EKSTRA
MENÜ

Startup

Startup ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Startup haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.123 Startup haberi bulunmuştur.

Startup Haberleri

TİM: Türkiye’de işler yolunda

TİM: Türkiye’de işler yolunda

TELECOM İtalia Mobile (TIM), Türkiye'de ‘ulusal dolaşım’ (roaming) gibi, lisans anlaşmasında yazılı olan birtakım düzenleyici koşulların yerine getirilmemesinin sıkıntı yarattığını açıkladı.

16.02.2003Ekonomi
Arianın hedefi 2005te kár ve zararı eşitlemek

Aria'nın hedefi 2005'te kár ve zararı eşitlemek

Tim CEO'su Marco de Benedetti, daha önce yaptığı açıklamalarda Türkiye'deki yatırımları için belirledikleri bazı hedeflerin de işaretlerini vermişti.

6.05.2003Ekonomi
Beko to integrate wireless with LCD TVs

Beko to integrate wireless with LCD TVs

Turkey's Beko Elektronic has joined forces with US wireless multimedia processor startup Adimos Wireless Multimedia to integrate wireless technology into LCD TVs and other displays. Beko plans to integrate into its next-generation LCD and PDP TVs, Adimos's ADM 200 multimedia processor, which provides wireless multimedia streaming in the home and a wireless connection between multimedia devices to display devices like LCD TVs. Plans to integrate the ADM 200 with transmitter boxes connected to home video players are also in the pipeline.

20.01.2006Gündem
1Q venture capital investments dip 5 percent to $7.1 bln

1Q venture capital investments dip 5 percent to $7.1 bln

Venture capital investments in the United States dipped 5 percent to $7.1 billion during the first quarter compared to 2007, signaling that the financing climate may be turning frostier for entrepreneurs as the slumping economy makes it more difficult for startups to go public or sell to a larger company.

20.04.2008Gündem
Sony Posts Surprise Quarterly Loss

Sony Posts Surprise Quarterly Loss

Sony posted a surprise quarterly loss as the weak stock market ate into the value of its securities holdings, but it forecast a bigger-than-expected profit this year as it boosts sales of digital cameras and flat TVs.

14.05.2008Gündem
Windows’a yeni bir soluk

Windows’a yeni bir soluk

Bu bedava yazılım ile Windows masaüstünüzü çok daha kullanışlı bir hale getireceksiniz.

11.10.2009Teknoloji
Yeni iş fikirleri yarışacak

Yeni iş fikirleri yarışacak

54 saatlik 'Startup Weekend' maratonu nisanda ilk kez İstanbul’da gerçekleştirilecek.

22.03.2010Ekonomi
Genç girişimcileri ağırladı

Genç girişimcileri ağırladı

Microsoft, “yeni ekonomi”nin motoru olan iş fikirlerini desteklemeye devam ediyor.

25.04.2010Teknoloji
Avrupa ‘Melek Yatırım Festivali’ Türkiye elçilerini seçti

Avrupa ‘Melek Yatırım Festivali’ Türkiye elçilerini seçti

35 ülkeden 1.000 girişimci, 70’in üzerinde melek yatırımcı ve özel konuşmacıyı 3-7 Ekim 2011 tarihlerinde Viyana’da ağırlayacak Startup Week Vienna, Divas Diamond kurucuları Ertuğrul Belen ve Nurettin Özdoğan’ı Türkiye Elçileri seçti.

1.08.2011Ekonomi
Üniversiteye kapağı atmak da yetmiyor

Üniversiteye kapağı atmak da yetmiyor

Üniversiteye kapağı attık, artık rahatız deme dönemi biteli çok oluyor. Üniversite lise sonrası rahatlama değil iş hayatına adım atma süreci olarak görülüyor. Kariyer planlamasının üniversitenin ilk yıllarında yapılması ve harekete geçilmesi gerekiyor. Üniversite hayatını hem akademik hem de sosyal olarak iyi bir şekilde geçirmek; derslere girmenin yanında seminer ve sertifika programlarına katılmak, iş ve staj fırsatlarını değerlendirmek gerekiyor. Bu aynı zamanda sektörler hakkında fikir vereceği için iş dünyasına da giriş yapılmış olunuyor. Şirketlerin de istediği bu: İş hayatını biraz da olsa bilen genç mezunlar.

Hedef girişimciliği destekleyen küresel bir ağ

Hedef girişimciliği destekleyen küresel bir ağ

Dünyanın önde gelen teknoloji üniversitesi MIT, uluslararası alandaki girişimcilik etkinliklerinden “MIT Global Startup Workshop”u (MIT GSW) bu yıl 28-30 Mart'ta İstanbul'da gerçekleştirecek.

