EKSTRA
MENÜ

Şah Fırat

Şah Fırat ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Şah Fırat haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 399 Şah Fırat haberi bulunmuştur.

Şah Fırat Haberleri

TSK 4.5 yıl sonra yine  Fırat’ın doğusunda

TSK 4.5 yıl sonra yine Fırat’ın doğusunda

TÜRKİYE ile ABD silahlı kuvvetleri arasında Suriye’de Fırat’ın doğusunda güvenli bölge kurmak için başlatılan süreçte bugün kritik bir aşamaya geçilecek.

8.09.2019Gündem
Derinlik Süleyman Şah’ı da kapsıyor

Derinlik Süleyman Şah’ı da kapsıyor

Türk ve ABD’li askeri yetkililer Suriye’de Fırat’ın doğusu için planlanan ‘güvenli bölge’ için dün ikinci kez Milli Savunma Bakanlığı’nda bir araya geldi. Saat 10.30’da başlayan görüşmede güvenli bölgenin derinliği, uzunluğu ve kimin kontrolünde olacağına dair iki taraf arasındaki görüş ayrılıklarını gidermek için teknik düzeyde müzakereler devam etti.

7.08.2019Gündem
Mahkemeden, şehit astsubayın ailesine iyi haber

Mahkemeden, şehit astsubayın ailesine iyi haber

Ankara 13. İdare Mahkemesi, 4 yıl önce yapılan Şah Fırat Operasyonu sırasında şehit olan Muhabere Başçavuş Halit Avcı’nın eşi Şöhret Demirsoy Avcı’nın, Sosyal Güvenlik Kurumu’na (SGK) karşı açtığı davada kararını verdi. Mahkeme, Avcı’nın ‘terör operasyonu’ esnasında yaşamını yitirdiğine hükmetti. Bu kararla, Avcı’nın ailesine ödenecek maaş daha yüksek bir tutarda olacak.

7.02.2019Gündem
6 seçenekli giriş

6 seçenekli giriş

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan’ın, Fırat Nehri’nin doğusuna harekâtın birkaç gün içinde başlayacağını açıklamasının ardından gözler bölgeye çevrildi.

13.12.2018Gündem
Süleyman Şah evine dönüyor

Süleyman Şah evine dönüyor

Türkiye ile ABD’nin mutabakata vardığı planın içerisinde Süleyman Şah Türbesi de var. Şubat 2015’te Şah Fırat operasyonu ile Eşme köyüne getirilen türbe, bölge PKK’dan temizlendikten sonra Karakozak’taki eski yerine taşınacak. Türkiye ve ABD, Münbiç’te 11 gözlem noktası kuracak. 6’sı TSK’ya, 5’i Pentagon’a ait olacak.

6.06.2018Gündem
TSK: Oradayız

TSK: Oradayız

Türk Özel Kuvvetleri keşif timlerinin İdlib bölgesinde 5 gün süren çalışmaları sonrası Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Bordo Bereliler ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komando ve zırhlı birlikleri önceki geceden itibaren Suriye’ye resmen girdi. İstihkam birlikleri kritik Bereket Dağı mevkisinde gözlem noktası kurmak için çalışmalara başladı. Türk askeri önceki gün başlayan İdlib operasyonuyla, iki yıl içinde üçüncü kez Suriye topraklarına giriş yapmış oldu.

13.10.2017Gündem
Bahçeli Akara sahip çıktı: Dimdik komutan

Bahçeli Akar'a sahip çıktı: Dimdik komutan

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar’ın Meclis Darbe Komisyonu’na verdiği yanıtlarla ilgili eleştirilere tepki göstererek, “Dimdik bir komutan. Devleti düşünmek lazım. Eleştirecek adam mı kalmadı?” diye konuştu.

