MENÜ

Lys

Lys ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Lys haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.884 Lys haberi bulunmuştur.

Lisans Yerleştirme Sınavı (kısaca LYS), Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2010 yılından itibaren uygulamaya başlanan test türü bir sınavdır. Her yıl haziran ayı içerisinde gerçekleştirilen sınav, Türkiye Cumhuriyeti sınırlarında bulunan ilköğretim, lise ve üniversite binalarında uygulanır. Sınav, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan ve Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Azerbaycan, Bosna-Hersek, Kırgızistan, Gürcistan veya Kazakistan'da üniversiteye girmek isteyen (YGS'de barajı geçmiş olan) adayların girdiği bir sınavdır. Sınav soruları her sene ÖSYM tarafından hazırlanır.

Devamı...

Lys Haberleri

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak 2017 LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? 2017 LYS sonuç tarihi

2017 LYS sonuçlarının açıklanacağı tarih için nefesler tutuldu. Alacakları puan doğrultusunda üniversite tercihlerini yapacak olan adaylar, sonuçların açıklanıp açıklanmadığını takip edebilmek için sık sık ÖSYM'nin resmi sayfasını ziyaret ediyor. ÖSYM'nin resmi internet sitesinde yer alan sınav takvimine göre sonuçlar temmuz ayında açıklanacak. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

29.6.2017Gündem
LYS sonuçları için geri sayım başladı ÖSYM tarih verdi

LYS sonuçları için geri sayım başladı! ÖSYM tarih verdi!

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak sorusu üniversite adayları tarafından araştırılmaya devam ediyor. Uzun çalışma temposunun ardından sonuçların açıklanması için meraklı bekleyişini sürdüren vatandaşlar, ÖSYM'nin yapacağı açıklamaya kilitlendi. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, tercihler için büyük önem arz eden 2017 LYS sonuçları ve detaylı bilgiler

28.6.2017Eğitim
Mezunların başarı durumlarını da değerlendirin

Mezunların başarı durumlarını da değerlendirin

Ülkemizde üniversitede öğrenim görme hakkı elde edebilmek kolay değil. Yüzbinlerce gencin yoğun bir çalışma temposuyla hazırlandığı üniversiteye giriş sınavlarının amacı başarılı adayları seçerek üniversite ve programlara yerleştirmek. Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Sistemi (ÖSYS) bu amaçla puan bazında bir sıralama ve eleme sistemi uyguluyor.

26.6.2017Eğitim
İstanbul’a okumaya giden koca, sınıf arkadaşı ile sözlendi

İstanbul’a okumaya giden koca, sınıf arkadaşı ile sözlendi

Adana’da 3 çocuk annesi Şükran Bezgin, kocasının üniversite okumak için gittiği İstanbul’da sınıf arkadaşı ile sözlenip kendilerini terk ettiğini ileri sürdü.

26.6.2017Gündem
Arkadaşının ÖSYM şifresini çalıp tercihini değiştirdi

Arkadaşının ÖSYM şifresini çalıp tercihini değiştirdi

İstanbul'da, arkadaşı tarafından üniversite tercihleri değiştirilen lise son sınıf öğrencisi Enes Mollaahmetoğlu, LYS'den çok yüksek puan almasına rağmen, tercih etmediği bir üniversiteye yerleşti

25.6.2017Gündem
2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak LYSde kimler tercih yapabilecek

2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS'de kimler tercih yapabilecek?

2017 LYS sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından merakla beklenen konular arasında yer alıyor. Geçtiğimiz günlerde LYS tüm sınav oturumlarını gerçekleştirmişti ve öğrenciler sınavlarda oldukça ter döktürmüştü. LYS sınavlarının tamamlanmasının ardından öğrenciler şimdi de ÖSYM'nin sınav sonuçlarını açıklamasını bekliyorlar. Peki, 2017 LYS sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS'de kimler tercih yapabilecek? İşte detaylar.

23.6.2017Eğitim
Üniversite tercihleri 18-26 Temmuzda

Üniversite tercihleri 18-26 Temmuz'da

ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu dün yayımladı. Adaylar,18-26 Temmuz arası tercih yapacak.

