EKSTRA
MENÜ

Ösym Başkanı

Ösym Başkanı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Ösym Başkanı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.437 Ösym Başkanı haberi bulunmuştur.

Ösym Başkanı Haberleri

Son dakika... ÖSYM Başkanı duyurdu: HES kodlarından belirlenip ayrı salonda sınava alınacak

Son dakika... ÖSYM Başkanı duyurdu: HES kodlarından belirlenip ayrı salonda sınava alınacak

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ve diğer sınavlarda yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında alınan önlemleri uygulamaya devam ettiklerini bildirdi. Aygün, "KPSS ve diğer sınavlarımızda Kovid-19 pandemi önlemlerini uygulamaya devam ediyoruz. Kovid-19 ile ilgili durumu olan adaylar, HES kodlarından belirlenecek ve sınav merkezlerimizde hazırlanan ayrı salonlarda sınava alınacaklar'' dedi.

2.09.2020Gündem
Son dakika haberler... ÖSYM Başkanı açıkladı: 2020 YKS yerleştirme sonuçları...

Son dakika haberler... ÖSYM Başkanı açıkladı: 2020 YKS yerleştirme sonuçları...

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, 2020-YKS sonuçlarının önümüzdeki hafta açıklanacağını duyurdu.

22.08.2020Haber
Son dakika haberler... ÖSYM Başkanı açıkladı: 2020 YKS yerleştirme sonuçları...

Son dakika haberler... ÖSYM Başkanı açıkladı: 2020 YKS yerleştirme sonuçları...

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2020-YKS yerleştirme işlemlerinde kontrollerinin devam ettiğini ve yerleştirme sonuçlarını gelecek hafta içerisinde açıklayacaklarını bildirdi.

22.08.2020Gündem
Üniversite taban puanları 2020: YKS tercih kılavuzuna göre 4 yıllık  2 yıllık üniversite taban puanları

Üniversite taban puanları 2020: YKS tercih kılavuzuna göre 4 yıllık 2 yıllık üniversite taban puanları

Üniversite taban puanları ile ilgili araştırmalar hızlandı. YKS tercihleri bu yıl 6 Ağustos ve 14 Ağustos tarihleri aralığında yapılacak.ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında, '2020-YKS tercih işlemleri bugün başlıyor. Tercihlerinizi 6-14 Ağustos 2020 tarihleri arasında https://ais.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan yapabilirsiniz.' dedi. Adaylar YKS tercih kılavuzunda yer alan üniversite taban puanlarına ve kontenjanlara bakarak tercihlerini yapacaklar. İşte 4 yıllık, 2 yıllık bölümlerin üniversite taban puanları

6.08.2020Gündem
Üniversite sınavı stadyumlarda mı yapılacak En yetkili isim cevapladı

Üniversite sınavı stadyumlarda mı yapılacak? En yetkili isim cevapladı

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) için yapılan hazırlıkları anlattı. Sınavın stadyum ya da açık havada yapılması iddiasıyla ilgili konuşan Aygün, "YKS yaklaşık 2 buçuk milyon adayın gireceği büyük bir sınav. Bu yoğunlukta adayın aynı anda 188 merkezde sınava gireceği düşünüldüğünde; stadyum ve açık havada yapılması her açıdan mümkün gözükmemektedir. Dolayısıyla sınav, okullarda ve üniversite binalarında yapılacak." ifadelerini kullandı.

8.05.2020Gündem
YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak

YKS tercih sonuçları ne zaman açıklanacak?

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, YKS tercih sonuçlarının Kurban Bayramı'ndan önce açıklanacağını söyledi.

5.08.2019Eğitim
DGSye katılacak aday sayısı belli oldu

DGS'ye katılacak aday sayısı belli oldu

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "İki yıllık meslek yüksekokulu eğitimlerini dört yıllık lisans programlarına geçerek devam ettirmek isteyen öğrenciler için 81 il ve 88 sınav merkezinde uygulanacak DGS'ye toplam 336 bin 573 aday katılacak. Sınava girecek tüm adaylarımıza şimdiden başarılar diliyorum" dedi.