2.06.2017Gündem
Mayın tarlasında kritik anlar

Mayın tarlasında kritik anlar

Fırat Kalkanı’nda askerler mayınlarla, tuzaklarla, bombalı araçlarla, canlı bombalarla, roketlerle karşılaşacaklardı. Ölüm tarlalarına gireceklerdi... Buna hazırlıklıydılar. Mayınlı sahalarda geçit açmaya yarayan roketi mayın tarlasına fırlattılar. Ama patlamadı... Roketi orada öylece bırakamazlardı. İmha edilmeliydi. Yeniden atış için zaman yoktu. Üç kahraman asker birden mayın tarlasına daldılar. Burası, sınırın ilk geçildiği yerdi...

30.03.2017Gündem
Süleyman Şah Türbesi Türkiyeye tuzak mıydı

Süleyman Şah Türbesi Türkiye'ye tuzak mıydı?

Türkiye’nin Cerablus operasyonu Süleyman Şah Türbesi’nin yerinin değiştirilmesini tekrar gündeme getirdi. Şah Fırat Operasyonu konusunda ABD’nin Ankara’da 7 görüşme yaptığı ve bu görüşmeler sırasında IŞİD’in türbeyi kuşatmaya başladığı ortaya çıktı. Şimdi ABD’nin bu planının Kuzey Suriye koridoru için hazırlık olup olmadığı tartışılıyor.

2.09.2016Dünya
Bakan Çavuşoğlu: Süleyman Şah yeniden taşınacak

Bakan Çavuşoğlu: Süleyman Şah yeniden taşınacak

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Süleyman Şah türbesinin, yeniden eski yerine taşınacağını açıkladı.

20.04.2016Gündem
Teröristlerin hepsini imha edeceğiz

'Teröristlerin hepsini imha edeceğiz'

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nda 55 şehirle aynı anda düzenlenen törenle 220 şehit yakını-gaziye Devlet Övünç Madalyası verildi. Şah Fırat Operasyonu’nda şehit düşen Astsubay Başçavuş Halit Avcı’nın 13 aylık oğlu Mustafa Alp de madalyasını 25 şehit yakınıyla, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın elinden aldı. “Teröristlerin tamamını imha edeceğiz” diyen Erdoğan özetle şöyle konuştu:

17.03.2016Gündem
300ün üzerinde şehit verdik ama bu toprakların vatanımız olduğunu dosta düşmana bir kez daha gösterdik

'300'ün üzerinde şehit verdik ama bu toprakların vatanımız olduğunu dosta düşmana bir kez daha gösterdik'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bizi üzen, bu süreçte bizim verdiğimiz şehitlerimizdir. Geçtiğimiz temmuz ayından bu yana 300’ün üzerinde asker ve polisimizi şehit verdik. Ama ne kazandık biliyor musunuz, bu toprakların vatanımız olduğunu dosta düşmana bir kez daha göstermiş olduk. Bu önemliydi. Bu kazanç öyle bir kazançtır ki ancak Çanakkale ile Kurtuluş Savaşı ile mukayese edebiliriz" dedi.

17.03.2016Gündem
Devlet Övünç Madalyası sahiplerini buluyor

Devlet Övünç Madalyası sahiplerini buluyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın ev sahipliğinde düzenlenecek resepsiyon ve eş zamanlı 55 ilde düzenlenecek törenle Devlet Övünç Madalyası, sahiplerine takdim edilecek. Şah Fırat Operasyonu sırasına şehit olan Astsubay Başçavuş Halit Avcı'nın, babasının şehadetinden 18 gün sonra dünyaya gelen oğlu Mustafa Alp de Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın elinden madalya alacak

17.03.2016Gündem
IŞİDin kaçırdığı Astsubay Özgür Örs, TSKdan atıldı

IŞİD'in kaçırdığı Astsubay Özgür Örs, TSK'dan atıldı

Kilis’te ocak ayında IŞİD tarafından kaçırılan ve 4 gün sonra serbest bırakılan Astsubay Özgür Örs, “IŞİD’e mukavemet göstermediği, bu olayın basında yer almasıyla örgüt propagandasına malzeme olduğu ve TSK’nın itibarını zedelediği” gerekçesiyle hakkında açılan disiplin soruşturması kapsamında ordudan atıldı. Avukatı Erkan Akkuş, “Yaşanan bu olay, esaretin dışarıda değil, içeride yaşandığını düşündürüyor” dedi.