22.6.2017Eğitim
2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı LYS tercihlerini kimler yapabilecek

2017 LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla erişime açıldı! LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

2017 LYS tercih kılavuzu milyonlarca Üniversite hayali kuran aday tarafından büyük bir merakla bekleniyordu. LYS tercih kılavuzu ÖSYM tarafından ön bilgi amacıyla adayların erişimine açıldı. ÖSYM, ön bilgi amaçlı 2017-ÖSYS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu internet sitesi üzerinden paylaştı. Buna göre tercihler 18-26 Temmuz arasında yapılacak. Adaylar kılavuzda yer alan Tablo 3’teki önlisans ve Tablo 4’teki lisans programları bilgilerine göre tercih işlemlerini yapacak. Peki, LYS tercihlerini kimler yapabilecek?

22.6.2017Eğitim
Üniversite kontenjanları 58 bin arttı

Üniversite kontenjanları 58 bin arttı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Bu sene üniversite öğrenci kontenjanlarında geçen yıla göre yaklaşık 58 bin 284 artış olacak. Lisans programlarında 473 bin 776, ön lisans programlarında ise 436 bin 904 olmak üzere, toplam kontenjan 910 bin 680 olacak" dedi.

22.6.2017Eğitim
LYS 2017 adaylarına ÖSYMden önemli uyarı

LYS 2017 adaylarına ÖSYM'den önemli uyarı!

LYS 2017'ye katılım sağlayan yüz binlerce aday için ÖSYM bazı uyarılarda bulundu. Aday İşlemleri Sistemi'nde (AİS) yer alan bilgilerinde herhangi bir yanlışlık olduğunu düşünen adayların, 21 Haziran-03 Temmuz tarih aralığında değişiklik işlemlerini gerçekleştirmeleri gerektiğini belirten ÖSYM, mevcut okul birinciliği olan fakat sistemde görünmeyenlerin sorunu mezun oldukları okul üzerinden düzeltebileceklerini ifade etti

21.6.2017Eğitim
LYS şampiyonlarına burs verecek

LYS şampiyonlarına burs verecek

Üniversite hayali kuran milyonlarca öğrenci Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sonuçları ve yerleştirme puanlarının açıklanmasını heyecanla beklerken, onlar kadar heyecanlı bir bekleyişte üniversitelerde sürüyor. Adaylar iyi bir üniversiteye yerleşme hayali kurarken, üniversiteler de üstün başarılı öğrencilerin çekim merkezi olabilmek için kıyasıya yarışıyor.

21.6.2017Ekonomi
Sağlık Bilimleri Üniversitesinden LYS şampiyonlarına burs

Sağlık Bilimleri Üniversitesi'nden LYS şampiyonlarına burs

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Lisans Yerleştirme Sınavlarında (LYS) başarılı olan ve kendilerini tercih edecek öğrencilere Sağlık Bilimleri Haydarpaşa Eğitim ve Yardımlaşma Derneği (SAHADER) aracılığıyla burs verileceğini duyurdu.

21.6.2017Eğitim
Uzmanlar uyarıyor: Son karar adayın olmalı

Uzmanlar uyarıyor: Son karar adayın olmalı!

Üniversite maratonunda sınavlar geride kaldı. Şimdi yeni bir süreç başlıyor. 11 Temmuz’da sonuçların açıklanmasıyla adaylar için tercih maratonu başlayacak. Uzmanlar ise bu dönemin sınavlar kadar önemli olduğunu hatırlatıyor ve uyarıyor. Kişinin önce kendisini çok iyi tanıması gerektiğinin altını çizen uzmanlar, ilgi, yetenek ve kişilik özellikleri doğrultusunda tercihlerin yapılması gerektiğini hatırlatıyor. İşte uzmanların mutlu olabileceğiniz tercih için önerileri…

21.6.2017Kampüs
LYS tercih kılavuzu yayınlandı mı LYS sonuçları ne zaman açıklanacak

LYS tercih kılavuzu yayınlandı mı? LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

LYS tercih kılavuzunu büyük bir merakla bekleyen adaylar ÖSYM'nin resmi sitesini sık sık ziyaret ediyorlar. LYS sınavlarının tüm oturumları geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Adaylar şimdide LYS sonuçlarını ve tercih kılavuzunu beklemeye başladılar. Peki, LYS tercih kılavuzu yayınlandı mı? LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

20.6.2017Eğitim
Sıralamalarda çok yığılma olmayacak

Sıralamalarda çok yığılma olmayacak

1 milyon 72 bin 396 adayın başvurduğu Lisans Yerleştirme Sınavları (LYS) sona erdi. Sonuçların 11 Temmuz’da açıklanmasıyla adaylar tercih telaşına düşecek.

