EKSTRA
MENÜ

Amara Kültür Merkezi

Amara Kültür Merkezi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Amara Kültür Merkezi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 131 Amara Kültür Merkezi haberi bulunmuştur.

Amara Kültür Merkezi Haberleri

Suruç saldırısıyla ilgili duruşma öncesi yoğun önlem

Suruç saldırısıyla ilgili duruşma öncesi yoğun önlem

ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nde geçen yıl 33 kişinin yaşamını yitirdiği DEAŞ’lı canlı bombanın intihar saldırısıyla ilgili 1’i tutuklu, 2’si firari sanığın yargılanmasının öğleden sonra başlayacağı Hilvan İlçesi’ndeki duruşma nedeniyle, yoğun güvenlik önlemleri alındı.

4.05.2017Gündem
Eylemden önce internet kafede

Eylemden önce internet kafede

Şanlıurfa Suruç bulunan Amara Kültür Merkezi’ne 20 Temmuz 2015 tarihinde düzenlenen ve 34 kişinin katledildiği DEAŞ saldırısıyla ilgili detaylar ortaya çıktı.

8.02.2017Gündem

Emniyet müdürü arama kararına rağmen canlı bombayı aramamış

Suruç ilçesinde DEAŞ’ın gerçekleştirdiği ve 32 yurttaşın öldüğü canlı bomba saldırısında görevini ihmal ettiği için 7500 TL para cezasına çarptırılan eski Emniyet Müdürü Mehmet Yapılal hakkındaki gerekçeli karar açıklandı.

1.02.2017Gündem
IŞİD’in ölüm hattı: Gaziantep’ten sonra

IŞİD’in ölüm hattı: Gaziantep’ten sonra?

IŞİD, Türkiye’deki eylemlerini neredeyse göstere göstere yaptı. 2009’da Atatürk Havalimanı’na inen bir uçaktan, 2016’da bir canlı bombanın bilgisayarından çıkan noktada o kadar çok durak vardı ki...

28.08.2016Gündem
Suruç savunması: Canlı bomba uyarısı polise yönelikti

Suruç savunması: Canlı bomba uyarısı polise yönelikti

Şanlıurfa Suruç’ta 33 kişinin öldüğü terör örgütü IŞİD’in canlı bombalı saldırısıyla ilgili dönemin İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal, savunmasında, saldırıdan 3 gün önceki uyarının göstericilere yönelik değil polislere yönelik olduğunu savundu.

14.07.2016Gündem
Acı an Can verdiği yeri eğilip öptü

Acı an! Can verdiği yeri eğilip öptü

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesinde, Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerine yönelik IŞİD’li canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün kendini patlattığı saldırıda ölen 33 kişi için ‘Suruç için Adalet Platformu’ üyeleri, saldırının olduğu noktada 33’ dakikalık adalet nöbeti tuttu. Saldırıda ölen Murat Yurtgül’ün annesi Nimet Yurtgül, oğlunun öldüğü yeri öperek "Benim oğlum ne yaptı ki? O barış istedi barış. Benim çocuğum oyuncaklarıyla barış istedi. Onu öldürdüler" diye gözyaşı döktü.

21.06.2016Gündem
Adı 35 gün önce bildirilmiş: Kimlik sorulsa 34 kişi ölmezdi

Adı 35 gün önce bildirilmiş: Kimlik sorulsa 34 kişi ölmezdi

Suruç’ta 20 Temmuz 2015 günü 34 kişiyi öldüren canlı bomba Şeyh Abdurrahman Alagöz hakkındaki ‘terör nitelikli aranan şahıs’ kaydının, 16 Haziran’da Suruç Emniyet Müdürlüğü’ne ulaştığı ortaya çıktı. Ancak Suruç Emniyeti, patlamanın meydana geldiği Amara Kültür Merkezi’ne girenleri aramak üzere polis görevlendirmedi. Arama yapılsa, kimliğiyle gelen canlı bomba kapıda yakalanacaktı.

