EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kredi Hesaplama

Kredi Hesaplama ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kredi Hesaplama haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 408 Kredi Hesaplama haberi bulunmuştur.

Kredi Hesaplama Haberleri

IMFye kredi geri ödemede yeni imkanlar

IMF'ye kredi geri ödemede yeni imkanlar

Türkiye'nin, gerek yükselen kotası, gerekse Uluslararası Para Fonunun (IMF) yeni esnek kredi imkanları çerçevesinde Fon'dan çekebileceği kredi miktarıyla geri ödeme koşulları önemli imkanlar getiriyor.

3.04.2009Ekonomi
Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım ses getirdi

Fatma Hanım'dan bir mail geldi... Bir isyandı, çaresizce yardım isteniyordu... Yazdık... Hurriyet.com.tr günlerdir konunun üzerinde... Fatma Hanım gibi aynı sorunları yaşayan binlerce insandan, binlerce mail aldık... İşte o Fatma Hanım'ın isyanı simge oldu... Maliye Bakanlığı Müsteşarlığı harekete geçti...

2.04.2009Gündem
Türkiyenin IMFden alabileceği para miktarı arttı

Türkiye'nin IMF'den alabileceği para miktarı arttı

Türkiye'nin, yükselen kotası nedeniyle, Uluslararası Para Fonundan (IMF), çekebileceği kredi miktarı arttı.

23.11.2008Ekonomi
Bavulla getir yasası yürülüğe girdi

Bavulla getir yasası yürülüğe girdi

Yaşanan ekonomik krize önlem olsun diye, kamuoyunda, “Mevlana Yasası” ve “Bavulla Para” düzenlemeleri olarak adlandırılan, “Bazı Varlıkların Milli Ekonomiye Kazandırılması Hakkında Kanun” Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

22.11.2008Ekonomi
ATO: Milli gelir rakamlarının yarısı dolu

ATO: Milli gelir rakamlarının yarısı dolu

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, hesaplama yöntemi değiştirilerek, döviz kuru düşürülerek ve nüfus azaltılarak milli gelir rakamlarının kağıt üzerinde şişirildiğini ileri sürdü ve “Milli gelir rakamlarının yarısı dolu, diğer yarısı ise boş” dedi.

31.03.2008Gündem
Yeni milli gelir hesabı IMF kotamızı da artırıyor

Yeni milli gelir hesabı IMF kotamızı da artırıyor

ABD’de yapılacak IMF-Dünya Bankası Bahar Dönemi Toplantıları’nda, Türkiye’nin yeni hesap yöntemi ile artan milli geliri, kotasına da yansıtılacak. Yükselen milli geliri ile birlikte Türkiye’nin kota ve kredi miktarında önemli artışlar olması bekleniyor.

30.03.2008Gündem
Müslüm babacılık yapıp kendimizi jiletlemeyelim

Müslüm babacılık yapıp kendimizi jiletlemeyelim

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) yeni hesaplama yöntemine karşı çıkanları Türkiye’ye kötülük yapmakla suçlayarak, "Müslüm babacılık ruhumuzda var. Kendimize jilet atmayı, acı duymayı seviyoruz. 2013’de, 813 milyar dolar olması planlanan Gayri Safi Yurtiçi Hasıla (GSYİH), yeni hesapla 1 trilyon dolar gibi psikolojik bir rakama ulaşacak" dedi.

14.03.2008Gündem
Şoklara karşı dayanıklıyız

Şoklara karşı dayanıklıyız

Ekonomiden sorumlu bakanlar, ekonomi ile ilgili son gelişmeleri paylaşmak üzere bir basın toplantısı düzenledi.

12.03.2008Gündem
Ulusal gelirdeki yüzde 31lik büyüme yabancı sermayeyi artırabilir

Ulusal gelirdeki yüzde 31'lik büyüme yabancı sermayeyi artırabilir

Hesaplanma yönetimindeki değişikliğin sonucunda Türkiye’deki ulusal gelirin yüzde 31 artması, yurt dışında da ilgi uyandırdı.

10.03.2008Gündem
Hurriyetemlak.com’un Garanti ile işbirliği

Hurriyetemlak.com’un Garanti ile işbirliği

HURRİYETEMLAK.com ve Garanti, satılık ev arayanlar için yeni bir hizmet başlattı.

2.02.2008Gündem
Hurriyet Emlak ile Garantiden işbirliği

Hurriyet Emlak ile Garanti'den işbirliği

Hurriyetemlak.com ve Garanti Bankası, satılık ev arayanlar için yeni ve farklı bir hizmet başlattı.