20.6.2017Eğitim
2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak ÖSYM LYS sonuçları için o tarihi verdi

2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? ÖSYM LYS sonuçları için o tarihi verdi!

2017 LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağı binlerce Üniversite hayali kuran öğrenci tarafından en çok sorgulanan konular arasında yer alıyor. En geniş katılımlı ikinci oturum olan LYS-3’te 832 bin 994 aday Türk Dili ve Edebiyatı’nda 56, Coğrafya-1’de ise 24 soru yanıtladı. LYS oturumlarını tamamlayan adaylar şimdide ÖSYM tarafından açıklanacak olan LYS sonuçlarına kilitlendiler. ÖSYM LYS sonuçlarının açıklanacağı tarihi resmi internet sayfasından adaylara duyurdu. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, o tarih.

19.6.2017Gündem
(Görüntülü Haber) Burak Kılanç, Puanı değil başarı sırasını dikkate alın

(Görüntülü Haber) Burak Kılanç, "Puanı değil başarı sırasını dikkate alın"

(Görüntülü Haber) Burak Kılanç, "Puanı değil başarı sırasını dikkate alın"

19.6.2017Fatih
Burak Kılanç, Puanı değil başarı sırasını dikkate alın

Burak Kılanç, "Puanı değil başarı sırasını dikkate alın"

Burak Kılanç, "Puanı değil başarı sırasını dikkate alın"

19.6.2017Fatih
LYS sonuçları ne zaman açıklanacak LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? LYS sonuç tarihi

LYS sonuçları için üniversite adaylarının heyecanlı bekleyişi devam ediyor. Hayallerindeki üniversiteyi okumak isteyen vatandaşların merakla araştırdığı 2017 LYS sonuçları, birçok öğrencinin kariyerini belirlemesine imkan tanıyacak. Tercih işlemlerini gerçekleştirerek bölüm için bekleyişe geçecek olan adaylar, LYS sonuçları sonrasında son kararlarını verecek.

19.6.2017Eğitim
LYS bu yıl ilk defa Ereğli’de gerçekleştirildi

LYS bu yıl ilk defa Ereğli’de gerçekleştirildi

LYS bu yıl ilk defa Ereğli’de gerçekleştirildi

19.6.2017Ereğli
LYS’de belirleyici matematik

LYS’de belirleyici matematik

ÜNİVERSİTE sınavlarının son oturumu olan, TS ve TM puan türüyle tercih yapacak öğrencileri daha çok ilgilendiren LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) dün yapıldı.

18.6.2017Gündem

2017 LYS sınavları zor muydu? LYS soru yorumlarında dikkat çeken detay!

2017 LYS soru yorumları binlerce öğrenci tarafından sosyal medya üzerinden yorumlandı. LYS sınavlarının son oturumu LYS-3 bugün gerçekleşti ve adaylar zorlu sürecin ardından LYS sınavlarını tamamladılar. LYS sınavlarının bitmesinin hemen ardından adaylar LYS sınavlarının zor olup olmadığı merak ettiler ve sosyal medya üzerinden soru yorumlarını araştırmaya başladılar. Edebiyat ve coğrafya sorularını değerlendiren öğrenciler LYS hakkında dikkat çeken yorumlarda bulundular. Peki, 2017 LYS sınavları zor muydu? İşte, LYS soru yorumları.

18.6.2017Eğitim
2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı LYS sonuçları ne zaman açıklanacak

2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı! LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

2017 LYS soru ve cevapları ÖSYM tarafından erişime açıldı ve binlerce aday bunca zamandır hazırlandıkları sınavın soru ve cevaplarını kontrol etmeye başladılar. Lisans Yerleştirme Sınavları'nın (LYS) son oturumu edebiyat-coğrafya sınavı LYS-3 yapıldı. LYS maratonu, bugün yapılan LYS-3 ile sona erdi. LYS'nin bitmesinin hemen ardından ÖSYM flaş bir şekilde LYS soru ve cevaplarını açıkladı. Sınavlarını kontrol etmeye başlayan öğrenciler bir yandan da LYS sonuçlarının ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Peki, LYS sonuçları ne zaman açıklanacak? İşte, LYS soru ve cevapları.

