EKSTRA
MENÜ

Narın Faydaları

Narın Faydaları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Narın Faydaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 72 Narın Faydaları haberi bulunmuştur.

Narın Faydaları Haberleri

İngilizce nar ne demek Nar kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

İngilizce nar ne demek? Nar kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi

İngilizcede birçok kelime farklı anlamlar taşıyabilir ve bu kelimelerin cümle içerisinde kullanımıyla anlamda değişikliği görülebilir. Kelimelerin kullanımı sırasında cümledeki anlamına dikkat edilirken her kelimenin de kendine özgü bir karşılığı bulunmaktadır. Özellikle eyleme yönelik kelimelerin kullanımında cümlenin yapısına dikkat edilirken ifade edilmek istenen düşüncenin ne olduğu da bu kelimenin önemini ortaya çıkarmaktadır. Bugün sizler için İngilizce Nar ne demek? Nar kelimesinin İngilizce yazılışı, okunuşu ve söylenişi hakkında sorulan soruların cevaplarını derledik.

3.05.2021Sözlük
Kitapçıdan aldım bir tane...

Kitapçıdan aldım bir tane...

Bernd Brunner’in ‘Nar Kitabı’, nar gibi renkli, bereketli, taneli, faydalı ve lezzetli bir kitap. Kitapta narın doğumundan çocukluğuna, tarihinden mitolojisine, edebiyatından mutfağına her şey var.

1.01.2021Kitap Sanat
Virüs ve bakterilerin vücuda girmesini önlüyor Nar suyu, tam bir şifa deposu…

Virüs ve bakterilerin vücuda girmesini önlüyor! Nar suyu, tam bir şifa deposu…

Nar bağışıklığı güçlendirip virüslere karşı vücudu koruyor. Aynı zamanda önemli bir antioksidan kaynağı. Uzmanlar narın zarı ayıklanmadan ve çekirdeğiyle birlikte tüketilmesi gerektiğini öneriyor. Peki ya nar suyu nelere faydalı biliyor musunuz?

21.12.2020Sağlık
Kış Güzeli Narın Bu Faydalarını Biliyor Musunuz

Kış Güzeli Narın Bu Faydalarını Biliyor Musunuz?

Kış aylarının kırmızı güzeli nar, tezgahlarda yerini almaya çoktan başladı. Bu taneli lezzetin sağlığa müthiş faydaları bulunuyor. Uzman Diyetisyen Şebnem Kandıralı Yıldırım, narın faydalarını anlatıyor...

Eldeki nar lekesi nasıl çıkar İşte basit yöntemler…

Eldeki nar lekesi nasıl çıkar? İşte basit yöntemler…

Nar çok faydalı ama ayıklaması en zor işlerden biri… Yerken suyu akar, lekesi ellerimizde birkaç gün kalabilir. Ancak elden nar lekesini çıkarmanın da püf noktası var!

9.04.2020Evdehayat
Antioksidan deposu nar suyu hastalıklara kalkan oluyor

Antioksidan deposu nar suyu hastalıklara kalkan oluyor

Sonbahar ve kış aylarının en güzel meyvelerinden nar, suyu ile de hastalıklara kalkan oluyor. Nar suyunun yeşil çaydan üç kat daha fazla antioksidan içerdiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Selim Kum, “İlaç bitki kıvamında bir meyve” yorumunda bulundu.

1.10.2019Sağlık
Antioksidan Bombası: Nar Suyu

Antioksidan Bombası: Nar Suyu

Sonbahar ve kış aylarının en güzel meyvelerinden nar, suyu ile de hastalıklara kalkan oluyor. Nar suyunun yeşil çaydan üç kat daha fazla antioksidan içerdiğini söyleyen İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Selim Kum, “İlaç bitki kıvamında bir meyve” diyor.

