EKSTRA
MENÜ

Beslenme Çantası

Beslenme Çantası ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Beslenme Çantası haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 309 Beslenme Çantası haberi bulunmuştur.

Beslenme Çantası Haberleri

Elmaların kısa sürede kararması nasıl önlenir

Elmaların kısa sürede kararması nasıl önlenir?

Özellikle çocuklar için beslenme çantası hazırlarken, en sık karşılaştığımız sorun; elmaların dilimlendiğinde çok çabuk kararması ve yumuşaması… Aslında birkaç basit tüyoyla daha uzun süre elmalarınızın tazeliğini korumanız mümkün. İşte hayatınızı kolaylaştıracak pratik öneriler...

11.11.2020Lezzet
Beslenme çantalarına hazır gıdalar değil, evde hazırlanan yiyecekler olmalı

Beslenme çantalarına hazır gıdalar değil, evde hazırlanan yiyecekler olmalı

Okullar kademeli olarak açıldı. Kantinlerin kapalı olmasıyla birlikte okul çevrelerinde bulunan büfe, döner ve pastanelere öğrencilerin talebi arttı. Uzmanlarsa salgın döneminde çocuklar için beslenmenin önemli olduğunu ve hazır gıdalardan uzak durulması gerektiğini söylüyor. Prof. Dr. Funda Elmacıoğlu, “Anneler dışarıdan poğaça almak yerine kendileri evlerinde yapabilir. Türk geleneğinde ekmek arası diye bir söylem vardır. Veliler tam buğday ekmeğinin arasına peynir, yumurta, balık, tavuk kıymasından olan köfte koyabilir alın size ne güzel beslenme çantası” dedi.

Yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçildi… Öğrenciler için hijyen ve beslenme uyarısı

Yüz yüze eğitimde ikinci aşamaya geçildi… Öğrenciler için hijyen ve beslenme uyarısı

Yüz yüze eğitime aşamalı geçişle ilgili yeni kararların açıklanmasının ardından okullar bugün açıldı. Eğitime başlayan çocukların aileleri için uyarılarda bulunan Prof. Dr. Özyaral, hijyenin öğrencilere oyunla ve doğru aktarılması gerektiğine dikkat çekerek, “Her gün ceplerine onların avuç içi kadar 1-2 adet badem, fındık, ceviz, kuru incir, kuru kayısı, kuru erik koyulabilir” dedi.

Paketli ürünler çocukların bağışıklığı için zararlı

Paketli ürünler çocukların bağışıklığı için zararlı

Yüz yüze eğitim anasınıfı ve ilkokul 1’inci sınıflar için başladı. Okula giden çocuğun bağışıklığını korumak adına çeşitli beslenme önlemleri almak gerekiyor. Beslenmede paketli ürünlere asla yer verilmemesi gerektiğini anlatan Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Filiz Bakar, “Bu ürünler çocuğun bağışıklık sistemine zarar veriyor. Bağırsak sistemiyle ilgili ciddi yan etkiler oluşturuyor” dedi. Bakar, C vitamini takviyesi yerine çocuğa sabahları bir bardak portakal suyu içirilmesini tavsiye etti.

İnternetten okul alışverişinde nelere dikkat edilmeli

İnternetten okul alışverişinde nelere dikkat edilmeli?

Yeni eğitim ve öğretim döneminin başlamasına az bir zaman kaldı. Okul ihtiyaçları için de piyasada çeşitli markaların çok sayıda ürünü bulunuyor. Bu yüzden okul alışverişini internet üzerinden yapmayı düşünürseniz birkaç noktaya dikkat etmenizde fayda var.

27.08.2020Eğitim
Okul için gerekli eşyalar

Okul için gerekli eşyalar

Okullar yakın zamanda açılacak. Bunun için de ihtiyaç listesinin hazırlanması hem kolayca işinizi halletmenizi hem de gerekli olanları almanızı sağlayarak fazla harcamadan kurtarır.

10.08.2020Eğitim
CES 2020 kapılarını açıyor, Bosch yeni teknolojilerini tanıtacak

CES 2020 kapılarını açıyor, Bosch yeni teknolojilerini tanıtacak

Bosch, 7-10 Ocak tarihleri arasında Las Vegas’ta gerçekleştirilecek CES 2020’de, mobilite ve konutlara yönelik ağa bağlı ürünlerini sergileyecek. Bosch’un Merkez Salon 12401 numaralı standında öne çıkanlar arasında, yapay zeka kullanan ya da yapay zeka yardımıyla geliştirilen veya üretilen çözümler yer alacak. Bosch, yapay zekanın üretimde, akıllı evlerde veya otonom sürüşte güvenli, sağlam ve açıklanabilir olmasını istiyor.

