'Vahşeti işleyenler din tanımazlar'

Güncelleme Tarihi:

Vahşeti işleyenler din tanımazlar
Oluşturulma Tarihi: Temmuz 21, 2015 15:37

Diyanet İşleri Başkanı Görmez : Bu vahşeti işleyen şer güçlerin bir kez daha herhangi bir din, inanç, ahlak ve değer tanımadıklarını ortaya koymuştur.

Haberin Devamı

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez, Şanlıurfa Suruç'ta 32 kişinin öldüğü saldırı ile ilgili Twitter hesabından açıklamalarda bulundu. Görmez, "Bu vahşeti işleyen şer güçlerin bir kez daha herhangi bir din, inanç, ahlak ve değer tanımadıklarını ortaya koymuştur" ifadelerine yer verdi.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez'in açıklaması şöyle; "Ramazanın rahmet iklimi ve bayram sevincinin gölgesi henüz üzerimizdeyken bu vahşetin işlenmiş olması bu vahşeti işleyen şer güçlerin bir kez daha herhangi bir din, inanç, ahlak ve değer tanımadıklarını ortaya koymuştur. Bu eylemler insanlığı hedef almakta, ortak değer ve idealler etrafında kurumsallaşan huzur ve barış arayışını da tehdit etmektedir. Çatışmayı körüklemekten, insanları katletmekten ve insanların kalbine korku salmaktan medet umanların başarı elde etmeleri mümkün değildir. Halkımızın birlik ve beraberliğimize her zamankinden çok daha bağlı kalacağına inanıyor, bu menfur saldırıyı şiddetle kınıyorum."

Haberle ilgili daha fazlası: