MENÜ

Talat Atilla

Talat Atilla ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Talat Atilla haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 313 Talat Atilla haberi bulunmuştur.

Talat Atilla Haberleri

Son dakika haberi... Muharrem İnceden CNN TÜRKte önemli açıklamalar

Son dakika haberi... Muharrem İnce'den CNN TÜRK'te önemli açıklamalar

CHP'li Muharrem İnce CNN TÜRK'te yayınlanan 'Tarafsız Bölge' programında soruları yanıtladı. "Bana CHP içindeki bir çete tarafından kumpas kuruldu" sözlerinin arkasında olduğunu söyleyen İnce, "Cumhurbaşkanı çağırsa giderim, bunu gizli yapmam. Genel Başkan'dan izin alırım, öyle görüşürüm." dedi. "CHP adayı doğal Cumhurbaşkanı adayıdır." ifadelerini kullanan İnce, "Kendisi aday olursa ben yanındayım. Aday olmadığı tüm durumlarda ben aday olmak için ne gerekiyorsa yapacağım. Önümüzdeki seçim aday olur da seçilemezsem kenara çekilirim." dedi. İnce, Kanal İstanbul, yerli otomobil ve Libya'ya asker gönderilmesi konularında da sorulara yanıt verdi.

30.12.2019Gündem
Basın Konseyi’nden Rahmi Turan ve Talat Atilla’ya ‘yalan haber’ kınaması

Basın Konseyi’nden Rahmi Turan ve Talat Atilla’ya ‘yalan haber’ kınaması

- Basın Konseyi, CHP’yi karıştıran ve yalan olduğu ortaya çıkan ‘CHP’li bir milletvekili gizlice Beştepe’ye giderek Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü’ haberini yazan Rahmi Turan ile iddianın kaynağı olan Talat Atilla hakkında kınama kararı verdi: “Talat Atilla Sözcü Başyazarı Rahmi Turan’a yalan haberi yayınlatmıştır. Deneyimli bir gazeteci olmasına karşın Rahmi Turan, doğruluğunu sorgulamadan kendisine söyleneni köşesine taşımıştır.”

16.12.2019Gündem
Basın Konseyi Yüksek Kurulundan Rahmi Turan ve Talat Atillaya kınama

Basın Konseyi Yüksek Kurulundan Rahmi Turan ve Talat Atilla'ya kınama

Basın Konseyi Yüksek Kurulu, gazeteciler Rahmi Turan ile Talat Atilla hakkında kınama kararı verdi.

15.12.2019Gündem
Talat Atilla: Haberin arkasında durmuyorum

Talat Atilla: Haberin arkasında durmuyorum

Rahmi Turan’ın köşesinde yazdığı ‘CHP’li bir milletvekili gizlice Beştepe’ye çıkarak Cumhurbaşkanı Erdoğan’la görüştü’ iddiasının arkasındaki isim olan gazeteci Talat Atilla dün CNN Türk’te “Benim bu haberin arkasında durduğum falan yok. Devlet Başkanı böyle bir açıklama yaptıysa, bunun üzerine söylenecek söz yok” dedi. Atilla ‘haber kaynağı’nın bir CHP’li milletvekili olduğunu iddia ederken, ismini Turan’a da aktardığını söyledi.

13.12.2019Gündem
Atillaya yanıt: CHP milletvekilleri kendilerinden emin

Atilla'ya yanıt: CHP milletvekilleri kendilerinden emin

CHP Grup Başkanvekili Engin Özkoç, ‘Bir CHP’linin Beştepe’ye gidip Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüştüğü’ne ilişkin iddianın kaynağı gazeteci Talat Atilla’nın CNN Türk’teki açıklamalarını değerlendirirken “CHP, komploların içinde bulunabilecek bir parti değildir” dedi.

13.12.2019Gündem
Aldattık ey halkım unutma bizi

Aldattık ey halkım unutma bizi

Talat Atilla, dün Ahmet Hakan’ın ısrarlı soruları karşısında, “Haberin arkasında durduğum falan yok” demek zorunda kaldı. Hülasa, siyasi arenayı 20 Kasım’dan beri çalkalayan, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu karşı karşıya getiren iddianın aslında asparagas olduğu, dile getirildikten 20 gün sonra sahibi tarafından kabul edildi.