25.06.2015Gündem
Maçkada, şehit Halit Avcı için hatıra ormanı kuruldu

Maçka'da, şehit Halit Avcı için hatıra ormanı kuruldu

Şah Fırat Operasyonu kapsamında operasyon sırasında şehit olan Başçavuş Halit Avcı adına Maçka Orman İşletme Müdürlüğü tarafında Maçka'ya bağlı Gürgenağaç Köyü'nde hatıra ormanı oluşturuldu.

14.06.2015Gündem
İki uzman çavuşa Şah Fırat faturası

İki uzman çavuşa 'Şah Fırat' faturası

Geçtiğimiz şubat ayında yapılan Şah Fırat Operasyonu sırasında şehit olan Başçavuş Halit Avcı’nın ölümü ile ilgili yürütülen soruşturmada iki asker hakkında dava açıldı. Avcı’nın içinde bulunduğu araca çarparak ölümüne sebep olmakla suçlanan tankın komutanı ve şoförü hakkında 6 yıl hapis istemi ile dava açıldı. İlk duruşma önümüzdeki hafta yapılacak.

10.06.2015Ekonomi
Başbakan Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah Türbesi’ni ziyaret etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Süleyman Şah Türbesi’ni ziyaret etti

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Şanlıurfa mitingi öncesi, geçen Şubat ayında Suriye’de Türkiye sınırına yakın bir noktaya nakledilen Süleyman Şah Türbesi’ni ziyaret etti.

11.05.2015Gündem
Süleyman Şah Operasyonuna katılan askerlerden dikkat çekici ifadeler

Süleyman Şah Operasyonu'na katılan askerlerden dikkat çekici ifadeler

Suriye’de bulunan Süleyman Şah Türbesi’nin nakli sırasında şehit olan Astsubay Halit Avcı ile ilgili yürütülen soruşturmada dikkat çekici ayrıntılar ortaya çıktı. İfadeleri alınan askerler, operasyonun PYD desteği ile yapıldığı iddialarını destekler yönde bilgi verdi. Tank şoförü Uzman Çavuş D.D., kendisinin kullandığı araca bir sivilin tercüman olarak bindiğini söylerken, takım komutanı üsteğmen F.G. ise Suriye toprağına girdikleri anda, sivil bir pikabın kendileri ile birlikte yol aldığını söyledi. İfadelere göre, Avcı’nın şehit olmasına ise, bir tankın namlusunun Avcı’nın içinde bulunduğu akrep tipi araca çarpması neden oldu.

15.04.2015Gündem
Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Süleyman Şah Türbesini ziyaret etmek istedi

Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, Süleyman Şah Türbesi'ni ziyaret etmek istedi

2. Abdulhamit’in torunu Abdülhamid Kayıhan Osmanoğlu, dedesi Süleyman Şah’ın türbesini ziyaret etmek için Şanlıurfa’ya geldi.

28.03.2015Gündem
Genelkurmay: TSK ile PYD/PKK işbirliği iddiası gerçek dışı

Genelkurmay: TSK ile PYD/PKK işbirliği iddiası gerçek dışı

Çözüm süreci konusunda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile hükümet arasında yaşanan farklı duruşa ilişkin tartışmalar sürerken, Genelkurmay'ın yaptığı bir açıklama gündeme bomba gibi düştü. Genelkurmay tarafından yapılan yazılı açıklamada, Abdullah Öcalan'ın 21 Mart'ta Diyarbakır'daki nevruz mitinginde okunan mektubunda yer alan "Eşme Ruhu"sözlerinin TSK ile PYD arasında işbirliğine işaret ettiği yorumlarına çok sert tepki gösterdi.

