EKSTRA
MENÜ

Mit

Mit ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mit haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.175 Mit haberi bulunmuştur.

Mit Haberleri

Son dakika haberi: MİTten yurt dışı operasyonu Türkiyeye getirildi

Son dakika haberi: MİT'ten yurt dışı operasyonu! Türkiye'ye getirildi

Son dakika haberine göre; Ukrayna'da bulunan PKK/KCK mensubu İsa Özer, Milli İstihbarat Teşkilatının (MİT) yurt dışı operasyonuyla Türkiye'ye getirildi.

10.09.2020Gündem
MİT davasında karar çıktı; gazetecilere tahliye

MİT davasında karar çıktı; gazetecilere tahliye

Libya’da şehit olan MİT mensubunun kimlik bilgilerinin ifşa edilmesine ilişkin davanın ikinci duruşmasında tutuklu yargılanan gazeteciler Barış Pehlivan, Murat Ağırel ve Hülya Kılınç’ın tahliyesine karar verildi. Barış Terkoğlu ise beraat etti.

10.09.2020Gündem
Son dakika... Jandarma ve MİTten operasyon

Son dakika... Jandarma ve MİT'ten operasyon

Gelen son dakika haberine göre, Suriye'den bombalı eylem yapmak için Türkiye'ye gelen 2 terörist, MİT ve jandarma ortak operasyonuyla Mardin'de yakalandı.

9.09.2020Haber
Son dakika: Jandarma ve MİTten operasyon... Kıskıvrak yakalandılar

Son dakika: Jandarma ve MİT'ten operasyon... Kıskıvrak yakalandılar

Gelen son dakika haberine göre, bombalı eylem yapmak için Türkiye'ye gelen 2 terörist, MİT ve jandarmanın ortak operasyonuyla 15 kilo plastik patlayıcıyla birlikte Mardin'de yakalandı.

9.09.2020Gündem
MİT mensubunun ifşa davasında 19ar yıl istendi

MİT mensubunun ifşa davasında 19'ar yıl istendi

Libya’da görev yaptığı sırada şehit düşen Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) mensubunun kimlik bilgilerinin ifşa edilmesine ilişkin aralarında Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan’ın da bulunduğu 3’ü tutuklu biri firari 8 sanığın yargılandığı davada savcı, tüm sanıkların 19’ar yıla kadar hapsini istedi.

9.09.2020Gündem
MİT ve TSK etkisiz hale getirdi PKK, örgüt üyelerine bu yalanı söyledi…

MİT ve TSK etkisiz hale getirdi! PKK, örgüt üyelerine bu yalanı söyledi…

PKK’nın, etkisiz hale getirilen ‘Dozdar Hamo’ kod adlı Abdulhrehman Hamo'yla görüşmek isteyen teröristlere uzun süre ‘Artık başka alanda üst düzey görevlendirildi’ ya da ‘gizli bir faaliyet yürütüyor’ gibi yalanlara başvurduğu belirlendi.

8.09.2020Gündem
Son dakika haberi: AA ekibine skandal tehdit Pasaport bilgilerini yayınlayıp hedef gösterdiler

Son dakika haberi: AA ekibine skandal tehdit! Pasaport bilgilerini yayınlayıp hedef gösterdiler

Yunanistan’ın Meis Adası’na haber çalışmaları için giden Anadolu Ajansı (AA) Atina ekibi, Türkiye düşmanı ırkçı bir Yunan internet sitesi tarafından ajanlıkla suçlanıp tehdit edildi. İletişim Başkanı Fahrettin Altun, skandal tehditle ilgili "O gazeteci arkadaşlarımızın saçının teline zarar gelirse bunun bedelini ödersiniz." dedi. AA Genel Müdürü Şenol Kazancı da iki gazetecinin hedef gösterilmesinin basın özgürlüğüne vurulmuş ağır bir darbe olduğunu söyledi.