7.03.2012Ekonomi
MIT Global Startup çalıştayı İstanbulda başladı

MIT Global Startup çalıştayı İstanbul'da başladı

Bu yıl 15’incisi düzenlenen dünyanın önemli girişimcilik çalıştaylarından MIT Global Startup Workshop, 28 Mart Çarşamba günü Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre & Sergi Sarayı’nda başladı. Kurdukları şirketlerle 3,3 milyon kişiye iş imkanı sağlayan ve toplam ciroları dünyanın en büyük 11’inci ekonomisini oluşturan MIT mezunlarının organize ettiği MIT Global Startup Workshop, üç gün boyunca Türkiye’deki girişimciler ve girişimci olmak isteyenlere mentorluk ve danışmanlık sağlayacak.

28.03.2012Ekonomi
Girişimcilik ateşini anlattı, mesajını Sinatra’nın ‘My Way’ şarkısı ile verdi

Girişimcilik ateşini anlattı, mesajını Sinatra’nın ‘My Way’ şarkısı ile verdi

MIT Global Startup Workshop açılışında genç girişimcilerle kendi hikayesini paylaşan FİBA Holding Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Özyeğin, konuşmasının sonunda Frank Sinatra’nın “My Way” şarkısını söyledi. Özyeğin, “Hayatımdan çok memnunum, bu şarkıyla onu anlatmak istedim” dedi.

28.03.2012Ekonomi
Girişimci bazen eskiyi yeniden yaratır bazen bir kızın kaderini değiştirir

Girişimci bazen eskiyi yeniden yaratır bazen bir kızın kaderini değiştirir

Doğan Gazetecilik ve Doğan Online Yönetim Kurulu Başkanı Hanzade Doğan Boyner, girişimciliğin sadece bir şeyi sıfırdan yaratmak ve milyarlar kazanmak olmadığını söyledi.

29.03.2012Ekonomi
54 saat uykusuz projeler geliştirdiler

54 saat uykusuz projeler geliştirdiler

Çarpıcı fikri olan girişimcilerin 54 saat içinde iş fikirlerini şirketleşme aşamasına getirdiği Startup Weekend yarışmasının İstanbul ayağı, Özyeğin Üniversitesi ve Microsoft Türkiye ana sponsorluğunda 27-29 Nisan tarihleri arasında gerçekleşti.

2.05.2012Ekonomi
Cari açık saatli bomba

Cari açık saatli bomba!

Eczacıbaşı Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Eczacıbaşı “Cari açık finanse edilebildiği sürece sorun yok” yaklaşımını saatli bombaya benzetti ve bunun değişmesi gerektiğini söyledi. Türkiye’nin son 10 yılda normalleştiğini belirten Eczacıbaşı “Yıllarca biz adam olmayız dedik. Yapıyoruz işte. Bu bizim için gerçek bir transformasyon” dedi.

16.03.2013Ekonomi
Mor ve Ötesinin kurucularından Derin Esmer yatırımcı oldu

Mor ve Ötesi'nin kurucularından Derin Esmer yatırımcı oldu

Mor ve Ötesi Grubu'nun kurucularından Derin Esmer yatırımcı oldu. Esmer, Startup Kitchen’ın ikinci girişimi Tart Games'e 150 bin euro ile ortak oldu.

8.05.2013Ekonomi
Girişimci yatırımcı ‘Startup’ta buluştu

Girişimci yatırımcı ‘Startup’ta buluştu

2008’den bu yana internet girişimcileriyle yatırımcıları buluşturan Etohum’un düzenlediği “Startup İstanbul” dün gerçekleştirildi. İnternet ekosisteminin Türkiye’deki önemli aktörlerinin katıldığı Startup İstanbul, yıllarca geleneksel iş modelleriyle çalışmış, fakat internet sektörüne yatırım yaptıktan sonra başarıyı yakalamış büyük kurumsal şirketleri ve üst düzey yöneticileri ağırladı.

16.05.2013Ekonomi
İşte akıllı çalar saat Tim-E

İşte akıllı çalar saat Tim-E

Bizi uykumuzdan uyandırdığı için başımızın ucundaki çalar saatleri hiç sevmeyiz. Ancak iPhone ile çalışan bu robot çalar saat biraz farklı.

17.05.2013Teknoloji
Dost da kazandırıyor kavga da ettiriyor

Dost da kazandırıyor kavga da ettiriyor

Ücretsiz mesaj uygulamalarının iki yüzü.

31.08.2013Ekonomi
Hayat kolaylaştıran ‘akıllı’ uygulamalar

Hayat kolaylaştıran ‘akıllı’ uygulamalar

AKILLI telefonlar ve tabletler yeni nesil kullanım alışkanlıkları sunmaya devam ediyor. Uygulama mağazasını detaylı olarak inceleyen kullanıcılar hayatlarını kolaylaştıran uygulamaları keşfediyor.