29.01.2008Gündem
Mucize fikirler

Mucize fikirler

Türkiye'de ilk defa gerçekleştirilen ve i-Lab uygulamasının kullanıldığı, teknoloji konulu beyin fırtınası workshopında 150 kişi arasından seçilen 12 genç, 420 çılgın fikirle günü sonlandırdı.

14.01.2008Gündem
ATM ve POS’ları ortak kullanıp, büyümeye geçelim

ATM ve POS’ları ortak kullanıp, büyümeye geçelim

Garanti Ödeme Sistemleri Genel Müdürü Mehmet Sezgin, bankaların ATM ve POS’larda işbirliğine ilişkin, "Türkiye’de hala küçük bir şeyi yönetmek insanları daha fazla tatmin ediyor. Halbuki paylaşarak büyüme devrine geçmemiz lazım" dedi.

23.12.2007Gündem
Konut kredisi faizi 17 ay sonra 1’in altında

Konut kredisi faizi 17 ay sonra 1’in altında

KONUT kredilerine talebi yeniden canlandırmak isteyen bankalar, geçen yıl mayıs ayından bu yana ilk kez faizi yüzde 1’in altına indirdi. 17 ay sonra konut kredi faizlerinde yüzde 1’in altına ilk inen banka İş Bankası olurken, önümüzdeki günlerde diğer bankaların da benzer faiz indirimi yapması bekleniyor.

2.11.2007Ekonomi
40 bin kişi sıfır çekti

40 bin kişi sıfır çekti

1 milyon 640 bin adayın heyecanla beklediği ÖSS sonuçları açıklandı.

12.09.2007Eğitim
İpotekli ticari krediler ve ikame varlıklarına sınırlama getirildi

İpotekli ticari krediler ve ikame varlıklarına sınırlama getirildi

İpotekli ticari krediler ve ikame varlıklara sınırlama getirilirken, teminat varlıklar arasında yer alan ipotekli ticari kredilerin ve ikame varlıkların net bugünkü değeri, ayrı ayrı teminat varlıkların toplam net bugünkü değerininin yüzde 15'ini aşamayacak.

4.08.2007Gündem
Mortgage kağıtları faizine alt sınır getirildi

Mortgage kağıtları faizine alt sınır getirildi

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK), mortgage kağıtlarının ihracı olacak İpotek Teminatlı Menkul Kıymetlere (İTMK) ilişkin düzenleme yaptı.

4.08.2007Ekonomi
Türkiye IMFden 6 milyar dolar kaynak sağladı

Türkiye IMF'den 6 milyar dolar kaynak sağladı

Türkiye, Uluslararası Para Fonundan (IMF), 19. stand by düzenlemesi çerçevesinde şimdiye kadar yaklaşık 6 milyar dolarlık kaynak sağladı.

17.05.2007Ekonomi
Haciz korumalı, stres testli mortgage kağıdı geliyor

Haciz korumalı, stres testli mortgage kağıdı geliyor

Sermaye Piyasası Kurumu (SPK), ipotek teminatlı menkul kıymetlerin (İTMK) ihracına ilişkin esasları belirlediği tebliğ taslağını görüşe açtı.

29.03.2007Ekonomi
Şener: Mortgage bu hafta yasalaşır

Şener: Mortgage bu hafta yasalaşır

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener, Mortgage (tutsat) yasasının bu hafta görüşülüp biteceğini belirterek, “Mortgage çıkınca şu andaki konut kredisi faizi ne kadar düşer? Zaten bankaların yasanın çıkacağına inançla kredi verdikleri düşünülürse etkisinin sınırlı olacağını düşünüyorum” dedi.

17.02.2007Ekonomi
Artık faizde bonkörlüğü bırakalım, kalp damarımız tümüyle yabancıya geçmesin

Artık faizde bonkörlüğü bırakalım, kalp damarımız tümüyle yabancıya geçmesin

Enflasyon hedefiyle çelişen faiz oranlarına dikkat çeken Akbank Yönetim Kurulu Başkanı Erol Sabancı’nın hesabına göre, reel faiz "bu bile bonkör bir rakam" dediği yüzde 8’den fazla olmamalı. Bu arada "Ekonominin kalp damarını yabancılara bırakamayız" diyen Sabancı, yönetimi yabancılara geçen bankaların sektör payının ise yüzde 20-25’i geçmemesi gerektiğini savundu.

25.12.2006Ekonomi
Şans oyunlarında ikramiye artıyor

Şans oyunlarında ikramiye artıyor

Şans oyunlarına yeni düzenleme geliyor. Dağıtılacak ikramiye tutarlarının artırılmasıyla, şans oyunlarına olan talebin artırılması ve kamuya daha fazla kaynak sağlanması hedefleniyor. Yükselen ikramiye ile, yurtdışı orjinli illegal oyunlara yönelimin de engellenmesi amaçlanıyor.

