EKSTRA
MENÜ

Suruç'ta Patlama

Suruç'ta Patlama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Suruç'ta Patlama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 25 Suruç'ta Patlama haberi bulunmuştur.

Suruç'ta Patlama Haberleri

Suruçta yaralanan Mert Cömert yaşamını yitirdi

Suruç'ta yaralanan Mert Cömert yaşamını yitirdi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırıda yaralanan 19 yaşındaki Mert Cömert, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

14.08.2015Gündem
Suruç bombacısı Kimsesizler Mezarlığı’na defnedildi

Suruç bombacısı Kimsesizler Mezarlığı’na defnedildi

ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’ndeki patlamada 32 kişinin ölümüne yol açan canlı bomba 20 yaşındaki Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün cenazesi yakınlarının sahip çıkmaması üzerine Kimsesizler Mezarlığı’na defnedildi.

5.08.2015Gündem
Suruç saldırısında hayatını kaybeden Alper Sapanın eski sevgilisi Sude Eldem: Canı acıdı mı diye düşünmeden edemiyorum

Suruç saldırısında hayatını kaybeden Alper Sapan'ın eski sevgilisi Sude Eldem: Canı acıdı mı diye düşünmeden edemiyorum

Suruç’taki saldırıda hayatını kaybedenlerden biri de 19 yaşındaki Anadolu Üniversitesi Felsefe Bölümü öğrencisi Alper Sapan’dı. Sapan’ın eski kız arkadaşı Sude Eldem, haberi aldıktan sonra acısını Twitter’dan paylaştı. Aldığı tepkiler nedeniyle hesabını kapatan Eldem, sorularımızı yanıtladı.

31.07.2015Hayat
Emniyet canlı bombayı dinlemiş

Emniyet canlı bombayı dinlemiş

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Kobani’ye yardım götürmek için toplanan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerine yönelik canlı bomba eylemini gerçekleştiren Şeyh Abdurrahman Alagöz’le ilgili yeni bilgiler gün ışığına çıkmayı sürdürüyor. Ekim 2014’te Suriye’ye geçerek IŞİD’e katılan Alagöz’ün cep telefonunun, Suriye’ye geçmeden önce dinlendiği iddia edildi.

25.07.2015Gündem
Arınç: Keşke onlar ölseydi demiyorum

Arınç: Keşke onlar ölseydi demiyorum

BAŞBAKAN Yardımcısı Bülent Arınç, “Keşke olsaydı da onlar ölseydi’ şeklinde alçakça bir kelime kullanmıyorum. Bir şeyi düşünmelerini istiyorum. Suruç’ta her yerde görünen HDP milletvekilleri, ilçe başkanı, yerelden katılan neden yok? Bence izole edilmiş bir topluluk halinde bunlar hedef gösterilmiş” dedi.

25.07.2015Gündem
Canlı bombanın babası konuştu

Canlı bombanın babası konuştu

ŞANLIURFA'nın Suruç İlçesi'nde, 32 kişinin öldüğü saldırıyı düzenlediği öne sürülen Adıyamanlı 'canlı bomba' 20 yaşındaki Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün kamyon şoförü babası Zeynel Abidin Alagöz, "Ölenlere çok üzülüyorum. Oğlum karıncayı bile incitmezdi. Kimler tarafından kandırıldı hala çözmüş değilim. 3 ay önce 2 oğlum için polise kayıp başvurusunda bulunmuştum" dedi. Baba Alagöz, bombacının kimliğinin kesinlik kazanması için kendilerinden DNA örneği alındığını söyledi.

22.07.2015Gündem
Suruçtaki canlı bombanın kimliği kesinleşti

Suruç'taki canlı bombanın kimliği kesinleşti

Suruç'taki terör saldırısını gerçekleştiren canlı bombanın, Şeyh Abdurrahman Alagöz olduğunun kesinleştiği bildirildi.

22.07.2015Gündem
İstanbul Valiliğinden cenazeler öncesi yazılı açıklama

İstanbul Valiliği'nden cenazeler öncesi yazılı açıklama

Türkiye’nin dört bir yanından yola çıkıp Suruç’ta buluşmuşlardı onlar... Kobani’ye yardım planlarken cansız bedenleri dün tabutlar içinde memleketlerine gönderildi. Kimisi öğrenci kimisi doktor, anne olan da var baba da. Türkiye bugün onları son yolculuğuna uğurluyor. İstanbul Valiliği de cenazeler öncesi ilginç bir açıklama yaptı: Vatandaşların cenazelerin saygınlığına uygun şekilde davranmalarını, yasa dışı hareket ve provokatif davranışlara itibar etmemelerini, kolluk güçlerine görevlerinin ifası hususunda yardımcı olmalarını bekliyoruz.