3.09.2020Gündem
Terör örgütünde petrol kavgası İki hain arasında iletişim koptu

Terör örgütünde petrol kavgası! İki hain arasında iletişim koptu

Suriye'de petrol sahalarını ABD'nin desteğiyle kontrol altında tutan terör örgütü YPG/PYD-PKK'nın, petrol parasının paylaşımı konusunda, kendi içerisinde gerilim yaşandığı öğrenildi. DHA muhabirinin güvenlik kaynaklarından aldığı bilgilere göre, ABD'li petrol şirketiyle anlaşma imzalayan terör örgütü YPG/PYD'nin elebaşlarından sözde Suriye Demokratik Güçleri Komutanı Mazlum Kobani kod adlı Ferhat Abdi Şahin ile PKK elebaşlarından Murat Karayılan arasında bu nedenle gerilimin tavan yaptığı ve iletişimin koptuğu öğrenildi.

17.08.2020Gündem
Kripto paraların toplam piyasa hacmi 370 milyar doları aştı

Kripto paraların toplam piyasa hacmi 370 milyar doları aştı

Kripto para piyasalarında Çarşamba günü 345.51 milyar dolara kadar gerileyen toplam piyasa hacmi, Pazartesi günü erken saatlerde 375.98 milyar doları gördükten sonra 373.45 milyar dolara çekildi.

17.08.2020Ekonomi
Karayılan’ın sağ koluna nokta atışı

Karayılan’ın sağ koluna nokta atışı

MİT kanlı eylem hazırlığı içinde olan, aralarında kırmızı kategoride aranan Murat Kalko’nun da yer aldığı örgüt üyelerini Kuzey Irak’ta SİHA’ların da kullanıldığı operasyonlarla etkisiz hale getirdi.

17.08.2020Gündem
Son dakika haber: Kırmızı listede aranıyordu MİTin istihbaratıyla etkisiz hale getirildi

Son dakika haber: 'Kırmızı listede' aranıyordu! MİT'in istihbaratıyla etkisiz hale getirildi

Son dakika... MİT'in istihbari çalışmalarıyla PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat Kalko, Hakurk'ta etkisiz hale getirildi.

16.08.2020Haber
MİT ve TSKdan operasyon Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

MİT ve TSK'dan operasyon! Kırmızı listedeki terörist etkisiz hale getirildi

MİT'in istihbari çalışmalarıyla PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat Kalko, Hakurk'ta etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen PKK'lı Murat Kalko, pek çok silahlı saldırı ile öldürme olayının faili olduğu gerekçesiyle "Kırmızı Liste"de aranıyordu.

16.08.2020Gündem
Son dakika... Kırmızı listede aranıyordu MİTin istihbaratıyla etkisiz hale getirildi

Son dakika... 'Kırmızı listede' aranıyordu! MİT'in istihbaratıyla etkisiz hale getirildi

MİT'in istihbari çalışmalarıyla PKK'nın sözde Hakurk Eyalet sorumlusu Agit Garzan kod adlı Murat Kalko, Hakurk'ta etkisiz hale getirildi. Etkisiz hale getirilen PKK'lı Murat Kalko, pek çok silahlı saldırı ile öldürme olayının faili olduğu gerekçesiyle "Kırmızı Liste"de aranıyordu.

16.08.2020Gündem
Modern felsefenin zeminindeki karanlık bölge

Modern felsefenin zeminindeki karanlık bölge

Bernard Freydberg’in ‘Modern Felsefenin Karanlık Tarihi’ adlı çalışması Sokrates ve Platon’dan başlayarak Descartes, Berkeley, Locke, Hume, Spinoza, Kant, Fichte, Schelling, Hegel, Nietzsche’ye dair, ‘çatlak’ ve ‘heterojen’ kavramsal durumu üzerinden polisiye derinlikte bir analiz sunuyor.

14.08.2020Kitap Sanat
Son dakika haberi: MSB açıkladı... Terör örgütüne ağır darbe

Son dakika haberi: MSB açıkladı... Terör örgütüne ağır darbe

Milli Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin yurt içi ile sınır ötesindeki terörle mücadelesinin hız kesmeden devam ettiğini, son 10 günde etkisiz hale getirilen terörist sayısının 57 olduğunu açıkladı. Öte yandan, TSK ve MİT'in koordineli çalışmasıyla Irak'ın kuzeyindeki Asos bölgesinde 7 PKK'lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildiği bildirildi.

7.08.2020Gündem
Mitolojiye giriş bileti...

Mitolojiye giriş bileti...

Domingo Yayınları tarafından yayımlanan ‘İşte Bunlar Hep...’ serisinin dördüncü kitabı, mitoloji dünyasının kapılarını ardına kadar açarak bambaşka boyutlara, fantastik âlemlere doğru büyüleyici bir yolculuğa çıkarıyor bizleri.