Nar sirkesi nasıl yapılır İşte püf noktalarıyla nar sirkesi tarifi

Nar sirkesi nasıl yapılır? İşte püf noktalarıyla nar sirkesi tarifi

Nar özellikle kış aylarında en sevilen ve en sağlıklı meyvelerden. Narın içindeki vitamin ve mineralleri diğer mevsimlere de taşımanın en mantıklı yollarından biri de nardan sirke yapıp o şekilde tüketmek. Olgunlaşmış narlarla yapıldığında tadına doyum olmayan nar sirkesinin yapılışı da diğer sirkelerden pek farklı değil. İşte püf noktalarıyla nar sirkesi yapılışı…

Her tanesi ayrı şifa Kışın vazgeçilmez meyvesi narın 9 faydası

Her tanesi ayrı şifa! Kışın vazgeçilmez meyvesi narın 9 faydası

Beslenme ve Diyet Uzmanı Hazal Çatırtan Çobanoğlu, şimdi tam zamanı olan bu şifalı meyvenin 9 faydasını anlattı, önemli uyarılar ve önerilerde bulundu...

25.11.2018Ebeveyn
Narın Bilinmeyen 9 Yararı

Narın Bilinmeyen 9 Yararı

Şimdi tam nar zamanı... Bu harika meyvenin vücuda sayısız faydası bulunuyor; bağışıklık sistemini güçlendiriyor, gripten kansere dek birçok hastalığı önlüyor. Suyunu sıkmak yerine taneli halde yemenin daha fazla yarar sağladığını söyleyen Beslenme ve Diyet Uzmanı Hazal Çatırtan Çobanoğlu, narın 9 faydasını anlattı.

Narın faydaları neler İşte kolay nar temizleme tekniği

Narın faydaları neler? İşte kolay nar temizleme tekniği

Kış mevsiminin en sevilen meyvelerinden olan nar, market ve pazar raflarında yerini almaya başladı. Antioksidan özelliğinden kan şekerine etkilerine kadar birçok faydası bulunan narın suyunu içebilir, taneleri ayıkladıktan sonra salatalarınıza ekleyebilirsiniz. Böylece görüntü ve tat olarak salatalarınızı güzelleştirebilirsiniz. Peki, nar nasıl ayıklanır? İşte kolay nar temizleme tekniği

19.11.2018Keyif
Nar çiçeğinin faydaları nelerdir İşte nar suyu tarifi

Nar çiçeğinin faydaları nelerdir? İşte nar suyu tarifi

Nar çiçeğinin faydaları vatandaşların sorguladığı konular arasında yer alıyor. Tarih boyunca şifa kaynağı olarak kullanılan narın birçok faydası bulunuyor. Peki, nar çiçeğinin faydaları nelerdir? İşte nar suyu tarifi.

29.10.2018Sağlık
Nar, sperm sayısını ve kalitesini artırıyor

Nar, sperm sayısını ve kalitesini artırıyor

Radyasyon Onkolojisi Uzmanı Dr. Yavuz Dizdar, narın bir besinden öte tıbbi bitkiler sınıfına girdiğine dikkat çekerek, “Narın iyi gelmediği bir şey yok. Kalp, dolaşım, bağışıklık, beyin, bilinen bütün sistemleri olumlu etkiliyor. Sperm sayısını ve kalitesini artırıyor” dedi.

15.10.2018Sağlık
En Lezzetli Kış Meyvesi Narın Faydaları

En Lezzetli Kış Meyvesi Narın Faydaları

Kış mevsiminde sevilerek tüketilen meyvelerin başında nar geliyor. İster ara öğünlerinizde sağlıklı bir alternatif olarak, ister salatalarınıza ayrı bir lezzet katmak için, isterseniz de bitki çaylarınızı daha şifalı hale getirmek için kullanabileceğiniz bu meyvenin birçok faydası bulunuyor. İşte narın saymakla bitmeyen faydaları...

Nar çiçeğinin faydaları neler Nar suyu nasıl yapılır

Nar çiçeğinin faydaları neler? Nar suyu nasıl yapılır?

Binlerce yıldan beri birçok kültürde bereketi simgeleyen nar, çiçeği, kabuğu ve taneleriyle sayısız fayda sağlıyor. Tarih boyunca şifa kaynağı olarak anılan nar, meyve olarak tüketilmesinin yanı sıra Yunanlar ve Romalılar tarafından tohumları ve kabukları da gebelik önleyici ve fitil olarak kullanıldı. Peki nar çiçeğinin faydaları neler? Nar suyu nasıl yapılır?

