MENÜ

Rahmi Turan

Rahmi Turan ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Rahmi Turan haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 715 Rahmi Turan haberi bulunmuştur.

Rahmi Turan Haberleri

Basın Konseyi’nden Rahmi Turan ve Talat Atilla’ya ‘yalan haber’ kınaması

Basın Konseyi’nden Rahmi Turan ve Talat Atilla’ya ‘yalan haber’ kınaması

- Basın Konseyi, CHP’yi karıştıran ve yalan olduğu ortaya çıkan ‘CHP’li bir milletvekili gizlice Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü’ haberini yazan Rahmi Turan ile iddianın kaynağı olan Talat Atilla hakkında kınama kararı verdi: “Talat Atilla Sözcü Başyazarı Rahmi Turan’a yalan haberi yayınlatmıştır. Deneyimli bir gazeteci olmasına karşın Rahmi Turan, doğruluğunu sorgulamadan kendisine söyleneni köşesine taşımıştır.”

16.12.2019Gündem
Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Küreciki kapatırız

Son dakika haberleri: Cumhurbaşkanı Erdoğan: Gerekiyorsa İncirlik ve Kürecik'i kapatırız

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, A Haber, Atv- A Para, ANews, A2, A Haber Radyo ortak yayınında soruları yanıtladı. Erdoğan: "İncirlik üssünün kapatma gibi bir karar söz konusu olursa bu bize aittir. Yeri geldiği zaman otururuz bütün heyetlerimizle beraber, kapatılması gerekiyorsa İncirlik'i de kapatırız, Kürecik'i de kapatırız" ifadelerini kullandı. Erken seçim olacak mı? sorusu üzerine Erdoğan, "Bizim seçimimiz 2023 Haziran'dır. Buradan bizim bir sapmamız söz konusu değildir." dedi.

15.12.2019Gündem
Basın Konseyi Yüksek Kurulundan Rahmi Turan ve Talat Atillaya kınama

Basın Konseyi Yüksek Kurulundan Rahmi Turan ve Talat Atilla'ya kınama

Basın Konseyi Yüksek Kurulu, gazeteciler Rahmi Turan ile Talat Atilla hakkında kınama kararı verdi.

15.12.2019Gündem
Talat Atilla: Haberin arkasında durmuyorum

Talat Atilla: Haberin arkasında durmuyorum

Rahmi Turan’ın köşesinde yazdığı ‘CHP’li bir milletvekili gizlice Beştepe’ye çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü’ iddiasının arkasındaki isim olan gazeteci Talat Atilla dün CNN Türk’te “Benim bu haberin arkasında durduğum falan yok. Devlet Başkanı böyle bir açıklama yaptıysa, bunun üzerine söylenecek söz yok” dedi. Atilla ‘haber kaynağı’nın bir CHP’li milletvekili olduğunu iddia ederken, ismini Turan’a da aktardığını söyledi.

13.12.2019Gündem
Atillaya yanıt: CHP milletvekilleri kendilerinden emin

Atilla'ya yanıt: CHP milletvekilleri kendilerinden emin

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ‘Bir CHP’linin Beştepe’ye gidip Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü’ne ilişkin iddianın kaynağı gazeteci Talat Atilla’nın CNN Türk’teki açıklamalarını değerlendirirken “CHP, komploların içinde bulunabilecek bir parti değildir” dedi.

13.12.2019Gündem
Aldattık ey halkım unutma bizi

Aldattık ey halkım unutma bizi

Talat Atilla, dün Ahmet Hakan’ın ısrarlı soruları karşısında, “Haberin arkasında durduğum falan yok” demek zorunda kaldı. Hülasa, siyasi arenayı 20 Kasım’dan beri çalkalayan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşı karşıya getiren iddianın aslında asparagas olduğu, dile getirildikten 20 gün sonra sahibi tarafından kabul edildi.

13.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Gazeteci Talat Atilla açıkladı: Kaynağım, O bilgi Kılıçdaroğluna da gitti dedi

Son dakika haberi... Gazeteci Talat Atilla açıkladı: Kaynağım, 'O bilgi Kılıçdaroğlu'na da gitti' dedi

'Beştepe'ye giden CHP'li iddiasıyla gündeme gelen gazeteci Talat Atilla, CNN TÜRK canlı yayınında, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. "Kaynağım o bilgi Kılıçdaroğlu'na da gitti' dedi" diyen, Atilla, 'Haberi neden siz yazmadınız' sorusuna da "Bazen gazeteciler haber kaynakları deşifre olmasın diye başka bir yere verebilirler." dedi. Kaynağının adını vermeyen Atilla, kaynağının CHP'li bir milletvekili olduğunu söylemekle yetindi ve 'Böyle bir tartışmanın öznesi olmaktan üzgünüm.' dedi.