18.6.2017Gündem
Öğrencilerin 09.45 koşusu

Öğrencilerin 09.45 koşusu

Öğrencilerin 09.45 koşusu

18.6.2017Merkez
2017 LYS puan hesaplama robotu ile puanınızı öğrenin

2017 LYS puan hesaplama robotu ile puanınızı öğrenin

LYS 2017 maratonu bugün sona erdi. Son oturum olan edebiyat-coğrafya sınavının hemen ardından sınav ve soruları adayların erişimine açıldı. Netlerini tahmin ederek alacakları puanı öğrenmek isteyen üniversite adayları, LYS puan hesaplama robotundan faydalanmaya çalışıyor. Adayın katıldığı her sınavda yer alan her test için bir standart puan hesaplanıyor. İşte 2017 LYS puan hesaplama robotu!

18.6.2017Eğitim
Uzmanlar LYS-3’ü yorumladı: Şiir yorumlama öne çıkan konulardı

Uzmanlar LYS-3’ü yorumladı: Şiir yorumlama öne çıkan konulardı

LYS maratonunun son oturumu LYS-3’ü (Edebiyat-Coğrafya) uzmanlar yorumladı. Eğitimcilere göre, sorular müfredata uygun ve öğrencilerin YGS’de alıştığı tarzdaydı. Cumhuriyet Dönemi Türk Edebiyatı ve şiir yorumlama soruları öne çıkan konulardandı. İşte uzmanların yorumları:

18.6.2017Eğitim
LYS hakkında merak edilenleri uzmanlar cevaplıyor.. LYS 2017 sorularını uzmana sor

LYS hakkında merak edilenleri uzmanlar cevaplıyor.. LYS 2017 sorularını uzmana sor

Beş oturumda yapılan LYS maratonu sona erdi. 10 Haziran'da LYS-4 (Sosyal Bilimler), 11 Haziran'da LYS-1 (Matematik), 17 Haziran'da da LYS-2 (Fen bilimleri) ve LYS-5'in (Yabancı Dil) ardından 18 Haziran'da gerçekleştirilen LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) ile birlikte adaylar için sınav temposu geride kaldı. Şimdi sırada puan hesaplama ve tercihler var. Sınavdan sonra tahmini LYS puanınızı hesaplayabilir, merak ettiklerinizi 'Uzmana Sor'abilirsiniz.

18.6.2017Eğitim
Vali Kürklünün LYS heyecanı

Vali Kürklü'nün LYS heyecanı

Vali Kürklü'nün LYS heyecanı

18.6.2017Burdur
Devriye, Fütüvvetnâme, Surname ne demek

Devriye, Fütüvvetnâme, Surname ne demek?

Devriye, Fütüvvetnâme, Surname gibi terimler LYS’nin edebiyat sınavlarına konu oldu. Şıklarda geçen bu üç edebiyat teriminin anlamını merak eden üniversite adayları, sınav çıkışında araştırmalara başladı. Peki, Devriye nedir, Fütüvvetnâme, Surname ne demek?

18.6.2017Gündem
LYS-3 sona erdi... LYSye girmek için alçısını söktü ama... – 2

LYS-3 sona erdi... LYS'ye girmek için alçısını söktü ama... – 2

Beş oturumda yapılan LYS maratonu tamamlandı. 832 bin 994 adayın başvurduğu, en geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. Sınav sonuçları, 11 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınavın kolay olduğunu belirtirken, soruların güncel konulardan çıktığını söylediler. Açık uçlu soruları da rahatlıkla çözdüklerini anlatılar. Bursa'da dün akşam kırılan sağ ayağı alçılı olarak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) gelen 26 yaşındaki Cihat Özkan, aldığı raporu ÖSYMye bildirmediği için salona alınmadı. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu.