22.07.2015Gündem
Rektörden Ezgi Sadet için başsağlığı ilanı

Rektörden Ezgi Sadet için başsağlığı ilanı

SURUÇ’ta gerçekleştirilen bombalı saldırıda hayatını kaybeden Hatice Ezgi Sadet’in öğrencisi olduğu Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Yalçın Karayağız ulusal gazetelere baş sağlığı ilanı verdi.

22.07.2015Gündem
Suruç görüntülerine yayın yasağı

Suruç görüntülerine yayın yasağı

Suruç Sulh Ceza Hakimliği, Suruç'taki terör saldırısına ilişkin görüntülerin yazılı ve görsel basında kullanılmasına yayın yasağı getirdi. Mahkeme, patlama anının görüntülerine de internetten erişimin engellenmesine karar verdi.

22.07.2015Gündem
Canlı bombanın kimliği kesinleşti

'Canlı bomba'nın kimliği kesinleşti

Suruç bombacısının kimliği kesinleşti. Saldırıyı Adıyaman nüfusuna kayıtlı 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün yaptığı DNA testi sonucuna göre ortaya çıktı.

22.07.2015Gündem
İbrahim Tatlısesten Suruç paylaşımı

İbrahim Tatlıses'ten Suruç paylaşımı

Şanlıurfa Suruç'ta 32 kişinin hayatını kaybettiği,104 kişinin yaralandığı intihar saldırısına tepki gösterenlerin sayısı hızla artıyor. Konu ile ilgili düşüncelerini paylaşan ünlü isimlerden biri de İbrahim Tatlıses'ti. Instagram hesabından uzun bir yazı paylaşan Tatlıses Suruç'taki katliamla ilgili şu satırları yazdı:

21.07.2015Kelebek
Saldırıdan yaralı kurtulan Sinem Kılıç annesinin naaşını taşıdı

Saldırıdan yaralı kurtulan Sinem Kılıç annesinin naaşını taşıdı

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde dün düzenlenen bombalı intihar saldırısında ölenlerin cenazeleri memleketlerine uğurlanıyor. Saldırıda hayatını kaybeden 7 Haziran seçimlerinde HDP'nin Bursa milletvekili adayı olan Metin Kılıç'ın HDP Parti Meclisi üyesi olan eşi Ferdane Kılıç ile oğlu Nartan Kılıç'ın cenazeleri de önce uçakla İstanbul'a ardından toprağa verilmek üzere Bursa'ya getiriliyor. Naaşları taşıyanlar arasında patlamada yaralanan ailenin kızı Sinem Kılıç da vardı.

21.07.2015Gündem
Vahşeti işleyenler din tanımazlar

'Vahşeti işleyenler din tanımazlar'

Diyanet İşleri Başkanı Görmez : Bu vahşeti işleyen şer güçlerin bir kez daha herhangi bir din, inanç, ahlak ve değer tanımadıklarını ortaya koymuştur.

21.07.2015Gündem
Canlı bomba olduğu iddia edilen gencin annesi Hürriyete konuştu

Canlı bomba olduğu iddia edilen gencin annesi Hürriyet'e konuştu

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıyı gerçekleştirdiği iddia edilen canlı bomba 20 yaşındaki Ş.A.A’nın Adıyaman’da yaşayan annesi S.A. Hürriyet’e konuştu. S.A., polislerin sabah evlerine geldiğini ve sorular sorduğunu anlatarak, iki oğlunun 6 aydır Gaziantep’te çalıştığını bildiğini söyledi. Öte yandan saldırının iki canlı bomba tarafından yapıldığı şüphesi üzerinde duruluyor. Suruç'taki patlamada yaralanan bir genç kızın, karın bölgesine saplanmış bomba pimi ile tedaviye alınmasının şüpheleri artırdığı kaydedildi.

