Bugün neler oldu?

Polis Akademisi

Güncelleme Tarihi:

Polis Akademisi haberleri sayfasında Polis Akademisi hakkında son dakika haberler ve güncel bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3783 Polis Akademisi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber sayfamızdan takip edilebilir.

Polis Akademisi, Emniyet Teşkilatı için orta ve üst kademe yöneticiler yetiştiren, Ankara'da üniversite eşdeğerinde bir öğretim kuruluşudur. Akademi, ilk derece amirlik, ön lisans ve lisans üstü eğitim verir, öğretim üyeleri eğitimin yanı sıra bilimsel araştırma ve yayın yapar, danışmanlık hizmeti verir. İdarî bünyesinde Polis Amirleri Eğitimi Merkezi (PAEM), Polis Meslek Yüksekokulu (PMYO), Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM), Polis Eğitim Merkezi (PEM) Güvenlik Bilimleri Enstitüsü, Adli Bilimler Enstitüsü adlı eğitim merkezleri bulunur.

Akademi'nin lisans eğitimi veren Güvenlik Bilimleri Fakültesi 6638 sayılı İç Güvenlik Paketi kapsamında kapatılarak Polis Amirleri Eğitimi Merkezi Müdürlüğüne dönüştürülmüştür. Kapatılan fakültede eğitim gören öğrenciler çeşitli üniversitelerin idari ve iktisadi bilimler fakültesine yerleştirilmiştir. Lisans üstü eğitim verip araştırma yapan Güvenlik Bilimleri Enstitüsü, Araştırma enstitüleri ve idarî merkez ise Ankara'nın Anıttepe mahallesindeki kampüstedir.

Polis Akademisi haberleri

DAHA FAZLA #POLİS AKADEMİSİ HABERLERİ

Polis Akademisi’a ait tüm site haberleri