EKSTRA
MENÜ

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.017 Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç haberi bulunmuştur.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç Haberleri

Bülent Arınç’tan tahliye çıkışı

Bülent Arınç’tan tahliye çıkışı

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu üyesi, eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Habertürk TV’de katıldığı programda gündemdeki konulara dair basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

20.11.2020Gündem
Son dakika... Kozmik Oda davasında karar çıktı

Son dakika... Kozmik Oda davasında karar çıktı

FETÖ'nün Kozmik Oda soruşturmasında TSK personeline kumpas kurulmasına ilişkin davada 28 sanık, 2 yıl 1 ay ile 10 yıl arasında hapse mahkum edildi.

16.10.2020Haber
Son dakika... Kozmik Oda davasında karar çıktı

Son dakika... Kozmik Oda davasında karar çıktı

FETÖ'nün Kozmik Oda soruşturmasında TSK personeline kumpas kurulmasına ilişkin davada 28 sanık, 2 yıl 1 ay ile 10 yıl arasında hapse mahkum edildi.

16.10.2020Gündem
Kararnamede ‘Arınç’ın damadı davası’ detayı

Kararnamede ‘Arınç’ın damadı davası’ detayı

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın FETÖ üyeliği suçundan hakkında dava açılan damadı Ekrem Yeter hakkında beraat kararı veren Ankara 19. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Sadık Subaşı, HSK’nın yaz kararnamesi ile tenzili rütbeye uğradı. Mahkeme Başkanı, Yargıtay’a tetkik hâkim olarak atandı.

19.06.2020Gündem
Arınçın damadına FETÖden beraat kararı

Arınç'ın damadına FETÖ'den beraat kararı

ANKARA'da, TBMM eski Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter, FETÖ terör örgütü üyesi olduğu suçlamasıyla tutuksuz yargılandığı davada beraat etti.

17.10.2019Gündem
Erdoğan’dan kayyım uyarısı

Erdoğan’dan kayyım uyarısı

Cumhurbaşkanlığı  Yüksek İstişare Kurulu üyesi ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın geçtiğimiz günlerde görevden alınan eski Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’le ilgili açıklaması AK Parti içerisinde tartışma yaratmıştı. Edinilen bilgiye göre Cumhurbaşkanı Erdoğan, çarşamba günü düzenlenen AK Parti MYK toplantısında, kayyım kararlarıyla ilgili parti içinden gelen eleştirileri isim vermeden değerlendirdi.

21.09.2019Gündem
‘Devlet sırrı’na 24 yıl istendi

‘Devlet sırrı’na 24 yıl istendi

‘Kozmik Oda’ olarak bilinen Genelkurmay Ankara Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda 20 gün boyunca yapılan aramalarda FETÖ mensuplarınca ele geçirilen belgelerin, TSK’nın devlet sırrı niteliğindeki belgeleri olduğu kesinleşti. ’Kozmik Oda’ soruşturmasını yürüten eski savcı Mustafa Bilgili için 24 yıl istendi.

18.07.2018Gündem
Bülent Arınçın hesabından +18lik paylaşımla ilgili açıklama

Bülent Arınç'ın hesabından +18'lik paylaşımla ilgili açıklama

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın sosyal medya hesabından dün gece cinsel içerikli bir Twitter hesabından paylaşılan video retweet edildi. Olay sosyal medyayı salladı. Arınç konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Dün gece geç saatlerde twitter hesabımdan ahlaksız bir paylaşım yapıldığını, arayarak haber veren dostlarımız sayesinde öğrendim. Duruma, konuya hakim uzman arkadaşlarla anında müdahale ettik. Ahlaksız içeriği yayan hesap askıya alındı. Hesabımıza en son giriş yapan IP numaralarını tespit etmeye yaklaştık. Bu numaralar tespit edilir edilmez adli makamlara gerekli başvuruları yaparak konunun takipçisi olacağız" dedi

30.03.2018Gündem
Lagostan Arınçın damadına suçlama

'Lagos'tan Arınç'ın damadına suçlama

ESKİ Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın damadı Ekrem Yeter’in FETÖ üyeliği suçlamasıyla yargılandığı davada tanıklar ifade verdi.

13.02.2018Gündem
MHPden çok sert İYİ Parti ve Bülent Arınç açıklaması

MHP'den çok sert İYİ Parti ve Bülent Arınç açıklaması

MHP Grup Başkanvekili Erkan Akçay: FETÖ’nün bugüne kadar her şeyi vardı bir partisi yoktu, şimdi partisi var. Münnecim olmaya gerek yok. Bazıları kızabilirler ama bu parti FETÖ’nün desteklediği partidir. Bülent Arınç’ın çıkışlarını, rahatsızlıklarını bir karın ağrısı olarak değerlendiriyorum. 16 Nisan Anayasa referandumunda da ben Bülent Arınç’ın ‘evet’ dediği kanaatinde değilim.