13.12.2019Gündem
Son dakika haberi... Gazeteci Talat Atilla açıkladı: Kaynağım, O bilgi Kılıçdaroğluna da gitti dedi

Son dakika haberi... Gazeteci Talat Atilla açıkladı: Kaynağım, 'O bilgi Kılıçdaroğlu'na da gitti' dedi

'Beştepe'ye giden CHP'li iddiasıyla gündeme gelen gazeteci Talat Atilla, CNN TÜRK canlı yayınında, Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Hakan'ın sorularını yanıtladı. "Kaynağım o bilgi Kılıçdaroğlu'na da gitti' dedi" diyen, Atilla, 'Haberi neden siz yazmadınız' sorusuna da "Bazen gazeteciler haber kaynakları deşifre olmasın diye başka bir yere verebilirler." dedi. Kaynağının adını vermeyen Atilla, kaynağının CHP'li bir milletvekili olduğunu söylemekle yetindi ve 'Böyle bir tartışmanın öznesi olmaktan üzgünüm.' dedi.

11.12.2019Gündem
Dede toprağında stres attı... Serez çarşısı kör, Serez çarşısı dilsiz

Dede toprağında stres attı... 'Serez çarşısı kör, Serez çarşısı dilsiz'

BEŞTEPE’ye gizlice çıkarak Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ile görüştüğü, Erdoğan’ın da ona ‘CHP genel başkanlığı’ için destek vaadinde bulunduğu iddialarıyla karşı karşıya kalan eski CHP milletvekili Muharrem İnce, konuyu yargıya taşıyıp soluğu dede toprağı Balkanlar’da aldı.

1.12.2019Gündem
Son dakika haberi: Muharrem İnceden yeni bir açıklama daha

Son dakika haberi: Muharrem İnce'den yeni bir açıklama daha!

Muharrem İnce, ‘Beştepe’ye çıktı’ iddiasının ardından Twitter hesabından açıklama yaptı. "Biraz önce Rahmi Turan aradı." diyen İnce, Turan'ın kendisinden özür dilediğini ve "Aklandınız artık, buna sevindim." dediğini duyurdu.

27.11.2019Gündem
Muharrem İnce Hürriyet’e yazdı: Neden çete dedim

Muharrem İnce Hürriyet’e yazdı: Neden çete dedim

Muharrem İnce, ‘Beştepe’ye çıktı’ iddiasının ardından yaşanan tartışmaları Hürriyet için kaleme aldı: “Neden çete diye ithamda bulunduğumu söylüyorlar. Ben bunlar için elbette “birkaç kişi”, “bir grup”, “bir klik” gibi adlandırmalarda da bulunabilirdim. Ama bu adlandırmalar çete sözünün içerdiği belli bir amaç için yan yana gelip plan yapmayı, pusu kurmayı, arkadan vurmayı ifade etmezdi.”

27.11.2019Gündem
CHPli İnceden, Turan ve Atillaya 8 kuruluşluk tazminat davası

CHP'li İnce'den, Turan ve Atilla'ya 8 kuruluşluk tazminat davası

CHP eski Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştüğü yönündeki iddiaları nedeniyle, gazeteci Rahmi Turan hakkında 5, Talat Atilla hakkında ise 3 kuruşluk manevi tazminat davası açtı. İnce, ayrıca avukatı aracılığıyla Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na verdiği dilekçede her 2 isim içinde 'görevi kötüye kullanarak iftira ve hakaret' suçlarından soruşturma açılmasını talep etti.

26.11.2019Gündem
İnce’den iftira davası

İnce’den iftira davası

ESKİ CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Cumhurbaşkanlığı’nı ziyaret ettiğini savunan gazeteci Rahmi Turan ve Talat Atilla’ya bugün ceza ve tazminat davası açacağını açıkladı. İnce, “CHP Genel Merkezi’nin de dava açması gerekiyor” dedi.

26.11.2019Gündem
İnce yanıtı: Disiplin süreci  konuşulmadı

İnce yanıtı: Disiplin süreci konuşulmadı

CHP Genel Başkan Yardımcısı Faik Öztrak, Cumhurbaşkanlığı’na giden CHP’li iddiasının ardından başlayan tartışmaları partilerine karşı tezgâhlanmış kumpas olarak değerlendirirken, Muharrem İnce’ye disiplin konusunun konuşulmadığını söyledi. Öztrak, merakla beklenen Merkez Yönetim Kurulu toplantısının ardından özetle şunları söyledi:

26.11.2019Gündem
Son dakika... Kemal Kılıçdaroğlundan Talat Atilla açıklaması: Bakın niye doğrudur dedim

Son dakika... Kemal Kılıçdaroğlu'ndan Talat Atilla açıklaması: Bakın niye 'doğrudur' dedim!

