EKSTRA
MENÜ

Abd Senatosu

Abd Senatosu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Abd Senatosu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.265 Abd Senatosu haberi bulunmuştur.

Abd Senatosu Haberleri

ABD Senatosunda bir koronavirüs vakası daha görüldü

ABD Senatosunda bir koronavirüs vakası daha görüldü

ABD'de Louisiana Senatörü Cumhuriyetçi Bill Cassidy, yeni tip koronavirüse (Kovid-19) yakalandığını duyurdu.

20.08.2020Dünya
ABD Senatosundan TikToka darbe Tasarı onaylandı

ABD Senatosu'ndan TikTok'a darbe! Tasarı onaylandı

ABD Senatosu, hükümet çalışanlarına mobil cihazlarına Çin merkezli sosyal medya platformu TikTok'u indirmeyi yasaklayan yasa tasarısını onayladı.

6.08.2020Teknoloji
Senatodan geçti Trumpın Ulusal İstihbarat Direktörü belli oldu

Senatodan geçti! Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörü belli oldu

ABD Senatosu, Başkan Donald Trump'ın Ulusal İstihbarat Direktörü (DNI) adayı John Ratcliffe'i onayladı.

21.05.2020Dünya
ABD Senatosu Uygur Türkleri için sunulan yasa tasarısını onayladı

ABD Senatosu Uygur Türkleri için sunulan yasa tasarısını onayladı

ABD Senatosu, Sincan Uygur Özerk Bölgesi'ndeki Uygur Türklerine yönelik baskı politikalarından dolayı Çinli yetkililere yaptırım uygulanmasını öngören yasa tasarısını onayladı.

14.05.2020Dünya
Altın yatay, petrol geriledi

Altın yatay, petrol geriledi

ABD Senatosu’nda 2.0 trilyon dolarlık yardım paketinin imzalanması beklenirken, altın yükseldiği 1613 dolarda işlem görürken, Brent petrolün varil fiyatı 30 doların altına çekildi.

25.03.2020Ekonomi
Adalet Bakanı Gülden ABD Senatosunun Ermeni kararına sert yanıt

Adalet Bakanı Gül'den ABD Senatosu'nun Ermeni kararına sert yanıt

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, (ABD Senatosu'nun Ermeni kararı) Bu karar ülkemiz, milletimiz açısından yok hükmündedir." ifadelerinde bulundu.

13.12.2019Haber
ABD Senatosu Hong Konga yaptırım öngören tasarıyı kabul etti

ABD Senatosu Hong Kong'a yaptırım öngören tasarıyı kabul etti

ABD Senatosu, Çin'in Özel İdari Bölgesi Hong Kong'da insan hakları ihlallerine yol açan Çinli ve Hong Konglu yöneticilere yaptırım uygulanmasını ve bölgenin "ayrıcalıklı ticaret statüsünün" yıllık olarak gözden geçirilmesini öngören tasarıyı onayladı.

20.11.2019Dünya
ABD Senatosunda Türkiye karşıtı skandal tasarı

ABD Senatosunda Türkiye karşıtı skandal tasarı

ABD Senatosunun, Suriye sınırındaki terör örgütü YPG/PKK'ya yönelik başlatılan "Barış Pınarı Harekatı" dolayısıyla Türkiye'ye karşı bir yaptırım paketi hazırladığı bildirildi.

10.10.2019Dünya
ABD Senatosu hükümetin açılmasını oylayacak

ABD Senatosu hükümetin açılmasını oylayacak

ABD Senatosu 24 Ocak Perşembe günü yerel saatle 14:30'da hükümetin açılması için gereken bütçeyi oylayacak. Bütçede ya Trump'ın duvar talebi için gereken ödenek sağlanacak ya da hükümetin yalnızca 2 hafta süre için açılmasına olanak sunacak ödeneğe onay verilecek.

23.01.2019Dünya
Son dakika.. Suudi Arabistandan ABDnin kararına sert tepki

Son dakika.. Suudi Arabistan'dan ABD'nin kararına sert tepki

Suudi Arabistan, ABD Senatosu'nun gazeteci Cemal Kaşıkçı cinayetinden Suudi Veliaht Prens Muhammed bin Selman'ı sorumlu tutan kararının "asılsız ve kanıtsız iddialar sonucunda alındığını" ileri sürdü.

17.12.2018Dünya
Trump’a rağmen Prens’e darbe

Trump’a rağmen Prens’e darbe

ABD Senatosu’nun Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’ı Kaşıkçı cinayetinden sorumlu tutan karar tasarısını kabul etmesinin etkileri tartışılıyor. Trump’ı baypas eden Senato kararının Prens Selman’a açılacak bir davada karar gerekçesi olarak kullanılma ihtimali bulunuyor.