25.11.2017Gündem
MHPden Arınça çok sert yanıt: PKK ve FETÖ muhibi

MHP'den Arınç'a çok sert yanıt: PKK ve FETÖ muhibi

MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ı FETÖ’yü aklamaya çalışmakla suçlayarak, sert eleştiriler yöneltti. Büyükataman , Arınç için 'PKK ve FETÖ muhibi' ifadesi kullandı ve 'Türk siyasi tarihinin en büyük anti kahramanı Bülent Arınç’tır ve yeni nesil siyasetçiler için ne yapılmaması gerektiği konusunda en önemli tarihi kişiliktir' dedi. Muhib; seven, sevgi besleyen, dost anlamına geliyor.

24.11.2017Gündem
Bülent Arınç: Bu diyenleri bilsem de...

Bülent Arınç: Bu diyenleri bilsem de...

Eski TBMM Başkanı Bülent Arınç, 'AK Parti'ye küskünler' olarak nitelendirilen bir grup ile yeni parti kuracakları yönündeki iddiaları yalanladı. Arınç, “Sizi neden ve kim kurucu listesinden çıkardı” sorusuna ise, “Hepsi malum belli kişiler. Baş harflerini söylesem olur mu? Onlar kendilerini biliyorlar. İsimlerini söylersem iyice küçülmüş olurlar. Beni yok etmek istediler, çünkü ben güçlü bir insanım” karşılığını verdi. AK Parti’yle tekrar yakınlaşmasının, FETÖ üyeliği suçlaması ile yargılanan damadı Doktor Ekrem Yeter’in durumuyla ilgili olduğu yorumlarına sert çıkan Arınç, "Bu diyenleri bilsem de, onların yüzlerine karşı “Siz alçaksınız” diyebilsem." dedi.

23.11.2017Gündem
Hâkim mazereti

Hâkim mazereti

ESKİ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın kendisi için attığı “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalmakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını kirletmiştir” tweet’i nedeniyle açtığı 50 bin TL’lik tazminat davasının dünkü ilk duruşması, hâkimin mazeretli olması nedeniyle yapılamadı.

2.11.2017Gündem
Arınç’ın FETÖ’den tutuklu akrabası serbest

Arınç’ın FETÖ’den tutuklu akrabası serbest

TBMM eski Başkanı ve eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın eşinin amcasının oğlu olan ve yaklaşık 1.5 yıldır Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında cezaevinde tutuklu bulunan Manisa Halk Sağlığı eski İl Müdürü Ziya Tay, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

2.11.2017Gündem
Altını kirletmiştir davası başlıyor

'Altını kirletmiştir' davası başlıyor

ESKİ Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a “Eğer birileri oturduğu koltuktan kalkmakta sıkıntı yaşıyorsa kesinlikle altını kirletmiştir” tweet’i nedeniyle açtığı 50 bin TL’lik tazminat davası bugün başlıyor.

1.11.2017Gündem
Bülent Arınçtan Melih Gökçek yorumu: Sabrettim ve kazandım

Bülent Arınç'tan Melih Gökçek yorumu: Sabrettim ve kazandım

Eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in istifasının ardından Ahmet Hakan'la Kanal D Ana Haber'in sorularını yanıtladı. Arınç, Gökçek'in istifasıyla ilgili "O bana siyaseten zarar vermek istedi ama ben siyaseten daha da güçlendim, sabrettim ve kazandım. 2009'dan beri Melih Gökçek'in adaylığına karşı çıktım. 2014'te çok daha fazla karşı çıktım. O gitti gidecekti zaten. Bana FETÖ'cü dedi, çocuklarım çok fazla acı çekti, onlarla helalleşsin ben bir şey istemiyorum." cevabını verdi.

30.10.2017Haber
Bülent Arınçtan Melih Gökçek yorumu: Sabrettim ve kazandım

Bülent Arınç'tan Melih Gökçek yorumu: Sabrettim ve kazandım

ESKİ Meclis Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Melih Gökçek’in Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığından istifasıyla ilgili olarak, “O bana siyaseten zarar vermek istedi ama ben siyaseten daha da güçlendim, ben sabrettim ve kazandım” dedi. Arınç, "Aktif siyaset yapmamak üzerine bir kararım var. Şartlar ne getirir ne götürür farklı bir teklif olursa da ben bu kararımı onlara iletirim, sonra verilecek karar ne olur onu da birlikte görürüz" diye konuştu.

30.10.2017Gündem
Son dakika: Silahlı saldırıya uğrayan savcı Küçükönere yeni görev

Son dakika: Silahlı saldırıya uğrayan savcı Küçüköner'e yeni görev

HAKİMLER ve Savcılar Kurulu (HSK), 2017 yılı mazeret ve ihtiyaç kararnamesi kapsamında 267 adli, 20 idari hakim ve savcının görev yerini değiştirirken, Ankara ve İstanbul Adliyesinde kritik atamalar dikkat çekti.

13.10.2017Gündem
‘Suçsuzluğumu kanıtlamaya bir adım kaldı’

‘Suçsuzluğumu kanıtlamaya bir adım kaldı’

MİT TIR’ları davasında ‘casusluk’ suçlamasıyla verilen 25 yıl hapis cezası, İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 2’nci Ceza Dairesi tarafından “Daha önce bu konuda haber yapılmış. Ortada sır yok” gerekçesiyle bozulan CHP Milletvekili Enis Berberoğlu, “Hapse girerken dediğim gibi, vatan haini ve casus olmadığımı bu kararla kanıtladım. Suçsuzluğumu kanıtlamaya bir adım kaldı” dedi. ‘Devletin güvenliği veya iç veya dış siyasal yararları bakımından niteliği itibariyle gizli kalması gereken bilgileri siyasal veya askeri casusluk maksadıyla açıklamak’ suçunu bozan istinaf mahkemesinin kararı, davaya bakan İstanbul 14’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’ne gönderildi.

10.10.2017Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan resepsiyona da gelmedi

Dün sabahki Adli Yıl açılış törenine katılmayan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, TBMM’de düzenlenen resepsiyona da gelmedi.

6.09.2017Gündem
Bülent Arınç’a hakaret davasında yeni gelişme

Bülent Arınç’a hakaret davasında yeni gelişme

TBMM eski Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a, FETÖ/PDY ile ilişkilendirilen Bolu’daki alışveriş merkezini ziyaret etmesini sosyal medyada eleştiren gazeteci İmdat Aslan’a hakaret etmek suçundan verilen günlüğü 20 TL’den 354 gün karşılığı toplam 7 bin 80 TL adli para cezası kararını, savcı az bularak Bölge Adliye Mahkemesi’ne gönderdi. Savcı, asgari ücret alan bir kişi ile aylık geliri 12 bin TL olan Arınç hakkında adli para cezasının gün karşılığının aynı olmasının hakkaniyet ve adalete aykırı olduğu gerekçesiyle kararın kaldırılmasını talep etti.

27.07.2017Gündem
Her dönemin suçlusu oldum

'Her dönemin suçlusu oldum'

Cumhuriyet gazetesi çalışanı 12’si tutuklu 19 kişinin yargılandığı davada dün ifade veren gazeteci Ahmet Şık, “Mesleki faaliyetlerim nedeniyle her siyasal iktidarın ve her dönemin kötüsü, suçlusu olmayı başardım. Ve kızıma bırakacağım bu mirastan gurur duyuyorum” dedi.

26.07.2017Gündem
İhanet edenler iktidarda

'İhanet edenler iktidarda'

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a suikast düzenleneceği iddiasıyla Genelkurmay’ın ‘kozmik odası’nda yapılan aramaya ilişkin, “Kozmik odayı bir terör örgütüne vermek, vatana ihanettir; ihanet edenler iktidardadır” dedi. Kılıçdaroğlu, dünkü grup toplantısında şunları söyledi:

25.07.2017Gündem
İşte Bülent Arınç’ın yeni mesleği

İşte Bülent Arınç’ın yeni mesleği

Aktif siyaseti bırakan eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, daha önce Adalet Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Arabuluculuk Sistemi'nde çalışacağını açıkladı.

