EKSTRA
MENÜ
Arşiv
Etiketler

Orkid

Orkid ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Orkid haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 214 Orkid haberi bulunmuştur.

Orkid Haberleri

Bizi hafife alanlara Effie ile cevap verdik

Bizi hafife alanlara Effie ile cevap verdik

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği tarafından bu yıl ilki düzenlene ‘Effie Reklam Etkinliği Ödülleri Yarışması’ önceki akşam sonuçlandı. 27 ajansın toplam 95 kampanya ile başvurduğu yarışmada, 11 kategoride 23 kampanya Effie almaya hak kazandı. Kazananlara ödülleri önceki akşam Esma Sultan Yalısı’nda verildi.

1.04.2005Ekonomi
Bu yaptığımızı görse garanti kızardı

Bu yaptığımızı görse garanti kızardı!

Penguen Dergisi çalışanları, karikatürün üstadı Oğuz Aral’ın ölüm yıldönümünde onun heykelini tasarladı ve yaptı. Hummalı bir dergi çıkartma sabahlamasının ardından, yataktan kaldırıp heykelin dikileceği Cihangir Parkı’na getirdik Bahadır Baruter, Erdil Yaşaroğlu ve Metin Üstündağ’ı (met üst). Heyecanlıydılar.

22.07.2005Kelebek
Bu yaptığımızı görse garanti kızardı

Bu yaptığımızı görse garanti kızardı!

Sarı mizah dergiciliğinin babası "Huysuz İhtiyar" Oğuz Aral'ın ölüm yıldönümünde Cihangir Parkı'nda heykeli dikilecek. Heykelin açılışı 26 Temmuz Salı günü yapılacak.

22.07.2005Kelebek
Sultanlar kapıyı açtı

Sultanlar kapıyı açtı

Akdeniz Oyunları’nda altın madalyanın sahibi olan Bayan Voleybol Milli Takımımız, 2006 Dünya Şampiyonası grup elemelerine Belçika galibiyetiyle başladı. Sultanlar Japonya yolunda avantaj sağladı.

5.08.2005Spor
Regl ağrısına alternatif çözümler

Regl ağrısına alternatif çözümler

Zihin-Beden Eğitmeni Zeynep Aksoy, Orkid Ultra Comfort tarafından Küre Yaşam Merkezi’nde düzenlenen toplantıda, kadınların ayak bileğine uygulanan basıncın, regl ağrısını azalttığını söyledi. Hareketin topukların üzerinde ve bacaklar bükülmüş şekilde arkaya doğru uzanarak uygulandığını anlatan Aksoy; ‘Böylece bilek bölgesindeki meridyenlere uygulanan baskı rahim ve yumurtalıklara etki ederek şiddetli ağrıların geçmesini sağlıyor’ dedi.

16.11.2005Kelebek
Adet sancısını hafifletmek için

Adet sancısını hafifletmek için

Regl döneminde kadınların psikolojik ihtiyaçları ön plana geçiyor.

Yıldız Tilbenin tangalı istekleri

Yıldız Tilbe'nin tangalı istekleri

"Yıldızların Altında" programının yapımcısı Selçuk Çobanoğlu, Yıldız Tilbe'nin profesyonel olmadığını ve akla hayale sığmayacak istekleri olduğunu söyledi. Çobanoğlu, "Tanga bile istemişti" dedi.

24.03.2006Gündem
Sizi büyüme fırsatı görüyoruz yılda 70 milyon dolar yatırıyoruz

Sizi büyüme fırsatı görüyoruz yılda 70 milyon dolar yatırıyoruz

Gillette’yi alıp cirosunu 67.9 milyar dolara çıkaran Procter&Gamble’nin (P&G) CEO’su Alan Lafley, "Türkiye, faaliyet gösterdiğimiz 180 ülke arasında 12’inci sırada. Bugüne kadar 300 milyon dolar yatırım yaptık. Yılda 70 milyon dolar yatırımı sürdüreceğiz. Çünkü, Türkiye’yi hızlı büyüyeceğimiz pazar olarak görüyoruz" dedi.

