GeriSağlık Çiğ köfte yiyerek zayıflayın
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Çiğ köfte yiyerek zayıflayın

Çiğ köfte yiyerek zayıflayın

Diyet yapanların yeni tercihi çiğ köfte hem tok tutuyor hem zayıflatıyor.

Bu sıcak yaz aylarında çeşit çeşit diyet listeleri, sağlığımızı tehdit eden zayıflama hapları derken aç kalınacak uzun günler ve sevdiğimiz yiyeceklerden uzak durma çabasının getirdiği mutsuzluk bizi oldukça etkiliyor. Hem tok tutan hem zayıflamamıza destek sağlayan ve çok severek yediğimiz çiğ köfte bu zor sürecin kurtarıcısı oluyor.

Son yıllarda kolay ulaşılabilir, lezzetli, pratik ve her keseye uygun olmasıyla tercih edilen çiğ köfte diyet yapan kişilere de can simidi oldu. Diyet yapanlar, hem sevdikleri çiğ köfteden uzak kalmayacaklar hem de zayıflamak adına en büyük desteği çiğ köfteden görecekler.

Çok iyi bir ara öğün alternatifi

Uzman Diyetisyen Ali Dereli; “Çiğ köfte 3-4 adet tüketildiğinde çok iyi bir ara öğün alternatifi olabilir. Esmer bulgurun kan şekerine, cevizin kolesterole, limon, acı ve baharatların metabolizma hızına olumlu etkilerini düşünecek olursak eğer çiğ köftenin iyi bir tercih olduğu kanaatine varabiliriz. Özellikle son yıllarda daha da yaygınlaşan fabrikasyon üretim ile et konulmadan yapılan çiğ köfteler sağlığı olumsuz etkileyebilecek birtakım olumsuzluklardan da uzaklaşmış durumda. Bu durum da, iyi kalite belgelerine sahip, sağlıklı olarak hazırlanmış, paketlenmiş ve saklama koşullarına dikkat edilmiş çiğ köfteye diyetinizde rahatlıkla yer verebilirsiniz” şeklinde açıklama yaptı.

False