15.12.2018Dünya
Zuckerberg, APnin çağrısına yanıt verdi -

Zuckerberg, AP'nin çağrısına yanıt verdi -

Facebook'un kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg'in, Avrupa Parlamentosu'ndaki (AP) siyasi grup başkanlarıyla görüşeceği bildirildi.

17.05.2018Ekonomi
Senato, Trumpı onaylamadan tatile çıktı

Senato, Trump'ı 'onaylamadan' tatile çıktı

ABD Senatosu, ABD Başkanı Donald Trump yönetiminin hiçbir önemli yasa teklifini onaylamadan yaz tatiline girdi. Senato, Başkan Donald Trump'ın yasama tatili süresince memnun olmadığı yetkilileri görevden almasının ve yeni atamalar yapmasının da önünü kesti.

4.08.2017Dünya
ABD’li senatörlerin “Gülen mektubu” sahte çıktı

ABD’li senatörlerin “Gülen mektubu” sahte çıktı

Altı senatörün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’e yazdığı ve Fetullah Gülen’i övücü sözler içerdiği öne sürülen mektup tartışma yaratmıştı. hurriyet.com.tr’ye konuşan Türk ve Amerikalı yetkililere göre o mektup sahte. Bir Türk yetkili bu sahteciliğin arkasında, dezenformasyon yapmak isteyen FETÖ’nün veya yabancı bir istihbarat servisinin olabileceğini söyledi.

5.08.2016Dünya
Beyaz Sarayda bomba paniği

Beyaz Saray'da bomba paniği

BEYAZ Saray Sözcüsü Josh Earnest’in günlük basın toplantısı sırasında gelen bir bomba ihbarı nedeniyle, toplantı yarıda kesilerek gazeteciler bina dışına çıkarıldı.

9.06.2015Dünya
İstihbarat reformu Senato’ya takıldı

İstihbarat reformu Senato’ya takıldı

ABD Başkanı Barack Obama’nın Ulusal Güvenlik Ajansı’nı sınırlandırmak için hazırladığı yasa tasarısı ABD Senatosu’nda reddedildi.

23.05.2015Dünya
CIA işkence için 81 milyon dolar uzmanlık ücreti ödemiş

CIA işkence için 81 milyon dolar uzmanlık ücreti ödemiş

ABD Senatosu'nun yayımladığı 'Tutuklama ve Sorgulama Yöntemleri' raporunun ifşa ettiği CIA işkencelerinin yankıları sürerken, kurulan işkence mekanizmasının yeni ayrıntıları da ortaya çıkıyor. CIA’in El Kaide mensuplarına yapılacak etkili işkence programlarını hazırlayan kişilere bu “uzmanlıkları” için toplam 81 milyon dolar (yaklaşık 182 milyon TL) ödediği anlaşılıyor.

11.12.2014Dünya
NSAin telefon kayıtları tutmasını yasaklayan tasarı engellendi

NSA'in telefon kayıtları tutmasını yasaklayan tasarı engellendi

ABD Senatosu, Amerikalıların telefon kayıtlarının NSA tarafından toplu halde tutulmasına son verilmesini öngören tasarıyı bloke etti.

19.11.2014Dünya
Obamadan seçim değerlendirmesi: Sizi duyuyorum

Obama'dan seçim değerlendirmesi: Sizi duyuyorum

ABD Başkanı Barack Obama, Cumhuriyetçilerin zaferi ile sonuçlanan ara seçimlerin ardından uzlaşı mesajı verdi. Amerikalıların çoğunluğunun Washington’da işlerin doğru gitmediğine inandığını dile getiren Obama, seçmenlere "Sizi duyuyorum" diye seslendi.

6.11.2014Dünya
Cumhuriyetçiler ezdi

Cumhuriyetçiler ezdi

ABD’deki ara seçimler Cumhuriyetçiler için beklenenden büyük bir zaferle sonuçlandı. Temsilciler Meclisi’nden sonra Senato’yu da kaybeden Demokratlar, sonuçtan Beyaz Saray’ı sorumlu tutttu. Obama da Kongre’yi yitirmiş ve bir daha seçilme şansı olmayan bir başkan olarak, geri kalan son iki yılında resmi olarak bir ‘topal ördek’ oldu.

5.11.2014Dünya
ABDde ara seçimler: Obama iki cephede de kaybetti

ABD'de ara seçimler: Obama iki cephede de kaybetti

ABD'deki ara seçimlerde resmi olmayan sonuçlara göre Cumhuriyetçi Parti, Kongre'nin iki kanadında da çoğunluğu elde etti.