Kılıçdaroğlu, Muharrem İnce’nin Beştepe’ye gittiğine dair ‘haberin’ kaynağı olduğu belirtilen gazeteci Talat Atilla ile yedi yıldır görüşmediğini söyledi. Kılıçdaroğlu televizyonda yaptığı “Doğrudur” açıklaması için “Partiyi karıştırmanın Erdoğan’ın amaçlarından biri olduğunu söyledim. ‘Doğrudur’ dedim. Gidenlere dair bir bilgim varmış gibi çarpıtılmak isteniyor” dedi.

25.11.2019Gündem
Haber kaynağımı açıklamayacağım

Haber kaynağımı açıklamayacağım

Gazeteci Talat Atilla, dün Twitter’dan peşpeşe açıklamalar yaptı.

25.11.2019Gündem
Son dakika… Muharrem İnce’den iddialar hakkında açıklama

Son dakika… Muharrem İnce’den iddialar hakkında açıklama

Muharrem İnce, son günlerin en çok tartışılan konusu olan ‘Erdoğan ile görüşen CHP’li’ iddiası ile ilgili olarak açıklama yaptı. İnce, ortada bir tezgah olduğunu söyleyerek, ''Genel başkan yardımcısını bir günde partiden atıyorsunuz, bu haini atmayacak mısınız? Bugün Muharrem İnce’ye, yarın Kemal Kılıçdaroğlu’na bu komplo kurulur. Birlikte temizleyelim dedim, kabul etmedi Genel Başkan. Tek başıma kalsam da yine mücadele edeceğim”dedi.

24.11.2019Gündem
O CHP’li İnce, kaynak Atilla

"O CHP’li İnce, kaynak Atilla"

Siyaset kulislerini sarsan, ‘Erdoğan ile görüşen CHP’li’ iddiası dün arka arkaya gelen açıklamalarla yeni bir boyut kazandı. İddiayı ilk gündeme getiren Sözcü yazarı Rahmi Turan, Erdoğan ile görüşen CHP’linin Muharrem İnce, kaynağının da gazeteci Talat Atilla olduğunu açıkladı.

24.11.2019Gündem
Muharrem İnce: Yarın 13te basın toplantısı yapacağım

Muharrem İnce: Yarın 13'te basın toplantısı yapacağım

Beştepe'ye giden CHP'li iddialarında adı geçen Muharrem İnce, yarın basın toplantısı yapacağını açıkladı

23.11.2019Gündem
Uğur Dündar: Bu bir tezgah ve kumpas

Uğur Dündar: Bu bir tezgah ve kumpas

CNNTÜRK canlı yayınına bağlanan Uğur Dündar ve Mahmut Övür "Beştepe'ye giden CHP'li iddiası" ile ilgili konuştu.

23.11.2019Gündem
Son dakika haberi... Beştepeye giden CHPli iddiası Talat Atilla: Bir şekilde Kılıçdaroğluna doğrulattım

Son dakika haberi... Beştepe'ye giden CHP'li iddiası! Talat Atilla: Bir şekilde Kılıçdaroğlu'na doğrulattım

Gazeteci Rahmi Turan’ın “Erdoğan ile görüşen isim CHP’li Muharrem İnce"dir iddiasına İnce'den yanıt geldi. CNN TÜRK'teki 'Gündem Özel' programına mesaj gönderen İnce, "Eğer böyle bir görüşme gerçekleştirdiysem ve bununla ilgili bir belge varsa Taksim'de kendimi yakarım" dedi. İnce, daha sonra Twitter hesabından yaptığı açıklamada "CHP yönetimi bu saatten sonra konuyu geçiştiremez. Bu konuyla ilgili benim üzerimden mutlaka bir disiplin soruşturmasını da başlatmalıdır. Ya da taraf olarak konuyu yargıya taşıyıp kendi duruşunu göstermelidir." ifadelerini kullandı. Öte yandan, gazeteci Rahmi Turan, İnce'nin açıklamalarının ardından CNN TÜRK canlı yayınına bağlandı ve özür dileyerek, hata yaptığını açıkladı. Rahmi Turan, kaynağının gazeteci Talat Atilla olduğunu söyledi. Atilla ise yaptığı açıklamada, "Bu haberi CHP Lideri Kılıçdaroğlu’na da bir şekilde 'Bu haber doğru mu?' diye doğrulattım" ifadelerini kullandı

