EKSTRA
MENÜ

Başbakan Davutoğlu

Başbakan Davutoğlu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Başbakan Davutoğlu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 14.484 Başbakan Davutoğlu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Başbakan Davutoğlu Haberleri

Merkel, Türkiye ile gizlice anlaştı mı

Merkel, Türkiye ile gizlice anlaştı mı?

Başbakan Angela Merkel, Almanya Parlamentosu’nda milletvekillerinin sorularını yanıtladı. Büyük ilgi gören oturumda mülteci politikasından dizel skandalına, yüksek kiralardan göç yasasına soru yağmuruna tutulan Merkel’e ne zaman istifa edeceği de soruldu, Türkiye ile gizli anlaşma yapıp yapmadığı da...

6.06.2018Avrupa
2019 öncesi kurmaylarını yeniliyor

2019 öncesi kurmaylarını yeniliyor

Dokuzuncu kez MHP Genel Başkanlığı koltuğuna oturan Devlet Bahçeli’nin, 15 kişilik Başkanlık Divanı’nın yarısına yakınını yenilemesi bekleniyor.

19.03.2018Gündem
Yazıcıoğlunun oğlu evlendi... Davutoğlu ve Destici nikah şahidi old

Yazıcıoğlu'nun oğlu evlendi... Davutoğlu ve Destici nikah şahidi old

Büyük Birlik Partisinin (BBP) merhum lideri Muhsin Yazıcıoğlu'nun oğlu Fatih Furkan Yazıcıoğlu, Selin Becerenler ile evlendi.

12.11.2017Gündem
9 soruda IŞİD

9 soruda IŞİD

Gazeteci İsmail Saymaz, dava dosyalarından yola çıkarak Türkiye’deki IŞİD’i inceledi. Nasıl örgütlendiler, telefon dinlemelerine ve takip edilmelerine rağmen neden durdurulamadılar, kanlı eylemlerini nasıl yaptılar? Hepsi ve daha fazlası Saymaz’ın ‘Türkiye’de IŞİD’ adlı kitabında.

MHP-Davutoğlu polemiğinde yeni perde: Gerçekler ortaya çıkarsa Davutoğlu mahçup olur

MHP-Davutoğlu polemiğinde yeni perde: 'Gerçekler ortaya çıkarsa Davutoğlu mahçup olur'

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu ile MHP arasındaki sert polemikte yeni perde... MHP lideri Bahçeli'nin, Kerkük üzerine bir açıklama yapan Davutoğlu'na grup toplantısında sert sözlerle yüklenmesi ardından başlayan ve karşılıklı açıklamalarla süren polemikte yeni gelişme CNN Türk'te yayınlanan 'Gece Görüşü' programında yaşandı. MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, programda yaptığı açıklamada Davutoğlu'nu sert sözlerle eleştirdi ve koalisyon görüşmelerine atıfta bulunarak 'Davutoğlu gerçekler ortaya çıkarsa mahcup olur' dedi. Daha sonra programa bağlanan ve koalisyon görüşmelerine AK Parti adına katılan heyette yer alan Faruk Çelik ise 'O görüşmelerde MHP çok keskin ve net bir tavırla koalisyonda olmayacaklarını belirtmişti' dedi.

19.10.2017Gündem
Başbakan Yıldırım: “Ey Almanya, patron sen misin”

Başbakan Yıldırım: “Ey Almanya, patron sen misin?”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu sert sözlerle eleştiren Başbakan Binali Yıldırım, “Kandil’deki PKK yöneticileri diyor ki ‘Aman! CHP ile HDP, FETÖ bir araya gelin. 2019’da birlikte hareket edin AK Parti bu seçimleri kazanmasın. Yeni bir ortaklık arayışı içine girdiler” dedi. Türkiye’nin Avrupa’da iç siyaset ve seçim malzemesi yapılmasına tepki gösteren Yıldırım, Almanya Başbakanı Merkel’e “Ey Almanya sen, 27 birlik ülkesine talimat mı veriyorsun, birliğin patronu sen misin? Patronusun da biz bilmiyor muyuz? Türkiye’yi iç siyasetinize, seçimlerinize malzeme yapmayın” diyerek seslendi.

19.08.2017Gündem
Eski Başbakan Davutoğlunun acı günü

Eski Başbakan Davutoğlu'nun acı günü

Eski Başbakan ve AK Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, 84 yaşında hayatını kaybeden kuzeni Mehmet Nurullahoğlu'nun Balıkesir'in Ayvalık ilçesindeki cenaze törenine katıldı.

28.06.2017Gündem
Davutoğlu: Katar hiçbir zaman yalnız bırakılmayacak

Davutoğlu: Katar hiçbir zaman yalnız bırakılmayacak

ESKİ Başbakan, Ak Parti Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, Katara uygulanan ambargoya değinerek, Katar hiçbir zaman yalnız bırakılmayacaktır. Katarın yanındayız dedi.

9.06.2017Gündem
Darbe ihbarında Terzi de varmış

Darbe ihbarında Terzi de varmış

Genelkurmay Karargâhı’nı işgal davasında savunma yapan, Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar’ın eski başdanışmanı albay Orhan Yıkılgan, Kasım 2015 ve Şubat 2016 tarihlerinde çok ciddi iki darbe ihbarı geldiğini öne sürdü. Yıkılgan, “Şubat 2016 tarihinde gelen ihbardaki darbe yapacak generallerden birinin Semih Terzi olduğu söylendi. Ciddiye aldım ve komutana arz ettim” dedi.

