EKSTRA
MENÜ

Günlük Ped

Günlük Ped ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Günlük Ped haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 105 Günlük Ped haberi bulunmuştur.

Günlük Ped Haberleri

Hijyenik kadın pedleri ne kadar güvenilir

Hijyenik kadın pedleri ne kadar güvenilir?

Tipik bir kadın, yaşamı boyunca 12 binden fazla ped veya tampon kullanır. Acaba bu ürünlerin uzun dönem kullanımı ne kadar güvenli?

25.02.2020Saglik
Genital bölge nasıl temizlenir Vajina sağlığı nasıl korunur

Genital bölge nasıl temizlenir? Vajina sağlığı nasıl korunur?

Vajina, kadın vücudunda anatomik olarak hassas bir bölgede bulunuyor. Vajinanın dışarıdan gelen zararlı bakterilere karşı savaşabilmesi için, vajinadaki sağlıklı bakterilerin yaşaması gerekiyor. Bunun için genital bölge temizliği çok önemli. Peki genital bölge ve vajina nasıl yıkanmalı, nasıl temizlenmeli? Vajinal duş sağlıklı mı? Vajina temizliği jelleri ve günlük ped kullanımı vajina sağlığı için zararlı mı? Kadın hastalıkları uzmanı Op. Dr. Pınar Kadiroğulları, Hürriyet Lifestyle'dan Gizem Aydoğan'a açıkladı.

Her gün kullanıyoruz... Günlük pedlere dikkat

Her gün kullanıyoruz... Günlük pedlere dikkat!

Kadınların çoğu günlük ped kullanıyor ama zararlarını kimse bilmiyor. Oysa günlük ped alırken ve kullanırken bazı detaylara dikkat etmek gerekiyor. Uzmanlar ped kullanımı konusunda kadınları uyarıyor.

28.09.2019Sağlık
Vajinal akıntı neden olur Akıntı nasıl giderilir

Vajinal akıntı neden olur? Akıntı nasıl giderilir?

Vajinal akıntılar, aslında kadın genital sisteminin temizliği konusunda önemli bir yere sahiptir. Vajinadan gelen bu sıvı, salgı bezleri tarafından üretilir, içinde ölü hücreleri ve bakterileri taşır. Böylece vajina temiz kalır ve enfeksiyonlardan korunur. Peki, vajinal akıntısı olan kadınlar hangi durumda doktora gitmeli? Kadın Hastalıkları Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Betül Görgen konuyla ilgili önemli bilgiler verdi.

25.06.2019Sağlık
Vajinal kaşıntı nedir, nasıl tedavi edilir Vajinada kaşıntı sebepleri

Vajinal kaşıntı nedir, nasıl tedavi edilir? Vajinada kaşıntı sebepleri

Vajinal kaşıntı nedir, sebepleri nelerdir? Vajinal kaşıntı nasıl geçer? Kadınların ortak problemi olan bu durumun detaylarını öğrenelim.

20.06.2019Sağlık
İç çamaşırını ütülemek mikropları öldürüyor

İç çamaşırını ütülemek mikropları öldürüyor

Vücudumuzun en hassas noktalarından biri genital bölgemizdir. Kadın genital bölgesi, yapısı itibariyle daha kolay mikrop kapabilen bir hassasiyete sahiptir. Bu yüzden bakımı ve temizliği düşündüğümüzden de önemlidir. İç çamaşırlarımızın sağlığımızı yakından tehdit ettiğini dile getiren Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Gökçen Erdoğan, iç çamaşırı seçiminden bakımına kadar önemli noktalara değindi.

19.06.2019Sağlık
Yaz aylarında kadınları tehdit eden 4 hastalık

Yaz aylarında kadınları tehdit eden 4 hastalık!

Kavurucu sıcaklarda kimimiz yazlıklarda, kimimiz tatil yöresinde veya hafta sonları şehirdeki turistik mekanlarda deniz veya havuzun keyfini çıkarmaya devam ediyoruz. Ancak aşırı sıcak hava, fazla terleme ve hijyen koşullarındaki olumsuzluklar nedeniyle jinekolojik problemlerin de daha sık görüldüğü bir dönem. Peki neler yapmalı, nelerden kaçınmalı? Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Gülfem Şişmanoğlu, yaz aylarında en sık görülen dört kadın hastalığını ve bu sorunlara karşı hangi önlemleri almanız gerektiğini anlattı, önemli bilgiler verdi.

