiği hassasiyeti konumuz bağlamında bize yol gösterici olması adına kişisel yaşamlarımızda da dikkate alabiliriz.

26.07.2021

Kozbeyli ve Dibek Kahvesi

Ülkemizde en çok tüketilen, insanları buluşturan, yıllarca hatırı olan, geleneğin önemli bir parçası olmuş kahvenin bir de dibek versiyonu var ki bazı turizm merkezlerinde ön plana çıkmaya başladı. Kahve öğütme makinelerinin ortaya çıkması ile eski bilinirliğini kaybeden, ancak son zamanlarda tekrar hatırlanarak, klasik Türk kahvesinin rakibi olmaya çalışan Dibek kahvesi, turistik ve yazlık bölgelerde, menengiç, kakao, sahlep, kahve kreması, dağ kekiği ve keçi boynuzu ile farklı versiyonlarda meraklılarına sunuluyor.

25.07.2021

Tarih, kültür ve lezzet bir arada...

Tarihi yaşatmanın, daha doğrusu geçmişi bugüne bağlayan özgün mimariyi korumanın, kültürel değerlere sahip çıkmanın ne denli önemli olduğunu son Ankara seyahatim sırasında bir kez daha anladım.

26.06.2021

Bu muhtar ne yapıyor

Hürriyet Bursa gazetesi abonesi olan Çekirge Mahalle Muhtarı Coşkun Alıntaş’ın: “En sonunda kafayı yedirttiler bana!” diyerek megafonla poz vererek dert yandığı e-postasını özetimle aktarıyorum:

24.06.2021

Kavala’dan Thassos Adası'na 2  

Geçen haftaki Kavala yazımda Kavala ve Thassos Adası’nın bize sandığınızdan uzak olmadığını, sabah erken saatte çıkacağınız bir yolculukla öğle saatlerinde adada kahve leyfi yapabileceğinizi vurgulamış, önce Kavala’yı anlatmıştım. Bu haftada Thassos (Taşöz) Adası notları ile karşınızdayım.

13.06.2021

Anadolu’nun kalbine yolculuk

Baharın verdiği coşkuya milli bayramların sevincinin katıldığı bugünlerde aklıma düştü Ankara. Genellikle siyasetin ve diplomasinin merkezi olarak anılsa da benim için çok daha derin anlamlar taşır bu kadim kent. İstanbul, akılları ve gönülleri çelse de, modern Türkiye’nin başkenti Ankara hem geçmişi hem bugünüyle görünenin çok daha ötesinde. Geçmişin izini sürelim ve birlikte keşfedelim Anadolu’nun merkezi Ankara’yı.

7.05.2021

En yaşlı prense veda

İngiltere Kraliçesi Elizabeth’in 99 yaşında hayatını kaybeden eşi Edinburgh Dükü Prens Philip’in cenazesi Covid-19 gölgesinde gerçekleşti. İşte Windsor Kalesi’nde yapılan törenden anekdotlar...

19.04.2021

Stil kimliğinizin ipucudur

Antika, vintage eşyalar hayatımızda giyimden aksesuara gittikçe yerini almaya başladı. Günümüzde bu tarz ürünlere olan ilgi her geçen gün artıyor. Geçmişe, eskiye özlemi yansıtan eski eşyalar, bizlere tarihe yolculuk yaptırıyor. Sanatçı Deniz Doğruyol da antikacılardan, eskicilerden, sahaflardan topladığı materyallerle asamblaj ve mixed media kolaj tablolar yapıyor. Bu çalışmalarını ise dünyanın birçok sanat merkezine taşıyor. Eski eşyalar onun elinde bir esere dönüşüyor ve her eseri yaşanmışlığın hikâyesini anlatıyor. Uzun yıllar Los Angeles’ta yaşayan ve resim üzerine eğitim alan Deniz Doğruyol, Amerika ile Avrupa’da birçok sergi açtı. 2018’de İstanbul’a döndü ve çalışmalarını halen İstanbul’da sürdürüyor. Sevgili Deniz ile, projelerini, modayı konuştuk.

11.04.2021