23.03.2015Gündem
Öcalanın Eşme Ruhu çıkışı

Öcalan'ın Eşme Ruhu çıkışı

Abdullah Öcalan, bugün Diyarbakır'daki nevruz mitinginde okunan mektubunda "eşme ruhundan" bahsetti. Öcalan'ın mektubunda, "eşme ruhu" ifadesini kullanması, siyasi kulisleri karıştırdı. Bu ifadeyle, Öcalan'ın ne demek istediği, en çok konuşulan konular arasına girdi.

21.03.2015Gündem
Yeşilçam kalıntıları hangi film fırıldağı...

'Yeşilçam kalıntıları hangi film fırıldağı...'

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) 11. Olağan Büyük Kurultayı “Bizimle Yürü Türkiye” sloganıyla Ankara’da başladı. Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin ‘iki bayram bir arada olsun’ teklifi ile 21 Mart Nevruz gününe denk getirilen kurultay, Arena Spor Salonu’nda şenlik havasında gerçekleştirildi. MHP lideri, Cumhurbaşkanı Erdoğan için, "kaçak ve karanlık sarayında diktatörlük hesapları yapan 17/25 rumuzlu şahıs" ifadesini kullanırken, Başbakan Davutoğlu'na ise, "saray süsü Başbakan", hükümete ise, "sanal hükümet" olarak seslendi. İsim vermeden "izleme heyetinde" olacağı söylenen sanatçı Kadir İnanır'a yüklenen Bahçeli, "Şimdi de İzleme heyeti kurulmuştur. Bu heyet neleri izleyecektir. Sözde sanatçılar, gazeteciler, Yeşilçam kalıntıları, PKK'nın boğazda demlenen adamları hangi film fırıldağını çevireceklerdir?" dedi. 20 bin kişinin katıldığı kurultayda Bahçeli, 1149 delegenin oyuyla yeniden genel başkan seçildi.

21.03.2015Gündem
Bakan Nurettin Canikli: Suriye “eski yerine” diyorsa tamam

Bakan Nurettin Canikli: Suriye “eski yerine” diyorsa tamam

ŞAH-Fırat operasyonuyla Türkiye sınırına yakın bölgeye taşınan Süleyman Şah Türbesi’yle ilgili Meclis’te gündeme gelen yeni iddialar tartışmaya neden oldu. Birleşmiş Milletler’de olası bir uluslararası krizle ilgili hazırlık yapıldığı iddiaları üzerine, Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, “Suriye diyorsa ki eğer, ‘Uluslararası hukuk açısından benim rızam yoktur; dolayısıyla korunan alan eski yeridir.’ Tamam sorun yok. Tabii tartışılabilir bunlar” dedi. Canikli, Suriye hükümetine seslenerek, “Tamam güzel. Sen güvenliği sağla, devletsin madem, ben de taşınayım” dedi.

19.03.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Aselsanda konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Aselsan'da konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gölbaşı'ndaki Aselsan Radar ve Elektronik Harp Teknolojileri Merkezinin açılış törenine katıldı.

16.03.2015Gündem
Şah Fırat için teşekkürler

Şah Fırat için teşekkürler

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, Halit Hoca başkanlığındaki Suriye Ulusal Koalisyonu ve geçici hükümeti üyeleri ile bir araya geldi. Toplantıya MİT Müsteşarı Hakan Fidan da katıldı.

13.03.2015Gündem
Süleyman Şah Türbesinin yapımı tamamlandı

Süleyman Şah Türbesi'nin yapımı tamamlandı

ŞAH Fırat Operasyonu ile Türkiye'ye getirilen Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşlarının defnedileceği Suriye'nin Eşme Köyü'ndeki yeni türbe inşaatının tamamlandığı bildirildi. Çevre düzenlemesi yapılan türbeye Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşının da kısa süre içerisinde nakledileceği öğrenildi.