6.10.2013Ekonomi
Müesses nizamın yeni kralları

Müesses nizamın yeni kralları

Vanity Fair dergisi son sayısında Amerikanın yeni “müesses nizamını” seçti. Yani bir ülkenin kurallarını tayin, eden, egemen kültürü, davranışları ve ekonomiyi temsil eden yerleşik düzen. Ancak bu defa iki ayrı liste yaptı. Birincisi, A GRUBU. “Eski müesses nizamı” yıkıp, yenisini kuranlar. Bir de eski yerleşik düzen. İki listeyi de dikkatle inceledim.

22.10.2013Ekonomi
Bakan Kılıçın teklifine ilk yanıt geldi

Bakan Kılıç'ın teklifine ilk yanıt geldi

Vestel İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç'ın YURTKUR'daki öğrencilere taşınabilir bilgisayar önerisiyle ilgili, böyle bir talebi memnuniyetle değerlendireceklerini söyledi.

25.10.2013Eğitim
Dijital dünya İstanbulda buluşuyor

Dijital dünya İstanbul'da buluşuyor

Webit 2013 Kongresi 6-7 Kasım 2013 tarihlerinde Haliç Kongre Merkezi’nde düzenleniyor. Webit 2013, dünya çapında 8000 katılımcı ile sektör lideri global şirketlerden 250 konuşmacıyı bir araya getiriyor.

28.10.2013Ekonomi
Uçakta internete izin çıktı

Uçakta internete izin çıktı

UÇAKLARDA internet kullanımına Türkiye de izin verecek.

15.11.2013Ekonomi
350 milyon dolarlık ‘girişim’ aranıyor

350 milyon dolarlık ‘girişim’ aranıyor

GİRİŞİM Fabrikası, Yunan ve Türk girişimcilerin projelerini, Türkiye’nin önde gelen yatırımcılarıyla buluşturarak Türkiye ile Yunanistan arasında girişimcilik köprüsü kurdu.

19.02.2014Ekonomi
Tablet Seminerler kapandı, Aslanobanın ilk kez bir yatırımı battı

Tablet Seminerler kapandı, Aslanoba'nın ilk kez bir yatırımı battı

Eylül 2013'te start verilen 2.5 milyon TL'lik sermayeli eğitim girişimi Tablet Seminerler kapandı. Bugüne kadar 40'a yakın girişime yatırım yapan eski Erikli CEO'su melek yatırımcı Hasan Aslanoba'nın ilk kez yatırım yaptığı bir startup girişimi böylece başarısız oldu. Aslanoba Capital'ın sahibi Hasan Aslanoba, ortakların başka işleri dolayısıyla bu işe odaklanamadığını, Tablet Seminerler'in tamamen online eğitime geçemediği için başarısız olduğunu kaydetti.

26.02.2014Ekonomi
Girişimciler için yeni bir dergi geliyor

Girişimciler için yeni bir dergi geliyor

Türkiye’de yükselen girişimcilik ruhu yeni dergi yarattı… Doğan Dergi Grubu bünyesinde yayınlanan Start Up dergisinin ilk sayısı çıktı.

8.05.2014Ekonomi
Priscilla Chan ilk kez röportaj verdi

Priscilla Chan ilk kez röportaj verdi

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in tıp asistanı eşi Priscilla Chan ilk kez röportaj verdi.

2.06.2014Dünya
Türk teknoloji şirketlerine en iyi ortamı sunuyoruz

'Türk teknoloji şirketlerine en iyi ortamı sunuyoruz"

GREAT’ kampanyası kapsamında Türkiye’nin genç teknoloji girişimcilerini hedefleyen ‘GREAT Startup’ yarışması düzenleniyor. 6 kategoride yapılacak yarışmada birinci olan şirketler, Birleşik Krallık’a seyahat hakkı kazanacak ve Birleşik Krallık’ta iş kurmak için danışmanlık hizmeti alacaklar. Yarışmanın lansmanında konuşan Birleşik Krallık İstanbul Başkonsolosu Leigh Turner "ile Avrupa ülkeleri arasında yatırımcılara en cazip iş ortamlarından birini sunuyoruz" dedi.

20.06.2014Ekonomi
Girişimcilere İngiltere fırsatı

Girişimcilere İngiltere fırsatı

İNGİLTERE ile Türkiye arasındaki ticaret ve yatırımı desteklemek amacıyla yürütülen GREAT kampanyası kapsamında ‘GREAT Startup’ yarışması düzenleniyor.

20.06.2014Ekonomi
Genç teknoloji şirketlerine Birleşik Krallık fırsatı

Genç teknoloji şirketlerine Birleşik Krallık fırsatı

Birleşik Krallık Ticaret ve Yatırım Ajansı (UKTI) tarafından Türkiye’de yürütülen GREAT Teknoloji kampanyası kapsamında Great Startup adlı bir yarışma düzenleniyor.