26.02.2018Gündem
Narın faydaları neler Nar kabuğu çayı nasıl yapılır

Narın faydaları neler? Nar kabuğu çayı nasıl yapılır?

Kış meyvesi nar tezgahlardaki yerini almaya başladı, faydaları merak konusu oldu. Milattan önce 3200'lere dayanan belgelerle kanıtlı geçmişi olan cennetin yiyeceği olarak kabul edilen nar, hem taneleri hem de kabuğuyla tam bir şifa kaynağı. Peki narın faydaları neler? Nar kabuğu çayı nasıl yapılır?

23.11.2017Sağlık
Yıllanmış sarımsak mucizesi

Yıllanmış sarımsak mucizesi

Antalya Kamu Hastaneler Birliği (AKHB) Genel Sekreteri Prof. Dr. Necat Yılmaz, sarımsak ve narın şifa kaynağı olduğunu belirterek, “Sarımsak soyulup 24 ay limon ve sirke içerisinde bekletilirse, nar da yeteri kadar tüketilirse sağlık ve güzellik iksirine dönüşür” dedi.

4.04.2017Sağlık
Nar kabuğunun bilinmeyen faydaları

Nar kabuğunun bilinmeyen faydaları

Modern tıp çevresinde yapılmış araştırmalarda, narın faydaları hakkındaki bilgiler her geçen gün artmakta... Bu meyvenin insan sağlığına birçok faydası var ancak kabuğunun da oldukça yararlı olduğunu biliyor muydunuz?

4.11.2016Saglik
Nar Gripten Koruyor

Nar Gripten Koruyor!

Grip yüksek ateş, baş ağrısı, yaygın vücut ağrısıyla yaşam kalitesini düşürüyor. Peki kışın gribe yakalanmamak, gripten korunmak için neler yapmak gerekiyor?

Narın hiç bilmediğiniz faydaları

Narın hiç bilmediğiniz faydaları

Yoksa hala nar kabuğunu çöpe mi atıyorsunuz?

23.11.2015Sağlık
Narda hasat zamanı

Narda hasat zamanı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, nar üretiminin 2010 yılından bu yana ikiye katlandığını bildirerek, “nardaki üretim patlaması iyi değerlendirilmeli, fiyat istikrarı sağlanmalı, ürün kayıpları azaltılmalı, ihracat artırılmalıdır” dedi.

21.10.2015Tarım
Mucizevi meyve nar

Mucizevi meyve nar

İçeriğindeki birçok yararlı biyoaktif bileşenler sayesinde 'en güçlü' antioksidanlar arasında sayılan nar suyunu sofranızdan eksik etmeyin. Uzmanlar, havaların soğumasıyla gribal hastalıklarda artış olduğunu belirtirken, hastalıktan korunmak için nar suyu içilmesini öneriyor.

Bu meyve yaşlanmayı yavaşlatıyor

Bu meyve yaşlanmayı yavaşlatıyor!

İşte o mucize meyve ve faydaları…

15.03.2013Sağlık
Doğal antibiyotik: Nar

Doğal antibiyotik: Nar

Yemesi zahmetli olan, ekşiliği nedeniyle biraz da yüz ekşitirek yenen narın faydaları saymakla bitmiyor. İster tek tek tanelerini yiyerek tüketin, ister suyunu sıkarak için nar, pek çok derdin devası.

1.04.2007Sağlık
Yıldız Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yıldız (Dalya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yıldız Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yıldız (Dalya) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yıldız çiçeğinin adını Osmanlı döneminde Yıldız Sarayı’ndan aldığı söylenmektedir. Farklı renklerde çeşit çeşit açan bu güzelliğin bakımı ise oldukça zordur. Sıcağı seven Yıldız çiçeği Akdeniz ve Ege gibi sıcak, belli başlı iklim şartlarında yetişebilir. Yıldız çiçeği hakkında tüm bilgileri sizler için derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Yelken Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Yelken (Barış) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yelken Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Yelken (Barış) Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çiçeklerin insanların ruh haline olumlu bir şekilde tesir ettiği herkesin gözlemlediği bir durumdur. Artık herkes tarafından gözlemlenen bu durum bilim insanları tarafından da kanıtlanmış bulunmaktadır. Ancak bazı çiçeklerin durumu daha bir ayrıcalıklı olmaktadır. Yelken çiçeği de bunlardan biri olmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Nergis Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Nergiz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Nergis Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Nergiz Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Nergis çiçeği; çiçeklerin arasında en eşsiz kokuya sahip ve en hassas çiçeklerden birisi şeklinde belirtilebilir. Çok çabuk solan, sapları, çiçekleri oldukça hassas olan bir çiçek türüdür. Halk arasında fulya olarak da adlandırılmaktadır. Bazı yerlerde aşk çiçeği olarak da bilinmektedir. Peki nergis çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Nergiz çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kurdele Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kurdele Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kurdele Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kurdele Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