20.06.2017Gündem
Dayısı olan serbest bırakılıyor

'Dayısı olan serbest bırakılıyor'

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve İBB Başkanı Kadir Topbaş’ın damatlarının serbest bırakılmasına tepki göstererek “Dayısı olanlar bırakılıyor” dedi. Kılıçdaroğlu, grup toplantısında şöyle konuştu:

13.06.2017Gündem
3 günde tahliye

3 günde tahliye

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’ın FETÖ üyeliği suçlamasıyla 5 Haziran’da tutuklanan damadı Ekrem Yeter, Ankara 2. Sulh Ceza Hâkimliği’nin 8 Haziran tarihli kararıyla önceki gece yarısı tahliye edildi. Kararda, ‘tutuklama tedbirinden beklenen faydanın, adli kontrol tedbiri ile sağlanacağı’ belirtildi. Damadının tahliye edilmesine ilişkin Twitter’dan açıklamalarda bulunan Arınç, ''Ekrem Yeter, damadım olduğu için değil, hukukun gereği olarak serbest bırakılmıştır. Ekrem Yeter’in, 17-25 Aralık öncesi cemaatle, binlerce insan gibi sempati düzeyinde yakınlığı olduğu sır değildir'' dedi.

9.06.2017Gündem
Bülent Arınçın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi

Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi

"FETÖ üyeliği" suçlamasıyla tutuklanan eski TBMM Başkanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter tahliye edildi.

9.06.2017Gündem
Kozmik Oda bilirkişilerinde ByLock çıktı

"Kozmik Oda" bilirkişilerinde ByLock çıktı

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a suikast iddialarıyla başlatılan ve kamuoyunda "Kozmik Oda" olarak bilinen soruşturma sırasında Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığından alınan devlet sırrı niteliğindeki dijital verilerin incelenmek üzere teslim edildiği bilirkişilerin ByLock kullandıkları belirlendi.

9.06.2017Gündem
Kozmik Oda’dan ret

Kozmik Oda’dan ret

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç’a yönelik suikast iddialarıyla başlayan ve devlet sırrı niteliğindeki belgelerin bulunduğu Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığı’nda 20 gün süren aramalara ilişkin soruşturmada görev yapan hâkim ve savcıların yargılandığı dava dün görüldü.

7.06.2017Gündem
Kozmik Odada kumpas davasında Arınçın müdahillik talebine ret

'Kozmik Oda'da kumpas davasında Arınç'ın müdahillik talebine ret

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'a yönelik suikast iddialarıyla başlayan ve devlet sırrı niteliğindeki belgelerin bulunduğu Genelkurmay Başkanlığı Seferberlik Bölge Başkanlığında günlerce süren aramalara ilişkin soruşturmada görev yapan hakim ve savcıların yargılandığı davada, Arınç'ın müdahillik talebi kabul edilmedi. Sanıklardan eski hakim arama yapılan yerin 'kozmik oda' olmadığını savundu. Bir müşteki ise "Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, o kadar 'burada devlet sırrı var, buraya girmeyin' dedi. Bunu da mı duymadınız?" diye tepki gösterdi.

7.06.2017Gündem
Arınç: Batı ile ilişkilerimizi düzeltmeliyiz

Arınç: Batı ile ilişkilerimizi düzeltmeliyiz

Eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, İngiliz Times gazetesine verdiği röportajda, “Türkiye, hem Avrupa hem de ABD ile ilişkilerini düzeltmeli” dedi.

19.05.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Kahvehane önündeki namaz için Diyanet İşleri Başkanı devrede

Sakarya’nın Kaynarca ilçesinin Müezzinler Mahallesi’nde cemaat, cami imamını protesto etmek için kahvehane önünde topluca namaz kıldı.

29.06.2020

Özel üniversiteler ‘iyi’ zam yaptı

ÖZEL üniversiteler, vakıf üniversiteleri her öğretim yılında ücretlerine enflasyon oranı üzerinde zamlar yapıyorlar. Örneğin, geçen yıl 36 bin 200 TL olan yıllık bedel, 2019-2020 ders yılı için 43 bin 600 TL oldu. Yaklaşık yüzde 20 artış, yüzde 50-75 burslu öğrenciler için bile aşırı yük anlamına geliyor.

7.06.2019

CHP’de kafalar karışıyor

CHP kafa karıştırmaya devam ediyor. “Ekrem İmamoğlu ‘resmen’ aday olacak mı” diye soracakken, dün akşamüzeri adaylığı kesinleşti. Çünkü çok ‘hesap’ var geride.

19.12.2018

Debdebe bitiyor dükkânı kapattık

BAŞBAKAN Binali Yıldırım’ın devlet hayatındaki debdebe ve israf için söyledikleri fevkalade önemlidir. Etraflıca, derinlemesine, ciddiyetle üzerinde durmak lazım.

18.10.2017

Neden olduğunu anlamak mümkün!

CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, TÜSİAD’da yaptığı konuşmada olağanüstü halin kaldırılmasını isteyenlere “Her şey huzura, refaha kavuşmadan biz OHAL’i kaldıramayız” dedi ve ekledi:

19.05.2017