3.01.2020Teknoloji
Beslenme çantasında bunlar mutlaka olsun

Beslenme çantasında bunlar mutlaka olsun!

Çocukların gelişimi için okul çağı çok önemli ve bu dönemde beslenmeleri büyük önem taşıyor. Uzman Diyetisyen Kübra Esin, çocukların beslenme çantasında mutlaka olması gerekenleri sıraladı.

Sağlık Bakanı Koca’dan okul döneminde beslenme uyarıları

Sağlık Bakanı Koca’dan okul döneminde beslenme uyarıları

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Sağlıklı beslenme alışkanlığı, çocuklarımızın yalnızca büyüme ve gelişiminde değil okul başarısı üzerinde de etkili. Yetersiz ve dengesiz beslenen öğrencilerin dikkat süreleri kısalıyor, algılamaları azalıyor, zaman zaman öğrenme güçlüğü ve davranış bozuklukları gelişebiliyor, daha kolay hastalanıyorlar ve okul başarıları düşebiliyor" dedi.

4.09.2019Eğitim
Birinci ve 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak Okullar ne zaman açılıyor

Birinci ve 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak? Okullar ne zaman açılıyor?

Haziran ayında başlayan yaz tatili döneminin bitmesine günler kala, okula uyum haftası veliler tarafından merak konusu oldu. MEB'in açıkladığı 2019-2020 eğitim dönemi takvimini öğrenmek adına araştırmalarına hız veren vatandaşlar, 'Birinci ve 9. sınıflar okula ne zaman başlayacak?' sorusunun yanıtını arıyor. İşte, okulların açılacağı tarihle ilgili bilgiler.

4.09.2019Gündem
Okul alışverişi internette daha mı ucuz

Okul alışverişi internette daha mı ucuz?

Okulların açılmasına sayılı günler kala, okula giden çağda çocuğu olan ailelerde tatlı bir telaş yaşanıyor. Aileler bir yandan çocuğu için en iyisini, en güzelini, en sağlıklısını ararken diğer yandan da tüm alışverişi en ucuza getirecek şekilde tamamlamanın peşinde koşuyor. Minik öğrencilerin stillerini tamamlayan okul çantaları, öğrencilerin olmazsa olmazı defterler, ellerden düşmeyecek çeşit çeşit kurşun ve renkli kalemler, silgiler, kalem tıraşlar, okul alışveriş listelerinin en başında yer alıyor.

2.09.2019Teknoloji
Çocukların beslenme çantası nasıl hazırlanmalı

Çocukların beslenme çantası nasıl hazırlanmalı?

Okul çağı dönemi çocukların ömür boyu sürecek davranışlarının kazanılmaya başlandığı, alışkanlıklarının oluştuğu bir dönemdir. Bu dönemde çocukların dengeli beslenme alışkanlığı kazanması geleceklerinde de bu alışkanlıkları sürdürmelerinde etkili olmaktadır. Dengeli beslenmenin aynı zamanda çocukların sağlığının korunması ve hastalıkların önlenmesi konusunda önemli bir rol oynadığını ifade eden Uzman Diyetisyen Olcay Barış, okulda dengeli beslenme çantasının nasıl olması gerektiğini anlattı.

Örnek ilkokul ihtiyaç listesi

Örnek ilkokul ihtiyaç listesi

İlkokulda okuyan çocuklarınıza okul alışverişi yapmakta zorlanıyorsanız bu ihtiyaç listesine göz atmalısınız. Önce ihtiyaç listesini oluşturup, listeden yardım alarak alışverişe çıkmanız işinizi daha çok kolaylaştıracak. Biz sizin için örnek ihtiyaç listesi oluşturduk.

29.08.2019Eğitim
Okullar açılıyor Beslenme çantaları hazır mı

Okullar açılıyor! Beslenme çantaları hazır mı?

Çocukların okul ihtiyaçlarını temin etmiş olmak kadar onları okul düzenine hazırlamak da büyük önem taşıyor. Çünkü okul dönemiyle birlikte, beslenme başta olmak üzere çocukların birçok konudaki alışkanlıklarında değişiklikler yaşanıyor. Bu nedenle öğrencilerin başarılı bir eğitim dönemi geçirebilmeleri için sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmak gerekiyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Buket Yavuz Koçoğlu, okula başlayacak çocukların beslenme düzeni ve beslenme çantalarında olması gerekenler hakkında ipuçları veriyor.