2.05.2006Ekonomi
P&G: Gillette ciromuzu yüzde 30 büyütür

P&G: Gillette ciromuzu yüzde 30 büyütür

Geçtiğimiz yıl Ekim ayında Gillette’le birleşmelerinin ardından cirolarında yüzde 30’luk büyüme hedeflediklerini söyleyen Procter & Gamble (P&G) Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Saffet Karpat, "Bu yıl Ekim ayına kadar birleşmeyle ilgili hazırlıklarımız tamamlanmış olacak. Satışlara ve pazar koşullarına bağlı olarak Gillette ürünlerinin üretimini Türkiye’ye kaydırmayı da düşünebiliriz" dedi.

22.06.2006Ekonomi
Reklam mecrası olarak sahibinden kiralık beden

Reklam mecrası olarak sahibinden kiralık beden

Bursa Uludağ Üniversitesi’nden 22 yaşındaki bir felsefe öğrencisi, vücudunu reklam almak için açık artırmaya çıkardı. Gittigidiyor.com adlı açık artırma sitesine ilan veren Fırat İlim, amacının tatil ve bilgisayar parası çıkarmak olduğunu söylüyor. Şu ana kadar en yüksek teklif Denizli’den: 500 Yeni Türk Lirası.

15.07.2006Gündem
400 milyon dolarlık yatırımla ’devler ligi’nde ilk 25’e gireriz

400 milyon dolarlık yatırımla ’devler ligi’nde ilk 25’e gireriz

P&G Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkan Yardımcısı Saffet Karpat, "P&G-Gillette birleşmesinden sonra Türkiye’deki yatırım boyutumuz 400 milyon dolara ulaştı. Türkiye’de merkezde üretim yapıyoruz. Önümüzdeki dönemde ’500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ listesinde ilk 25’e girebiliriz" dedi.

19.07.2006Ekonomi
Bütün baharatların aynı tabakta sunulduğu Asya tadı Kuala Lumpur

Bütün baharatların aynı tabakta sunulduğu Asya tadı Kuala Lumpur

Malezya, Güneydoğu Asya’nın en çarpıcı, zengin ve güvenli ülkelerinden biri. Sloganında da iddia ettiği gibi ’’Gerçek Asya’’ deneyimi sunmak için birçok özelliğe sahip. ’’2007 Malezya’yı Ziyaret Yılı’’na kampanyalar ve yaklaşık 300 festivalle hazırlanan ülkenin rengi ve canlılığı, aynı toprağı paylaşan Malay, Çinli, Hintli ve yerli toplulukların, kültürleri ve gelenekleriyle içiçe geçmiş olmasından kaynaklanıyor.

18.09.2006Seyahat
Orkid’den fileye 3 yıl daha destek

Orkid’den fileye 3 yıl daha destek

A Milli Bayan Voleybol Takımı ile ana sponsoru Orkid arasındaki anlaşma 3 yıl daha uzatıldı.

20.09.2006Spor
Özel Olimpiyatlar’a Migros ve P&G desteği

Özel Olimpiyatlar’a Migros ve P&G desteği

Özel Olimpiyatlar Türkiye Organizasyonu’na 4 yıldır destek veren Migros ve Procter & Gamble (P&G), bu yıl da 500 engelli sporcuya daha destek oluyor.

21.04.2007Kelebek
Doğayı ve insanları kurtaran alışverişler

Doğayı ve insanları kurtaran alışverişler

Alışveriş yaparken hem çevreyi koruyabilir, hem de çocukların eğitimine katkıda bulunabilirsiniz. Ya da kredi kartıyla çevreyi korumaya yardım edebilir, parfümünüz sayesinde AIDS’le mücadele edebilirsiniz. Artık markalar bu kapsamda sosyal sorumluluk projeleri için özel koleksiyonlar hazırlıyor. Bu koleksiyonlardan aldığınız ürünlerin gelirlerinin bir bölümü çeşitli kampanyalara aktarılıyor.