22.11.2019Gündem
Aylan bebeğin hayatı film oldu Süleyman Soylu ve Bülent Kuşoğlu sürprizi

Aylan bebeğin hayatı film oldu! Süleyman Soylu ve Bülent Kuşoğlu sürprizi

Bodrum'da cesedi sahile vuran Aylan Bebek isimli filmde ünlü Hollywood aktörlerinin yanında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu da rol aldılar.

15.08.2019Gündem
Steven Seagal Aylan Bebek için geliyor

Steven Seagal Aylan Bebek için geliyor

Ünlü aktör ve insani yardım elçisi Steven Seagal, Taba-AmCham Başkanı Ali Osman Akat'ın daveti ile Türkiye'ye geliyor. Seagal, 2015 yılında ailesiyle birlikte Yunanistan’a geçmeye çalışırken bindikleri botun batması sonucu cansız bedeni Bodrum’da kıyıya vuran üç yaşındaki Aylan bebeğin hikayesini anlatan filmde oynayacak.

20.06.2019Keyif
Şimdi sıra okurlarda

Şimdi sıra okurlarda

 ASLINDA trafik kazası haberleriyle ilgili olarak medyanın üzerinde uzlaştığı kılavuz, zaten gazetecilerin her haberde uygulaması gereken ilkeleri içeriyor.

24.09.2017OkurTemsilcisi
Kelepçe davası

'Kelepçe' davası

BAĞIMSIZ Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, Anayasa görüşmelerinde TBMM Genel Kurulu’nda kendisini Meclis kürsüsüne kelepçeleyerek yaptığı eylemle ilgili, sosyal medya ve televizyon programlarında, “kelepçeli fantezi” gibi benzetmeler yapan gazeteciler Fuat Uğur, Talat Atilla ve Ömer Turan’a ayrı ayrı tazminat davası açtı. Dava dilekçesinde, üç gazetecinin de yorumlarıyla eylemi ‘pornografik bir düzleme taşıdığı’ belirtildi.

5.03.2017Gündem
O habere açtığı davayı kazandı

O habere açtığı davayı kazandı

ATATÜRK resminin indirilmesi tartışmasının ardından CHP’den ihraç edilen bağımsız Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka, hakkındaki iddiayı yazan gazeteci Talat Atilla’ya karşı açtığı davayı kazandı.

21.10.2016Gündem
CHP’li Aylin Nazlıaka disipline sevk edildi

CHP’li Aylin Nazlıaka disipline sevk edildi

Atatürk posteri tartışmasında CHP muhakkiklerinin hazırladığı rapor, bugün MYK’da ele alındı. MYK, Ankara Milletvekili Aylin Nazlıaka’nın, 'tedbirli olarak partiden kesin ihracı istemiyle disiplin kuruluna sevkine' karar verdi.

3.02.2016Gündem
‘Muhtar bile olamaz’dı

‘Muhtar bile olamaz’dı

TAYYİP Erdoğan, daha önce defalarca değinmişti. Cumhurbaşkanı adaylığını açıklarken yine aynı konuya getirdi sözü. “Muhtar bile olamaz diye manşet attılar.

31.08.2014Okur Temsilcisi
O gazeteci ‘eski’ sözünü çıkarmış

O gazeteci ‘eski’ sözünü çıkarmış

Başbakan Erdoğan’ın suçlamalarına yanıt veren CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “yüzde 99 sabotaj” açıklamasına neden olan kaynaklarına açıklık getirdi. “Ben o gazeteciye bunları bir dost sohbeti olarak söyledim. Eski komutanların bunu söylediğini belirttim. ‘Eski’ sözcüğünü çıkarmış, ‘komutanlar’ demiş. Kayıtları açıklasın, bu etik değil” diyen Kılıçdaroğlu şöyle konuştu:

11.09.2012Gündem
Tartışılan bir konu

Tartışılan bir konu

Güneş gazetesine 25 Mehmetçiğin şehit olduğu Afyonkarahisar’daki patlamayla ilgili, “Cephanelik cep telefonuyla havaya uçuruldu. Komutanlara sordum yüzde 99 sabotaj dediler” diyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, dün gazetecilerin konuyla ilgili 3 kez sordukları sorulara, 3 kez “Bu tartışılan bir konu” yanıtını verdi.