7.08.2020Kitap Sanat
Türk bilim insanları MITde fiber kas araştırmaları yapıyor

Türk bilim insanları MIT'de fiber kas araştırmaları yapıyor

Massachusetts Teknoloji Enstitüsü'nde (MIT) geliştirdikleri fiber kas projesiyle Science dergisine kapak olan Dr. Mehmet Kanık, ekibiyle birlikte omurilik hastalıklarının tedavisine odaklandıklarını belirterek, "Geliştirdiğimiz yapay kaslar ile omuriliğin esnekliğine uygun ve aktif olarak vücut ısısından aldığı enerji ile omuriliği destekleyecek kadar çok kuvvet üretecek bir implant tasarladık. Bu şekilde hastaların tekrar tekrar ameliyat olmalarını engellemek ve hayat kalitelerini maksimum hale getirip eski yaşantılarına kavuşmalarını sağlamaya çalışıyoruz." dedi.

4.08.2020Teknoloji
Son dakika haberler... Gri listede aranan terörist Seyithan Acay etkisiz hale getirildi

Son dakika haberler... Gri listede aranan terörist Seyithan Acay etkisiz hale getirildi

MİT'in 30 Temmuz'da Şırnak Gabar kırsalında etkisiz hale getirdiği 4 PKK/KCK'lıdan birinin, "gri liste"de aranan Seyithan Acay olduğu belirlendi.

3.08.2020Gündem
Son dakika haberi... TSK ve MİTten ortak operasyon 6 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi... TSK ve MİT'ten ortak operasyon! 6 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi... Milli Savunma Bakanlığı(MSB), ''Türk Silahlı Kuvvetleri ve Millî İstihbarat Teşkilatının koordineli çalışması sonucu Irak kuzeyindeki Gara bölgesinde tespit edilen bölücü terör örgütü mensubu 6 PKK’lı terörist hava harekâtı ile etkisiz hale getirildi.'' açıklamasında bulundu.

1.08.2020Gündem
Son dakika haberi: Şırnakta 4 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberi: Şırnak'ta 4 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika haberine göre; Milli İstihbarat Teşkilatı, yürüttüğü istihbari faaliyetler neticesinde Şırnak/Gabar kırsalında 4 PKK/KCK mensubunu etkisiz hale getirdi.

30.07.2020Gündem
Dünyanın üç büyük üniversitesi kabul dedi

Dünyanın üç büyük üniversitesi 'kabul' dedi

Boğaziçi Üniversitesi’nden bu yıl bölüm birinciliğiyle mezun olmaya hazırlanan Gamze İslamoğlu, Stanford, ETH Zurich ve MIT gibi dünyanın en iyi üniversitelerinden kabul aldı.

27.07.2020Eğitim
Koronavirüs-online

Koronavirüs-online

Benim 25 yılda yapamadığımı koronavirüs bir haftada yaptı. Bütün dünyada eğitim geçmiş günlerde online yapıldı. Hala koronavirüs geçmediği için Harvard Üniversitesi, Cambridge Üniversitesi, California’da 11 üniversite 2020 sonbaharında üniversitelerini yüz yüze eğitime açmayacaklarını ilan etti. ABD’de pek çok üniversite şu anda ne yapalım ne yapmayalım diye müzakere ediyor.

27.07.2020Eğitim
MSB ve MİTten ortak operasyon 2 terörist  etkisiz hale getirildi

MSB ve MİT'ten ortak operasyon! 2 terörist etkisiz hale getirildi

MSB, "TSK ve MİT'in koordineli çalışması sonucu Irak'ın kuzeyindeki Metina'da tespit edilen 2 PKK’lı terörist hava harekatıyla etkisiz hale getirildi" açıklamasında bulundu.

27.07.2020Gündem
Ayda Yaşam temalı yarışmadan bir ödül de Çanakkaleye

'Ay'da Yaşam' temalı yarışmadan bir ödül de Çanakkale'ye

Çanakkale Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri "Ay'da Yaşam" temalı uluslararası yarışmada mansiyon ödülü kazandı.

