EKSTRA
MENÜ

Mevlid Kandili

Mevlid Kandili ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Mevlid Kandili haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 564 Mevlid Kandili haberi bulunmuştur.

Mevlid Kandili Haberleri

Regaip kandili ne zaman 2017 kandil günleri

Regaip kandili ne zaman? 2017 kandil günleri!

Regaip kandili ne zaman sorusu ile bu aylarda gerçekleşecek kandil günlerini araştıran İslam alemi, dini anlamda büyük önem taşıyan bu günleri atlamak istemiyor. 2017 Regaip kandili ile dini sorumluluklarını yerine getirecek olan vatandaşlar, kandil günlerinin ne zaman denk geleceğini sorguluyor. İşte, vatandaşların merakla araştırdığı 2017 Regaip kandili ne zaman sorularının cevabı ve 2017 kandil günleri

23.03.2017Gündem
Üç Aylar ne zaman başlayacak Regaip Kandili ne zaman

Üç Aylar ne zaman başlayacak? Regaip Kandili ne zaman?

Müslümanlar için büyük bir önemi olan üç aylar yaklaşıyor. İslâm'ın mübarek saydığı aylardan olan 'Üç aylar"'olarak tabir ettiğimiz Recep, Şaban ve Ramazan aylarının ne zaman başlayacağı vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki, Regaip Kandili, Berat Kandili, Miraç Kandili ve Kadir gecelerini içerisine alan Üç Aylar ne zaman başlayacak? Miraç, Regaib, Berat ve Mevlid kandili ne zaman kutlanacak? İşte detaylar!

2.03.2017Gündem
Kandil günleri 2017- Bugün kandil mi

Kandil günleri 2017- Bugün kandil mi?

Dinimizde önemli bir yere sahip olan, maneviyatın ve bereketin en doruk noktasına ulaşmasıyla bilinen kandil günleri, 2017 yılı içerisinde de huşu içerisinde geçirilecek. Regaib, Miraç, Berat ve Mevlid'den oluşan kandil günleri, ibadetlerine yön vermek isteyen vatandaşlar tarafından araştırılıyor. İşte, 2017 kandil günleri ve detayları

22.02.2017Gündem
Tesbih namazı nasıl kılınır Tesbih namazı kaç rekattır

Tesbih namazı nasıl kılınır? Tesbih namazı kaç rekattır?

Tesbih namazı, Mevlid kandilinin gelmesiyle birlikte merak edilmeye başlandı. Mevlid kandili gecesinde ibadetlerini eksiksiz ve en doğru şekilde yerine getirmek isteyen vatandaşlar, Peki Mevlid kandili namazı var mı? Tesbih namazı nasıl kılınır? gibi sorulara yanıt aramaya başladı. Kandil gecelerinde kılınan tesbih namazı hakkında bilinmesi gerekenleri özetledik!

11.12.2016Gündem
Bahçeliden terör saldırısı açıklaması: Tesadüfi görülmemeli

Bahçeli'den terör saldırısı açıklaması: Tesadüfi görülmemeli

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Ülkemizin sosyal ve siyasal uzlaşma kulvarına girmeye başladığı şu günlerde karanlık ellerin, kaos ve kriz tetikçilerinin anında devreye girmesi tesadüfi görülmemelidir. Ancak Türk milleti meşum ve melun oyunları bozmaya muktedirdir." ifadesini kullandı.

11.12.2016Gündem
Yarın ne kandili olacak Kandilde ne zaman ibadet edilir

Yarın ne kandili olacak? Kandilde ne zaman ibadet edilir?