28.06.2019Eğitim
Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Ankaraya böyle getirildi

Eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Ankara'ya böyle getirildi

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca Ankara merkezli 7 ilde yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, Bursa Kestel'de Organize Sanayi Bölgesi'ndeki bir tekstil firmasında yakalanan eski ÖSYM Başkanı Ali Demir Ankara'ya getirildi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüpheli sayısı 23'e yükseldi.

9.04.2019Gündem
ÖSYMden sınava girecek adaylara ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ müjdesi

ÖSYM'den sınava girecek adaylara ‘nöbetçi nüfus müdürlüğü’ müjdesi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Sınavdan önce veya sınav günü kimliğini kaybeden adayların mağduriyetini gidermek adına bugüne dek sadece YKS ve KPSS sınavlarında uygulanan nöbetçi nüfus müdürlüğü uygulaması, 2019’da yılında tüm basılı sınavları kapsayacak şekilde genişletildi. Açık tutulacak nüfus müdürlüklerinin bilgileri her sınav için ÖSYM'nin internet sayfasında yayımlanacak" dedi.

16.02.2019Eğitim
ÖSYMden öğretmen adaylarını ilgilendiren çok önemli açıklama

ÖSYM'den öğretmen adaylarını ilgilendiren çok önemli açıklama

ÖSYM Başkanı Halis Aygün, Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi uygulanacak 18 alanda konu dağılımları ile sınav sürelerinin yeniden düzenlendiğini açıkladı. Aygün, ''ÖABT'de soru sayısı 50'den 75'e çıkarıldı. Cevaplama süreleri de sözel alanlar için 120 dakika, sayısal alanlar için 150 dakika olacak'' dedi.

1.02.2019Eğitim
ÖSYM Başkanı açıkladı: Sınavlarda artık ulaşım kartı, anahtar, toka, piercing serbest

ÖSYM Başkanı açıkladı: Sınavlarda artık ulaşım kartı, anahtar, toka, piercing serbest

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün ile geçtiğimiz hafta bir araya geldik. Başkan Aygün, milyonlarca öğrenciyi yakından ilgilendiren önemli açıklamalarda bulundu. Bu yıl tüm sınavlarda şimdiye kadar yasak olan ulaşım kartı, ev anahtarı, metal para, tel toka, piercing, başörtüsü için kullanılan her türlü toplu iğne serbest olacak.

18.01.2019Eğitim
Şehit ve gazi yakınları sınav ücreti ödemeyecek

Şehit ve gazi yakınları sınav ücreti ödemeyecek

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, "Yapılan düzenlemeyle ÖSYM sınavlarına başvuruda bulunan şehitlerimizin ve gazilerimizin eş ve çocukları ile gazilerimizin kendilerinden sınav ücreti, başvuru hizmet ücreti ve yerleştirme ücreti alınmayacak" dedi.

15.01.2019Eğitim
ÖSYM Başkanı duyurdu Şehit ve gazi ailelerinden ücret alınmayacak...

ÖSYM Başkanı duyurdu! Şehit ve gazi ailelerinden ücret alınmayacak...

ÖSYM Başkanı Aygün, gaziler ile şehit ve gazilerin eş ve çocuklarından sınav, başvuru hizmeti ve yerleştirme ücreti alınmayacağını açıkladı.

15.01.2019Gündem
ÖSYM Başkanından YKS soru ve cevapları için flaş açıklama

ÖSYM Başkanı'ndan YKS soru ve cevapları için flaş açıklama

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, bu yıl ilk kez uygulanan YKS (Yükseköğretim Kurumları Sınavı) ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu. AA muhabirine yaptığı açıklamada, YKS'nin birinci oturumu olan Temel Yeterlilik Testi'nin (TYT) dün, ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Testleri'nin (AYT) ise bugün tamamlandığını ifade eden Özer, YKS soruları ve cevaplarının yayımlanacağı tarihi yeninden hatırlattı.

1.07.2018Gündem
2017 eğitim için zorlu geçti... İki sınav sistemi ve müfredat değişti, bir istifa geldi

2017 eğitim için zorlu geçti... İki sınav sistemi ve müfredat değişti, bir istifa geldi

2017’de eğitimde birçok yenilik yaşandı. Sınav sistemleri ve ders müfredatı değişti.ÖSYM Başkanı istifa etti. TEOG’da 17 bin birinci çıkması, üniversitelerdeki boş kontenjanlar, 15 dakika kuralı, okul servislerinde ‘unutulan’ çocuklar da çok konuşuldu.