27.07.2020Teknoloji
Bizden yardım isteyen ülke sayısı artıyor

Bizden yardım isteyen ülke sayısı artıyor

MİT İstanbul Bölge Başkanlığı binasını törenle hizmete açan Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Büyük ve güçlü Türkiye yolunda verdiğimiz tarihi mücadelede istihbarat bizim kilit silahımızdır. Bu vasfımızı daha da güçlendirmekte kararlıyız. Kaçırılan vatandaşlarının kurtarılması için bizden yardım talebinde bulunan ülke sayısı da giderek artıyor” dedi.

27.07.2020Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan, taksi ve minibüs şoförleriyle sohbet etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, taksi ve minibüs şoförleriyle sohbet etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı Hizmet Binası’nın açılış töreninin ardından Tarabya Taksi durağını ve minibüs durağındaki şoförlerle sohbet etti.

26.07.2020Gündem
Son dakika... İstanbulda dev MİT binası Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik istihbarat uyarısı

Son dakika... İstanbul'da dev MİT binası! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik 'istihbarat' uyarısı

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı Hizmet Binası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle bugün açıldı. Erdoğan açılışta yaptığı konuşmasında dikkat çeken ifadeler kullanarak 'Çatışma bölgelerinde elde ettiğimiz kazanımlar, diplomatik alanda ülkemizin masaya daha güçlü oturmasını, milli menfaatlerimizi daha etkili savunabilmemizi sağlıyor. Kaçırılan vatandaşlarının kurtarılması için bizden yardım talebinde bulunan ülke sayısı giderek artıyor' dedi. Erdoğan açıklamalarının devamında ise kritik bir uyarıda bulunarak şöyle konuştu: 'İstihbaratı olmayan bir devlet, istihbaratı olmayan bir millet yok olmaya mahkumdur...'

26.07.2020Haber
İstanbul’da dev MİT binası Bugün açılıyor…

İstanbul’da dev MİT binası! Bugün açılıyor…

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı Hizmet Binası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılacağı törenle bugün açılıyor.

26.07.2020Gündem
Son dakika... İstanbulda dev MİT binası Cumhurbaşkanı Erdoğandan kritik istihbarat uyarısı

Son dakika... İstanbul'da dev MİT binası! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik 'istihbarat' uyarısı

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı'nın (MİT) İstanbul Bölge Başkanlığı Hizmet Binası, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katıldığı törenle bugün açıldı. Erdoğan açılışta yaptığı konuşmasında dikkat çeken ifadeler kullanarak 'Çatışma bölgelerinde elde ettiğimiz kazanımlar, diplomatik alanda ülkemizin masaya daha güçlü oturmasını, milli menfaatlerimizi daha etkili savunabilmemizi sağlıyor. Kaçırılan vatandaşlarının kurtarılması için bizden yardım talebinde bulunan ülke sayısı giderek artıyor' dedi. Erdoğan açıklamalarının devamında ise kritik bir uyarıda bulunarak şöyle konuştu: 'İstihbaratı olmayan bir devlet, istihbaratı olmayan bir millet yok olmaya mahkumdur...'

26.07.2020Gündem
O fotoğrafı gösterdi ve... Selçuk Bayraktar: Amerikan rüyası değil Türk rüyası mümkün

O fotoğrafı gösterdi ve... Selçuk Bayraktar: Amerikan rüyası değil Türk rüyası mümkün

BAYKAR Savunma Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, M5 Dergisi Başdanışmanı Mete Yarar'ın sorularını yanıtladı. "Amerikan rüyasına gerek yok. Türk rüyası da mümkün" diyen Bayraktar, 'Motivasyonunuzu kaybettiğiniz zamanlar ne yaptınız?' sorusuna yanıt vermeden önce bir arşivinden bir fotoğraf gösterdi. Bu 2006 yılında Şırnak’ta Güçlükonak Fındık köyündeki bir çatışmada şehit olan bir Asteğmenin yerdeki kanını gösteren bir fotoğraf karesiydi.

23.07.2020Gündem
Kilogramı 5 bin 700 dolardan teknoloji ihracatı

Kilogramı 5 bin 700 dolardan teknoloji ihracatı

Türk nanoteknoloji şirketi NanoManyetik Bilimsel Cihazlar, New York'un Kovid-19 salgını ve George Floyd gösterileriyle sarsıldığı bir dönemde New York Üniversitesi'ne yerli ve milli mikroskop satmayı başardı.