NASA'nın araştırmalarına dahi konu olan Kurdele Çiçeği, muhtemelen herkesin evinin bir köşesinde bulunmaktadır. Peki, bu bitki türü hakkında yeterince bilgiye sahip miyiz? Özellikle evimizin havasını temizleyen Kurdele çiçeği hakkında ekimi, bakımı ve çoğalması ile ilgili detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Kamelya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kamelya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kamelya Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kamelya Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kamelya çiçeği, bodur yapıda ve ağaç biçiminde olan bitkiler olmaları sebebiyle çit ve sınır bitkisi gibi kullanılabilen bir çiçek türü özelliği taşıyor. Son derece güzel bir çiçek olan kamelya çiçeğiyle alakalı en çok merak edilen Kamelya çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Kamelya çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği konularını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
İnci Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır İnci Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İnci Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? İnci Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

İnci çiçeği; mayıs ayında açan en güzel çiçeklerden biri olarak bilinmektedir. Anlamı, pek çok değişik özelliği ile ön plana çıkan inci çiçeğinin bir diğer adı müge çiçeğidir. Peki inci çiçeği nedir? Bakımı nasıldır? İnci çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları nelerdir ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Hüsnü Yusuf Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Hüsnü Yusuf Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hüsnü Yusuf Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Hüsnü Yusuf Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Hüsnü Yusuf çiçeği, doğada kırlarda yetişen bir çiçek türü olarak karşımıza çıkmaktadır. Karanfil çiçeği ile aynı cinse bağlı olan Hüsnü Yusuf çiçeğinin birçok rengi bulunmaktadır. Sizin için Hüsnü Yusuf çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Hüsnü Yusuf çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği şeklinde olan konuları tüm detayları ile birlikte derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Gelincik Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Gelincik Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Gelincik Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Gelincik Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Bakımı çok zor olan gelincik çiçekleri; beyaz, pembe, kırmızı renkte kırlarda kendi kendine oluşan çiçeklerdir. Gelincik çiçeklerinin rengi kırmızıdır. Kırmızısı canlı olan gelincik çiçekleri, yeşil kırlara renk veren bir çiçektir. Peki gelincik çiçeği nedir ve bakımı nasıldır? Gelincik çiçeği anlamı, özellikleri, faydaları ve yetiştiriciliği nasıldır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Gala Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Gala Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Gala Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Gala Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Gala çiçeği en sevilen çiçeklerden bir tanesidir. Gala çiçeğini bakmak isteyenler özellikle çiçeğin bakımı ve yetiştiriciliği hakkında çevresinden bilgi edinmektedirler. Gala çiçeği en çok sevilen çiçeklerden biri olarak ön plana çıkmaktadır. Bundan dolayı gala çiçeği son aylarda en çok satılan çiçeklerden birisidir. Peki gala çiçeği nedir? Gala çiçeğinin hikayesi var mı? Varsa bu hikaye nedir? Gala çiçeğinin Latince dilindeki anlamı nedir? İşte Gala çiçeği ile ilgili bilinmesi gereken detaylar.