Kandil ne zaman sorularını yönelten Müslüman alemi, yarın ibadetlerle süslenecek kandil için arayışlarını sürdürdü. Yarın ne kandili olacağını öğrenmek isteyen ve buna göre ibadetlerine yön vermek isteyen vatandaşlar, bu özel günde dini programlar ve ibadetlerine ağırlık vermek istiyor. İşte Mevlid Kandili için yarın ibadetlerde bulunacak olan bireylerin merak ettiği kandil duası ve detaylı bilgiler için detaylar

10.12.2016Gündem
Mevlid Kandili ne zaman eda edilir Rebiülevvel ayının önemi nedir

Mevlid Kandili ne zaman eda edilir? Rebiülevvel ayının önemi nedir?

Mevlid Kandili, ibadetler ve dualarla ne zaman süslenecek sorusu, Müslüman alemi tarafından sorulmaya devam ediliyor. İslam dininde önemli günlerden birisi olarak kabul edilen Mevlid Kandili, her yıl Rebiülevvel ayının 11. günü ihya edilmektedir. Peki dualar ile yakınların unutulmadığı, ibadetler ile her iki cihan saadeti için dileklerde bulunulacağı Mevlid Kandili ne zaman idrak edilecek? İşte kandilde yapılması gereken ibadetler ve Rebiülevvel ayının önemi hakkında bazı bilgiler

7.12.2016Gündem
Mevlid Kandili ne zaman Rebiülevvel ayı 11. gecesi hangi güne denk gelecek

Mevlid Kandili ne zaman? Rebiülevvel ayı 11. gecesi hangi güne denk gelecek?

2016 Mevlid Kandili ne zaman olduğu, hangi güne denk geldiği tüm müslüman alaminin merak ettiği konulardan biri. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) doğduğu tarih olarak kabul edilen, Rebiülevvel ayının 11. gününü temsil edilen bu özel gün, çeşitli ibadetlerle anımsatılıyor. Peki, bu yıl Mevlid Kandili ne zamana denk gelecek?

4.12.2016Gündem
Mevlid Kandili ne zaman eda edilecek Yapılacak ibadetler ve Rebiülevvel ayı detayları

Mevlid Kandili ne zaman eda edilecek? Yapılacak ibadetler ve Rebiülevvel ayı detayları

Mevlid Kandili yaklaşıyor. Bu mübarek günü ibadetler ve dualarla en güzel şekilde eda etmek isteyen İslam alemi, Mevlid Kandili ne zaman araştırmalarına hareket kazandırdı. Yakınlar, akrabalar ve arkadaşlar için duaların edilip, günahlar için afların dileneceği bu günde, Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) doğum günü büyük bir sevinçle kutlanacak. Peki 2016 yılında Mevlid Kandili ne zaman kutlanacak? Rebiülevvel ayının 11. günü hangi güne denk gelecek? İşte yapılması gereken ibadetler ve tüm detaylar haberimizde

30.11.2016Gündem
Mevlid kandili ne zaman başlayacak 2016

Mevlid kandili ne zaman başlayacak? 2016

Mevlid kandili, bu yıl da cami ve evlerde huşu içerisinde geçecek. Peygamber efendimiz Hz. Muhammed'in (S.A.V) doğum günü, İslam aleminin de bayram günü olarak bilinen Mevlid kandili, Rebiul-evvel ayının 11. günü kutlanacak. Peki müslümanların bayramı olarak kabul edilen Mevlid kandili ne zaman teşrif edilecek? İşte detaylı bilgiler

25.11.2016Gündem
2016 Kurban Bayramı ne zaman Bayram tatili kaç gün olacak

2016 Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili ne zaman? Kurban Bayramı tatilinin yaklaşması ile birlikte vatandaşlar bayram tatili 9 gün olacak mı, sorusuna yanıt arıyorlar. Ramazan Bayramı'nda yapılan 9 günlük tatilin Kurban Bayramı için de yapılması bekleniyor. Peki Kurban Bayramı ne zaman? İşte 2016 Kurban Bayramı tatili ve detaylar..