7.06.2019Sağlık
Ergenlik kokusu nedir Ergenlik kokusuna karşı ne yapmak gerekir

Ergenlik kokusu nedir? Ergenlik kokusuna karşı ne yapmak gerekir?

Ergenlik dönemi belirtilerinden biri olan sivilceler gençlerin psikolojisini kötü etkiliyor. Ter salgısını arttıran, derideki bakteri ve mantarların üremesiyle yoğun kötü koku oluşmasına sebep olan ergenlik kokusu da, gençlerin sosyal hayatını olumsuz etkiliyor.

Vajinal akıntı neden olur Vajinal akıntının rengi böyleyse dikkat

Vajinal akıntı neden olur? Vajinal akıntının rengi böyleyse dikkat!

Vajinal akıntı, kadınların ortak şikayetlerinden biridir. Vajinal akıntı; şeffaf, süt beyazı, beyaz ve pütürlü, yeşil, sarı, gri, kahverengi, pembe veya kırmızı renkte olabilir. Her rengin farklı anlama geldiğini belirten Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Çağlar Helvacıoğlu, vajinal akıntı konusunda önemli bilgiler verdi.

11.04.2019Sağlık
Hamilelikte farklı renkteki akıntılar ne anlama geliyor

Hamilelikte farklı renkteki akıntılar ne anlama geliyor?

Gebelikte vajinal akıntı normal mi? Hamilelik dönemimde akıntının nedenleri nelerdir? Hamilelikte hangi akıntılar tehlikelidir? Hangi renkte akıntı nelerin habercisi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Çağlar Helvacıoğlu anlatıyor.

Genital Bölgenize Asla Yapmamanız Gereken 8 Şey

Genital Bölgenize Asla Yapmamanız Gereken 8 Şey

Her kadın genital temizliğine dikkat eder. Daima güzel kokmasını ve temiz olmasını ister. Fakat bunun için uyguladığımız işlemler aslında vajinamızın doğal dengesini bozup enfeksiyonlara neden olabilir. İşte genital bölgenize asla yapmamanız gereken 8 şey...

Vajina kaşıntısı neden olur Vajina kaşıntısı tedavisi

Vajina kaşıntısı neden olur? Vajina kaşıntısı tedavisi

Kadınların en sık karşılaştığı problemlerin başında vajina kaşıntısı gelir. Peki, vajina kaşıntısı neden olur? Vajina kaşıntısı için alınacak önlemler nelerdir? İşte konuyla ilgili uzman görüşleri…

13.01.2019Sağlık
Erken doğum önlenir mi İşte erken doğum sinyalleri

Erken doğum önlenir mi? İşte erken doğum sinyalleri!

Günümüzde tüm doğumların yüzde 10'u erken doğum şeklinde sonuçlanıyor. Hayata beklenen süreden daha erken başlamak, bebek kaybının hala en sık ve en önemli nedenini oluşturuyor.

Vajinal akıntı neden olur Vajinal akıntı çeşitleri

Vajinal akıntı neden olur? Vajinal akıntı çeşitleri

“Kadın anatomisi ve fizyolojisi gereği sağlıklı her kadının vajinal akıntısı olur” diyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Özgür Ağlamış; yeşil, sarı, kahverengi, beyaz, kokulu veya köpüklü akıntının nedenleri anlattı, tedavilerine ilişkin neler yapılabileceğinden söz etti.

31.10.2018Sağlık
Cinsel Sağlık için Dikkat Edilmesi Gereken 5 Hijyen Konusu

Cinsel Sağlık için Dikkat Edilmesi Gereken 5 Hijyen Konusu

Cinselliğin insana verdiği zevkin dışında bir de düşünmeniz gereken faktörler var. Bu da hijyen. Cinsel sağlığınızı korumak için genital bölgenize bir takım hijyen kuralları uygulamanız gerekir. Güvenli cinsel ilişki, sağlıklı beslenme, genital bölge temizliği, iç çamaşırı tercihi, el temizliği gibi hijyen kurallarına uymanız gerekir. Peki bunları nasıl uygulamalısınız?