13.03.2015Haber
Süleyman Şah Türbesi’nin yapımı tamamlandı

Süleyman Şah Türbesi’nin yapımı tamamlandı

ŞAH Fırat Operasyonu ile Türkiye’ye getirilen Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşlarının defnedileceği Suriye’nin Eşme Köyü’ndeki yeni türbenin yapımının tamamlandığı bildirildi. Çevre düzenlemesi yapılan türbeye Süleyman Şah ve 2 askerinin naaşının da kısa süre içerisinde nakledileceği öğrenildi.

13.03.2015Gündem
Musul’dan şok iddia: IŞİD Osmanlı camisini havaya uçurdu

Musul’dan şok iddia: IŞİD Osmanlı camisini havaya uçurdu

Terör örgütü IŞİD, Musul’un batısındaki bir Osmanlı camisini de yerle bir etti. 1881 yılında inşa edilen Abdullah Çelebi (Hema Kado) camisinin terör örgütü mensuplarınca yıkıldığı iddia edildi.

7.03.2015Dünya
Doların yükselişi küresel

Doların yükselişi küresel

Başbakan Davutoğlu, Türkiye’de doların rekor seviyede yükselmesinin dünyadaki genel bir dalgalanmanın yansıması olduğunu söyledi. Başbakan dünyada küresel bir kriz yaşandığını belirterek, “Önemli olan, Türkiye’nin bu küresel kriz ortamında, ekonomik kriz ortamında, bir istikrar adası olarak, siyasal istikrar adası olarak yükselen bir ekonomi olarak, dünyada yatırımcıların gündeminde olması” dedi.

6.03.2015Dünya
CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: CHP kapatılmak isteniyor

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu: CHP kapatılmak isteniyor

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Twitter'da Fuat Avni'nin yazdığı partilerinin kapatılacağı iddialarına yönelik, "Onunla ilgili bir hazırlık yapıldığını biz çok iyi biliyoruz. İddia doğru. Hazırlık yapıldığını, hazırlıkların kimler tarafından yapıldığını, bir kitabın basıldığını, yakın bir süreç içinde bu kitabın piyasaya sürüleceğini, bütün bunları biliyoruz. Bekliyoruz. Bunların hepsinin hesabını yargıda soracağız" dedi.

5.03.2015Gündem
Haramı çok olanın korkusu çok olur

Haramı çok olanın korkusu çok olur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na gıda laboratuvarı kurulmasını, “Osmanlı Sarayı’ndaki ‘Çeşnicibaşını’ çağdaş kurumsal hale getirmiş, haramı çok olanlarda korku çok olur” diye değerlendirdi.

4.03.2015Gündem
10 madde ön şart değil

10 madde ön şart değil

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Çözüm Süreci için açıklanan 10 maddenin ön şart olmadığını belirterek, “Aksine silah bırakma çağrısı, bunun tarihi bir adım olduğu hususu var. Bu açık bir silahları bırakma çağrısıdır. Özü silahları bırakmadır” dedi. İç Güvenlik Paketi’nin askıya alınmasının söz konusu olmadığını belirten ve “Görüşmelerin seyri içinde paket iç tüzük kuralları gereği öyle veya böyle yeniden değerlendirilir” diyen Davutoğlu, ATV-A Haber ortak yayınında özetle şunları söyledi:

3.03.2015Gündem
Davutoğlundan önemli açıklamalar

Davutoğlu'ndan önemli açıklamalar

Davutoğlu, Bülent Arınç'ın Bakanlar Kurulu sonrası söylediği 'Dolmabahçe toplantısıyla ilgili olarak okunan metin, kabul edilen metin değildi' sözlerine "Herhalde yanlış bir özet çıkarmadır, öyle değil" yanıtını verdi.

2.03.2015Gündem
Davutoğlu grup toplantısında 2 müjde verdi

Davutoğlu grup toplantısında 2 müjde verdi

Başbakan Ahmet Davutoğlu AK parti grup toplantısında konuştu. Davutoğlu kendi işini kuran engelli vatandaşlara 36 bin liraya kadar hibe destek verileceğini ve fidan dikiminde çalıştırılmak üzere 6 ay için 120 bin kişinin işe alınacağını açıkladı.