10.05.2007Kelebek
Ürünlerimizi dünyaya Türkiye’den aldığımız ilhamla pazarlıyoruz

Ürünlerimizi dünyaya Türkiye’den aldığımız ilhamla pazarlıyoruz

Dünyanın en büyük tüketim ürünleri şirketlerinden biri olan ve 50 milyar doların üzerinde cirosu bulunan Procter&Gamble (P&G), dünyadaki pazarlama kampanyalarında Türkiye’deki uygulamalardan ilham alıyor.

18.05.2007Kelebek
Ciromuz 1.5 milyar YTL, dakika başı 500 ürünümüz kullanılıyor

Ciromuz 1.5 milyar YTL, dakika başı 500 ürünümüz kullanılıyor

Türkiye’de 20’nci yılını kutlayan Procter & Gamble’nin (P&G) Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkan Yardımcısı ve Türkiye Genel Müdürü Saffet Karpat, "Türkiye’deki hanelerin yüzde 90’ında en az ikişer markamız kullanılıyor. Dakikada 500’den fazla ürünümüz tüketiciyle buluşuyor. Türkiye’deki ciromuz da 1.5 milyar YTL’ye ulaşıyor" dedi.

5.08.2007Ekonomi
Haydi anneler bağışa

Haydi anneler bağışa!

Tansaş, yeni bir sosyal sorumluluk projesi ile bir kampanya başlatıyor. Prima, Alo ve Orkid işbirliğiyle gerçekleştirilen kampanyada, 61 Tansaş mağazasına yerleştirilen bağış kutularıyla tüm anneler, 6 Mart - 27 Nisan tarihleri arasında bebek ve çocuk giysilerini bağışlamaya davet ediliyor.

7.04.2008Kelebek
Tabular 30 yılda yıkıldı 200 milyon dolarlık ped 18 milyon kadına ulaştı

Tabular 30 yılda yıkıldı 200 milyon dolarlık ped 18 milyon kadına ulaştı

Türkiye’de tabu olmaktan yeni yeni çıkan kadın pedi, ilk kez 30 yıl önce Orkid markasıyla Türk kadınının hayatına girdi. İlk yıllardaki yanlış uygulamalar arasında ’yapışkanlı yüzeyin uçlarını fanilaya tutturup ters kullanmak’ bile görüldü. Bugün 200 milyon dolar pazar büyüklüğüne sahip Türkiye’de 18 milyon kadın hijyenik ped kullanıyor.

13.09.2008Ekonomi
300 dakikada 30 bin lira harcadık

300 dakikada 30 bin lira harcadık

Bu hafta, bir daha kolay kolay rastlayamayacağım bir şeye şahit oldum. Dört kişilik orta halli bir aile, gözümün önünde, 5 saatte 30 bin lira harcadı. Durun durun, eski parayla söyleyeyim, daha etkileyici olsun: 300 dakikada 30 milyar! Ayla Okan’ın laf olsun diye katıldığı çekiliş, tüm akrabalarının bayramını renklendirdi. İşte onlarla çıktığımız alışveriş maratonu.

6.12.2008Kelebek
İşçi çıkarmadık, zam bile yaptık

İşçi çıkarmadık, zam bile yaptık

Hayat Kimya Genel Koordinatörü Prof. Orhan İdil ile dün başlayan röportajın ikinci bölümünü aşağıda okuyabilirsiniz.

18.04.2009Ekonomi
Sevgilim benden çok küçük

Sevgilim benden çok küçük

Hale Caneroğlu, kendisinden yaşça çok küçük bir sevgilisi olduğunu açıkladı:

1.07.2009Kelebek
Kadınlara özel günler testi

Kadınlara özel günler testi

Regl döneminin sizin için ne ifade ettiğini hiç düşündünüz mü? Mutluluk ve aktivite için böyle engelleri (!) tanımayan bir iyimser misiniz? Ya da tam tersi, bu kadınlık halinden nefret edenlerden misiniz?

28.08.2009Kelebek
Bu partiye erkekler giremez

Bu partiye erkekler giremez!

Yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık'ı sadece kızların katılabileceği pijamalı partiyle kutlamaya ne dersiniz?