29.05.2016Gündem
Suruç saldırısına ilişkin davadan korkunç ihmal çıktı

Suruç saldırısına ilişkin davadan korkunç 'ihmal' çıktı

Suruç’ta, terör örgütü IŞİD’in gerçekleştirdiği canlı bomba saldırısında 33 yurttaşın ölümüne ilişkin İlçe Emniyet Müdürü Mehmet Yapalıal hakkında “görevi kötüye kullanmak” suçundan dava açıldı. İddinameye göre Suruç Emniyet Müdürlüğü, patlamanın meydana geldiği Onbirnisan Caddesi’nin de bulunduğu pek çok cadde ve sokakta üst ve çanta araması yapma yetkisi aldığı halde, arama yapmadığı belirlendi.

25.05.2016Gündem
Bedenimde ve beynimde 100 bilyenin izi duruyor

Bedenimde ve beynimde 100 bilyenin izi duruyor

Suruç’taki saldırının sembol fotoğraflarından biri, yerde yatan iki yaralı kadının el ele tutuşarak birbirlerine güç verdiği kareydi. Kadınlardan biri Gökçe Çetin, diğeri Dr. Çağla Seven’di. Dr. Seven, 9.5 aydır patlamanın ve isabet eden 100’ün üzerinde bilyenin bedeni İle ruhunda yarattığı yaraları sarmaya çalışıyor.

8.05.2016Sağlık
Canlı bomba saldırılarının bilançosu ağır oldu

Canlı bomba saldırılarının bilançosu ağır oldu

Terör örgütleri tarafından son 19 yılda canlı bombalar kullanılarak gerçekleştirilen 22 saldırıda 276 sivil, 11 polis ve 8 asker hayatını kaybederken, bin 660'ı aşkın sivil ile 58 asker ve 51 polis yaralandı.

20.11.2015Gündem
Suruçta hangi parti % kaç oy aldı Oy durumu ne

Suruç'ta hangi parti % kaç oy aldı? Oy durumu ne?

Canlı bomba saldırısının yaşandığı Şanlıurfa'nın Suruç İlçesi'nde sandıktan HDP çıktı.

1.11.2015Gündem
Bir çay ocağı nasıl Türkiye’nin kabusu oldu

Bir çay ocağı nasıl Türkiye’nin kabusu oldu

IŞİD Türkiye’nin içine Adıyaman’dan nasıl girdi? Türkiye’yi kana bulayan canlı bombalar kim? Nerede yetiştiler? Kimlerle hareket ettiler? Kiminle, nasıl evlendiler? Her olayın arkasında neden bir çay ocağı duruyor? Adıyaman’da örgütlenip Diyarbakır, Suruç ve Ankara’daki bombalamaları gerçekleştiren IŞİD üyesi gençlerin çarpıcı hikâyesi...

24.10.2015Gündem
Soruşturan Hürriyete soruşturma

Soruşturan Hürriyet'e soruşturma

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı önceki gün, 10 Ekim 2015’te Ankara’daki saldırıya ilişkin internette yayınlanan haber dolayısıyla Hürriyet Gazetesi ile soruşturma bilgilerini basına veren kamu görevlileri hakkında soruşturma başlattı. Oysa Hürriyet, aylardır o bomba ve bombacıların perde arkasını araştıran çok sayıda habere imza attı.

17.10.2015Gündem
Bir ülkeye kaç acı sığar

Bir ülkeye kaç acı sığar?

Suruç'tan bugüne terör olayları hangi şehirlerde yaşandı? Hangi şehirler şehit verdi? Ölenlerin kaçı asker, kaçı polis? Kaç sivil yaşamını yitirdi? 90'lardaki terör olayı sayısına yaklaşıyor muyuz? Haberleri taradık, sayıları derledik...

29.08.2015Hayat
Suruçtaki patlamanın davasına 600 avukat müdahil olacak

Suruç'taki patlamanın davasına 600 avukat müdahil olacak

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde 34 kişinin öldüğü patlamanın dava sürecine 600 avukat müdahil olmak için müracaat etti.

