Günlük ped kullanımıyla ilgili merak edilen 3 soru

Güncelleme Tarihi:

Günlük ped kullanımıyla ilgili merak edilen 3 soru
Oluşturulma Tarihi: Haziran 11, 2018 00:00

Günlük ped kullanımı kadınlar arasında giderek yaygınlaşıyor ancak elbette soru işaretleri ve şehir efsaneleri de mevcut… Peki, günlük pedler neden tercih edilmeli, her zaman kullanılabilir mi; herhangi bir zararı var mıdır; işte en merak edilen 3 sorunun cevapları!

Haberin Devamı

NEDEN KULLANMALI?

Hijyen ve rahatlama için. Akla gelen ilk sebep, vajinal akıntıların önüne geçmek… Ancak günlük pedlerle en önemli işlevlerinden biri de, spor yaparken veya koşuşturma içinde geçen bir günde genital bölgede oluşan aşırı terlemeye önlem olarak da kullanılabilmesi… Ek olarak, uzun seyahatlerde de kullananlara ferahlık verir.

ADET DÖNEMLERİNDEN ÖNCE VE HAMİLELİKTE DE KULLANILABİLİR Mİ?

Evet. Günlük pedler her gün kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Hem adet dönemlerinden önce, hem sonra kullanıma uygundur. Ayrıca hamilelik döneminde de doğru kullanıldığında genital akıntıları önlemek adına oldukça faydalıdır.

Günlük ped kullanımıyla ilgili merak edilen 3 soru

 

YAN ETKİSİ VE ZARARLARI VAR MIDIR?

Hayır. Günlük pedlerin vajinal enfeksiyonlara zemin hazırlamadığı ve vajinal florayı bozmadığı birçok bilimsel araştırmayla kanıtlanmıştır. Genital hijyen, kadın sağlığı açısından çok önemli bir konu. Günlük pedlerin genital hijyene olumsuz etki yaptığına dair ön yargılar çok sık duyulabiliyor ancak günlük kullanım için özel olarak tasarlanmış bu pedler genital bölgenin temizliği açısından çok önemli bir işleve sahip. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu Günlük Pedler ve genital hijyenle alakalı sıkça soruları cevapladı.

GÜNLÜK PEDLER VAJİNAL ENFEKSİYONA ORTAM HAZIRLAR MI?

Günlük pedlerin kullanımına dair çekincelerin başında, bu pedlerin   enfeksiyona ortam hazırladığı endişesi geliyor. Ancak günlük ped   kullanmanın özel bölgeye herhangi bir zararı olmadığını gösteren   yüzlerce bilimsel çalışma var. Tam aksine günlük pedler vajinal akıntıyı   emerek özel bölgenin temiz ve ferah kalmasını sağlar, böylelikle enfeksiyon ve tahrişe karşı korumuş olur. Şeffaf vajinal akıntılara karşı özel olarak geliştirlen bu pedler kadınlara gün boyu temiz ve ferahlık hissi sağlarken vajinanın florasını bozmaz. Ayrıca unutulmamalıdır ki gün içinde günlük pedi aralıklarla değiştirmek genital hijyen açısından önemlidir.

GÜNLÜK PED NASIL KULLANILIR?

Günlük pedler, iç çamaşırının aksine sıvıyı iç yüzeyine geçirirken vajina ile temasta kalan yüzeyi kuru kalır. Dermatolojik testlerden geçerek üretilen bu pedler vajina ile temas için güvenlidir. Günlük pedin genital bölgeyi kuru tutan, vajinal sıvıları ve teri emen yapısı sayesinde enfeksiyonlara karşı koruyucu bir etkiye sahiptir. Günlük pedler hijyenik pedlere göre çok daha ince ve kanatsız olarak tasarlanmıstır. Akıntı yoğunluguna göre farklı boyutlarda günlük pedler vardır. Günlük akıntılar için en ince boyuttaki günlük pedi tercih edebilirsiniz. Bu pedler doğru kullanıldığında herhangi bir yan etkiye neden olmaz.

İHTİYACIN NEYSE ORKİD GÜNLÜK HEP YANINDA

Incecik ve nefes alan yapısıyla, temiz ve rahat hissetmenize yardımcı olan Orkid Günlük ailesi, her an temiz iç çamasır giymis duygusu yasamanızı saglıyor. Orkid Günlük ailesinde, ihtiyaçlarınıza yönelik birçok günlük ped çeşidi bulunuyor.

• Orkid Yaprak Ince Multiform,
• Orkid Günlük Koruma
• Orkid Extra Koruma ile diledigin ferahlık hissine kavusabilirsin.

Unutmadan! Orkid Günlük Koruma'nın tekli paketleriyle, günlük pedinizi gittiginiz her yerde yanınızda tasıyabilir ve gün boyu ferah kalabilirsiniz. Orkid Günlük ailesi her an sizinle!

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!