2.03.2015Gündem
Muhalefetin hakkı var

Muhalefetin hakkı var

Eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ, Şah Fırat Operasyonu nedeniyle MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasındaki ‘vatanseverlik’ tartışmasının yapılmaması gerektiğini vurgulayarak, “Çok üzüldüm” dedi. Başbuğ, muhalefet partilerinin hiç bilgilendirilmediğine de dikkat çekerek, “Doğası gereği tepki gösteriyorsunuz. Muhalefetin her türlü sözü söyleme hakkı doğuyor” diye konuştu.

28.02.2015Gündem
Başbakan Davutoğlu: Çözüm süreci artık milletin malıdır

Başbakan Davutoğlu: "Çözüm süreci artık milletin malıdır"

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, ’Yeni Türkiye Yolunda’ yaptığı konuşmada " Türkiye’nin etrafındaki ateş çemberine Türkiye’yi sokmak isteyenler, Türkiye’de terörün yaygınlaşması ve şiddet ortamının derinleşmesi için çok çaba sarf ettiler. Çözüm süreci artık milletin malıdır, çözüm süreci milli bir süreçtir, yerli bir süreçtir, bu ülkenin bütün vatandaşlarının sahiplendiği bir süreçtir. Önümüzdeki günlerde çözüm süreci konusunda çok daha sağlam adımlar atılacağına inancımız devam etmektedir. Bütün vatandaşlarımızı da Türkiye’yi Suriye ve Irak gibi kaos ortamına sürüklemek isteyenlere karış çözüm sürecini ve Türkiye’deki demokratikleşme sürecini sahiplenmeye davet ediyorum" dedi.

28.02.2015Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiler toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Valiler toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Valiler toplantısında gündeme ilişkin önemli açıklamalar yaptı. Cumhurbaşkanı Erdoğan "Vatanı satmak yüksek faizle kötü yönetimle emeği heba etmekle olur" dedi. İşte Erdoğan'ın açıklamalarından satır başları:

28.02.2015Gündem
Hilmi Özkök: Bahçeli’nin sözleri yenilir yutulur değil

Hilmi Özkök: Bahçeli’nin sözleri yenilir yutulur değil

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel arasındaki ‘vatanseverlik’ polemiği sürerken, Özel’e bir destek de eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral Hilmi Özkök’ten geldi.

27.02.2015Gündem
Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi

Milli Güvenlik Kurulu toplantısı sona erdi

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi.Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nda yapılan Şubat ayı olağan toplantısı yaklaşık 6,5 saat sürdü.Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısında, Suriye'de ortaya çıkan güvenlik sorunları ve askeri zaruretler nedeniyle icra edilen Şah Fırat Operasyonu'nun görüşüldüğü belirtilerek, operasyonu başarıyla icra eden Türk Silahlı Kuvvetleri'ne takdir ve tebriklerin ifade edildiği bildirildi.

27.02.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Hangisi daha güzel (6)

Dışişleri Bakanlığı’nda diplomat olarak görev gördüğüm 37 yıllık süre içinde yaptığım görevler, bulunduğum ülkeler ve şehirlerle ilgili bazı düşünce ve anılarımı aktarmaya başladığım yazı dizime bugün de devam ediyorum.

9.04.2019

Suriye’de gelişmeler ve Süleyman Şah Türbesi

Geçtiğimiz hafta içinde Suriye sorunu Türk dış politikasında yine ön plana çıktı. Türk kamuoyunun dikkatleri bu kez Doğu Suriye’de yapılacak askeri bir operasyon üzerine toplandı. Ankara’dan gelen sinyaller bu operasyonun her an başlayabileceğine işaret ediyor.

20.12.2018

‘Urfa’da kalkışma olmadı’

‘YALÇIN Bey size bildirmek isterim ki... 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında 28 Temmuz günü Şanlıurfa Tugay’ından 65 kişi gözaltına alındı, 8 Ağustos gecesi 21’i tutuklandı.

10.08.2016