10.09.2012Gündem
Afyon patlaması için şok iddia

Afyon patlaması için şok iddia

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Afyonkarahisar'daki patlamayla ilgili çarpıcı bir iddiayı gündeme getirdi. Patlamanın sabotaj olduğunu iddia eden Kılıçdaroğlu, cephaneliğin cep telefonuyla havaya uçurulmuş olabileceğini öne sürdü.

10.09.2012Gündem

Yazar Sonuçları

AK Parti izleyecekmiş

ESKİ CHP milletvekili Sinan Aygün ile CHP’li Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı arasındaki tartışma AK Parti cephesinde nasıl izleniyor?

25.12.2019

CHP’de kavga büyür mü?

Yerel seçimlerin verdiği moral, İstanbul seçimlerinin sağladığı başarı ile CHP iç tartışmalarını bitirmiş, birbiriyle uğraşan parti olmaktan çıkmış, hatta hafiften “Türkiye’yi yönetmeye talibiz” havasına girmişti. Ta ki o Külliye’ye giden CHP’li haberine kadar.

23.12.2019

Cem Uzan neden kafayı çıkarmaya başladı?

Cem Uzan, son günlerde sosyal medyadan kafa çıkarmaya başladı.

14.12.2019

Sahneden çekilenler sahneye sürülenler

Külliye’ye giden CHP’li kumpasına en isabetli teşhisi koyanlardan biri, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli oldu.

29.11.2019

Akşener’den HSK’ya şikâyet

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, kendisi hakkında yaklaşık dört yıldır yürütülen, gizlilik kararı olan ve bu süre boyunca ifadesine başvurulmayan soruşturmayla ilgili Hâkimler ve Savcılar Kurulu’na avukatı aracılığıyla şikâyet dilekçesi verdi. Dilekçeyi ve Akşener’in talebini ayrıntılarıyla anlatacağım.

29.11.2019

Siyasette normalleşme şart

YAZ sakin geçti; daha doğrusu 24 Haziran İstanbul seçimlerinden sonra siyasette bir sessizlik oldu.

27.11.2019

Elinde bir tek tekerlekli bavulun eksik be arkadaş

Rahmi Abi önceki gün dedi ki “Kaynağıma güvenmemeliydim”...

26.11.2019

Muharrem İnce ihraç edilecek mi?

Külliye’ye giden CHP’li haberlerinden ve Muharrem İnce’nin açıklamalarından sonra dün CHP’nin MYK toplantısı yapıldı. Haftalık olağan toplantıydı ama onu olağanüstü kılan son günlerdeki tartışmalardı.

26.11.2019

Bu iş kime yaradı?

İçinde Cumhuriyet Halk Partisi, Muharrem İnce, Talat Atilla, Kemal Kılıçdaroğlu ve Rahmi Turan geçmeyen yazı yazmak imkânsız hale geldi.

25.11.2019

Bu ülkede Atatürk'ü eleştirmek yasakmış

ÇIKMIŞLAR, “Atatürk’ü eleştiriyorum” diyerek...

11.10.2018

Cağaloğlu’nda bir ‘Pembe Konak’ vardı

OKUR Erkan Çetinkaya, önemli bir sorunu gündeme getiriyor.

30.05.2018

Kentsel dönüşümün ‘tozu’ da hasta ediyor

AKCİĞER rahatsızlıkları neden artıyor?

29.05.2018

Seçimler erkene alınacak mı?

Her salı partilerin grup toplantılarını izlemek için TBMM’ye giderim.

17.04.2018

Cumhuriyet’in ‘vakıf’ seçimi tartışılıyor

ESKİ Cumhuriyet Vakfı Başkanı Alev Coşkun’un iki yıl önce seçimde toplantı yeter sayısı olmadan karar verildiği iddiasıyla yargıya gitmesi tartışılıyor.

3.10.2016

İstanbul 3 yıl daha demiryolu olmadan kalamaz

HAYDARPAŞA-Pendik ve Kazlıçeşme-Halkalı tek demiryolu hatları öncelikle yapılırsa, İstanbul/Anadolu ve Avrupa seferleri başlayabilir.

27.01.2016