21.07.2015Gündem
CHPden Suruç katliamı için yas talimatı

CHP'den Suruç katliamı için yas talimatı

CHP İstanbul İl Başkanı Murat Karayalçın, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nu temsilen gittiği Kıbrıs Barış Harekatı'nın yıldönümü törenlerinde Suruç katliamı mağdurlari için yas talimatı verdi.

21.07.2015Gündem
Davutoğlu: Suruç saldırısında şüpheli tespit edildi

Davutoğlu: Suruç saldırısında şüpheli tespit edildi

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Suruç'taki saldırının IŞİD bağlantılı canlı bombadan kaynaklandığının ihtimalinin ağırlıkta olduğunu ve şüphelinin kimliğinin büyük ölçüde belirlendiğini açıkladı. Davutoğlu, "Anlaşılan o ki, ya bir sızma, ya grup içinde söz konusu olan kimliği teşhis edilemeyen şahıs tarafından canlı bomba olmak suretiyle bu katliam gerçekleştiriliyor. Şahsın tespiti konusunda ciddi mesafe alındı. Bu saldırı Türkiye'ye yapılan saldırıdır. Terör üzerinden siyasi rant sağlamadır, hedefleri ise Türkiye'dir. Bir şüpheli tespit edilmiş durumda, yurtiçi, yurt dışı bağlantıları çıkarılıyor. Özellikle IŞİD bağlantısı ve canlı bomba ihtimali yoğunluk kazanmış durumda" dedi.

21.07.2015Gündem
Canlı bombanın kimliği belli oldu iddiası

Canlı bombanın kimliği belli oldu iddiası

Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde gerçekleştirilen ve 32 kişinin hayatını kaybettiği saldırıda canlı bombanın kimliğinin belirlendiği iddia edildi.

21.07.2015Gündem
Şanlıurfada yürüyüş ve basın açıklamaları yasaklandı

Şanlıurfa'da yürüyüş ve basın açıklamaları yasaklandı

ŞANLIURFA Valiliği dün meydana gelen patlamanın ardından olası olayların engellenmesi açısından kent merkezi ve ilçelerde her türlü miting, yürüyüş ve basın açıklamasının iptal edildiğini duyurdu.

21.07.2015Gündem
Demirtaştan Suruçtaki patlamayla ilgili açıklama

Demirtaş'tan Suruç'taki patlamayla ilgili açıklama

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde meydana gelen saldırıyla ilgili olarak açıklama yaptı.

20.07.2015Gündem
Hürriyet Canlı bomba 18 yaşında IŞİD sempatizanı dedi, Reuters IŞİD yaptı diye duyurdu

Hürriyet 'Canlı bomba 18 yaşında IŞİD sempatizanı' dedi, Reuters 'IŞİD yaptı' diye duyurdu

Şanlıurfa Suruç'taki Türkiye'yi sarsan canlı bomba saldırısında 31 kişi hayatını kaybetti. Hurriyet.com.tr canlı bombanın IŞİD sempatizanı 18 yaşında bir kızı tarafından gerçekleştirildiği bilgisine ulaştı. Reuters da Türk yetkililere dayandırdığı bilgilere göre saldırıyı IŞİD'in yaptığını dünyaya duyurdu.

20.07.2015Gündem
Kemal Kılıçdaroğlu: Suruçtaki hain saldırı yüreklerimizi yaktı

Kemal Kılıçdaroğlu: Suruç'taki hain saldırı yüreklerimizi yaktı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Şanlıurfa Suruç'taki saldırı hakkında "Suruç'taki hain saldırı yüreklerimizi yaktı. Gencecik evlatlarımızı kaybetmenin acısı tarifsiz. Terörü ve onu besleyenleri lanetliyorum" dedi.

20.07.2015Gündem
Sosyal medyada Vali İzzettin Küçüke büyük tepki: Şanlıurfada IŞİDli var mı

Sosyal medyada Vali İzzettin Küçük'e büyük tepki: 'Şanlıurfa'da IŞİD'li var mı?'

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde meydana gelen ve 30 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından gözler Şanlıurfa Valisi İzzettin Küçük’e çevrildi. Vali Küçük, İstanbul’da olduğunun öğrenilmesinin ardından sosyal medyada, “Şanlıurfa’da IŞİD’li var mı?” şeklinde soru yağmuruna tutuldu. İlerleyen saatlerde Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) de bir açıklama yaparak Vali Küçük’e aynı soruyu yöneltti.

20.07.2015Gündem