MENÜ

Iyi Beslenme

Iyi Beslenme ile ilgili tüm haberleri, son dakika Iyi Beslenme haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Iyi Beslenme haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 11.923 Iyi Beslenme haberi bulunmuştur.

Iyi Beslenme Haberleri

Lösemide başarı oranı yüzde 92

Lösemide başarı oranı yüzde 92

LÖSEMİLİ Çocuklar Vakfı (LÖSEV) Kurucusu Dr. Üstün Ezer, “Lösemide başarı oranımız yüzde 92’lere çıktı.

5.11.2019Gündem
Vedat Muriqiden flaş itiraflar

Vedat Muriqi'den flaş itiraflar!

Fenerbahçe'nin Kosovalı golcüsü Vedat Muriqi, hakkında merak edilen detayları açıkladı.

28.10.2019Futbol
Fenerbahçe geçen sezonu 3e katladı

Fenerbahçe geçen sezonu 3'e katladı

Ligde önceki gün İttifak Holding Konyaspor’u 5-1 yenen Fenerbahçe, yeniden golcü kimliğine döndü. Sarı lacivertli takım, 9. hafta sonunda 18 gol atarken, geçen sezonu 3’e katladı. Fenerbahçe, geçtiğimiz sezon aynı periyotta 6 gol kaydetmişti.

28.10.2019Futbol
Şakamı burada yapar balık pazarında ciddi takılırım

Şakamı burada yapar balık pazarında ciddi takılırım

Balık mevsimi açılınca bende bir mutluluk ki sormayın gitsin. ‘Limon sıkılırmış sıkılmazmış’a da çok takılmadan tezgâhları arşınladım. Şaka yapmayan müşteri olduğum için indirimi de havada kaptım. Mehmet İren-ŞÖYLE BİR HAVA ALMAYA ÇIKTIM

15.09.2019Hürriyet Pazar
Beslenmenin Ağrı Üzerine Etkileri

Beslenmenin Ağrı Üzerine Etkileri

Uzman Dr. Mehmet Ali Elmacıoğlu, beslenmenin ağrı üzerindeki etkilerini sizler için anlattı.

Kantinlerde ‘okul gıdası logosu’ dönemi

Kantinlerde ‘okul gıdası logosu’ dönemi

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Okul gıdası logosuyla enerji yoğunluğu yüksek ürünlerin tüketimini engelleyeceğiz, obeziteye karşı savaş açacağız. İyi beslenme alışkanlığına uygun gıdaları diğer ürünlerden ayırmayı hedefliyoruz. Uygulamaya bugünden itibaren geçiyoruz. 2019-2020 öğretim yılından itibaren okul gıdası logosu olmayan ürünlerin okul kantinlerinde satışına izin verilmeyecek. Farkındalığı artırmak anlamında trafik ışıkları uygulamasına geçiyoruz. Üzerinde sarı, kırmızı, yeşil renkleri olan gıda uygulamasına yakın bir zamanda yönetmelik değişikliğiyle geçiyor olacağız. Enerji yoğunluğu yüksek ürünlerin daha az tüketilmesi için kırmızıyı gören vatandaşlarımız, daha sağlıklı ürünlere doğru yönlendirilecek" dedi.

2.01.2019Eğitim
Son dakika... Okul kantinlerinde yeni dönem

Son dakika... Okul kantinlerinde yeni dönem

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, okul kantinlerinde satılacak gıdaların üzerine konacak logolar için imzayı attı. Sağlık Bakanı Koca, “Enerji yoğunluğu fazla olan yiyecekler kantinlerde asla satılmayacak. Ticari kaygılar bir kenara bırakılacak.Çocuklarımızın sağlığı her şeyden önemli" açıklamalarında bulundu. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli: "Okul gıdası logosuyla enerji yoğunluğu yüksek ürünlerin tüketimini engelleyeceğiz, obeziteye karşı savaş açacağız. İyi beslenme alışkanlığına uygun gıdaları diğer ürünlerden ayırmayı hedefliyoruz. Uygulamaya bugünden itibaren geçiyoruz. 2019-2020 öğretim yılından itibaren okul gıdası logosu olmayan ürünlerin okul kantinlerinde satışına izin verilmeyecek" dedi.