2020-2021 1. sınıf okul ihtiyaç listesi

2020-2021 1. sınıf okul ihtiyaç listesi

İlkokula yeni başlayan öğrenciler için okul ihtiyaç listesinde neler var? 2020-2021 1. sınıf sene başı okul ihtiyaç listesini sizin için derledik. İşte ilkokula başlamadan önce alınması gereken okul ihtiyaç listesi...

21.08.2019Eğitim
E-ticarette kırtasiye ürünleri aramaları arttı

E-ticarette kırtasiye ürünleri aramaları arttı

Yeni eğitim-öğretim döneminin başlamasına az bir süre kala, online alışveriş mecralarında okul alışverişleri trafiği arttı. Kırtasiye ürünlerini online olarak arayanların sayısında önceki yıla göre yüzde 120 artış gözlendi.

21.08.2019Ekonomi
2020’li yılların beslenme çantası

2020’li yılların beslenme çantası

Dünya artık içine doğduğumuz gibi değil. Sınırsız açgözlülükle birçok şeyin sonunu getirdik. Ama biraz da bu sayede yepyeni alanlar keşfettik. Rotayı tam gaz veganlığa çeviren beslenme âlemleri, bu felsefe etrafında çok yaratıcı şeyler söylüyor. Etin yerini sebzeler, inek sütünün yerini bitkisel sütler, şekerin yerini meyveler alıyor. Bin yıllık lahana, karnabahar, nohut bambaşka kılıklara bürünüyor. Alışverişe ya da restorana gittiğinizde zamanın gerisinde kalmamanız için sözlüğünüzü hazırladık. Ç. BEGÜM SOYDEMİR/bsoydemir@hurriyet.com.tr

27.01.2019Hürriyet Pazar
Beslenme çantası bile yokken artık bir evi var

Beslenme çantası bile yokken artık bir evi var

Kayseri’de, yaz aylarında çobanlık yaparak görme engelli anne ve babasına destek olan 9 yaşındaki ilkokul öğrencisi, beslenme çantasız okula geldiğini fark eden öğretmeninin başlattığı yardım kampanyası sayesinde yeni evine kavuştu.

16.01.2019Eğitim
Çocuklara ‘sağlıklı yaşam tarzı’ öğretilmeli

Çocuklara ‘sağlıklı yaşam tarzı’ öğretilmeli

Beslenmenin okul çağında öğrenildiğinde bir ömür sağlıklı olmanın yollarını açacağını söyleyen Diyetisyen Emre Uzun; çocuklar için 13 sağlıklı yaşam taktiğini açıkladı.

Çocuğunun beslenme çantasını düşünen ebeveynlerin gönlünü rahatlatacak tarifler

Çocuğunun beslenme çantasını düşünen ebeveynlerin gönlünü rahatlatacak tarifler

Ebeveynler için çocuklarının beslenme çantası en önemli konuların başında yer alıyor. Okula giden çocuklar öğle yemeğinde, okulda yemekhane bulunmuyorsa ya kantinden ya da evden getirdikleri ile doymak durumunda kalıyor. Kantinde satılan ürünlerin hazırlanma koşulları da akıllarda soru işareti yarattığı için beslenme çantasını evde hazırlamak daha cazip hale geliyor. İşte ister haftalık ister günlük olarak hazırlayabileceğiniz tariflerden bazıları...

19.10.2018Lezizz Menüler
Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Güvenli gıdanın 50 altın kuralı

Kendi içinden filizlenen domatesler, insanın elini çizen maydanozlar... Üzerinde hem ‘yerli üretim’, hem de ‘ithal’ yazan etiketler... GDO’lu ürünler, gıdalardaki ağır metaller, sahtecilik, derken başımıza bir de şarbon korkusu çıktı. Herkes evine, mutfağına ne sokacağını, çoluk çocuğuna ne yedireceğini şaşırmış durumda. Çaresizlikten vejetaryen kesilen aileler bile var. Peki ne yiyeceğiz? Nelerden uzak durup kime güveneceğiz? Alışverişte, etiket okurken, aldıklarımızı pişirirken, saklarken kendimizi ve sevdiklerimizi nasıl koruyacağız? Korkunç hastalık ve melanetlerden nasıl sakınacağız?

