MENÜ

Türk Gençlik Federasyonu

Türk Gençlik Federasyonu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Türk Gençlik Federasyonu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.255 Türk Gençlik Federasyonu haberi bulunmuştur.

Türk Gençlik Federasyonu Haberleri

Adımlar sağlık için atıldı

Adımlar sağlık için atıldı

Herkes İçin Spor Federasyonu tarafından Fatih Ormanı'nda düzenlenen ‘Bahara Merhaba’ yürüşüne katılan 7'den 70'e yüzlerce kişi, 4 kilometrelik parkur adımlarını sağlık için attılar.

21.04.2002Spor Arena
Bilardo ambargoyu deldi

Bilardo ambargoyu deldi

KKTC Bilardo Federasyonu, Uluslararası Bilardo Birliği'ne (UMB) üye oldu.

28.05.2002Spor Arena
Süreyya Ayhan niye koşmuyor

Süreyya Ayhan niye koşmuyor?

Yaklaşık bir yıl önce Kanada, Edmonton'daki 8. Dünya Atletizm Şampiyonası'nda genç bir kadın atlet tüm Türkiye'yi sabah karşı ekran başına toplamayı başarmıştı. Bu, uzun yıllardır uykudaki Türk atletizmi için görülmedik bir durumdu.

27.07.2002Spor Arena
Kısa kısa

Kısa kısa

11.08.2002Spor
Yüz karaları

Yüz karaları!

FILA, İran'ın başkenti Tahran'da yapılan Dünya Serbest Güreş Şampiyonası'nda altın madalya kazanan Doğan ile bronz madalyalı Gülhan'ın idrar numunelerinde doping maddesi saptandığını bir yazı ile Türkiye Güreş Federasyonu'na bildirdi.

2.10.2002Spor
Tekerlekli sandalyeyle salıncak keyfi

Tekerlekli sandalyeyle salıncak keyfi

Beşiktaş Belediyesi, Levent'te bir engelliler parkı açtı. Dilek Sabancı Parkı'nda engelliler basketbol oynayabiliyor, kimsenin yardımı olmadan özel yapılmış salıncağa binebiliyor, doyasıya eğlenebiliyor.

4.10.2002Spor Arena
Avrasyada maraton heyecanı

Avrasya'da maraton heyecanı

24. Kıtalararası Avrasya Maratonu yarın İstanbul Boğaziçi Köprüsü'nden start alacak. Güvenlik nedeniyle katılımın 75 bin kişiyle sınırlandığı maraton, TRT'den naklen yayınlanacak. Organizasyon nedeniyle 08:00-14:00 saatleri arasında İstanbul'un bazı bölgeleri araç trafiğine kapatılacak.

26.10.2002Spor
Maratonun galibi Kenyalı atlet

Maraton'un galibi Kenyalı atlet

24. Kıtalararası Avrasya Maratonu'nu, Kenyalı David Kiptanui, bayanlarda da Ukraynalı Rimma Dubovik, 2.37.19.00'lık derecesiyle kazandı. 15 kilometrelik koşunun galipleri erkeklerde İngiliz Eric Kiplageti, bayanlarda da Cathy Mutwa oldu.

27.10.2002Spor Arena
Varoş Vücut Timi

Varoş Vücut Timi

Varoşlardaki spor salonları vücutlarını beğendirmek için deli gibi çalışan erkeklerle dolup taşıyor. Türkiye'de çoğunluğu varoşlarda açılan 2 binin üzerinde vücut geliştirme salonu var. Vücut çalışan erkeklerin sayısı son beş yılda üç kat arttı.

16.11.2002Spor Arena
Hükümette görev dağılımı

Hükümette görev dağılımı

58. Hükümet'te görev dağılımı belirlendi. Buna göre, Başbakan Abdullah Gül'e MGK Genel Sekreterliği ve MİT Müsteşarlığı bağlandı. Başbakan Yardımcıları ve Devlet Bakanlarına bağlı ve ilgili kuruluşlar ile görevler şöyle:

21.11.2002Ekonomi
OECD: Reformları sürdürün enflasyon ve faizi indirin

OECD: Reformları sürdürün enflasyon ve faizi indirin

OECD'nin son ‘‘Dünya Ekonomisi Raporu’’nda, Türkiye'nin borç riskini azaltmak için enflasyon ve faiz oranlarını düşürmesi gerektiğine dikkat çekildi. Raporda, ‘‘Bunun için de yeni hükümetin reformlarını sürdürmesi gerekiyor’’ denildi.

22.11.2002Ekonomi
Hükümet Programının tam metni

Hükümet Programı'nın tam metni

Başbakan Abdullah Gül'ün Meclis'te cumartesi günü okuyarak açıkladığı 58'inci hükümetin programının tam metni:

26.11.2002Gündem
Otomobil, müzik, resim ve hayvan seven bir kabine

Otomobil, müzik, resim ve hayvan seven bir kabine

Seçimler yapılır, hükümetler kurulur. Gözler ve dikkatler hep bu hükümetlerin siyasi duruşlarına, siyasi profillerine kilitlenir. Ne kadar solda, ne kadar sağda oldukları, ne kadar şahin ya da güvercin durdukları, milli görüşten mi, radikal kökenden mi geldiklerine bakılır.

7.12.2002Kelebek

Yazar Sonuçları

Biri ay yıldızlı, öbürü bol yıldızlı

GÜNLERDİR kendimi, aklımı, geriye, yıllar öncesine götürüyorum. Yaş saatimi 35 yıl geriye aldım.

29.05.2002

Futbol sorularına devam

SEVGİLİ okuyucularım, Ankara'da istifalardan, her dakika yapılan basın toplantılarından, üretilen dedikodu, senaryo ve kulislerden, kısır siyaset çekişmelerinden siz de bıktınız, ben de bıktım. O yüzden, bugün konuyu biraz değiştireceğim.

15.07.2002

Tarikatların kafası karışık

TARİKAT ve cemaatler, yaklaşan 3 Kasım seçimlerine nasıl bakıyorlar? Bu konudaki gelişmeleri izleyen Ankara'daki bir dostumuz, yaptığımız görüşmede tarikat ve cemaatlerde de kafaların karışık olduğunu belirtip, şu noktalara dikkatimizi çekti:

2.09.2002