2.01.2019Ekonomi
Sağlıkta oyunlaştırma geleceğe yatırımdır

Sağlıkta oyunlaştırma geleceğe yatırımdır

Günlük davranışlarımız ile sağlığımız güçlü bir ilişki içinde. Bir tahmine göre, ABD'deki tüm sağlık hizmeti maliyetlerinin dörtte üçü, kötü yaşam alışkanlıklarına bağlı kronik hastalıklardan kaynaklanıyor. Oysa araştırmalar, küçük davranış değişiklikleri ile sağlık ve refah düzeyinin önemli ölçüde iyileştirilebileceğini gösteriyor. Bireylerin spora, sağlıklı beslenmeye, hobilere, meditasyona zaman ayırması ilaçlarını düzenli alması vb. konulardaki motivasyonu, yaşam kalitesi için büyük önem taşıyor.

2.01.2019Teknoloji
2019’un Beslenme Trendleri

2019’un Beslenme Trendleri

Tüm canlılar için en temel ihtiyaçlardan biri olan beslenme ihtiyacı, yıllar içinde değişen koşullarla birlikte birçok farklı tarz yarattı. Özellikle sosyal medyanın hayatımızda kapladığı yer arttıkça trendlerden de çok kolay etkilenir olduk. Birçok insan “sağlıklı beslenme” kaygısı taşımaya başladı ve birçok yeni yöntem gün yüzüne çıktı. Sofra/Compass Group Türkiye Ülke Diyetisyeni Emel Terzioğlu Arslan, yeni dönem beslenme trendlerini anlattı.

Beslenme dostu okullara sertifika

Beslenme dostu okullara sertifika

Burdur’da Beslenme Dostu Okul seçilen 19 okulun müdürlerine belgeleri düzenlenen törenle verildi.

29.09.2018Eğitim
Kalbin için söz ver

Kalbin için söz ver

Bugün 29 Eylül Dünya Kalp Günü... Dünya Kalp Federasyonu’nun bu yılki sloganı ise ‘Kalbin için söz ver’. Türk Kardiyoloji Derneği Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kemal Erol da uyardı: “Kalbiniz için sigarayı bırakma, sağlıklı beslenme, kilo verme ve spor yapma sözü verin.”

28.09.2018Gündem
Tadım’la Kendin İçin İyi Bir Şey Yap

Tadım’la Kendin İçin İyi Bir Şey Yap

Türkiye’nin ilk ve lider paketli kuruyemiş markası Tadım, çiğ kuruyemiş ve kuru meyve ailesiyle tüketicilere, lezzetli, keyifli ve sağlıklı atıştırmalık seçeneği sunuyor. Tadım, çiğ kuruyemiş ve kuru meyve ailesiyle, son yıllarda, tüketicilerin yaşam tarzındaki farklılıklara paralel olarak değişen tüketim alışkanlıklarına da yanıt veriyor. Yapılan araştırmalar, tüketicilerin artık sağlıklı yaşam ve iyi beslenme trendini benimsediğini gösteriyor.

5.04.2018Alışveriş
Kahvaltı kültürünü değiştiren ülke

Kahvaltı kültürünü değiştiren ülke

İsviçre deyince aklımıza ilk gelen şeylerden biri 'müsli'dir. Peki müslinin mucidi Dr Bircher-Benner 20. yüzyılın ruhunu yakalayan bu yiyeceği nasıl icat etti?

5.02.2018Seyahat
Uno, Dünya Ekmek Günü’nde Bilinçli Ekmek Tüketimine İşaret Etti

Uno, Dünya Ekmek Günü’nde Bilinçli Ekmek Tüketimine İşaret Etti

Türkiye’nin ilk ve lider paketli ekmek markası olan UNO Ekmek, 16 Ekim Dünya Ekmek Günü kapsamında gerçekleştirdiği etkinlikte, doğru ekmek seçiminin, bireylerin sağlıklı beslenmesine katkıda bulunduğuna işaret ederken, ekmeğin sofralardan eksik edilmemesi gerektiğini hatırlattı. Katılımcılar, Diyetisyen Dilara Koçak ile birlikte keyifli bir etkinliğe imza attı.