Mizah yazarı Pelin Yılmazın ilk kitabı Yetişkinler için Beslenme Çantası yayınlandı

Mizah yazarı Pelin Yılmaz'ın ilk kitabı "Yetişkinler için Beslenme Çantası" yayınlandı

“Yetişkinler için Beslenme Çantası”, mizah yazarı Pelin Yılmaz’ın ilk kitabı. Bugüne kadar Boxer, Billboard, Touch İstanbul, Gırgır, Play Tuşu gibi dergi ve mecralarda kalem oynatan, 1 Erkek 1 Kadın dizisinin de senaristlerinden olan ve halen reklam yazarı olarak çalışan Yılmaz, kısa mizah öyküleriyle pek çok meseleye ışık tutuyor.

27.09.2018Keyif
Çocuklar için en iyi kahvaltı menemen

Çocuklar için en iyi kahvaltı menemen

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile okul kantinleri ve beslenme de gündeme geldi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, sabah kahvaltısı için en iyi seçeneğin menemen olduğunu söyledi.

Çocuklar için en iyi kahvaltı menemen

"Çocuklar için en iyi kahvaltı menemen"

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile okul kantinleri ve beslenme de gündeme geldi. İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Nöroloji Anabilim Dalı'ndan Prof. Dr. Derya Uludüz, sabah kahvaltısı için en iyi seçeneğin menemen olduğunu söyledi. Kahvaltıda karbonhidratlı besinlerin öğrencilerin kan şekerini düşürmesi nedeniyle konsantrasyon bozukluğuna neden olacağını belirten Prof. Dr. Uludüz, "En iyi seçenek menemen. Birçok yeşillik, protein, yumurta var. Yanında süt ile birlikte tüketilebilir" dedi. Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Serkan Tutar ise çocukların beslenme çantası hazırlanırken içine mutlaka kuru meyve koyulması gerektiğinin altını çizdi. Diyetisyen Tutar, bir araştırmaya göre Türkiye'deki çocukların yüzde 50'sinin sabah kahvaltı yapmadığını ifade etti.

21.09.2018Sağlık
Okula başlayan minikler için sağlıklı beslenme çantası önerileri...

Okula başlayan minikler için sağlıklı beslenme çantası önerileri...

Bugün senenin ilk ders zili çaldı, milyonlarca minik ellerinde beslenme çantalarıyla okullarına koştu. Diyetisyenler ve uzmanlar, beslenme çantalarının içine nelerin koyulacağının çok önemli olduğunu vurguluyor. Anne babalara çocukları hazır gıdalardan uzak tutmaları konusunda uyarı yapan beslenme uzmanlarının tavsiyeleriyle hazırladığımız menüye bir göz atın deriz…

17.09.2018Lezizz Menüler
Okul çocuklarına özel kahvaltı tüyoları

Okul çocuklarına özel kahvaltı tüyoları

Araştırmalar okul çağındaki çocukların gösterdikleri başarı ve beslenme alışkanlıkları arasında kuvvetli bir ilişki olduğunu gösteriyor. Hızlı yaşam temposunu bazen kahvaltının atlanmasına da neden oluyor. Hem fiziksel hem de psikolojik gelişimleri için kahvaltının vazgeçilmez bir öğün olduğuna dikkat çeken Beslenme ve Diyet Uzmanı Çisem Gündüz, “güçlü ve mutlu” bir kahvaltı için önerilerini paylaşıyor.

Hadımköy’den ‘global hizmet’

Hadımköy’den ‘global hizmet’

CARS, Minions, Spiderman, Barbie, Benetton gibi 50’ye yakın çocuk karakterinin lisansıyla okul ve beslenme çantası, valiz, ayakkabı, terlik seti gibi ürünler üreten Hakan Grup, İstanbul Hadımköy’de 20 bin metrekare kapalı alanı olan yeni bir fabrika kurdu

8.09.2018Ekonomi
Sağlıklı bir beslenme çantası nasıl hazırlanır

Sağlıklı bir beslenme çantası nasıl hazırlanır?

Beslenme çantasının içerisinde olması gerekenleri diyetisyen Dilan Dalgıç anlatıyor.

TSE’den velilere okul alışverişi uyarısı

TSE’den velilere okul alışverişi uyarısı

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, okul alışverişi öncesinde velilere uyarılarda bulunarak, “Çocuklarımızı kalitesiz ya da standart dışı ithal kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu, alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmektir” dedi.

5.09.2018Eğitim
TSEden velilere flaş uyarı Kokulu olanlara dikkat

TSE'den velilere flaş uyarı! Kokulu olanlara dikkat

Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Adem Şahin, okul alışverişi öncesinde velilere uyarılarda bulunarak, "Çocuklarımızı kalitesiz ya da standart dışı ithal kırtasiye malzemelerindeki olası risklerden korumanın en güvenilir yolu, alışverişlerde TSE markalı ürünleri tercih etmektir." ifadesini kullandı.