28.09.2018Cinsellik
Yaz  Aylarında Kadınları Tehdit  Eden 4 Hastalık

Yaz Aylarında Kadınları Tehdit Eden 4 Hastalık!

Kavurucu sıcaklarda kimimiz yazlıklarda, kimimiz tatil yöresinde veya hafta sonları şehirdeki turistik mekanlarda deniz veya havuzun keyfini çıkarmaya devam ediyoruz. Yaz ayları eğlenmek, dinlenmek, aileyle zaman geçirirken zihnimizi biraz olsun boşaltmak için en keyifli mevsim. Ancak aşırı sıcak hava, fazla terleme ve hijyen koşullarındaki olumsuzluklar nedeniyle jinekolojik problemlerin de daha sık görüldüğü bir dönem. Bu nedenle sıcakların tetiklediği hastalıklara karşı önlem alarak korunmanız çok önemli.

3 adımda vajinal hijyen nasıl sağlanır

3 adımda vajinal hijyen nasıl sağlanır?

Günlük akıntıları yoğun olan kadınlar için vajinal hijyeni korumak çok daha önemli… Peki, vajinal hijyeni sağlamak için nelere dikkat etmeli.

11.06.2018Advertorial
Vajinal akıntılarla ilgili doğru bilinen 3 yanlış

Vajinal akıntılarla ilgili doğru bilinen 3 yanlış

Vajinal akıntılar hemen hemen her kadının başına gelen, tıbbi olarak normal kabul edilen ve hatta sağlıklı bir bedenin habercisi olarak görülen bir hadise olmasına karşın, toplumda birçok yanlış anlaşılmaya da sebep oluyor. İşte doğru bilinen o yanlışlar!

10.06.2018Advertorial
Günlük ped kullanımıyla ilgili merak edilen 3 soru

Günlük ped kullanımıyla ilgili merak edilen 3 soru

Günlük ped kullanımı kadınlar arasında giderek yaygınlaşıyor ancak elbette soru işaretleri ve şehir efsaneleri de mevcut… Peki, günlük pedler neden tercih edilmeli, her zaman kullanılabilir mi; herhangi bir zararı var mıdır; işte en merak edilen 3 sorunun cevapları!

10.06.2018Advertorial
Günlük ped kullanımıyla ilgili en çok merak edilen 3 soru

Günlük ped kullanımıyla ilgili en çok merak edilen 3 soru

Günlük ped kullanımı kadınlar arasında giderek yaygınlaşıyor ancak elbette soru işaretleri ve şehir efsaneleri de mevcut… Peki, günlük pedler neden tercih edilmeli, her zaman kullanılabilir mi; herhangi bir zararı var mıdır; işte en merak edilen 3 sorunun cevapları!

Günlük Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normal Bir Floranın Göstergesidir

Günlük Vajinal Akıntı Sağlıklı ve Normal Bir Floranın Göstergesidir

Jinekolog Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, kimi zaman kadınları endişelendiren vajinal akıntıların her sağlıklı kadında görülebilen normal bir durum olduğunun altını çiziyor. Günlük vajinal akıntının nemlendirme, koruma gibi özellikleri olduğunu anlatan Op. Dr. Ebru Zülfikaroğlu, genital sağlık için yapılması gerekenlere dikkat çekiyor.

Günlük vajinal akıntı normal mi, neden olur

Günlük vajinal akıntı normal mi, neden olur?

Kimi zaman kadınları endişelendiren vajinal akıntılar her sağlıklı kadında görülebilen normal bir durumdur. Günlük vajinal akıntının nemlendirme, koruma gibi özellikleri olduğunu anlatan Zülfikaroğlu, genital sağlık için yapılması gerekenlere dikkat çekti.

26.03.2018Sağlık
Erken doğumun ilk sinyali olabilir

Erken doğumun ilk sinyali olabilir!

Test ve incelemeler sayesinde anne adaylarında erken doğum riskinin belirlenebildiğine dikkat çeken Perinatoloji Uzmanı Doç. Dr. Oktay Kaymak, erken doğumun ilk sinyallerini anlattı, önemli uyarılarda bulundu.