30.04.2021Bitki Bakımı
Ezan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Ezan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Ezan Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Ezan Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Yaz aylarında farklı renkleriyle akşam manzaralarına konu olan ezan çiçeği, otsu bitkilerden biridir. Güzelliğinden büyülenen kişiler için ezan çiçeği nedir, bakımı nasıl yapılır, ekimi, çoğaltımı, tohumu, sulaması konularını araştırdık. Ayrıca ezan çiçeğinin anlamına, Latincesine, faydalarına ve hikayesine ait detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Çiğdem Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Çiğdem Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çiğdem Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Çiğdem Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Çiğdem çiçeği, kokusu ve güzelliği sayesinde görenleri kendisine aşık eder. Günlük yaşamda da motif olarak kullanılabilme özelliğinden dolayı hakkında çok şey merak edilir. Sizler için çiğdem çiçeği nedir, bakımı nasıldır, nasıl ekilir, tohumu, yetiştiriciliği, özellikleri, faydaları, sulaması ve anlamlarını derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Burun Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Burun Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Burun Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Burun Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Maskeler insanın hayatında sağlıklı cilde sahip olmak için uyguladıkları yöntemlerdir. Bu yöntemler doğal yollarla yapılabilir. Burun maskesinin yapımı öğrenilerek faydaları kullanılabilir. Aynı şekilde yüz için uygulanan maskeler bitkisel yöntemlerle yapılabilir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Nar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Nar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Nar Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Nar Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Nar ağacı, meyvesi son derece faydalı olan bir ağaçtır. Bu ağacın yetiştiği yerler ise Anadolu, Ortadoğu ve Kafkasya Bölgesidir. Bu ağacın uzun yıllardır üretimi yapılmaktadır. İklim olarak ta ılıman iklimleri seven bir ağaç türüdür. Meyvesinin faydaları ise saymakla bitmez. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Mürver Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mürver Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mürver Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mürver Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Uzun yıllar boyunca Mürver ağacı ile ilgili farklı batıl inançlar günümüze kadar gelmiştir. Pek çok kişi bu ağacı kesmenin ve zarar vermenin içerisindeki doğa üstü varlıkları uyandırdığına hala inanmaktadır. Peki, Mürver ağacı nedir, nasıl yetişir, faydaları nelerdir? İşte, tüm detaylar.

Mimoza Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Mimoza Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mimoza Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Mimoza Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Mimoza ağacı Yunancada mimik anlamına gelen ‘’mimos’’ kelimesinden adını almış bir ağaçtır. Pembe, yumuşak ve güzel bir süs bitkisidir. Mimozanın yaklaşık 500 tane bitki türü bulunmaktadır. Hatta bazı türleri güneş ışığı geldiğinde kapanmaktadır ve bu özelliği çok ilgi çekicidir. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Sarıçam Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Sarıçam Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Türkiye iklim bakımından zengin bir ülkedir. Birçok iklimi aynı anda yaşayabildiğinden dolayı birçok ağaç türü de ülkemizde yetişmektedir. Bu ağaçlardan bir tanesi de sarıçam ağacıdır. Sarıçam ağacı görüntüsü ile yetiştiriciliği fazladır. Özellikle bahçesinde sarıçam ağacı yetiştirmek isteyen kişiler sarıçam ağacı nedir ve nasıl yetiştirilir şeklinde araştırma yapmaktadırlar. Peki sarıçam ağacı nedir? Sarıçam ağacı nasıl yetişir? Sarıçam ağacının özellikleri nelerdir? Sarıçam ağacı hastalıkları ve bu ağacın faydaları nelerdir? İşte sarıçam ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Kültür Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Kültür Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Kültür Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Kültür Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Sevimli bir görüntüye sahip olması ile beraber aynı zamanda kültür mantarı önemli faydalar sağlayan türler içerisinde yer almaktadır. Bu yüzden günümüzde yaygın değerlendirilen ve aynı zamanda merak edilen mantarlar içerisinde geliyor. Peki, Kültür mantarı nedir, nerede yetişir ve yenir mi? Kültür mantarı faydaları, yetiştiriciliği ve özellikleri konusunda merak edilenler.

25.02.2021Bitki Bakımı
Bakara Suresi Oku - Bakara Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Bakara Suresi Oku - Bakara Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

Medine döneminde inen Bakara Suresi, Adını, 67-73. âyetlerde yer alan 'bakara (sığır)' kelimesinden alır. Sûre, İslâm hukukunun ana konularıyla ilgili pek çok hüküm içermektedir. Bakara oku sayfamızda sizler için Bakara surelerinin anlamı, tefsiri ve Diyanet Türkçe meali yer almaktadır. Ayrıca Bakara surelerini ezberlemek isteyen kişiler Bakara Suresi Türkçe ve Arapça okunuşu detaylarına ulaşabilirler.