11.12.2019Gündem
Dede toprağında stres attı... Serez çarşısı kör, Serez çarşısı dilsiz

Dede toprağında stres attı... 'Serez çarşısı kör, Serez çarşısı dilsiz'

BEŞTEPE’ye gizlice çıkarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğü, Erdoğan’ın da ona ‘CHP genel başkanlığı’ için destek vaadinde bulunduğu iddialarıyla karşı karşıya kalan eski CHP milletvekili Muharrem İnce, konuyu yargıya taşıyıp soluğu dede toprağı Balkanlar’da aldı.

1.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Muharrem İnceden yeni bir açıklama daha

Son dakika haberi: Muharrem İnce'den yeni bir açıklama daha!

Muharrem İnce, ‘Beştepe’ye çıktı’ iddiasının ardından Twitter hesabından açıklama yaptı. "Biraz önce Rahmi Turan aradı." diyen İnce, Turan'ın kendisinden özür dilediğini ve "Aklandınız artık, buna sevindim." dediğini duyurdu.

27.11.2019Gündem
Kılıçdaroğlu partisindeki alaborayı göremiyor

"Kılıçdaroğlu partisindeki alaborayı göremiyor"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, CHP’de yaşananların kumpastan ziyade bir proje olduğunu savunarak, “Bu projenin ismi de Kılıçdaroğlu’na alternatif oluşturma projesidir. CHP Genel Başkanı bir defa kendi arkadaşlarına güvenmiyor. CHP üzerinde pek çok kumpas yapıldığını dile getiriyor. Kendi partisindeki alaborayı göremiyor. Bay Kemal’in suyu ısınıyor” dedi.

27.11.2019Gündem
Muharrem İnce Hürriyet’e yazdı: Neden çete dedim

Muharrem İnce Hürriyet’e yazdı: Neden çete dedim

Muharrem İnce, ‘Beştepe’ye çıktı’ iddiasının ardından yaşanan tartışmaları Hürriyet için kaleme aldı: “Neden çete diye ithamda bulunduğumu söylüyorlar. Ben bunlar için elbette “birkaç kişi”, “bir grup”, “bir klik” gibi adlandırmalarda da bulunabilirdim. Ama bu adlandırmalar çete sözünün içerdiği belli bir amaç için yan yana gelip plan yapmayı, pusu kurmayı, arkadan vurmayı ifade etmezdi.”

27.11.2019Gündem
CHPli İnceden, Turan ve Atillaya 8 kuruluşluk tazminat davası

CHP'li İnce'den, Turan ve Atilla'ya 8 kuruluşluk tazminat davası

CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü yönündeki iddiaları nedeniyle, gazeteci Rahmi Turan hakkında 5, Talat Atilla hakkında ise 3 kuruşluk manevi tazminat davası açtı. İnce, ayrıca avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede her 2 isim içinde 'görevi kötüye kullanarak iftira ve hakaret' suçlarından soruşturma açılmasını talep etti.

26.11.2019Gündem
İnce’den iftira davası

İnce’den iftira davası

ESKİ CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı’nı ziyaret ettiğini savunan gazeteci Rahmi Turan ve Talat Atilla’ya bugün ceza ve tazminat davası açacağını açıkladı. İnce, “CHP Genel Merkezi’nin de dava açması gerekiyor” dedi.

26.11.2019Gündem
Son dakika... Kemal Kılıçdaroğlundan Talat Atilla açıklaması: Bakın niye doğrudur dedim

Son dakika... Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Talat Atilla açıklaması: Bakın niye 'doğrudur' dedim!

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin Beştepe’ye gittiğine dair ‘haberin’ kaynağı olduğu belirtilen gazeteci Talat Atilla ile yedi yıldır görüşmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu televizyonda yaptığı “Doğrudur” açıklaması için “Partiyi karıştırmanın Erdoğan’ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur’ dedim. Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor” dedi.