1.01.2018Eğitim
ÖSYMden az gören adaylara ek süre müjdesi

ÖSYM'den az gören adaylara 'ek süre' müjdesi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Mahmut Özer, görme bozukluğu oranı yüzde 25 ve üzerinde olan, soru kitapçığını kendisi okuyabilecek durumdaki az gören adaylara 2018'den itibaren yapılacak sınavlarda ek süre verilmesi kararı alındığını bildirdi.

1.12.2017Eğitim
Adaylar sosyal medyada ALES’i konuşuyor: Sözel uzun, sayısal zor

Adaylar sosyal medyada ALES’i konuşuyor: Sözel uzun, sayısal zor

ALES sonbahar dönemi, Twitter’da ‘TT’ oldu. Adaylar sözel ve sayısal testte soruları genel olarak zor bulurken, sürenin yeterli olmadığını dile getiriyor.

19.11.2017Eğitim
Yeni ÖSYM Başkanı Mahmut Özer kimdir

Yeni ÖSYM Başkanı Mahmut Özer kimdir?

Yeni ÖSYM Başkanı Mahmut Özer, Resmi Gazete'de yayımlanan atama kararı ile görevi devraldı. Bir önceki başkanın görevinden istifa etmesinin ardından boş kalan koltuk, Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Özer'e devredildi. Peki, ÖSYM'nin yeni başkanı Mahmut Özer kimdir, nerelidir?

4.10.2017Eğitim
İstifa eden ÖSYM Başkanı ilk kez konuştu

İstifa eden ÖSYM Başkanı ilk kez konuştu

İstifa eden ÖSYM Başkanı Prof. Ömer Demir, istifanın kendi kararı olduğunu belirtti.

27.08.2017Gündem
ÖSYMnin % 95 yenilendi

ÖSYM'nin % 95 yenilendi

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir, sınav güvenliğine ilişkin soruları yanıtlarken “Şu anda personelden kullanılan teknik altyapıya kadar yüzde 95 oranında ÖSYM yenilenmiştir. Herhangi bir kişiye değil sisteme güven üzerine strateji oluşturuldu” dedi.

27.11.2016Gündem
YGS 2016 sorular ne zaman açıklanacak Temel Soru Kitapçığı

YGS 2016 sorular ne zaman açıklanacak? Temel Soru Kitapçığı!

YGS soruları ve cevap anahtarı açıklanacak mı? sorusunun yanıtı ÖSYM'den geldi. ÖSYM YGS sorularının tümünü 13 Mart'ta yapılacak olan YGS sınavı sonrası yayınlayacak. 2016 YGS soruları ais.osym.gov.tr'den ne zaman erişime açılacak? İşte; YGS soruları 2 gün içerisinde açıklanacak.

12.03.2016Eğitim
Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir

Yeni ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ömer Demir

Başbakanlığa bağlı Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanlığı'na Prof. Dr. Ömer Demir getirildi.

26.03.2015Gündem
‘Giderayak’ kitap hazırladı

‘Giderayak’ kitap hazırladı

Görev süresi 29 Mart’ta dolan ve Cumhurbaşkanlığı’na gönderilen başkan adayları arasında ismi olmayan ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Ali Demir koordinatörlüğünde ‘Yeni Türkiye’nin Ölçme, Seçme ve Değerlendirme Sistemi, 2014’ten 2023’e’ adlı bir kitap hazırlandığı ortaya çıktı.

26.03.2015Gündem
Öğrencilerden ‘yüzde 20’ tepkisi

Öğrencilerden ‘yüzde 20’ tepkisi

ÖSYM, YGS sorularının yüzde 20’sini açıkladı. 32 soru ve cevap ÖSYM’nin sitesinde yer aldı. Ancak öğrenciler Twitter’da’ 20değil100de100olacak’ hashtag’i başlatarak karara tepki gösterdi.