28.04.2017Doğum
Günlük ped, doğurganlığa da zarar verebilir

Günlük ped, doğurganlığa da zarar verebilir

Kadının hayatını tehdit edebilecek kadar tehlikeli olabiliyor.

13.06.2016Sağlık
Yazın Oluşan Kadın Hastalıkları

Yazın Oluşan Kadın Hastalıkları

Prof. Dr. Bülent Tıraş yazın oluşan kadın hastalıkları hakkında bilgi verdi...

Kabızlık vajinal mantar nedeni

Kabızlık vajinal mantar nedeni

Yaz aylarında artan vajinal mantar nasıl tedavi ediliyor?

20.06.2014Sağlık
Ergenlikte ciltte meydana gelen değişiklikler

Ergenlikte ciltte meydana gelen değişiklikler

Bu dönemi kolay atlatmak için öneriler…

4.5 milyon kadın ped kullanmıyor

4.5 milyon kadın ped kullanmıyor

ISPOP KMG şirketinin yaptığı araştırmaya göre, Türkiye’de yaşayan, 13-45 yaş arası kadınların yüzde 64’ü hijyenik ped kullanıyor.

19.11.2012Ekonomi
Saçlar evde boyandı, sakal evde kesildi, P&G büyüme yakaladı

Saçlar evde boyandı, sakal evde kesildi, P&G büyüme yakaladı

Türkiye’de 2009 yılında da yüzde 5 büyümeyi başaran P&G, krizden kârlı çıkan şirketlerden oldu. P&G Türkiye Genel Müdürü Saffet Karpat, büyümenin önemli bir kısmının saç boyası ve tıraş bıçaklarında olduğuna dikkat çekti. Bu da krizde tasarruf yapmak isteyen tüketicinin kuaför masraflarını kıstığını gösterdi.

16.12.2009Ekonomi
Hamilelikte utandıran anlar

Hamilelikte utandıran anlar

9 aylık heyecanlı bekleyiş sadece iyi olaylardan ibaret değil.İşte hamileliğin utandıran anları...

2.07.2009Kelebek
Hamilelikte utandıran anlar

Hamilelikte utandıran anlar

Hamile olduğunuzu açıkladığınız andan itibaren bulantı, baş dönmesi, aşerme gibi konularda pek çok hikâye ve tavsiye dinlersiniz. Ancak en korkunç hamilelik ve doğum hikâyelerini ayrıntıları ile anlatan kişiler bile hamileliğin bazı etkilerinden neredeyse hiç söz etmezler. İşte hamileliğin utandıran yönleri...

8.01.2009Kelebek
Hamilelikte utandıran anlar

Hamilelikte utandıran anlar

Hamile olduğunuzu açıkladığınız andan itibaren bulantı, baş dönmesi, aşerme gibi konularda pek çok hikâye ve tavsiye dinlersiniz. Ancak en korkunç hamilelik ve doğum hikâyelerini ayrıntıları ile anlatan kişiler bile hamileliğin bazı etkilerinden neredeyse hiç söz etmezler. İşte hamileliğin utandıran yönleri...

8.01.2009Kelebek
VI-SENSETM kit Türkiyede

VI-SENSETM kit Türkiye'de!

Kadınların genital akıntısındaki anormal durumlarda enfeksiyon riskini belirleyen test artık Türkiye'de.

26.12.2008Gündem
Hamilelikte utandıran anlar

Hamilelikte utandıran anlar

En korkunç hamilelik ve doğum hikâyelerini ayrıntıları ile anlatan kişiler bile hamileliğin bazı etkilerinden neredeyse hiç söz etmezler.

Pamuklu çamaşırları tercih edin

Pamuklu çamaşırları tercih edin

Genital hijyen, dış ve iç üreme organlarının temizlik, enfeksiyon ve dış tahrişlerden korunması anlamına geliyor.

Pamuklu çamaşırları tercih edin

Pamuklu çamaşırları tercih edin

Genital hijyen, dış ve iç üreme organlarının temizlik, enfeksiyon ve dış tahrişlerden korunması anlamına geliyor. Deri, hava veya cinsel ilişki yoluyla her türlü enfeksiyon (mantar, AIDS, hepatit B ve C, herpes, HPV, frengi, bel soğukluğu gibi) hastalıklar gelişebiliyor.