2.06.2017Gündem
Davutoğlu, Gülen ile neden görüştüğünü açıkladı

Davutoğlu, Gülen ile neden görüştüğünü açıkladı

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu darbe girişimiyle ilgili Meclis Araştırma Komisyonu’na gönderdiği metinde FETÖ elebaşı Fetullah Gülen ile neden görüştüğünü açıkladı. Davutoğlu, "Türkiye'ye getirilerek kontrol altına alınmasının gerekli olduğu kanaatine vardık" dedi. Eski başbakan, Rus uçağını düşüren Türk pilot hakkında da konuştu. 24 Kasım 2015 tarihinde Rus uçağının düşürülmesi sonrasında 'talimatı bizzat ben verdim' diyen Davutoğlu, komisyona bu sözüyle ne demek istediğini anlattı.

12.01.2017Gündem
‘Niye düşürdüm diyorsun’

‘Niye düşürdüm diyorsun’

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın başdanışmanlarından, AK Parti İstanbul Milletvekili Burhan Kuzu, 24 Kasım 2015’te vurulan Rusya’ya ait savaş uçağının Türkiye tarafından düşürülmediği iddiasını gündeme getirdi.

18.12.2016Gündem
Kemal Unakıtan son yolcuğuna uğurlandı

Kemal Unakıtan son yolcuğuna uğurlandı

Eski Maliye Bakanı Kemal Unakıtan, İstanbul’da son yolculuğuna uğurlanıyor. Unakıtan için öğlen namazını müteakip Süleymaniye Camii’nde cenaze namazı kılındı. Taziyeleri eşi Ahsen Unakıtan kabul etti.

13.10.2016Gündem
Nasuhi Güngör TRTden istifa etti... Büyük kavga

Nasuhi Güngör TRT'den istifa etti... Büyük kavga

TRT'nin eski Haber Dairesi Başkanı Nasuhi Güngör, hakkında başlatılan soruşturma sonrası memuriyetten istifa ettiğini açıkladı. Güngör, "Bu süreçte kamuoyuyla bazı bilgi ve belgeleri paylaşarak FETÖ’nün TRT’de nasıl hala pervasızca hareket ettiğini ortaya koyacağım" dedi.

20.09.2016Gündem
Başbakan Yıldırım, AK Partili eski bakanlarla buluştu

Başbakan Yıldırım, AK Parti'li eski bakanlarla buluştu

Başbakan Yıldırım'ın ev sahipliğinde, Çankaya Köşkü'nde düzenlenen akşam yemeğine, eski Başbakan Davutoğlu'nun da aralarında bulunduğu 50 davetli katıldı

31.08.2016Gündem

Yazar Sonuçları

AK Parti ile Saadet ittifakı

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Oğuzhan Asiltürk’ü ziyareti, Saadet Partisi’ni dalgalandırdı.

11.01.2021

‘Armut piş ağzıma düş’ taktiği

“Beklenen” oldu; CHP’li Muharrem İnce “1000 günde Memleket Hareketi” diye adlandırdığı siyasi adımı ile ilgili açıklama yaptı.

14.08.2020

Başka yol yok mu?

ZARRAB davası konusunda Ankara yani iktidar farklı bir yol izleyemez mi? Türkiye’nin lehine sonuç verecek başka bir yol yok mu?

3.12.2017

Farları kısa kalan programın temennileri

EKONOMİDE hane halkı ve şirketlerin uzun vadeli bakabilmesi için, kamu politikasını yönetenler ‘uzun farla’ ileriye ışık tutar.  Her yıl açıklanan Orta Vadeli Program’ın (OVP) işlevi budur.

29.09.2017

Metal yorgunluğu

İKTİDAR partisindeki sorunlar yakın zamana kadar ‘eleştirel’ çevrelerde ifade edilirdi. Bağımsız muhafazakâr kalemler de yazardı.

17.08.2017

Mağduriyet

15 TEMMUZ darbe ihanetinin yıldönümü geliyor. Toplumda darbeye karşı bilinci yükseltmek, 15 Temmuz şehitlerinin anısını yaşatmak ve partiler üstü bir dille meşruiyet kültürümüzü güçlendirmek son derece önemlidir.

11.07.2017

Gidişat

HAMASET ve öfkeden genel tabloyu görmeye ve kendimizi gözden geçirmeye sıra gelmiyor.

16.03.2017

Erdoğan ve Davutoğlu’nu 7 kez korumuş

RUS Büyükelçi Karlov suikastıyla ilgili araştırmalar iki koldan sürüyor. Ancak şu ana kadar çok büyük bir ilerleme sağlandığını söylemek mümkün değil.

9.01.2017

Çocuk ve kanun

ÇOCUK istismarına gösterilen büyük toplumsal öfke haklıdır, bunun yanında çok önemli bir sorun daha vardır, aceleyle kanun çıkarmak, torba yasanın içine gece yarısı kanun maddeleri atmak...

20.11.2016

Avrupa ile bozuşmak

HÜKÜMET kanadında AB konusunda iki farklı yaklaşım var. Biri rasyonel öbürü tepkisel.

14.11.2016

Aman dikkat

TÜRKİYE terörle mücadelede yeni ve daha kritik bir aşamaya girdi; HDP’li 15 vekil gözaltına alındı, Selahattin Demirtaş dahil 9’u tutuklandı.

4.11.2016

Bahçeli ne dedi?

SAYIN Bahçeli, başkanlık sistemi için referandum kapısını açmış görünüyor.

18.10.2016

Askere yeni bir cemaat imamı

TÜRK Silahlı Kuvvetleri’nde Fetullahçı tasfiyesi sürüyor. Her hafta gruplar halinde askerin ordudan atıldığını, tutuklandığını vs. okuyoruz.

17.10.2016