21.07.2020Teknoloji
Natalia ve çocuklarını MİT kurtardı

Natalia ve çocuklarını MİT kurtardı

Suriye’nin kuzeyindeki Hol Kampı’nda terör örgütü PKK/YPG tarafından zorla tutulan Moldovalı Natalia Barkal ve 4 çocuğu, Milli İstihbarat Teşkilatı’nın nefes kesen operasyonuyla kurtarıldı. Türk yetkililer tarafından ülkesine götürülen Natalia ve çocuklarını Moldova Cumhurbaşkanı Igor Dadon ile eşi karşıladı.

18.07.2020Gündem
Merkez Bankası: Esas Mukavele hukuki gereklilikle değişti

Merkez Bankası: Esas Mukavele hukuki gereklilikle değişti

Merkez Bankası, ‘yeni bir hukuki durum yaratılmaksızın’ ve ‘hukuki bir gereklilik’ sebebiyle 88. Hesap Dönemi Olağan Genel Kurul Toplantısı’nda hissedarlarca oylanarak kabul edilen değişiklikleri Esas Mukavelesi’ne işledi.

18.07.2020Ekonomi
Merkez Bankası hukuki gereklilikle Esas Mukavele değişikliği yaptı

Merkez Bankası hukuki gereklilikle 'Esas Mukavele' değişikliği yaptı

Merkez Bankası, "yeni bir hukuki durum yaratılmaksızın" ve "hukuki bir gereklilik" sebebiyle 88. Hesap Dönemi Olağan Genel Kurul Toplantısı'nda hissedarlarca oylanarak kabul edilen değişiklikleri Esas Mukavelesine işledi.

17.07.2020Ekonomi
MİTten Suriyenin kuzeyinde operasyon Moldova vatandaşı kurtarıldı

MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde operasyon! Moldova vatandaşı kurtarıldı

Son dakika haberi... YPG/PKK tarafından Suriye'nin kuzeyindeki Hol Kampı'nda zorla tutulan Moldova vatandaşı Natalia Barkal ve 4 çocuğu, MİT'in operasyonuyla kurtarıldı.

17.07.2020Haber
Son dakika haberi: MİTten Suriyenin kuzeyinde operasyon Moldova vatandaşı kurtarıldı

Son dakika haberi: MİT'ten Suriye'nin kuzeyinde operasyon! Moldova vatandaşı kurtarıldı

Son dakika haberi... YPG/PKK tarafından Suriye'nin kuzeyindeki Hol Kampı'nda zorla tutulan Moldova vatandaşı Natalia Barkal ve 4 çocuğu, MİT'in operasyonuyla kurtarıldı.

17.07.2020Gündem
Kanlı gecenin 24.5 saat mesaisi

Kanlı gecenin 24.5 saat mesaisi

Onlar darbenin en yakın tanıklarından. 15 Temmuz akşamı başlayan hareketliliği ertesi gün öğle saatlerine kadar nefes bile almadan takip ettiler. Cumhurbaşkanlığı’nda, Genelkurmay Başkanlığı’nda, TBMM’de, MİT’te, TRT’de, Özel Harekât Daire Başkanlığı ve Emniyet Müdürlüğü’nde çatışmaları, halkın tepkisini izlediler. Hürriyet Ankara Büro çalışanları o geceyi anlattı, izlenimlerini yazdı.

15.07.2020Gündem
Kâbus köprülerin kapatılmasıyla başladı

Kâbus köprülerin kapatılmasıyla başladı

Düğmeye saat 20.00’de basılmıştı. Kuleli Askeri Lisesi’nden çıkan silahlı iki grup Boğaziçi ve Fatih Sultan Mehmet köprülerine, bir grup da Kandilli-Beykoz istikametine gitti. Çok geçmeden tanklar şehrin kilit noktalarına varmıştı bile. Sahadaki ekip arkadaşlarımız çatışmaları yerinde izlerken Hürriyet ve CNN Türk binasındakilerse kâbusu yanı başında buldu.

15.07.2020Gündem
Son dakika... Ankarada kritik DEAŞ operasyonu

Son dakika... Ankara'da kritik DEAŞ operasyonu!

MİT ve Ankara Emniyet Müdürlüğünün DEAŞ terör örgütüne yönelik ortak operasyonunda Irak uyruklu 18 şüpheli yakalandı.