3.12.2009Kelebek
Nil Karaibrahimgil

Nil Karaibrahimgil

Bostancı Gösteri Merkezi
21 Aralık 2009
21:00

19.12.2009Kelebek
Pijama partisi

Pijama partisi

Nil Karaibrahimgil, yılın en uzun gecesi olan 21 Aralık’ı, pijama partisi şeklinde organize edilen bir konserle renklendirdi.

22.12.2009Kelebek

Yazar Sonuçları

Hayat, Cezayir’de deterjan çocuk bezi ve ped üretecek

KİĞILI Ailesi’nin hisselerine sahip olduğu Hayat Kimya, bir yandan içerde kağıt temizlik ürünleri için İzmit’te 100 milyon dolarlık yeni bir tesis kurarken, diğer yandan Cezayir’den Kuzey Afrika pazarında lider olmayı planlıyor.

8.05.2005

P&G: Türkiye’de büyüme motorumuz güzellik olacak

P&G, P&G Beauty çatısı altında topladığı güzellik ürünleriyle Türk pazarında da büyümeyi hedefliyor.

22.05.2005

Bakanlık’tan yanıt geldi..

REÇETESİZ İlaç reklamları ile ilgili olarak Sağlık Bakanı’na iki açık mektup göndermiştim. Bakanlıktan geç de olsa bir yanıt geldi.

5.06.2005

Evli kadınların yüzde 32’si dayak yiyor

PAZAR pazar pek de iç açıcı olmayan konulardan söz edeceğim ama ne yapayım, Türkiye’de kadına ve çocuğa yönelik şiddetin her türlüsü içimi acıtıyor. Acı veren sadece gördüklerim, duyduklarım değil aynı zamanda hissettiklerim. Türkiye’de kadın ve çocuk ‘erkek kültürünün’ altında çok ağır şekilde eziliyor. Hissediyorum...

12.11.2005

Zeytinyağı olmadı, boğa güreşi verelim

‘Marka olmak da yassah kardeşim’ başlıklı yazımda Dış Ticaret Müsteşarlığının Ege Zeytin ve Zeytinyağı İhracatçı Birliği’nin dokuz üyesinin aynı anda İspanya’ya giderek incelemelerde bulunmasını engellediğini yazmıştım.

19.11.2005

140 milyon dolarlık ’ped’de ’beğenmezsen iade et’ yarışı

ABD’de pazar lideri olan Kimberly Clark’ın Kotex markasıyla üretime başlamasının ardından, EvyLady’nin üreticisi Evyap da, "beğenmezsen iade et" kampanyası başlattı.

14.01.2006

Gazoz

O zamanlar, yani ben küçük bir çocukken, gıdalar henüz "hazır gıda" ve "ev yapımı" olarak ikiye ayrılmazdı.

24.05.2006

Türkiye’ye şeffaflık dersi verenlerin yaptığına bakın

PROCTER & Gamble (P&G) Türkiye, Kafkasya ve Orta Asya Bölge Başkan Yardımcısı, P&G Türkiye Genel Müdürü Saffet Karpat’ın bir grup gazeteciyle sohbet toplantısı...

19.08.2006

Kadın pedine neler oluyor

BİZİM evde kadın pedi pazarını derinden etkileyecek çok ilginç şeyler oluyor. Orkid kulak verse çok iyi olur. Çisil aylardır "Orkid yakıyor da yakıyor" diye ter ter tepiniyor.

26.08.2006

Arjantin’de Fener’i izlemek

İstanbul’u kar götürürken Buenos Aires yaza hazırlanıyor.

5.11.2006

Zaman kendine tur bindirdi

Geçen gün Ayça’yla (Şen) olağan uğraşmalarımızdan biri vuku bulmakta.

7.12.2006

Otursunlar oturdukları yerde

BİLİMİN, kadınlara, bir iyi bir de kötü haberi var.

Erkek nesli tükeniyormuş.

21.05.2007

Bu liseliler müthiş!

Serhat Hacıpaşalıoğlu bir ay önce arayıp "Liselerarası bir müzik yarışması var, jüri üyeliği yapar mısın?" diye sorduğunda henüz bahsettiği yarışmaya pek de vakıf değildim.

30.03.2008

İlk regl

OH!

Nihayet bir "cesur yürek" çıktı.

20.10.2008