5.11.2014Dünya
ABD Senatosu’nda Türkiye ve IŞİD petrolü iddiaları

ABD Senatosu’nda Türkiye ve IŞİD petrolü iddiaları

ABD Senatosu’nda düzenlenen oturuma IŞİD’in Türkiye'de petrol sattığına dair iddialar damga vurdu. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, IŞİD’in petrol sattığı ülkelerden birinin Türkiye olduğunu söyledi. Senatör Ed Markey, "Kaçak petrol, IŞİD ordusunun yaşam kaynağı haline geldi. O yüzden biraz Türkiye hakkında konuşun. Bunu durdurmak için çabalarımız neler olacak?" diye sorunca; Kerry, konuyu basına kapalı görüşmeyi teklif etti.

17.09.2014Dünya
Code Pink yine görev başında

Code Pink yine görev başında

ABD Senatosu Silahlı Hizmetler Komitesi’ndeki Irak ve Şam İslam Devleti’ne (IŞİD) karşı izlenecek stratejinin ele alındığı toplantıya savaş karşıtı grup Code Pink’in protestosu damgasını vurdu.

17.09.2014Dünya
ABD Senatosunda Erdoğan atışması

ABD Senatosu'nda Erdoğan atışması

ABD’nin yeni Ankara büyükelçisi John Bass’in Senato’daki onay oturumuna, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın otoriteleşmesi tartışması damga vurdu. Senatör John McCain, Bass’e Erdoğan’ın otoriterleşip otoriterleşmediğini sordu. Bass uzun süre soruya cevap vermekten kaçındı. Ancak McCain soruya cevap alamadığı takdirde Bass’i veto edeceğini söyleyince, 3 dakika 25 saniye süren bir atışmanın ardından Bass sonunda söyledi: “Bu doğrultuda bir kaymadır evet.”

15.07.2014Dünya
Dr. Öz: “Heveslendirici dilimden dolayı sorumluyum”

Dr. Öz: “Heveslendirici dilimden dolayı sorumluyum”

“Amerika’nın Doktoru” lakaplı Dr. Mehmet Öz, ABD Senatosu'nda verdiği ifadeyle ilgili Hürriyet’e açıklamada bulundu.

19.06.2014Dünya
Doktor Mehmet Öz, ABD Senatosunda kendini savundu

Doktor Mehmet Öz, ABD Senatosu'nda kendini savundu

ABD'de yaşayan kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz, sunduğu televizyon programında tanıtılan ve kilo kaybına yardımcı olduğu belirtilen ürünlerle ilgili ABD Senatosu'nda ifade verdi.

18.06.2014Dünya
Ermeni tasarısı gündeme alınmadı, sırada 24 Nisan var

Ermeni tasarısı gündeme alınmadı, sırada 24 Nisan var

‘Ermeni Soykırımı’ karar tasarısı, 24 Nisan’dan önceki son çalışma gününde ABD Senatosu’nun genel kurul gündemine alınmadı ve içerik olarak kadük oldu. Şimdi sırada, 1915 Olayları’nın yıldönümü sayılan 24 Nisan’daki geleneksel başkanlık bildirisi var. Bir kez daha, “Obama ‘soykırım’ diyecek mi demeyecek mi?” tartışması bizi bekliyor.

12.04.2014Dünya
ABD, KYB ve KDPyi terör listesinden çıkarıyor

ABD, KYB ve KDP'yi terör listesinden çıkarıyor

ABD, Kuzey Irak’taki iki büyük Kürt partisini terör listesinden çıkarmaya hazırlanıyor.

12.04.2014Dünya
Dışişleri Bakanlığından ABDye kınama

Dışişleri Bakanlığı'ndan ABD'ye kınama

ABD Senatosu’nun Dış İlişkiler Komitesi’nde görüşülen 'Ermeni Soykırımı' karar tasarısının 12’ye 5 oyla kabul edilmesi üzerine Dışişleri Bakanlığı'ndan sert bir açıklama yapıldı.

11.04.2014Dünya
10 soruda Ermeni tasarısı

10 soruda Ermeni tasarısı

ABD Senatosu'nun Dış İlişkiler Komitesi’nin önceki gün kabul ettiği S.RES.410 sayılı ‘Ermeni Soykırımı’ karar tasarısı gündemi etkiledi. İşte 10 soruda tasarıyla ilgili merak edilenler…

11.04.2014Dünya
ABD Senatosundaki Ermeni tasarısı komiteden geçti

ABD Senatosu'ndaki Ermeni tasarısı komiteden geçti

ABD Senatosu’nun Dış İlişkiler Komitesi’nde görüşülen S.RES.410 sayılı Ermeni Soykırımı karar tasarısı 12’ye 5 oyla kabul edildi. Tasarının Kongre sürecinden geçmesi için tatile girilmeden, bu akşama kadar Senato Genel Kurulu’nda ele alınması gerekiyor.