19.11.2020Namaz Sureleri
Hematit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Hematit Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Hematit Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Hematit Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Hematit taşı günümüz koşullarında sıklıkla kullanılan bir doğal ve değerli bir taştır. Kullanan kişiler açısından büyük önem taşıyan hematit taşı nedir? Hematit taşı ne için kullanılır? Sizler için detaylı olarak araştırdık ve derledik.

6.08.2020İyi Yaşam
Ay Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur Ay Taşı Nasıl Anlaşılır Özellikleri Ve Faydaları

Ay Taşı Nedir, Nerelerde Ve Nasıl Bulunur? Ay Taşı Nasıl Anlaşılır? Özellikleri Ve Faydaları

Çok eski medeniyetlerden günümüze kadar ulaşmış olan aytaşı, en değerli madenler içerisinde yer almaktadır. Özellikle daha çok mücevherat olarak kullanılan bu taş, farklı renkleri ve ayrıcalıkları ile bir adım öne çıkıyor. Peki, ay taşı nedir, nerelerde ve nasıl bulunur? Ay taşı nasıl anlaşılır? Özellikleri ve faydaları hakkında bilinmesi gerekenler.

6.08.2020İyi Yaşam
Rahman suresi oku - Rahman suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Rahman suresi oku - Rahman suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Rahman suresi adını, ilk âyeti oluşturan ve Allah’ın sıfatlarından biri olan 'er-Rahmân' kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca, Allah’ın nimetleri, birliğini ve kudretini gösteren kâinat delilleri ve günahkârların kıyamette karşılaşacakları korku ve şiddet konu edilmektedir. Peki, Rahman suresi anlamı ve fazileti nedir? Rahman suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır?

Sardunya nedir Sardunya Çiçeği bakımı ve çeşitleri

Sardunya nedir? Sardunya Çiçeği bakımı ve çeşitleri

Sardunya, görünüşü ve yapısı ile sevilen çiçek türlerinden birisidir. Eski dönemlerden bu yana yetiştirilen Sardunya bakımı için ideal toprak seçimi önem arz etmektedir. Doğru saksı ve toprak seçimi yapılamaması halinde, Sardunya zarar görebilmektedir. Peki, Sardunya nasıl yetiştirilir? İşte, Sardunya faydası ve ekilmesi dahil hakkında detaylı bilgiler

18.12.2019Gündem
Doğal ve ev yapımı makyaj temizleyiciler

Doğal ve ev yapımı makyaj temizleyiciler

Yüz makyajı, yatmadan önce mutlaka temizlenmelidir. Makyaj ile uyumak cilt ve gözler için zararlıdır. Yüzün kuruyup kırışmasına ve kirpiklerin dökülmesine yol açar. Bu durum gözeneklerinizin nefes almasına izin vermediği için siyah nokta ve sivilce oluşumunu artıracaktır. Doğru makyaj temizliği cilt sağlığı açısından çok önemlidir.

31.08.2019Kişisel Bakım
Nar Ekşisinin Faydaları

Nar Ekşisinin Faydaları

Nar ekşisi, tatlı ekşi tadı ile çoğu kişi oldukça tercih edilen bir sostur. Nar ekşisini salatalarımıza çekinmeden ekliyoruz fakat nar ekşinin faydalarını biliyor muyuz? İşte nar ekşisinin faydaları…

Yazar Sonuçları

Nar Kabuğu Mucizesi

Araştırmalarla faydaları desteklenmiş , faydaları saymakla bitmeyen antioksidan zengini narın kabuğu da sağlığınız üzerinde oldukça etkili.

10.11.2015

Yeni süper güç sosyal medya mı?

ABD’nin 45’inci başkanı Trump giderayak sosyal medyanın gölgede kalan ve karanlık sayılabilecek bir gücünü ortaya çıkardı. Sosyal medyanın bir devlet başkanını susturacak derecede güçlenmesi, geçen haftalardaki WhatsApp vakası gibi ‘kimin kime hizmet ettiği’ sorularını da gündeme getirdi.

7.02.2021