15.03.2015Eğitim

19.06.2000Gündem

18.06.2000Gündem
2020-TUS 2.Dönem ek tercihleri erişime açıldı.. İşte ek tercih ekranı

2020-TUS 2.Dönem ek tercihleri erişime açıldı.. İşte ek tercih ekranı

2020-TUS 2.Dönem ek tercihleri bugün erişime açıldı. ÖSYM Başkanı Prof.Dr.Halis Aygün: "2020-TUS 2.Dönem ek tercihlerini bugün başlatıyoruz. Tercihlerinizi 15-21 Ocak 2021 tarihleri arasında http://ais.osym.gov.tr sayfamızdan yapabilirsiniz. Yapacağınız tercihlerin şimdiden hayırlı olmasını dilerim." dedi

15.01.2021Gündem
2021-EKPSS tercihleri başladı

2021-EKPSS tercihleri başladı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, 2021 Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı (EKPSS/Kura) ile bazı kamu kurum ve kuruluşlarının kadro ve pozisyonlarına tercih işlemlerinin başladığını duyurdu.

13.01.2021Eğitim
YÖKDİL ne zaman yapılacak İşte ertelenen 2020 YÖKDİL hakkında son gelişmeler

YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte ertelenen 2020 YÖKDİL hakkında son gelişmeler

Ertelenen YÖKDİL sınavı, yabancı dil puanını belgelemek isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. YÖKDİL'in 2020'deki son sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

12.01.2021Gündem
ALES/2 ne zaman yapılacak Gözler ÖSYM takviminde

ALES/2 ne zaman yapılacak? Gözler ÖSYM takviminde

ALES/2 ne zaman yapılacağı ile gündemde yer almaya devam ediliyor. ÖSYM tarafından geçtiğimiz aylarda ertelenen ALES/2 sınavı, sınava hazırlanan pek çok kişi tarafından araştırılıyor. Peki, Koronavirüs tedbirleri kapsamında ertelenen ALES/2 ne zaman yapılacak? İşte, o konu hakkında detaylı bilgiler

11.01.2021Gündem
YÖKDİL ne zaman yapılacak İşte ertelenen YÖKDİL hakkında son gelişmeler

YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte ertelenen YÖKDİL hakkında son gelişmeler

ÖSYM tarafından farklı dillerde düzenlenen ve yabancı dil puanını belgelemek isteyen vatandaşların katılım sağladığı YÖKDİL sınavı geçtiğimiz haftalarda koronavirüs salgını nedeniyle ertelenmişti. Söz konusu sınav için günlerdir hazırlık yapan binlerce aday, yeni sınav tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL ne zaman yapılacak?

7.01.2021Gündem
ALES ne zaman yapılacak 2020 ALES/2 sınav tarihi için gözler ÖSYMye çevrildi

ALES ne zaman yapılacak? 2020 ALES/2 sınav tarihi için gözler ÖSYM'ye çevrildi

ALES sınav tarihi, ÖSYM'den yapılacak açıklamalar ile bekleniyor. Koronavirüsü nedeniyle aralık ayından ileri bir tarihe alınan ALES/2 sınavına katılacak olan adaylar, ertelenen ALES oturumunun yeni tarihine odaklandı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün konuyla ilgili yaptığı açıklamada, salgının durumuna göre sınav tarihinin belli olacağı bildirilmişti. ALES sınavının yeni tarihi ÖSYM'nin duyurular sayfasından ilan edilecek. İşte, 2020 ALES/2 sınav tarihiyle ilgili ayrıntılı bilgiler.

6.01.2021Gündem
ALES sınavı ne zaman yapılacak Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti

ALES sınavı ne zaman yapılacak? Koronavirüsten 2020 ALES/2 sınav tarihi ertelenmişti!

ALES sınavının ne zaman yapılacağı, söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adayların odaklandığı konuların başında geliyor. 6 Aralık’ta yapılması planlanan ancak corona virüs tedbirleri kapsamında ertelenen ALES/2 ile ilgili ÖSYM Başkanı Halis Aygün salgının seyrine göre sınavın yeni tarihinin belirleneceğini duyurmuştu. ALES sınavı ile beraber ÖSYM diğer sınavları da erteleme kararı almıştı. 2021 yılının ilk günleriyle beraber gözler ÖSYM'nin açıklamalarına çevrildi. İşte, 2020 ALES/2 sınavıyla ilgili merak edilenler.

