EKSTRA
MENÜ

Akio Miyajima

Akio Miyajima ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Akio Miyajima haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 77 Akio Miyajima haberi bulunmuştur.

Akio Miyajima Haberleri

Türkiye ile Japonya arasında Teknik İşbirliği Anlaşması

Türkiye ile Japonya arasında Teknik İşbirliği Anlaşması

TÜRKİYE ile Japonya arasında Teknik İşbirliği Anlaşması imzalandı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Anlaşma Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)-Japonya Uluslararası İşbirliği Ajansı'nın (JICA) işbirliğini genişletecek ve özellikle de üçüncü ülkelerde işbirliği olanaklarını artıracak" dedi.

13.10.2020Dünya
Milli Savunma Bakanı Akar, Japonyanın Ankara Büyükelçisi Akio ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Akar, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio ile görüştü

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima'yı kabul etti.

12.10.2020Gündem
Japon Büyükelçi Miyajima, Midyatta

Japon Büyükelçi Miyajima, Midyat'ta

JAPONYA'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Mardin'in Midyat Belediyesi'ne ziyarette bulundu.

19.08.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan dev hastanenin açılışında kritik mesajlar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dev hastanenin açılışında kritik mesajlar

Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi bugün hizmete açıldı. Törende Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Japonya Başbakanı Abe'nin ardından konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan açıklamasında "Burası sağlık turizminde Türkiye’nin marka eserlerinden biri olacak. Milletimizle beraber İstanbul Havalimanı ile yakınlığı ile yabancı misafirlerimize de hizmet verecektir. Bu şu demektir artık İstanbul uluslararası bir sağlık merkezi haline gelmiştir" ifadelerini kullandı.

21.05.2020Gündem
Bakan Koca, Japon Büyükelçi ile koronavirüsü konuştu

Bakan Koca, Japon Büyükelçi ile koronavirüsü konuştu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, bir araya geldikleri Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Bay Akio Miyajima ile koronavirüs tehdidine karşı yapılacak çalışmalar hakkında görüştüklerini belirtti.

24.03.2020Gündem
Çalıktan Japonya hamlesi

Çalık'tan Japonya hamlesi

Japonya devletinden ‘Altın Işıklar, Yükselen Güneş ve Boyun Bağı’ nişanı alan, Japon TÜSİAD’ına kabul edilen ilk Türk işinsanı olan Ahmet Çalık’a Tokyo’da Japon iş dünyasının katıldığı özel bir tören düzenlendi. Japon güvenlik şirketi SECOM ile ortak olduklarını kaydeden Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık, “SECOM ile Türkiye’de yaşam çözümleri ve deprem konularında yeni işlere imza atacağız” dedi.

20.02.2020Ekonomi
Türkiye ve Japonya arasında havacılıkta iş birliği

Türkiye ve Japonya arasında havacılıkta iş birliği

Türkiye-Japonya arasında düzenlenen imza töreni ile THY'nin mevcut Tokyo Narita seferlerine ilave olarak Tokyo Haneda'ya da sefer gerçekleştirilebilecek

10.09.2019Ekonomi
Son dakika...  Odunpazarı Modern Müzesi açıldı Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli açıklamalar

Son dakika... Odunpazarı Modern Müzesi açıldı! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Odunpazarı Modern Müzesi'nin açılış töreninde konuştu. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapımı tamamlanan kütüphanenin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı'nda hizmete açmayı planladıklarını söyledi.

7.09.2019Gündem
Çavuşoğluna Japonyanın en yüksek nişanı takdim edildi

Çavuşoğlu'na Japonya'nın en yüksek nişanı takdim edildi

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Türkiye ile Japonya arasındaki ikili ilişkilerin güçlendirilmesi ve dostluğun geliştirilmesi yönünde sergilediği çabalardan ötürü Japonya İmparatoru Naruhito tarafından "Yükselen Güneş Nişanı ve Büyük Kordonu (Grand Cordon of the Order of Rising Sun)" ile taltif edildi.

9.08.2019 Dünya
Çalık’a Japonya Devlet Nişanı

Çalık’a Japonya Devlet Nişanı

Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık’a Japonya ile Türkiye arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesine sunduğu katkılardan dolayı, ‘Altın Işıklar, Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı’ takdim edildi.