25.06.2014Ekonomi
Google girişimcilere 100 milyon dolar dağıtacak

Google girişimcilere 100 milyon dolar dağıtacak

Google, Avrupa'daki genç teknoloji şirketlerini desteklemek için 100 milyon dolar kaynak ayırdı!

15.07.2014Teknoloji
Teknoloji girişimcisine İngiltereden büyük davet

Teknoloji girişimcisine İngiltere'den büyük davet

İngiliz Hükümeti’nin Great kampanyası kapsamında düzenlediği Great Startup Yarışması, teknoloji girişimcilerine İngiltere’de yeni bir fırsat sunuyor.

18.09.2014Ekonomi
MasterCard ve Etohum’dan “Fintech” girişimcilerine destek

MasterCard ve Etohum’dan “Fintech” girişimcilerine destek

MasterCard ve Etohum finansal teknolojiler alanında girişimleri desteklemek için iş ortaklığı yaptı. Etohum, 30 Kasım 2014 tarihine kadar internet sitesi üzerinden finansal teknolojiler konusunda başvuran ve seçilen girişimlere Mastercard’la beraber destek verecek. Seçilenler ayrıca, MasterCard’ın global programlarına katılmak için değerlendirmeye alınacak.

22.10.2014Teknoloji
Bob Dorf, Girişim Fabrikasına konuk oldu

Bob Dorf, Girişim Fabrikası'na konuk oldu

Girişim dünyasının temel kitaplarından birisi olan ve Ericsson tarafından Türkçe’ye "Girişimcinin El Kitabı" olarak kazandırılan ‘Startup Owner’s Manual’ kitabının yazarlarından, girişimcilik denildiğinde dünyada ilk akla gelen isimler arasında yer alan Bob Dorf, Girişim Fabrikası'nda girişimcilerle bir araya geldi.

12.11.2014Ekonomi
Vodafone’dan dijital girişimciye 5 milyon TL

Vodafone’dan dijital girişimciye 5 milyon TL

Türkiye Vodafone Vakfı, Uluslararası Girişimcilik Merkezi ve Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Business Angels’ın katkılarıyla oluşturulan Vodafone Fikir Çarkı Girişimcilik Programı ile Türkiye’nin dijital dönüşümüne katkı sağlayacak fikirlerin toplanması ve hayata geçirilmesi hedefleniyor.

Yazar Sonuçları

Silikon Vadisi’nden üç portre

Biri mühendis... Biri risk yatırımcısı... Biri de ikisini buluşturan aracı. Dünyanın teknoloji merkezinden üç profil anlatacağım. Kim bu insanlar, nasıl çalışıyorlar, nasıl davranıyorlar, kısaca ‘Vadi’ dedikleri bu ekosistemi nasıl kurdular, üç profil üstünden Silikon Vadisi...

26.05.2012

Microsoft 20’nci yüzyılda kaldı

ABD’ye sağladığı çözümlerle 2 milyar dolarlık enerji tasarrufu yaptıran yazılım şirketi Tibco’nun Başkan Yardımcısı Murat Sönmez, Davos’ta, “Microsoft gibi şirketler 20’nci yüzyılda kaldı. Dünyada olup bitenleri iyi izlemiyorlar. Gelecek bizim gibi şirketlerin” yorumunu yapıyor.

23.01.2013

Elma ağaçlarıyla çevrili evin sırrı

SOKAĞIN köşesindeki evin etrafında duvar yok.

21.02.2013

Hürriyet 3.0 dönemi Silikon'da açılıyor

FİLMDEKİ sahnede bisiklete binmiş iki erkek var.

28.05.2013

Bir sonraki milyoner neden siz olmayasınız?

İnternet girişimcisi bir arkadaşımla birkaç ay önce bir kafede otururken masamıza şans oyunu (Hiç oynamadığım için oyunun adını bile bilmiyorum) satan bir seyyar satıcı yaklaştı.

28.06.2013

Skype’ın kurucusu: Teknolojiye yatırım için Türkiye Çin’den ilginç

SKYPE’ın kurucularından Niklas Zennström yılda bir kez mutlaka Türkiye’ye uğruyor.

19.09.2013

Yangında tweet atmadan binayı terk et

BİLD Gazetesi Yayın Yönetmeni ve Hürriyet Yönetim Kurulu üyesi Kai Diekmann, Silikon Vadisi’nde dokuz ayı yaşadı.

26.09.2013

Vestel, yeni bir Samsung olur mu?

Vestel Şirketler Grubu İcra Kurulu Başkanı Turan Erdoğan, “Bizden beklenen Samsung gibi dev olmamız. Ama iş ‘Samsung olun’ demekle bitmiyor. Güney Kore gibi ciddi teşvik gerekiyor” izlediği teşvik politikasını örnek gösteriyorum” cevabını veriyor.

8.09.2014