25.11.2019Gündem
Haber kaynağımı açıklamayacağım

Haber kaynağımı açıklamayacağım

Gazeteci Talat Atilla, dün Twitter’dan peşpeşe açıklamalar yaptı.

25.11.2019Gündem
O CHP’li İnce, kaynak Atilla

"O CHP’li İnce, kaynak Atilla"

Siyaset kulislerini sarsan, ‘Erdoğan ile görüşen CHP’li’ iddiası dün arka arkaya gelen açıklamalarla yeni bir boyut kazandı. İddiayı ilk gündeme getiren Sözcü yazarı Rahmi Turan, Erdoğan ile görüşen CHP’linin Muharrem İnce, kaynağının da gazeteci Talat Atilla olduğunu açıkladı.

24.11.2019Gündem
Muharrem İnce: Yarın 13te basın toplantısı yapacağım

Muharrem İnce: Yarın 13'te basın toplantısı yapacağım

Beştepe'ye giden CHP'li iddialarında adı geçen Muharrem İnce, yarın basın toplantısı yapacağını açıkladı

23.11.2019Gündem
Uğur Dündar, CNNTÜRK canlı yayınında konuştu

Uğur Dündar, CNNTÜRK canlı yayınında konuştu

Gazeteci Rahmi Turan'ın Külliye'ye giden CHP'li haberinin ardından tartışmalar devam ederken, İddia edilen haberin yayılmasını neden olan istihbarat hakkında gazeteci Uğur Dündar, CNNTÜRK canlı yayınında konuştu.

23.11.2019Haber
Öztrak: CHPyi dizayn etmek kimsenin haddi değil

Öztrak: CHP'yi dizayn etmek kimsenin haddi değil

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, bir CHP’linin Külliye'ye giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü iddialarıyla ilgili, "Gazeteci Rahmi Turan, kaynağını açıkladı. Şimdi bu isim ve bilgiyi kimden aldığını açıklamak zorundadır. Bu açıklanmadığı sürece milletin gerçek gündemini karartmak isteyenlere fırsat yaratılmakta. CHP'yi dizayn etmek kimsenin haddi değil" dedi.

23.11.2019Gündem
Uğur Dündar: Bu bir tezgah ve kumpas

Uğur Dündar: Bu bir tezgah ve kumpas

CNNTÜRK canlı yayınına bağlanan Uğur Dündar ve Mahmut Övür "Beştepe'ye giden CHP'li iddiası" ile ilgili konuştu.

23.11.2019Gündem
AK Parti Sözcüsü Çelik: Her bakımdan yalan olduğu belli

AK Parti Sözcüsü Çelik: Her bakımdan yalan olduğu belli

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Beştepe'ye giden CHP'li iddiası ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

23.11.2019Gündem
Rahmi turan CNN TÜRK canlı yayınında konuştu

Rahmi turan CNN TÜRK canlı yayınında konuştu

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, Muharrem İnce'nin açıklamalarının ardından CNN TÜRK'teki 'Gündem Özel' programına bağlandı. Turan, Muharrem İnce ile ilgili ortaya attığı iddiayı bir 20 yıldır tanıdığı gazeteciden aldığını söyledi ve 'Saray çevrelerine yakın, oralardan iyi haber alabilen, onlarla diyaloğu olan bir kişi. Onların içinde değil elbette.' dedi.

23.11.2019Haber
Seçimler zamanında yapılmalıdır

"Seçimler zamanında yapılmalıdır"

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, erken seçim tartışmalarıyla ilgili olarak, “Görüşümüz nettir. Milletvekili Genel Seçimleri zamanında, yani 2023 yılının haziran ayında yapılmalıdır” dedi.

23.11.2019Gündem
Son dakika haberi... Beştepeye giden CHPli iddiası Talat Atilla: Bir şekilde Kılıçdaroğluna doğrulattım

Son dakika haberi... Beştepe'ye giden CHP'li iddiası! Talat Atilla: Bir şekilde Kılıçdaroğlu'na doğrulattım

