EKSTRA
MENÜ

Talasemi

Talasemi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Talasemi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 454 Talasemi haberi bulunmuştur.

Talasemi Haberleri

Talasemi nedir Talasemi belirtileri neler

Talasemi nedir? Talasemi belirtileri neler?

Akdeniz ülkelerindeki insanlarda görülen, doğacak çocuğa anne ve babasından 'Beta Talasemi' geninden kalıtımsal olarak geçen bir tür 'kansızlık' hastalığı olan talaseminin ne olduğu, vatandaşlar tarafından merak ediliyor ve araştırılıyor. Vatandaşlar özellikle talaseminin belirtilerini sorguluyor. Peki, talasemi nedir? Talasemi belirtileri neler?

18.07.2018Gündem
Taramalar sayesinde hasta bebek sayısı azaldı

Taramalar sayesinde hasta bebek sayısı azaldı

Akdeniz anemisi olarak da bilinen talasemi, Türkiye’de ve dünyada önemli bir halk sağlığı sorunu.

7.05.2018Gündem
Bilim dünyasında bir ilk: İnsan embriyosunda kimyasal ameliyat

Bilim dünyasında bir ilk: İnsan embriyosunda 'kimyasal ameliyat'

Çin'de Sun Yat-sen Üniversitesi'ndeki bilim insanları, genetik yapımızın temelini oluşturan DNA'daki 3 milyon baz çiftinin (nükleotit dizilimi) birinde bulunan hatayı düzeltmeyi başardı.

29.09.2017Teknoloji
Evleneceklere SMA testi

Evleneceklere SMA testi

SAĞLIK Bakanlığı, hareket sinir hücrelerinden kaynaklı bir hastalık olan Spinal Müsküler Atrofi’li (SMA) için farklı bir adım attı.

14.06.2017Gündem

Yazar Sonuçları

MCV nedir Kan testinde MCV düşüklüğü, yüksekliği

MCV nedir? Kan testinde MCV düşüklüğü, yüksekliği

Alyuvarların ortalama olarak büyüklüğünü anlamak için yapılan MCV testi, kırmızı kan hücreleri hakkında bilgi sahibi olunmasını sağlar. Kan tahlilinde MCV yüksekliği ve MCV düşüklüğü ne anlama gelir? İç Hastalıkları Bölümü Uzmanı Dr. Ergün Kasapoğlu, konuyla ilgili bilgi verdi.

3.10.2017