18.6.2017Haber
ÖSYM LYS sonuçları için tarih verdi

ÖSYM LYS sonuçları için tarih verdi

LYS'nin tüm oturumlarının tamamlanması ardından tüm gözler sonuçlara çevrildi. Toplamda beş oturumdan oluşan 2017 Lisans Yerleştirme Sınavları bugün edebiyat-coğrafya sınavıyla tamamlandı. Sınav stresini geride bırakan adaylar sonuçların açıklanacağı tarihi araştırmaya başladı. Peki, 2017 LYS sonuçları ne zaman açıklanacak?

18.6.2017Eğitim
LYS-3 sona erdi... LYSye girmek için alçısını söktü ama... - 1

LYS-3 sona erdi... LYS'ye girmek için alçısını söktü ama... - 1

Beş oturumda yapılan LYS maratonu tamamlandı. 832 bin 994 adayın başvurduğu, en geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. Sınav sonuçları, 11 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınavın kolay olduğunu belirtirken, soruların güncel konulardan çıktığını söylediler. Açık uçlu soruları da rahatlıkla çözdüklerini anlatılar. Bursa'da dün akşam kırılan sağ ayağı alçılı olarak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) gelen 26 yaşındaki Cihat Özkan, aldığı raporu ÖSYMye bildirmediği için salona alınmadı. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu.

18.6.2017Haber
LYSnin son oturumu sona erdi

LYS'nin son oturumu sona erdi

LYS'nin son oturumu sona erdi

18.6.2017Merkez
LYSye girebilmek için kırık ayağındaki alçıyı söktü, kimliği olmadığı için sınava giremedi

LYS'ye girebilmek için kırık ayağındaki alçıyı söktü, kimliği olmadığı için sınava giremedi

LYS'ye girebilmek için kırık ayağındaki alçıyı söktü, kimliği olmadığı için sınava giremedi

18.6.2017Merkez
LYSye koşarak yetiştiler

LYS'ye koşarak yetiştiler

LYS'ye koşarak yetiştiler

18.6.2017Karabük
LYSde 9.45 kuralı öğrencileri koşturdu

LYS'de 9.45 kuralı öğrencileri koşturdu 

LYS'de 9.45 kuralı öğrencileri koşturdu 

18.6.2017Adana
Sınava giren çocuklarını Kuran okuyarak beklediler

Sınava giren çocuklarını Kuran okuyarak beklediler

Sınava giren çocuklarını Kuran okuyarak beklediler

18.6.2017Antalya
LYS-3 sona erdi... LYSye girmek için alçısını söktü ama...

LYS-3 sona erdi... LYS'ye girmek için alçısını söktü ama...

Beş oturumda yapılan LYS maratonu tamamlandı. 832 bin 994 adayın başvurduğu, en geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) sona erdi. Sınav sonuçları, 11 Temmuz’da açıklanacak. Adaylar sınavın kolay olduğunu belirtirken, soruların güncel konulardan çıktığını söylediler. Açık uçlu soruları da rahatlıkla çözdüklerini anlatılar. Bursa'da dün akşam kırılan sağ ayağı alçılı olarak Lisans Yerleştirme Sınavına (LYS) gelen 26 yaşındaki Cihat Özkan, aldığı raporu ÖSYMye bildirmediği için salona alınmadı. Ayağındaki alçıyı sökerek salona girmek isteyen Özkan, bu kez kimlik yerine ehliyetle geldiği için sınava giremeyince gözyaşlarına boğuldu.

18.6.2017Eğitim
LYSde sıkı arama

LYS'de sıkı arama

LYS'de sıkı arama

18.6.2017Kayseri
İstanbulda LYS heyecanı (2)

İstanbul'da LYS heyecanı (2)

İstanbul'da LYS heyecanı (2)

18.6.2017İstanbul
Zonguldak’ta LYS heyecanı

Zonguldak’ta LYS heyecanı

Zonguldak’ta LYS heyecanı

18.6.2017Zonguldak
LYS- 3 (edebiyat-coğrafya) başladı

LYS- 3 (edebiyat-coğrafya) başladı

LYS maratonu 18/05/2017 tarihinde (bugün) tamamlanıyor. Üniversite sınavlarının son oturumu olan LYS-3 (Edebiyat-Coğrafya) saat 10.00’da başladı. Adaylar ve aileleri, özellikle ’09.45 kuralı’na takılmamak için sabahın erken saatlerinden itibaren sınav merkezlerinde yerlerini aldı. Yine de sınava koşarak son dakikada yetişen öğrenciler de oldu.