Gazeteci Rahmi Turan’ın “Erdoğan ile görüşen isim CHP’li Muharrem İnce"dir iddiasına İnce'den yanıt geldi. CNN TÜRK'teki 'Gündem Özel' programına mesaj gönderen İnce, "Eğer böyle bir görüşme gerçekleştirdiysem ve bununla ilgili bir belge varsa Taksim'de kendimi yakarım" dedi. İnce, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada "CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir." ifadelerini kullandı. Öte yandan, gazeteci Rahmi Turan, İnce'nin açıklamalarının ardından CNN TÜRK canlı yayınına bağlandı ve özür dileyerek, hata yaptığını açıkladı. Rahmi Turan, kaynağının gazeteci Talat Atilla olduğunu söyledi. Atilla ise yaptığı açıklamada, "Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde 'Bu haber doğru mu?' diye doğrulattım" ifadelerini kullandı

22.11.2019Gündem
Muharrem İnce: Kanıtlasınlar kendimi Taksimde yakarım

Muharrem İnce: Kanıtlasınlar kendimi Taksim'de yakarım

Gazeteci Rahmi Turan’ın “Erdoğan ile görüşen isim CHP’li Muharrem İnce"dir iddiasına İnce'den yanıt geldi. CNN TÜRK'teki 'Gündem Özel' programına mesaj gönderen İnce, "Eğer böyle bir görüşme gerçekleştirdiysem ve bununla ilgili bir belge varsa Taksim'de kendimi yakarım" dedi.

22.11.2019Haber
Son dakika... Bahçeli: Seçimler zamanında yapılmalı

Son dakika... Bahçeli: Seçimler zamanında yapılmalı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Görüşümüz nettir. Milletvekili genel seçimleri, zamanında yani 2023 yılının Haziran ayında yapılmalıdır. Bundan tavizimiz düşünülemeyecektir" dedi.

22.11.2019Gündem
‘Cumhurbaşkanı’nın hiçbir ilgisi yok’

‘Cumhurbaşkanı’nın hiçbir ilgisi yok’

‘Beştepe’ye giden CHP’li’ iddiasıyla ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da konuştu. Kurtulmuş, yaptığı açıklamada “Cumhurbaşkanı’nın asla bir ilgisi yoktur. CHP’nin Sayın Genel Başkanı ya da yetkilileri, CHP içindeki çekişmelere Cumhurbaşkanımızı alet etmesinler” dedi.

22.11.2019Gündem
Metin Feyzioğlu: CHPnin genel başkanlığı benim meselem değil

Metin Feyzioğlu: CHP'nin genel başkanlığı benim meselem değil

Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu CHP’li bir siyasetçinin Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı ziyaret ettiği ve Erdoğan'ın da ona "CHP’nin Genel Başkanı olmalısın" dediği iddiaları ile ilgili "Cumhuriyet Halk Partisi’nin genel başkanı kim olur, genel başkanı ne der, ne zaman değişir ya da bir başka siyasi partinin içişinde ne olur, bu benim meselem değil. Benim meselem olsa olsa size derim ki Cumhurbaşkanı CHP’nin içine karışamaz. Ben bunu demiyorum, bunu CHP’liler söylesin, bu benim meselem değil" dedi.

21.11.2019Gündem
Son dakika... Beştepeye giden CHPli iddiasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve AK Partiden açıklama

Son dakika... "Beştepe'ye giden CHP'li" iddiasıyla ilgili Cumhurbaşkanlığı ve AK Parti'den açıklama

İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın CHP'li bir siyasetçiyle görüştüğüne dair iddiaların gerçek dışı ve hayal ürünü olduğunu açıkladı. İddialarla ilgili AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da konuştu. Kurtulmuş, "Cumhurbaşkanının asla bir ilgisi yoktur. CHP'nin sayın genel başkanı ya da yetkilileri, CHP içindeki çekişmelere Cumhurbaşkanımızı alet etmesinler" dedi.

21.11.2019Gündem
Beştepe’ye giden CHP’li aranıyor

Beştepe’ye giden CHP’li aranıyor

CHP’li bir siyasetçinin Beştepe’de Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’la görüştüğü ve Erdoğan’ın bu isme “Türkiye’nin güvenliği için senin CHP genel başkanı olman gerekir... Ben de yardımcı olurum” dediği iddiası Ankara’da siyaset kulislerini hareketlendirdi.

21.11.2019Gündem
Sözcü davasına ‘yargı reformu’ incelemesi

Sözcü davasına ‘yargı reformu’ incelemesi

Sözcü gazetesi sahibi Burak Akbay’ın da aralarında bulunduğu 9 kişinin yargılandığı dava dosyası, yeni yargı reformu paketi kapsamında yeni bir mütalaa hazırlanıp hazırlanmaması yönünde inceleme yapması için duruşma savcısına gönderildi.