8.08.2016Gündem
Kurban Bayramı ne zaman Bayram tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı ne zaman, tatil kaç gün olacak? Son zamanlarda herkes bu sorunun yanıtını arıyor. Kurban Bayramı tatilinin yaklaşması ile birlikte Ramazan Bayramı'nda yapılan 9 günlük tatilin bu bayramda da olmasını bekleyen vatandaşlar heyecanla gelecek açıklamayı bekliyorlar. Kurban Bayramı'nın ilk günü 12 Eylül, peki bayram tatili kaç gün olacak?

8.08.2016Gündem
Kurban Bayramı ne zaman (Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu mu)

Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban Bayramı tatili 9 gün oldu mu?)

Kurban Bayramı ne zaman sorusu son günlerin şüphesiz yanıtı en çok merak edilen sorularından biri oldu. Bu sene 12 Eylül'de başlayacak olan Kurban Bayramı'nda tatilin kaç gün olacağı henüz belli olmadı. Kurban Bayramı'nda, Ramazan Bayramı'nda olduğu gibi 9 gün tatil yapılması bekleniyor.

6.08.2016Gündem
Kurban Bayramı ne zaman Bayram tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı ne zaman? Bayram tatili kaç gün olacak?

2016 Kurban Bayramı ne zaman? Ramazan Bayramında yapılan 9 günlük tatilin ardından Kurban Bayramı için de tatil beklentisi içine giren vatandaşlar Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, sorusuna yanıt arıyorlar. Turizm Bakanı Nabi Avcı Kurban Bayramı için 9 günlük tatilin sinyalini verdi..

5.08.2016Gündem
Kurban Bayramı ne zaman (Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, Bakandan açıklama)

Kurban Bayramı ne zaman? (Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak, Bakan'dan açıklama)

Kurban Bayramı tatili ne zaman sorusu son günlerin yanıtı en çok merak edilen sorularından biri oldu. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını bekleyen vatandaşlar için ilk müjdeli açıklama Nabi Avcı'dan geldi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı dün katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı tatiline de değinen Avcı tatilin Ramazan Bayramı tatili gibi 9 gün olabileceğine işaret etti. Kurban Bayramı tatilinin 10-18 Eylül tarihinde olması bekleniyor.

3.08.2016Gündem
Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak (Kurban Bayramı tatili ne zaman)

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? (Kurban Bayramı tatili ne zaman)

Kurban Bayramı tatili ne zaman sorusu son günlerin yanıtı en çok merak edilen sorularından biri oldu. Kurban Bayramı tatilinin 9 gün olmasını bekleyen vatandaşlar için ilk müjdeli açıklama Nabi Avcı'dan geldi. Kültür ve Turizm Bakanı Nabi Avcı dün katıldığı bir televizyon programında gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Kurban Bayramı tatiline de değinen Avcı tatilin Ramazan Bayramı tatili gibi 9 gün olabileceğine işaret etti.

3.08.2016Gündem
Kurban Bayramı ne zaman ( Bayram tatili kaç gün olacak)

Kurban Bayramı ne zaman? ( Bayram tatili kaç gün olacak?)

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Bayram yaklaşırken herkes bu sorunun cevabını merak ediyor. Ramazan Bayramı'nda yapılan 9 günlük tatilinin ardından Kurban Bayramı için de beklenti içerisine giren çalışan kesim için Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak? Nabi Avcı yaptığı açıklamada Kurban Bayramı tatilinin de 9 gün olacağı sinyalini verdi.

30.07.2016Gündem
Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor Bayram tatili kaç gün olacak

Kurban Bayramı tatili ne zaman başlıyor? Bayram tatili kaç gün olacak?

Kurban Bayramı tatili kaç gün olacak merak konusu. Ramazan Bayramı'nda yapılan 9 günlük tatilin ardından Kurban Bayramı için de 9 günlük tatilin müjdesi verilecek mi? Nabi Avcı Kurban Bayramı tatili ile ilgili konuştu. İşte Kurban Bayramı tatili ne zaman ve kaç gün olacak sorusunun yanıtı için ilk açıklamalar..