21.08.2015Gündem
Suruçta yaralanan Mert Cömert yaşamını yitirdi

Suruç'ta yaralanan Mert Cömert yaşamını yitirdi

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesindeki bombalı saldırıda yaralanan 19 yaşındaki Mert Cömert, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.

14.08.2015Gündem
Suruç bombacısı Kimsesizler Mezarlığı’na defnedildi

Suruç bombacısı Kimsesizler Mezarlığı’na defnedildi

ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’ndeki patlamada 32 kişinin ölümüne yol açan canlı bomba 20 yaşındaki Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün cenazesi yakınlarının sahip çıkmaması üzerine Kimsesizler Mezarlığı’na defnedildi.

5.08.2015Gündem
Canlı bomba oraya böyle girmiş

Canlı bomba oraya böyle girmiş

Şanlıurfa’nın Suruç İlçesi'nde, kendisiyle birlikte 32 kişinin yaşamını yitirdiği intihar saldırısını gerçekleştiren Şeyh Abdurrahman Alagöz’ün, Amara Kültür Merkezi'ne girdiği anlar, MOBESE kameralarına yansıdı. Üzerindeki patlayıcıları gizlemek için beyaz bol gömlek giyen Alagöz'ün rahat tavırlarıyla yürüyerek Amara Kültür Merkezi'ne girdiği ortaya çıktı.

27.07.2015Gündem
Canlı bomba,  Amara Kültür Merkezine böyle girmiş

Canlı bomba, Amara Kültür Merkezine böyle girmiş

ŞANLIURFA'nın Suruç İlçesi'nde, kendisiyle birlikte 32 kişinin yaşamını yitirdiği intihar saldırısını gerçekleştiren Şeyh Abdurrahman Alagöz?ün, Amara Kültür Merkezi'ne girdiği anlar, MOBESE kameralarına yansıdı. Üzerindeki patlayıcıları gizlemek için beyaz bol gömlek giyen Alagöz'ün rahat tavırlarıyla yürüyerek Amara Kültür Merkezi'ne girdiği ortaya çıktı.

26.07.2015Haber
Emniyet canlı bombayı dinlemiş

Emniyet canlı bombayı dinlemiş

Şanlıurfa’nın Suruç ilçesinde Kobani’ye yardım götürmek için toplanan Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) üyelerine yönelik canlı bomba eylemini gerçekleştiren Şeyh Abdurrahman Alagöz’le ilgili yeni bilgiler gün ışığına çıkmayı sürdürüyor. Ekim 2014’te Suriye’ye geçerek IŞİD’e katılan Alagöz’ün cep telefonunun, Suriye’ye geçmeden önce dinlendiği iddia edildi.

25.07.2015Gündem
IŞİD’li ’canlı bomba’ olduğu ileri sürülen Özlem Y. Manavgat’ta gözaltına alındı

IŞİD’li ’canlı bomba’ olduğu ileri sürülen Özlem Y. Manavgat’ta gözaltına alındı

ŞANLIURFA’nın Suruç İlçesi’nde 32 kişinin yaşamını yitirdiği intihar saldırısı ile bağlantısı olduğu ileri sürülen Özlem Y., Antalya’nın Manavgat İlçesi’nde gözaltına alındı. Özlem Y. IŞİD’in ’canlı bombası’ olduğu iddiasıyla 10 Haziran günü de Adana’da gözaltına alınıp 17 gün sonra serbest bırakılmıştı.

24.07.2015Gündem
Borsa sert düştü, dolar 2,73ü aştı

Borsa sert düştü, dolar 2,73'ü aştı

Borsa İstanbul artan güvenlik endişeleri ve erken seçim olasılığına ek, ABD’den gelen güçlü veri Borsa İstanbul’da sert düşüş yaratı.

23.07.2015Ekonomi
Dolarda Suruç hareketliliği

Dolarda Suruç hareketliliği

Suruç patlaması sonrası yaşanan olaylardan sonra artan güvenlik endişeleri ve erken seçim olasılığı ile TL'deki değer kaybı sürüyor. Dolar, TL karşısında 15.47 itibariyle 2,7320 seviyesine kadar yükseldi.