14.07.2020Gündem
Trumpın öğrenci kararına iptal davası açıldı

Trump'ın öğrenci kararına iptal davası açıldı

ABD'de 17 eyalet ve başkent Washington DC, Donald Trump yönetiminin, sonbaharda on-line eğitim yapacak üniversitelerin yabancı öğrencilere yönelik kararının iptali için dava açtı.

13.07.2020Dünya
Harvard ve MIT yabancı öğrencileri için dava açtı

Harvard ve MIT yabancı öğrencileri için dava açtı

ABD’nin güz döneminde online eğitim verecek üniversitelerdeki yabancı öğrencilere vize verilmeyeceğini açıklaması ve bu öğrencilerin ülkeyi terk etmelerini ya da yüz yüze eğitim veren okullara geçmelerini istemesi üzerine Harvard Üniversitesi ve MIT, ABD hükümetine dava açtı.

9.07.2020Eğitim
Türk bilim insanları COVID-19u mikroskopla görüntüledi

Türk bilim insanları COVID-19'u mikroskopla görüntüledi

Fırat Üniversitesi araştırmacıları, saç telinden 750 kat daha küçük yapıdaki yeni tip koronavirüsün yapısını ODTÜ'lü bilim insanı tarafından geliştirilen atomik kuvvet mikroskobu ile üç boyutlu görüntülemeyi başardı.

6.07.2020Teknoloji

Yazar Sonuçları

Bir sahtekârın profili

15 Temmuz sonrası en çok FETÖ’cülerin, “darbe değil tiyatro” lafları, CHP’nin “kontrollü darbe” raporu tartışılıyordu. Bu görüşe yakın olanlar yeni yalanlarla iddiayı güçlendirmeye çalışıyorlardı.

11.09.2020

Aşıda ışık göründü

Defalarca tekrarladım: Pandemiye noktayı koymanın, onu pandemi olmaktan çıkarıp sıradan bir kış enfeksiyonu şeklinde sınırlamanın sadece bir tek yolu var: “Etkili bir aşı”nın bulunması.

27.08.2020

Doğru bilinen yanlışlar: Cinsel mitler

Cinsel bilgisizlik ve yanlış bilgilendirme, hatalı bilişlerin oluşumuna yol açar. Sonucunda ise gerçekçi olmayan beklentiler, kaygı ve başaramama korkusu gibi nedenlerle cinsel işlev bozuklukları ortaya çıkar.

19.08.2020

‘Challange accepted’ Siyah-beyaz fotoğraf olmamak için

Kısa bir mola vermeden önceki son yazımdı İstanbul Sözleşmesi...

28.07.2020

En büyük sorun yolcularda

Kimse kırılmasın. Biz yolcular kuralların bir kısmına uyuyoruz. Bu bulaşıcı virüsten elbette korkuyoruz. Ama yine de görevlileri geçince maskeleri indiriyoruz. Her yeri elliyoruz. Daha az el yıkıyoruz. Havalimanında terminal işletmecileri tüm tedbirleri kusursuz almışlar. Havada uçakların içi tertemiz. 3 dakikada bir değişen ve hepa filtreden geçen hava neredeyse kaynak suyu gibi saf ve temiz.

22.07.2020

Kılıçdaroğlu FETÖ’yü aklıyor

Demokrasi tarihimiz aynı zamanda darbeler tarihi.

16.07.2020

15 Temmuz'un eksik halkası

İlk kez cemaat görünümlü bir yapı darbe yapmaya kalkıştı. İlk kez millet ölümü pahasına sokaklara çıkıp darbeye direndi. İlk kez bir cumhurbaşkanı darbeyi önledi. Ama bir halka eksik kaldı...

15.07.2020

Dördüncü yıldönümünde 15 Temmuz’a bakmak

15 Temmuz 2016 günü Ankara Güvercinlik’teki Kara Havacılık Komutanlığı’nda görevli helikopter pilotu binbaşı O.K., yaptığı vicdani hesaplaşma sonucu darbeye katılmaktan vazgeçip, son anda MİT’e giderek planı açığa vurmasaydı ve alınan bazı önlemleri fark eden Fetullahçı kriminal örgüt darbeyi erken başlatmasaydı, Türkiye’de tarihin akışı nasıl bir çizgide seyrederdi?

15.07.2020