29.10.2019Gündem
Muhabirin kadın düşmanı yorumuna suç duyurusu

Muhabirin kadın düşmanı yorumuna suç duyurusu

Dünya Kupası’nda Almanya’nın Güney Kore’ye yenilmesi üzerine “Her genç kızın başına gelebilecekler, Almanya takımının da başına geldi” diyen A Spor muhabiri Rahmi Turan hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

2.07.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Küçük eğlence dükkanının 30'uncu yılı, 2019'un son günü

Hep birlikte 2019’u kapatırken, üzerinde adımı gördüğünüz bu köşe de, bu akşam 30’uncu yılını tamamlıyor...

31.12.2019

CHP’de kavga büyür mü?

Yerel seçimlerin verdiği moral, İstanbul seçimlerinin sağladığı başarı ile CHP iç tartışmalarını bitirmiş, birbiriyle uğraşan parti olmaktan çıkmış, hatta hafiften “Türkiye’yi yönetmeye talibiz” havasına girmişti. Ta ki o Külliye’ye giden CHP’li haberine kadar.

23.12.2019

Allah kuru Rahmi Turan iftirasından korusun

YAŞINI başını almış biri Rahmi Turan.

13.12.2019

Beni tehdit eden Rahmi Turan’a sesleniyorum... Demek Tan’da yaptıklarını bana da yapacaksın ha!

PAZAR günü... Akşamüzeri... “Mail’lerime şöyle bir bakayım” dedim. Tak diye karşıma çıktı Rahmi Turan’dan gelen mail... Okudum. Canım sıkıldı. Adam resmen, “Hakkımda yazı yazmaya devam edersen sana bel altından saldırırım, sana iftira atarım, sana kara çalarım” diye beni tehdit ediyordu.

12.12.2019

Anketler ne diyor, kararsızlar partisi kaçıncı sıraya yükseldi?

AK Parti MKYK toplantısında Genel Başkan Yardımcısı Hamza Dağ, Konda’nın kasım ayı anketi hakkında bilgi veriyor. Konda’nın anket değerlendirmesinde iki tespiti yer alıyor.

9.12.2019

Garibana tuvalet nöbeti tutturan kibir abidesini hakkıyla kovamadılar bile!

GÜNGÖREN Belediye Başkan Yardımcısı Veysel İpekçi denilen zat, gariban bir belediye çalışanına...

7.12.2019

Sahneden çekilenler sahneye sürülenler

Külliye’ye giden CHP’li kumpasına en isabetli teşhisi koyanlardan biri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu.

29.11.2019

Teşekkürler karanlık el! Sayende sığınacağımız bir kapıyı öğrenmiş olduk

İZMİR’de bir karanlık el, bir alçak provokatör, bir kapıya...

29.11.2019

Sen busun işte Rahmi Turan

“SAKALLI bebek haberini ben yapmadım” diyerek ortalığı velveleye vermeye devam ediyorsun Rahmi Turan.

28.11.2019

Siyasette normalleşme şart

YAZ sakin geçti; daha doğrusu 24 Haziran İstanbul seçimlerinden sonra siyasette bir sessizlik oldu.

27.11.2019

Bu iş kime yaradı?

İçinde Cumhuriyet Halk Partisi, Muharrem İnce, Talat Atilla, Kemal Kılıçdaroğlu ve Rahmi Turan geçmeyen yazı yazmak imkânsız hale geldi.

25.11.2019

Muharrem İnce bombaladı: Bu kumpas CHP Genel Merkezi’nde kurulmuştur

Tartışmaların ardından Muharrem İnce’yle konuştum. Acayip dolmuştu. Öfkeliydi. Öfkesinin hedefi ise CHP Genel Merkezi’ydi... Araya girip sorular sormama bile fırsat vermeden soluksuz konuştu. Söylediklerini hiç araya girmeden aktarıyorum.

24.11.2019

Bir şehir topluca ihbar ediyor

YILLARDIR yetkililere söylediler.

23.11.2019

Süper talihsiz kelimeler: Bu, hanım, had, bildirme...

“CHP’lilerin unutması gereken dört kelime hangisidir” diye sorulacak olursa...

21.11.2019