28.07.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan Çine gitti

Cumhurbaşkanı Erdoğan Çin'e gitti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Japonya'daki temaslarını tamamlayarak, özel uçak "TC-TRK" ile TSİ 05.45'te Çin'in başkenti Pekin'e hareket etti.

2.07.2019Dünya
Japonya, Cumhurbaşkanı Erdoğanın ziyaretlerine hazırlanıyor

Japonya, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ziyaretlerine hazırlanıyor

Japonya'nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bu yıl Japonya'yı 2 defa ziyaret edeceğini belirterek, "Cumhurbaşkanı düzeyinde daha önce yılda 2 defa ziyaret olmamıştı. Dolayısıyla bunun en verimli bir şekilde gerçekleşmesi için elimizden geleni yapacağız." dedi.

22.03.2019Dünya
Japon teknoloji şirketi Secom, Aktif Bank ile Türkiye pazarına girdi

Japon teknoloji şirketi Secom, Aktif Bank ile Türkiye pazarına girdi

Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut "Halihazırda Türkiye'de 200'ün üzerinde Japon sermayeli şirketimiz var. Bu şirketlere yenilerini eklememiz gerekiyor ki bugün bir tanesini daha ekliyor olmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

11.02.2019Ekonomi
Japonyanın makarnası Türkiyeden

Japonya'nın makarnası Türkiye'den

Anadolu buğdayını Japon sofralarına taşıyan Nisshin Seifun Türkiye, Ankara'dan Tokyo'ya makarna hattı kurarak durum buğdayıyla Japonya'yı fethediyor. Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, dünyanın en kalitelileri arasında gösterilen Anadolu'nun durum buğdayından ürettikleri makarnaları Japonya'ya ihraç eden firmanın Ankara'daki üretim tesisini ziyaret etti. Bakan Varank: "Normal şartlarda Türkiye'nin makarna ihracatında ton başına fiyat 400-450 dolar civarında ama bu makarnayı 800-850 dolara ihraç ediyorlar, bu açıdan oldukça katma değerli bir ürün." açıklamalarında bulundu.

5.12.2018Ekonomi
İlk yurtdışı gezim Türkiyeydi

'İlk yurtdışı gezim Türkiye'ydi'

JAPON Prenses Akiko Mikasa, babasının adını taşıyan Prens Mikasa Vakfı’nın Onursal Başkanı oldu.

13.09.2018Gündem
Samuraylar İstanbul’a geliyor

Samuraylar İstanbul’a geliyor

Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), 19 Eylül’de Türkiye-Japonya İş Konseyi Ortak Toplantısı’nın 24’üncüsünü düzenleyecek.

13.09.2018Ekonomi
Erdoğan’dan 30 Ağustos vurgusu: Saldırılar hedeflerimizden alıkoyamayacak

Erdoğan’dan 30 Ağustos vurgusu: Saldırılar hedeflerimizden alıkoyamayacak

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan başkanlığındaki devlet erkânı, 30 Ağustos Zafer Bayramı kutlamaları dolayısıyla dün Anıtkabir’i ziyaret etti. Devlet yönetiminde ikinci sırada yer alan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, protokolde TBMM Başkanı Binali Yıldırım’ın arkasında yürüdü.

30.08.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Berat Albayrak: ‘Haberi aldığım an...’

Dün “büyük müjde”nin mimarlarından Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’a sordum:

23.08.2020

O tam bir samuray

Japonya’nın Ankara Büyükelçisi Akio Miyajima, Japonya İmparatoru tarafından verilen “Altın Işıklar, Yükselen Güneş Nişanı ve Boyun Bağı”nı Çalık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Çalık’a takdim ettiği sırada 2014 Ağustos’unun ikinci yarısını anımsadım.

29.07.2019

Topkapı Japonya’ya taşınıyor

Gelecek yıl Japonya’da Türkiye yılı. İki ülke arasındaki ilişkilerde de önemli bir atılım yılı olacak. Türkiye yılı kapsamında Topkapı Müzesi’nden önemli eserler Tokyo ve Kyoto’ya gidecek. Türk-Japon İş Konseyi Başkanı Şerif Tosyalı, “Önümüzdeki yıllar Türkiye ve üçüncü ülkeler için ortak yatırımlar gündemde” diyor.

27.10.2018