20.12.2006Ekonomi
’Asgari indirim’de patronuyla pazarlık edemeyen bana gelsin

’Asgari indirim’de patronuyla pazarlık edemeyen bana gelsin

Maliye Bakanı Maliye Kemal Unakıtan, asgari geçim indiminin net maaşa yansıması konusunda "Patronuyla pazarlık edemeyen, bana gelsin, arkasındayım" dedi. Fiş toplamayan için ise mevcut cezaları yeterli gördüklerini söyleyen Unakıtan, "Vatandaşa güveniyoruz, fiş almayan geleceğini karartıyor demektir" diye konuştu.

1.12.2006Ekonomi
Babacan: Sadece dört gözden geçirme kaldı

Babacan: Sadece dört gözden geçirme kaldı

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Ali Babacan, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) yeni hesaplama sistemiyle Türkiye'nin kotasının daha da artacağını söyledi. Toplam gözden geçirme sayısını dokuza indirmeye karar verdiklerini belirten Babacan, geriye sadece dört gözden geçirme kaldını vurguladı.

27.11.2006Ekonomi
Moody’s KMV: Bankaların kredi batırma riskine bakmaya geldik

Moody’s KMV: Bankaların kredi batırma riskine bakmaya geldik

Moody's KMV, kredi risk yönetiminin bankalar için daha kritik olacağı Basel II öncesi, kredi risk ürünleri ile Türkiye’ye geldi. Direktör Gavin Style, kredi riskini kontrol ederek azaltan Türk bankalarının, daha düşük sermaye seviyesi ile çalışabileceklerini söyledi.

10.11.2006Ekonomi
Haluk Ulusoya 11 yıl hapis davası

Haluk Ulusoy'a 11 yıl hapis davası

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, 'hizmet nedeniyle emniyeti suistimal ettikleri' gerekçesiyle, Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy, eski Başkan vekilleri Ata Aksu ve Orhan Saka ile eski Mali İşler Koordinatörü Haldun Kozakoğlu hakkında, 1 yıl 9'ar aydan 11 yıl 3'er aya kadar hapis istemiyle dava açtı.

26.10.2006Spor
Kredi kartı borçluları yargı yolunda

Kredi kartı borçluları yargı yolunda

Banka ve Kredi Kartı Yasası kapsamında, yasadan yararlanarak borçlarını taksitlendirmek isteyenlerin yüzde 15'inin başvurusunun, bankalar tarafından kabul edilmediği bildirildi. Başvuruları kabul edilmeyenler hakkını yargıda arayacak.

29.06.2006Ekonomi
Yılmaz: Faiz konusunda pardon demedik

Yılmaz: Faiz konusunda pardon demedik

Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, gerek fiyat istikrararı gerekse açık enflasyon hedeflemesi konusunda topluma, piyasa oyuncularına ve katılımcılara "pardon" demediklerini söyledi.

13.06.2006Ekonomi
TMSFden Süleyman Demirele suç duyurusu

TMSF'den Süleyman Demirel'e suç duyurusu

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF) Başkanı Ahmet Ertürk, 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in “gasp” suçlamasına karşılık savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını bildirdi.

18.05.2006Ekonomi
Kredi kartı mağdurlarına son 5 gün

Kredi kartı mağdurlarına son 5 gün

Kredi Kartı Yasası kapsamında, borçlarını taksitlendirmek isteyenler için son 5 güne girilirken, bugüne kadar başvuru yapmayanların bu fırsatı değerlendirmek amacıyla duyarlı olmaları istendi.

26.04.2006Ekonomi
Bankacılık sektörünün yüzde 26sı yabancıların

Bankacılık sektörünün yüzde 26'sı yabancıların

Yunanistan Ulusal Bankası’nın Finansbank’ı almasıyla birlikte yabancı sermayenin Türkiye’de yönetimini kontrol ettiği ya da paylaştığı bankaların sektördeki toplam payı da yüzde 26’ya kadar yükselecek.

4.04.2006Ekonomi
Kart borçluları bankalardan şikayetçi

Kart borçluları bankalardan şikayetçi

Kredi kartı borçlarının yeniden yapılandırılması sırasında bazı bankaların, kanundan farklı yöntemler uyguladığı iddia edildi. Bu uygulamalar ve hatalı hesaplamalar nedeniyle kredi kartları borçlularının mağdur olduğu bildirildi.