12.10.2017Alışveriş
UNICEF: “Yoksul çocuklara yapılan yatırım hayat kurtarıyor”

UNICEF: “Yoksul çocuklara yapılan yatırım hayat kurtarıyor”

UNICEF (Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu) ‘Açığı Kapatmak, Yoksul Çocuklara Yatırımın Gücü’ raporunu yayınladı. Raporda 2010’da ortaya konulan yoksul çocuklar için yapılan yatırımın başta sağlık olmak üzere birçok alanda büyük bir değişim yaratacağı tahmini, güncel verilerle ele alındı. Buna göre yoksul çocukların sağlık ve beslenme hizmetlerine ulaşımı için yapılan yatırımlar, yoksul olmayanlara yapılanlara göre neredeyse iki kat daha fazla hayat kurtarıyor.

30.06.2017Eğitim
Daha başarılı bir akademik yıl için 10 yöntem

Daha başarılı bir akademik yıl için 10 yöntem

Bir önceki eğitim yılında düşük bir performans göstermiş olabilirsiniz. Ancak bu durum, bu dönemin de böyle olacağı anlamına gelmiyor. Karamsarlığa kapılmadan küçük ama etkili adımlarla akademik performansınızı artırabilirsiniz. Oxford Üniversitesi’nin yaz okulu olan Oxford Royale Academy, düşük akademik performans gösteren öğrencilere önemli önerilerde bulunuyor.

11.03.2017Eğitim
Gençler için sağlıklı beslenme tüyoları

Gençler için sağlıklı beslenme tüyoları

İyi beslenme, sağlıklı bir yaşamın ilk adımı. Özellikle de gelişme çağında olan öğrenciler için kritik önem taşıyor. Akademik başarıyı bile etkiliyor. Hacettepe Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehmet Fisunoğlu, beslenme hakkında tüyolar verdi. Fisunoğlu, “Önerim, öğrencilerin mümkün olduğunca öğün atlamadan, düzenli beslenmeleri” diyor.

19.02.2017Eğitim
Funda Arar: Sahnede başka bir yaratığa dönüşüyorum

Funda Arar: Sahnede başka bir yaratığa dönüşüyorum

Sahnelerin güzel ve güçlü sesi Funda Arar, “Sahneden başka bir yaratığa dönüşüyorum” dese de günlük hayatında son derece esprili, hoşsohbet biri. Müzik sektöründeki kötü gidişat onu endişelendirmiş, bu nedenle oğlu Aras’ın büyüyünce popüler müzik yapmasını istemediğini söylüyor. Kendisi için ise iki hayali var; pop caz albümü ve bir komedide rol almak...

4.06.2016Magazin
Kalplere adanan yaşamlar

Kalplere adanan yaşamlar

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Kalp Damar Cerrahisi ekibi, yaklaşık 250 hastaya kalp nakli yaptı, 350 kişiye de kalp destek cihazı taktı

29.05.2016Ege
Kuru fasulye-pilav milli yemeğimiz mi

Kuru fasulye-pilav milli yemeğimiz mi?

Diplomasiyle sofranın ilgisi ne? Savaşlar mutfağımızı nasıl etkiledi? Milli yemekler nasıl ortaya çıktı? Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nden Sosyolog Yard. Doç. Dr. Burak Onaran, bu soruların peşine düştü ve yeme-içme alışkanlıklarımızın yıllar içinde nasıl geliştiğini İletişim Yayınları’ndan çıkan ‘MutfakTarih’ kitabında anlattı.

Kahvaltı ederek zayıflama efsanesine son

Kahvaltı ederek zayıflama efsanesine son

"Kahvaltı en önemli öğündür. Sizi tok ve enerjik tutar, abur cubur yemenizi engeller, metabolizmanızı hızlandırır, şişmanlamazsınız." Bize sürekli söylenen bu. Fakat bazı uzmanlar bunun bir efsane olduğu görüşünde.

4.01.2016Dünya
Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için 6 önlem

Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için 6 önlem

Kışın gelmesi ile birlikte çocuklarda nezle, grip sezonu da açıldı. Bu salgınların yayılmasının nedenlerinden biri de kalabalık okul ortamları. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, “Çocuğunuza doktor tavsiyesi olmadan asla antibiyotik vermeyin” diye aileleri uyardı. Bu hastalıkları ve alınabilecek önlemleri anlattı.