10.04.2014Dünya
Davutoğlu, Kerry ile soykırım tasarısını görüştü

Davutoğlu, Kerry ile 'soykırım' tasarısını görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile 1915 olaylarının 'soykırım' olarak tanınmasına ilişkin tasarıyı görüştü.

10.04.2014Dünya
CIA’in işkence yöntemleri açıklanıyor

CIA’in işkence yöntemleri açıklanıyor

ABD Senatosu'nda yapılan oylamada, Bush yönetimi sırasında CIA'in uyguladığı işkence yöntemlerine ilişkin raporun yayınlanmasına karar verildi.

4.04.2014Gündem
ABD Senatosu’nda çok kritik Ermeni tasarısı

ABD Senatosu’nda çok kritik Ermeni tasarısı

ABD'de, 1915 olaylarının yıldönümü olarak kabul edilen 24 Nisan yaklaşırken, Kongre’ye çok kritik bir ‘soykırım’ tasarısı sunuldu. Önümüzdeki üç haftalık süre zarfında Türk-Amerikan ilişkilerinde yine büyük sarsıntıya neden olabilecek tasarı, bu kez Kongre’nin üst kanadı Senato’da gündeme geldi. Hazırlayıcılarından biri ise ülkenin en etkili siyasetçilerinden Senato Dış İlişkiler Komitesi Başkanı Robert Menendez. Durumu kritik hale getiren başka bir ayrıntı, Türkiye’nin Washington Büyükelçiliği koltuğu geçiş dönemi nedeniyle boş.

4.04.2014Dünya
ABDde Türkiye aleyhtarı tasarı patlaması

ABD'de Türkiye aleyhtarı tasarı patlaması

Türkiye’deki Twitter ve YouTube yasaklarının da etkisiyle, ABD Kongresi’nde Türkiye aleyhtarı karar tasarılarında patlama yaşanıyor. Bir Senato kınaması, Başkan Obama’ya giden bir şikâyet mektubu, Hıristiyanların Türkiye’de el konulan mallarına ilişkin bir tasarının ardından, şimdi de Temsilciler Meclisi’nde Türk hükümetini sert bir dille eleştiren ve sosyal medya yasaklarını kaldırmaya davet eden başka bir karar tasarısı hazırlandı.

2.04.2014Dünya
ABD’de Türkiye’yi kınayan tasarı

ABD’de Türkiye’yi kınayan tasarı

Twitter’ın ardından YouTube’a da getirilen yasaktan sonra ABD Senatosu’nda Türkiye’deki kısıtlamaları kınayan bir karar tasarısı hazırlandı. Tasarıda, “ABD Senatosu, Türk hükümetinin Türkiye’deki basın özgürlüğü, ifade özgürlüğü ve internet özgürlüğüne getirilen kısıtlamalarını kınamaktadır” denildi.

27.03.2014Dünya
ABD Senatosu: Bingazi saldırısı önlenebilirdi

ABD Senatosu: Bingazi saldırısı önlenebilirdi

ABD Senatosu İstihbarat Komitesi, ABD'nin Libya'da Bingazi'deki diplomatik misyonuna 2012 yılında düzenlenen saldırının önlenebileceğini bildirdi.

16.01.2014Dünya
Oylama tarihi belli oldu

Oylama tarihi belli oldu

ABD Senatosu, Obama’nın Suriye’ye müdahale talebiyle ilgili ilk oylamayı Çarşamba günü yapacak.

9.09.2013Spor Arena
HSBC’den ‘para aklama’ özrü

HSBC’den ‘para aklama’ özrü

DÜNYANIN en büyük bankalarından HSBC’nin yöneticileri, organize suç örgütlerinin para aklama operasyonlarında bankanın kullanılmasına ortam yaratıldığı için özür dilediler.

18.07.2012Ekonomi
Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -3-

Ne Yapmalı Dedik İşte Cevabınız -3-

Ermeni iddialarıyla ilgili Türkiye her yıl 24 Nisan yaklaşırken bir tehditle karşı karşıya geliyor. Bir işkence mekanizması gibi önümüze getirilen bu tehdide karşı köklü bir çözüm bulmalıyız demiş ve sizin fikrinizi sormuştuk. İşte sizin cevaplarınız...

7.03.2010Gündem
11111111

11111111

24.09.2009Gündem