27.07.2016Gündem
Kandil mesajları burada - İşte en güzel Berat Kandili mesajları

Kandil mesajları burada - İşte en güzel Berat Kandili mesajları

Bu mübarek kandil gününde arkadaşlarınıza, sevdiklerinize gönderebileceğiniz Kandil Mesajlarını sizler için derledik. Kandil mesajlarını haberimizden seçip kopyalayarak gönderebilirsiniz. Peki Berat gecesinin önemi nedir? Rahmet kapılarının açıldığı bir gündür Berat gecesi. Berat Kandili'nde yapılan dualar reddolmaz. Allahü Teâlâ Berat Kandili'nde af dileyen herkesi affeder. Peki Berat Kandili'nde nasıl ibadet etmeliyiz.

20.05.2016Gündem
Miraç Kandili mesajları

Miraç Kandili mesajları

Miraç Kandili'nde sevdiklerinize kandil mesajı göndererek onlara bu mübarek günde unutulmadıklarını hissettirebilirsiniz. Kandil mesajlarının en yenilerini en özgünlerini sizler için derledik. Kandil mesajlarını kopyalayıp gönderebilirsiniz. Peki Kandil gecesini nasıl geçirmeliyiz? Miraç Kandili'nde nasıl ibadet edilmeli, hangi dualar okunmalıdır. İşte kandil mesajları

3.05.2016Gündem
İşte en güzel kandil mesajları

İşte en güzel kandil mesajları

Miraç Kandili'nde sevdiklerinden uzakta olup sevdiklerinin kandillerini mesaj ile kutlamak isteyenler için en güzel kandil mesajlarını derledik. Haberimizde Miraç Kandilinin anlamını ve önemi, Miraç Kandili'nde yapılacak ibadetleri bulabilirsiniz. Miraç Kandili mesajlarını sevdiklerinize göndermek için yapmanız gereken tek şey haberimizde bulunan mesajı kopyalarak göndermek. İşte en güzel kandil mesajları

3.05.2016Gündem
Bu gece Regaip Kandili.. İşte en güzel Kandil mesajları

Bu gece Regaip Kandili.. İşte en güzel Kandil mesajları

Bugün üç ayların başlangıcını müjdeleyen gün olan Regaip Kandili. Hicri takvime göre Recep ayının ilk Perşembe gecesini Cuma'ya bağlayan gece olarak kabul ediliyor. Regaip Kandili'nde sevdilerinize değerli yakınlarınıza Kandil mesajlarınızı gönderebilmeniz için en güzel Kandil mesajlarını haberimizde bir araya getirdik. İşte Regaip Kandili mesajları ve bu gecede neler yapılması gerektiğini içeren detaylar

7.04.2016Gündem
En güzel Regaip Kandili mesajları

En güzel Regaip Kandili mesajları

On bir ayın sultanı ramazanın müjdecisi üç aylar, bu akşam Regaip Kandili ile başlayacak.Peki Regaip Kandili'nin fazileti nedir, kelime anlamı nedir, Regaip Kandili'nde nasıl ibadet edilmelidir? Bu soruların yanıtlarını sizler için derledik.

7.04.2016Gündem
Googleda 21-28 Aralık tarihlerinde en çok ne aradık

Google'da 21-28 Aralık tarihlerinde en çok ne aradık?

Google, Türkiye'de geçen haftanın en çok arananlarını açıkladı. Delibal'daki öpüşme sahnesi nedeniyle ses getiren oyuncu Leyla Lydia Tuğutlu Google'ın en çok aranan isimlerinden biri oldu. '31 Aralık tatil mi' sorusu da Google'a en çok yöneltilen sorulardan biriydi. Peki Türkiye Google'da başka neler aradı?

28.12.2015Teknoloji

Yazar Sonuçları

Swaziland’a gidince fahri konsolos oldu iş kapısını da araladı

SUMMA İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Selim Bora, 4-5 ay önce Swaziland’dan bir davet aldı:

24.12.2015