21.12.2015Eğitim
Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için 6 önlem

Bulaşıcı hastalıklardan korunmak için 6 önlem

Kışın gelmesi ile birlikte çocuklarda nezle, grip sezonu da açıldı. Bu salgınların yayılmasının nedenlerinden biri de kalabalık okul ortamları. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Rukiye Eker Ömeroğlu, “Çocuğunuza doktor tavsiyesi olmadan asla antibiyotik vermeyin” diye aileleri uyardı. Bu hastalıkları ve alınabilecek önlemleri anlattı.

20.12.2015Gündem
Kış aylarında bu ikiliye dikkat: Virüs ve bakteri

Kış aylarında bu ikiliye dikkat: Virüs ve bakteri

Grip, nezle, bronşit; virüs ve bakterilerin yol açtığı bu hastalıklardan korunmak o kadar da zor değil. İstanbul Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bülent Saka’ya göre bunun yolu ilk olarak, yeterli ve dengeli beslenmek, düzenli uyumak ve bol bol su içmekten geçiyor.

16.11.2015Eğitim

Yazar Sonuçları

Gırtlak Kanseri Nedir? Tedavisinde Yeni Gelişmeler Var mıdır?

Sık görülen kanser türlerinden bir olan Gırtlak (Larinks) kanseri, çoğunlukla erken evrede bulgu verir.

10.09.2019

Güzel Bir Cilt İçin İyi Beslenme Şart

Erken yaşlanma, cildimizin ihtiyaç duyduğu bakım ve özeni göstermekte düştüğümüz başarısızlığın bir sonucudur. Sağlıklı besinlerin erken yaşlanmaya karşı, cilt sağlığı ve hastalıkları üzerinde ciddi bir rolü vardır.

21.05.2019

Yaşa Göre Cilt Bakımı Nasıl Olmalı?

Cilt yaşlanmasına karşı alınabilecek önlemler hakkında açıklamalarda bulunan Dermatolog Dr. Şale Yılmaz, yaş gruplarına yönelik tavsiyelerde bulundu.

22.02.2019

O yolla ilgili çok önemli gelişme

“CAN alan yol ağır aksak” demiş, devam etmiştim son olarak: “Tire-Belevi yolunu gündeme getirmekten bıkmam. ‘13 Mart 2014’te yeğenim Tuncay Güryıldız’ı, 39 yaşında almıştı o yol’ derim hep. Bir ara umutlandık. Nisan 2017’de temel atıldı, Eylül 2018’de biteceği söylendi. Aksama vardı, pes etmedik. Ancak CHP Milletvekili Atila Sertel, 20.5 kilometrenin, 5’ine tek yönlü gelinebildiğini söyledi.”

29.12.2018

Kimçi mi lahana turşusu mu?

Ertuğrul Özkök yine yapacağını yaptı, kimçi topunu zarif bir hareketle bizim sayfaya ortaladı.

3.12.2018

20 yaş genç görünmenin sırrı: Günde tek öğün yemek

Alın size yeni bir sağlık önerisi daha! Günde tek öğün yemek... Öneren de dünyaca ünlü Japon bir hekim: Yoshinori Nagumo.

28.07.2018

Güncel sorunumuz medeniyet hastalıkları

SAĞLIK problemlerimizi kabaca “akut ve kronik hastalıklar” şeklinde ikiye ayırabiliriz.

14.05.2017

Duygusal ve hassas bir gün

Aşk hayatımızı, evimizi, ailemizi, yaşadığımız yeri ve ikili ilişkilerimizi ilgilendiren temalar açısından hassas bir gündeyiz.

6.06.2016

Sahnede başka bir yaratığa dönüşüyorum

Sahnelerin güzel ve güçlü sesi Funda Arar, “Sahneden başka bir yaratığa dönüşüyorum” dese de günlük hayatında son derece esprili, hoşsohbet biri. Müzik sektöründeki kötü gidişat onu endişelendirmiş, bu nedenle oğlu Aras’ın büyüyünce popüler müzik yapmasını istemediğini söylüyor. Kendisi için ise iki hayali var; pop caz albümü ve bir komedide rol almak...

4.06.2016

Bu modelde hayat var

Düşük Gİ modeli beslenme yanlışlarınızı düzeltmenin, pankreasınızı aşırı insülin üretiminden, yağlanmaktan ve yorgunluktan kurtarmanın en etkili ve kalıcı yoludur. Daha iyisini bulana kadar beslenmemizi bu şekilde sürdürmeliyiz. Zira bu modelde sağlık, zindelik, form ve daha güzel bir hayat var.

6.05.2016