15.06.2005Kelebek
Aşırı adet kanaması neden olur, tedavisi var mı

Aşırı adet kanaması neden olur, tedavisi var mı?

Aşırı adet kanaması ya da ‘menoraji’, her adet döneminde yaklaşık 80 milimetreden daha fazla kan kaybı olarak tanımlanır. Peki, aşırı adet kanaması bir uyarı olabilir mi? Bu durum mutlaka tedavi edilmeli mi? Konuyla ilgili merak edilenleri Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Esra Çabuk Cömert anlatıyor…

16.10.2020Sağlık
İlham veren Tayland

İlham veren Tayland

Kıpır kıpır şehir hayatı, tropikal ormanlarda keşifler, toprağın sunduğu egzotik lezzetler, göz kamaştıran tarihî eserler… Tüm bunlara sahip Tayland'da, Bangkok ve Chiang Mai'deyiz.

Nike Ped Sorununa ve Terlemeye Çözüm Geliştirdi

Nike Ped Sorununa ve Terlemeye Çözüm Geliştirdi

Nike, problemleri ortadan kaldıran en yeni iki spor sütyeni Swoosh One Piece Pad ve Ultrabreathe ile spor sütyenlerine yepyeni bir soluk getiriyor.

24.12.2019Spor Fitness

Yazar Sonuçları

İdrar kaçırma (üriner İnkontinans) nedir?

Üriner inkontinans, istemsiz idrar kaçırma veya idrarı tutamama olarak tanımlanan bir sağlık sorunudur. Kadınlar arasında sık görülen bir durum olup özellikle 30 yaş üstü kadınların %30-40’ını etkiler. Toplumda oldukça sık görülmesi nedeniyle, neredeyse yaşamın doğal bir parçası olarak algılanır. Hem sık görülmesi hem de utanma duygusu nedeniyle doktora başvuru önemli ölçüde az olur.

18.09.2019
Tampon kullanırken nelere dikkat edilmeli

Tampon kullanırken nelere dikkat edilmeli?

Özellikle yazın adet döneminde kadınların hayatını kolaylaştıran tamponun kullanımında nelere dikkat edilmeli? Deniz ya da havuza girerken tampon kullanmak zararlı mı?

16.07.2019

Vulva Ağrısı, Yanması ve Kaşıntısının Sebepleri Nelerdir?

Kadın dış genital organına vulva adı verilir. Vulvada dış kısımda dış dudaklar (labia majora) ve iç kısımda iç dudaklar (labia minora) yer alır.

15.02.2019
Adet döneminde tamponla denize girmek sakıncalı mı

Adet döneminde tamponla denize girmek sakıncalı mı?

Tampon kullanırken nelere dikkat etmelisiniz?

23.06.2017

Günlük pedi nasıl kullanmak gerekiyor?

Uzmanlar kullanımına sıcak bakmıyor.

20.04.2013

Kadına şiddette hepinizin parmağı var

Önce bir şakayla başlayacağım yazıya, geçen gün 1 milyar kadın şiddete hayır diye çıkıp dans etti ya içimden dedim ki “Yahu ne saçma. Sanki dayak yemek harika bir şey, sanki kutlama yapıyorsunuz.

20.02.2013

Merak ettiklerinizi uzmanımız Kağan Kocatepe yanılıyor

Jinekoloğumuz Op.Dr. Kağan Kocatepe hamilelik, doğum kontrolü, jinekolojik enfeksiyonlar ve daha birçok konuda merak ettiğiniz soruları yanıtlıyor. Soruların cevaplarını almanız için tek yapmanız gereken bize yazmanız. İşte bu haftanın merak edilen soruları ve cevapları.

3.10.2003

İdrar kaçırma niçin önemlidir?

Hayati tehlike içeren bir sorun olmamakla birlikte yaşam kalitesini sosyal ve cinsel anlamda bozmaktadır. Sürekli ıslaklığa ve ped taşımaya bağlı olarak vajinada enfeksiyonlara sebebiyet verebilir. Cinsel aktif yaştaki kadınların seksüel yaşamlarını da olumsuz yönde etkileyen bu sorunun tedavisi son derece önemlidir.

30.09.2020