5.09.2018Gündem
Örnek Okul Alışverişi Listesi

Örnek Okul Alışverişi Listesi

Okul alışverişine bir ihtiyaç listesi hazırlayıp çıkmak daha organize olacağınız için hem işlerinizi kolaylaştırır hem de bu liste ile önceliklerinizi belirlediğiniz için gereksiz masrafı önlemiş olursunuz.

Beslenme Çantası ve Beslenme Kabı Sağlığa Uygun Olmalı

Beslenme Çantası ve Beslenme Kabı Sağlığa Uygun Olmalı

Beslenme çantalarını ayrı ayrı alabileceğiniz gibi set olarak satın alarak da tasarruf edebilirsiniz. Çocuklar çoğunlukla beslenme çantalarının sırt çantalarına uyumlu olmasını ister. Bu yüzden takım olarak almak daha mantıklı ve ekonomiktir.

Okulların açılmasına az kaldı, beslenme programları yapılsın

Okulların açılmasına az kaldı, beslenme programları yapılsın

Okullar 17 Eylül'de açılıyor ve aileler şimdiden ders malzemelerine, formalara odaklanmış halde. Okul açıldıktan sonra da derslerdeki başarıya odaklanacaklar. Ancak öğrencilerin okul başarısını etkileyen faktörlerden biri de beslenme ile ilgili yanlışlar...

Yazar Sonuçları

Velilerin pandemi formülleri

Pandemi nedeniyle okulların ne zaman açılacağı, açılırsa eğitimin nasıl olacağı gibi soru işaretleri velileri yeni bazı eğilimlere yönlendirdi. Bunlardan en yaygın olanları çocukları özel okullardan alıp devlet okullarına kaydetmek, yazlık bölgelerdeki okullara yönelmek ve evde özel öğretmen tutmak olarak ortaya çıkıyor...

5.09.2020
Okul döneminde çocuklar için beslenme önerileri

Okul döneminde çocuklar için beslenme önerileri

Araştırmalar okul çağı çağındaki çocuklarda sağlıklı beslenme ile başarının birbiriyle yakın ilişki içinde olduğunu gösteriyor. Çocukların fiziksel ve bilişsel gelişimlerinin sağlanması ve sağlıklı yetişkinler olabilmeleri için bazı kurallara dikkat etmek gerekiyor. Beslenme konusunda önem verilmesi gereken detayları Uzman Diyetisyen Çisem Gündüz Gizir açıklıyor.

9.09.2019

Beslenme çantaları hazır mı?

Okullar açıldı ve anneler için çocuğum nasıl beslenecek derdi de başladı. Beslenme çantasının önemini anlatmadan önce, çocuklar için kahvaltının önemine değinmek istiyorum. Çocuklarınıza mutlaka kahvaltı yapma alışkanlığı kazandırmalısınız. Araştırmalara göre, kahvaltı yapan çocuğun sınıf içerisindeki başarısının daha fazla olduğu bulunmuştur. Ayrıca kahvaltı yapan çocuklar beslenme yetersizliğinden oluşan hastalıklara daha az yakalanmakta ve obezite riskleri azalmaktadır.

1.09.2019

Sağlıkla ilgili yanlış bilinen 5 konu

İnsanlar sağlıkla ilgili eskisine göre artık daha bilinçli. Ama fazla bilgi yüklemesinin de zaman zaman yanlış bilgilerin yayılmasına yol açabileceğini unutmamak lazım. İşte onlardan en sık karşılaşılanlar...

14.07.2019

Beş duyu sanatı

“Yemek yapmak sanatların en güzeli ve kusursuzudur. Beş duyumuzu birden harekete geçirir, hatta bir duyumuzu daha uyandırır: Elimizden geleni ortaya koyma ihtiyacımızı. En sevdiğim tedavi budur. (Paulo Coelho)

18.04.2019

Sinemaya beslenme çantasıyla gitmek lazım

İki yerde ücretlerin aşırı pahalı olmasını anlamıyorum;

1.11.2018

Gelişimi için kahvaltı çok önemli

Okul dönemi başladı. Bazı okullar açıldı, bazılarıysa Pazartesi günü açılacak. Peki, ama çocuklar okula giderken nasıl bir kahvaltı yapmalı, başarıyı arttıran besinler neler? Beslenme Uzmanı ve Diyetisyen Zeynep Köse Çapay ile konuştuk. 

14.09.2018