1.01.2021Eğitim
Hafızalardan silinmeyecek bir yıl: 2020

Hafızalardan silinmeyecek bir yıl: 2020

Eğitim evlere taşındı, uzaktan eğitim yeni normal oldu. Eğitim alanında on yıllar sürecek değişim bir yıla sığdı. İşte 2020’’in ilk ayından son ayına kadar eğitim alanında tüm yaşananlar.

31.12.2020Eğitim
2020-DGS raporu yayımlandı

2020-DGS raporu yayımlandı

Ölçme Seçme ve Yerleştirme (ÖSYM) Başkanı Halis Aygün, 2020 Dikey Geçiş Sınavı (DGS) Değerlendirme Raporu’nun yayımlandığını duyurdu. Rapora göre, doğru cevap sayısı ortalaması sözel testinde 24.29, sayısal testinde 13.31 olarak hesaplandı.

28.12.2020Eğitim
ALES ne zaman yapılacak Ertelenen ALES sınav tarihi için gözler ÖSYMde

ALES ne zaman yapılacak? Ertelenen ALES sınav tarihi için gözler ÖSYM'de

ALES sınav tarihi, söz konusu sınava katılım sağlayacak olan adaylar tarafından bekleniyor. Pandemi nedeniyle ÖSYM'den yapılan açıklamaya göre, ALES (Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı) ileri bir tarihe alındı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün açıklamasında, "Sınavların yeni tarihleri belirlenecek ve kamuoyuna ayrıca duyurulacaktır.’ demişti. ALES'le beraber aynı zamanda ertelenen AÖL sınavlarında tarih açıklamasının gelmesiyle beraber, gözler ÖSYM'ye çevrildi. İşte, sınavla ilgili ayrıntılar.

25.12.2020Gündem
YÖKDİL sınavı ne zaman Yabancı dil puanı almak isteyen adaylar katılım sağlayacak

YÖKDİL sınavı ne zaman? Yabancı dil puanı almak isteyen adaylar katılım sağlayacak!

Ertelenen YÖKDİL sınavı, yabancı dil puanını belgelemek isteyen binlerce vatandaşın gündeminde yer alıyor. YÖKDİL'in bu yılki son sınavına girecek olan vatandaşlar, ÖSYM'nin gerçekleştireceği bu sınavın tarihini merak ediyor. Peki, YÖKDİL sınavı ne zaman?

24.12.2020Gündem
ALES ne zaman yapılacak ALES 2021 sınav tarihi için gözler ÖSYM’ye çevrildi

ALES ne zaman yapılacak? ALES 2021 sınav tarihi için gözler ÖSYM’ye çevrildi

ALES tarihi ile ilgili araştırmalar hızlandı. ALES her yıl ÖSYM tarafından belirli tarihlerde düzenleniyor. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavına girmek isteyenler başvurularını belirtilen tarihlerde yapıyorlar. 6 Aralık’ta düzenlenecek olan yılın ikinci sınavının ertelendiğini ÖSYM Başkanı Halis Aygün duyurmuştu. Şimdi gözler yeni sınav tarihine çevrildi.

23.12.2020Gündem
DHBT sınavı ne zaman İşte en son durum ve gelişmeler

DHBT sınavı ne zaman? İşte en son durum ve gelişmeler

2020-Kamu Personel Seçme Sınavı Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi (DHBT) için alınan erteleme kararının ardından, yeni sınav tarihi araştırılıyor. Normal şartlarda 2020-KPSS DHBT 27 Aralık'ta uygulanacaktı. Peki, DHBT sınavı ne zaman?

