EKSTRA
MENÜ

Talasemi

Talasemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Talasemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 454 Talasemi haberi bulunmuştur.

Talasemi Haberleri

Yeşim Salkım: Hünkar Hala bugünün Hürremi

Yeşim Salkım: Hünkar Hala bugünün Hürrem'i

Yeşim Salkım, Kanal D’de başlayan “Evlat Kokusu” dizisinde ailesi için her şeyi göze alan otoriter ve güçlü bir hala karakterini canlandırıyor. Kendisiyle aile, aşk ve ilişkiler hakkında konuştuk. Bir ara konu Instagram’a yazdığı “Sevgili edinmek akıl kârı değil, sincap beslemek daha mantıklı” cümlesine geldi, neden böyle dediğini de açıkladı.

11.03.2017Magazin
Öğretmenler Gününüz kutlu olsun

Öğretmenler Günü'nüz kutlu olsun

Bugün 24 Kasım Öğretmenler Günü. Her öğretmenin bir hikayesi vardır. Ama şimdi size anlatacaklarımız biraz daha ‘farklı’. Kimisi matematiği öğrencisine sporla sevdirdi, kimi karatede derece kazandırdı. Babası ve kardeşiyle aynı okulda öğretmenlik yapan da var, 24 Kasım hediyesi olarak böbreğini veren de. Gelin o öğretmenlerin hikayelerine bir göz atalım.

24.11.2016Eğitim
Bir adım atmak için can veririm can

'Bir adım atmak için can veririm can'

Gerçek sevgi hayatta her şeye direniyor. Hatay'da yaşayan 46 yaşındaki Ramazan Balcıoğlu, evlendikten sonra ciddi bir hastalığa yakalanan eşi Nefile Balcıoğlu'na senelerdir bir bebek gibi bakıyor. Ramazan Balcıoğlu: "Bebeği bir kenara yatırırsın 'ah, of' demez ama eşimi kaldırıyorum 'ah' diyor yatırıyorum 'of' diyor.

24.05.2016Sağlık
Talasemi Günününe pastalı kutlama

Talasemi Günü'nüne pastalı kutlama

DENİZLİ'de Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Uz. Dr. Berna Öztürk, Dünya Talasemi Günü nedeniyle Denizli Devlet Hastanesi Talasemi Merkezi'ne ziyaret ederek hastalarla birlikte pasta kesti, merkezde görevli doktor ve hemşirelere teşekkür belgesi verdi.

9.05.2016Ege
Yenidoğan bebeklerde genetik hastalık 24 saat içinde tespit edilecek

Yenidoğan bebeklerde genetik hastalık 24 saat içinde tespit edilecek

Erciyes Üniversitesi (ERÜ) Genom ve Kök Hücre Merkezinde (GENKÖK) başlatılan proje ile dünyaya gözlerini açan bebeklerin ilk 24 saat içinde belirlenen genetik hastalıkları taşıyıp taşımadıkları saptanabilecek.

23.03.2016Sağlık
Hatayda moto - taksi

Hatay'da moto - taksi

HATAY'da yaşayan talasemi hastası Nevzat Bahçeci, yıllardır hayali olan 'Moto-taksi' projesini İŞKUR'un engellilere destek programı sayesinde hayata geçirdi. Aldığı motosikletleri modifiye ettirerek 2 kişinin oturabileceği hale getiren Bahçeci, Hataylılara moto-taksi ile hizmet vermeye başladı.Merkez Defne İlçesi'nde oturan Nevzat Bahçeci, İŞKUR'un kendi işini kuran engellilere hibe desteği verdiğini duydu. Bunun üzerine yıllardır hayalini kurduğu ancak parası olmadığı için hayata geçiremediği moto-taksi projesini İŞKUR'a sundu. Projesi kabul edilen Bahçeci'ye 12 bin TL hibe verildi. Ramazan ÇELİK / HATAY DHA

18.03.2016Haber

Yazar Sonuçları