23.07.2015Ekonomi
Dolar, TL karşısında 2,73ü aştı / Dolar ne kadar oldu

Dolar, TL karşısında 2,73'ü aştı / Dolar ne kadar oldu?

Artan güvenlik endişeleri ve erken seçim olasılığı ile TL'deki değer kaybı sürüyor. Dolar, TL karşısında 15.47 itibariyle 2,7320 seviyesine kadar yükseldi.

23.07.2015Ekonomi
32 gencin ölmeden önceki son anları

32 gencin ölmeden önceki son anları

Şanlıurfa'nın Suruç ilçesinde meydana gelen canlı bombalı saldırının öncesinde çekilen görüntüler ortaya çıktı.

23.07.2015Gündem
32 gencin ölmeden önceki son anları

32 gencin ölmeden önceki son anları

Patlamadan yaklaşık bir saat önce kaydedilen görüntüler, AnkaraÜniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi Murat Erişmiş tarafından çekildi.Üniversite gazetesi Görünüm'ün muhabiri olarak Suruç'a gidenErişmiş'in çektiği görüntülerde, Amara Kültür Merkezi'nin bahçesinde kahvaltıyapan gençler bulunuyor.Görüntülerde ayrıca Kobani'ye götürülmek üzere toplanan yardımlarve kolileri de göze çarparken, patlamanın ardından basına 'son fotoğraf' olarakyansıyan fotoğrafın da o dakikalarda çekildiği görülüyor.

23.07.2015Haber
Bülent Arınç: HDPli yöneticiler neden o grubun içinde yoktu

Bülent Arınç: HDP'li yöneticiler neden o grubun içinde yoktu?

Çözüm süreci, Suruç'taki patlama ve 2 polisin şehit edilmesi konularında açıklamalarda bulunan Arınç, "Suruç'ta her gün 3 gösteri yapılıyor ve HDP'nin yöneticileri yapıyor. Acaba bu grubun içinde neden yoklardı?" diye sordu.

22.07.2015Gündem
Suruç kurbanları son yolculuğuna uğurlandı

Suruç kurbanları son yolculuğuna uğurlandı

Kimi öğrenci kimi doktor tam 32 can... Ortak yönleri Kobani'ye yardım için biraraya geldikleri etkinlikte terör saldırısına kurban gitmeleri. Türkiye onları son yolculuğuna uğurlandı. Gözyaşlarının sel olduğu cenaze törenlerinde dikkat çeken nokta ise güvenlik önlemleri oldu. Öyle ki törenlere gelenler tek tek arandı hatta çelenkler bile kontrol edildi. Bir - iki küçük gerginlik dışında terör kurbanları olaysız şekilde toprağa verildi.

22.07.2015Gündem
O da terör nitelikli şahıs

O da 'terör nitelikli şahıs'

Emniyet birimlerinden, Alagöz’ün, ağabeyi Yunus Emre Alagöz ile birlikte 2014’te Adıyaman’dan ayrıldığı, önce Gaziantep ve Kilis’e geçtikleri bilgisi alındı. Emniyet, aradığı iki kardeşin izine Ocak 2015’te tekrar rastladığında Şeyh Abdurrahman ve Yunus Emre Alagöz Suriye’de IŞİD’e katılmışlardı. Suriye’de bomba eğitimi aldıkları değerlendirilen Alagöz ile ağabeyi Yunus Emre Alagöz’ün daha sonra yasadışı yollardan Türkiye’ye giriş yaptıkları belirlendi. Ailenin başvurusu üzerine her iki kardeşin de emniyette ‘terör nitelikli kayıp’ olarak kayıtlarının bulunduğu bildirildi. Öte yandan, Alagöz ile HDP Diyarbakır mitinginde bombalı saldırı düzenleyen Orhan Gönder’in aynı gruba bağlı oldukları, aynı dönemde Suriye’ye geçerek IŞİD’e katıldıkları bilgisine de ulaşıldı.

22.07.2015Gündem