23.03.2006Ekonomi
Finans bilgileri parmağınızın ucunda

Finans bilgileri parmağınızın ucunda

Yapı Kredi’nin www.teleweb.com.tr adresinde hayata geçen finansal hizmetler portalı, finans portalı Teleweb ve bireyselleştirilmiş finans hizmetlerinin sunulduğu Telewebclub’ı tek noktada birleştirdi. Tasarımı yenilenen portal, kullanıcılarına finansal bilgi kaynakları, güvenli alışveriş platformu, çevrimiçi müşteri hizmetleri ve İnternet şubesi hizmetlerini tek bir ortak yapı üzerinden sunuyor.

26.01.2006Gündem
Koç, 2.9’da kaldı, SPK ’Yapı Kredi 3.6 milyar dolar’ dedi

Koç, 2.9’da kaldı, SPK ’Yapı Kredi 3.6 milyar dolar’ dedi

SPK, Koç-UniCredit’in toplam 2.58 milyar dolar üzerinden aldığı Yapı Kredi Bankası için toplam 3.6 milyar dolarlık değer biçti. SPK, Yapı Kredi Bankası için önerilecek çağrı fiyatı olarak SPK’ya sunulan 5.35 YTL’nin kabul edilmemesine karar verdi. SPK, Yapı Kredi Bankası’nın hisse başına asgari çağrı değeri 6.46 YTL olmasını istedi.

21.12.2005Ekonomi
Memurun yüzde 30u borçla yaşıyor

Memurun yüzde 30'u borçla yaşıyor

Hükümetin maaşlarına 2005 yılında yüzde 5.1 oranında zam yapmayı planladığı memurların yüzde 30’unun borçla, yüzde 19.4’ünün ise yakınlarından yardım alarak geçimini sağladığı belirlendi.

24.08.2005Ekonomi
Memurun yüzde 30u borçla yaşıyor

Memurun yüzde 30'u borçla yaşıyor

Hükümetin maaşlarına 2005 yılında yüzde 5.1 oranında zam yapmayı planladığı memurların yüzde 30’unun borçla, yüzde 19.4’ünün ise yakınlarından yardım alarak geçimini sağladığı belirlendi.

24.08.2005Ekonomi
Türkiyenin IMFye borcu 21.2 milyar dolar

Türkiye'nin IMF'ye borcu 21.2 milyar dolar

IMF ve Merkez Bankası verilerine göre, Türkiye yılın ilk 3 ayında yapılan ödemeler düşüldükten sonra IMF’ye anapara ve faiz olarak toplam 21.2 milyar dolar borçlu gözüküyor. Bu borç düzeyiyle Türkiye, Brezilya’dan sonra IMF’ye en borçlu ikinci ülke konumunda bulunuyor.

24.03.2005Ekonomi

Yazar Sonuçları

Müşteri değil banka hesabı önemlidir

"İŞ Bankası’nda tüketici kredisi rezaletini görün" (17.10.2008) başlıklı yazıya bankanın Halkla İlişkiler Grup Müdürü Zuhal Üreten bir açıklama gönderdi. Açıklama şöyle:

4.11.2008

Avrupa kupası’nda düşük gelirliler daha başarılı

Türkiye, Avrupa Futbol Şampiyonası’na Portekiz maçı ile başladı. 2-0 kaybettiğimiz bu maçtan sonra İsviçre’yi, ardından da Çek Cumhuriyeti’ni yenerek çeyrek finale ulaştık.

23.06.2008

Erdoğan mı hayal satıyor Özkök mü

Ertuğrul Özkök gazeteler artık sadece "haber ve yorum" değil aynı zamanda "eğlence ve hatta hayal" satıyor deyince kimileri kıyameti kopardı.

14.02.2007

Kredi kartı kullanana vergi sürprizleri var

BU sürpriz, harcamalarında banka kredi kartı kullananların tamamını kapsamıyor ama yine de yüzbinlerce kişiyi çok yakından ilgilendiriyor.

11.12.2006

1 YTL gelire 3.050 YTL vergi olur mu

OLMAZ demeyin, oluyor. İsterseniz, önce açıklayıp, sonra nasıl olduğuna dair bir örnek verelim.

15.07.2006

İlaçta karanlık tablo büyüyor

‘TÜRKİYE’de ilaç harcamaları baş döndürücü biçimde artıyor. Türk ilaç pazarı dünyanın en hızlı büyüyen (2002’de üretici fiyatlarıyla 3 milyar dolar iken 2003’te üretici fiyatlarıyla 4.2 milyar dolar yani %40 büyüme) pazarı...

8.03.2005