18.6.2017Haber
Fotoğraflar//İstanbuldla LYS maratonu başladı

Fotoğraflar//İstanbul'dla LYS maratonu başladı

Fotoğraflar//İstanbul'dla LYS maratonu başladı

18.6.2017Fatih
LYS-3 başlıyor

LYS-3 başlıyor

LYS maratonu bugün tamamlanıyor. 10-11 Haziran’daki LYS-4 (Sosyal Bilimler) ve LYS-1’in (Matematik) ardından, 17 Haziran’da LYS-2 (Fen Bilimleri) ile LYS-5 (Yabancı Dil) de yapıldı. Bugün sırada özellikle TS puan türüyle tercih yapacak öğrencileri daha çok ilgilendiren LYS-3 (Edebiyat-coğrafya) var. En geniş katılımlı ikinci sınav olan LYS-3’te 832 bin 994 aday ter dökecek. Peki LYS sınavi kaçta bitecek, kaç dakika sürecek?

18.6.2017Eğitim
Gecikme isyanı

Gecikme isyanı

Lisans Yerleştirme Sınavları’nın üçüncü oturumu olan LYS-2’de de (Fen Bilimleri) manzara değişmedi. Saat 10.00’da başlayacak sınav için kapılar yine 09.45’te kapandı.

17.6.2017Eğitim
LYS soru yorumları | LYS fen bilimleri zor muydu

LYS soru yorumları | LYS fen bilimleri zor muydu?

LYS soru yorumları sosyal medya üzerinde geniş yankı bulmaya devam ediyor. İki haftaya yayılan LYS'de bugün fizik, kimya ve biyoloji sorularından oluşan fen bilgisi sınavına giren üniversite adayları, en zorlandıkları sorulara dikkat çekiyor. Peki, LYS fen bilimleri sınavı zor muydu? Sorular nasıldı? İşte LYS soru yorumları!

17.6.2017Eğitim
Uzmanlar LYS-2’yi yorumladı: Çalışanın yapabileceği bir sınavdı

Uzmanlar LYS-2’yi yorumladı: Çalışanın yapabileceği bir sınavdı

470 bin 409 kişinin başvurduğu LYS-2’de (Fen Bilimleri) adaylar fizik, kimya ve biyoloji alanlarında toplamda 90 soruyu, 135 dakikada yanıtladı. Sınavda, üç açık uçlu soru yer aldı. Uzmanlara göre, LYS-2 orta zorlukta, çalışanın yapabileceği bir sınav oldu. İşte uzmanların LYS-2 yorumları:

17.6.2017Eğitim
Kovalent nedir

Kovalent nedir?

LYS sınavının sona ermesinin ardından sınava giren öğrenciler Kovalent nedir sorusunun cevabını arıyor. Peki Kovalent nedir, ne anlama gelir? İşte merak edilen sorunun cevabı

17.6.2017Eğitim
Öğrenciler: Kimya zorladı, açık uçlular kolaydı

Öğrenciler: Kimya zorladı, açık uçlular kolaydı

LYS-2 (Fen Bilimleri) 12.15’te sona erdi. LYS-2’de adaylara fizik, kimya ve biyoloji testleri için 30'ar soru soruldu ve her test için 45'er dakika cevaplama süresi verildi. Her testte 1’er olmak üzere üç açık uçlu soru vardı. Sınavdan çıkan bazı adaylar, özellikle kimyada zorlandıklarını söylediler. Açık uçlu soruların ise matematik sınavına göre daha kolay olduğunu belirttiler.

17.6.2017Haber
Oğlu sınava 1 dakika geç kaldı, kapıları yumrukladı

Oğlu sınava 1 dakika geç kaldı, kapıları yumrukladı!

Sivas’ta LYS'ye 1 dakika geç kaldığı için oğlu içeri alınmayan baba, kapıları yumrukladı. Sinir krizi geçirip gözyaşlarına boğulan babayı sınava giremeyen oğlu teselli ederek uzaklaştırdı.

17.6.2017Haber