23.12.2020Gündem
ALES ne zaman yapılacak ALES 2020 için gözler ÖSYM sınav takviminde

ALES ne zaman yapılacak? ALES 2020 için gözler ÖSYM sınav takviminde

ALES 2020 tarihi için gözler ÖSYM’ye çevrildi. Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı her yıl ÖSYM tarafından belirli tarihlerde düzenleniyor. 6 Aralık’ta düzenlenecek olan yılın ikinci sınavının ertelendiğini ÖSYM Başkanı Halis Aygün duyurmuştu. Peki, ALES ne zaman yapılacak? İşte sınav giriş belgesi hakkında yapılan açıklama ve detaylar

18.12.2020Gündem
Son dakika haberi: EKPSS sonuçları açıklandı ÖSYM EKPSS sonuçları sorgulama

Son dakika haberi: EKPSS sonuçları açıklandı! ÖSYM EKPSS sonuçları sorgulama

EKPSS sonuçları ile ilgili ÖSYM son dakika açıklaması araştırılıyor. 15 Kasım’da merkezi olarak düzenlenen EKPSS’ye giren adaylar heyecanla sonuç açıklamasını beklemeye başlamışlardı. ÖSYM Başkanı Halis Aygün sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Başkan Aygün açıklamasında, '97.646 adayın başvurduğu ve 15 Kasım 2020 tarihinde gerçekleştirdiğimiz 2020-EKPSS sonuçları açıklanmıştır. Sonuçlar http://sonuc.osym.gov.tr sayfamızdan ve ÖSYM AİS mobil uygulamamızdan öğrenilebilmektedir.' dedi.

17.12.2020Gündem
2020-EKPSS sonuçları açıklandı

2020-EKPSS sonuçları açıklandı

Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavının (2020-EKPSS) sonuçları açıklandı.

17.12.2020Eğitim
EKPSS sonuçları açıklandı

EKPSS sonuçları açıklandı

EKPSS sonuçları açıklandı. Adaylar sonuçlara "sonuc.osym.gov.tr" adresinden erişebilecek. 15 Kasım'da gerçekleştirilen 2020-EKPSS sonuçları ÖSYM'nin internet sitesinden ve mobil uygulamadan erişime açıldı.

17.12.2020Gündem
ÖSYM’nin 2021deki sınavlar için yeni hedefleri

ÖSYM’nin 2021'deki sınavlar için yeni hedefleri

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, ÖSYM'de son iki yılda yapılan yenilikler ve iyileştirme çalışmaları ile 2021'de merkezin planlamalarıyla ilgili yeni çalışmaları anlattı.

14.12.2020Eğitim
2020 YÖKDİL/2 sınavı tarihi: YÖKDİL ne zaman yapılacak, ertelendi mi ÖSYMden son dakika açıklama

2020 YÖKDİL/2 sınavı tarihi: YÖKDİL ne zaman yapılacak, ertelendi mi? ÖSYM'den son dakika açıklama!

YÖKDİL sınavı tarihi adayların odaklandığı konuların başında geliyor. 21 Ekim 2020 – 02 Kasım 2020 tarihlerinde başvuruları alınan YÖKDİL/2 ile ilgili ÖSYM son dakika açıklama geldi. Koronavirüs önlemleri kapsamında hayat geçirilen yeni tedbirlerle beraber 13 Aralık'ta yapılması beklenen YÖKDİL sınavında ertelemeye gidildi. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün, yaptığı duyuruda Sağlık Bakanlığının görüşlerine göre ilgili sınavların gerçekleşeceğini ifade etti. Peki, 2020 YÖKDİL ne zaman yapılacak? İşte, ÖSYM'den o konuyla ilgili yapılan açıklamalar.

5.12.2020Eğitim
Son dakika: TUS 2. dönem: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı

Son dakika: TUS 2. dönem: Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı sonuçları açıklandı

ÖSYM'den son dakika açıklaması.. ÖSYM'den yapılan duyuruda, 19-26 Kasım 2020 tarihleri arasında tercihleri alınan 2020 Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (2020-TUS 2. Dönem) yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır. denildi..

4.12.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Yabancı dile yerli yazılım

Pandemi döneminde öğrencilerin yaşadığı en büyük zorluklardan biri online sınavlar oldu. ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün hem korona önlemleri altında sınavların nasıl yapıldığını anlattı hem de güzel bir projenin müjdesini verdi: Dijital ortamdaki yabancı dil sınavlarını yerli yazılımla yapmak.

12.12.2020