EKSTRA
MENÜ

Konut Kredisi

Konut Kredisi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Konut Kredisi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.510 Konut Kredisi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Konut Kredisi Haberleri

Kredi faizi nasıl hesaplanır Kredi faizi hesaplama formülü..

Kredi faizi nasıl hesaplanır? Kredi faizi hesaplama formülü..

Başta ev ya da araba ile beraber kişisel ihtiyaçları gidermek için bankalardan kredi çekilir. Sonuçta günümüzde peşin olarak bu unsurları gerçekleştirmek çok kolay değildir. Peki, kredi faizi nasıl hesaplanır? Kredi faizi hesaplama formülünü sizler için derledik.

4.10.2021Araştırma
6 ilde satışlar sürüyor Taksitler 425 TLden başlıyor... İstanbula 5 yeni proje

6 ilde satışlar sürüyor! Taksitler 425 TL'den başlıyor... İstanbul'a 5 yeni proje

Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) konut satışlarına ve kuralara devam ediyor. TOKİ kapsamında şu anda 6 ilde satışlar sürerken taksitler 425 TL'den başlıyor. TOKİ ayrıca İstanbul'da 5 proje için ihaleye çıkmaya hazırlanıyor.

30.09.2021Ekonomi
Ticari kredide artış 7 puan

Ticari kredide artış 7 puan

Son bir yılda kredi faizleri içinde en fazla ticari kredilerdeki faiz makası açıldı. Merkez Bankası verilerine göre, geçen yıl eylül ayında yüzde 14.30 civarında olan ticari TL kredilere uygulanan ortalama faiz, bu yıl eylül ayında yüzde 21.26’ya yükseldi.

27.09.2021Ekonomi
Son dakika... TOKİnin indirim kampanyası yarın başlıyor

Son dakika... TOKİ'nin indirim kampanyası yarın başlıyor

21 Eylül-19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek indirim kampanyasında, borcunu peşin ödeyip tapusunu hemen almak isteyen konut ve iş yeri alıcılarına yüzde 22 indirim yapılacak.

20.09.2021Ekonomi
Borcunu erken kapatana TOKİ’den %22 indirim

Borcunu erken kapatana TOKİ’den %22 indirim

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi (TOKİ), borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için indirim kampanyası düzenliyor.

7.09.2021Ekonomi
TOKİ açıkladı 21 Eylülde başlıyor Tam yüzde 22 indirim...

TOKİ açıkladı 21 Eylül'de başlıyor! Tam yüzde 22 indirim...

TOKİ, konut ve iş yeri alıcılarına yönelik ikinci indirim kampanyasının ayrıntılarını paylaştı. Kampanyadan, geri ödeme taksitleri en geç 2020 yılı haziran ayı sonuna kadar başlamış olan konut ve iş yerleri alıcıları yararlanabilecek. Bu yıl ikincisi yapılacak kampanyada indirim oranı yüzde 22 olarak belirlendi.

6.09.2021Ekonomi
ABDlilerin borçları 15 trilyon dolara dayandı

ABD'lilerin borçları 15 trilyon dolara dayandı

Amerikalıların hane halkı borcunda en yüksek payı konut kredileri alırken, söz konusu borç kalemi bu dönemde 10,44 trilyon dolar olarak hesaplandı.

4.08.2021Ekonomi
Son dakika... Ekonomik düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMMde kabul edildi

Son dakika... Ekonomik düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de kabul edildi

Ekonomik düzenlemelerin de içinde olduğu torba kanun teklifi TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi. 2021'de de istihdamı desteklemek için iş gücü maliyetlerini azaltmak üzere, sektör ayırımı yapılmaksızın, finansmanı İşsizlik Sigortası Fonu'ndan karşılanacak şekilde, işverenlere, ödeyecekleri sigorta priminden mahsup edilerek günlük 2,50 lira, aylık 75 lira asgari ücret desteği sağlanacak.

18.07.2021Ekonomi
Ek gözaltı süreleri 1 yıl uzatılıyor

Ek gözaltı süreleri 1 yıl uzatılıyor

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nda görüşmeleri süren, torba teklifin 11’inci Maddesinde değişikliğe gidildi. Terörle mücadelenin etkin bir şekilde sürdürülmesi amacıyla gözaltı süreleri, 31 Temmuz 2021 tarihinden itibaren 1 yıl uzatılıyor.

17.07.2021Gündem
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifinin ilk 6 maddesi kabul edildi

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifinin ilk 6 maddesi kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi'nin ilk 6 maddesi kabul edildi.

16.07.2021Ekonomi
Son dakika haberi: Ekonomiye ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi

Son dakika haberi: Ekonomiye ilişkin teklif TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi

AK Parti milletvekillerinin imzasını taşıyan, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren Bazı Kanun ve Kanun Hükmünde Kararnamelerde Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda kabul edildi.

13.07.2021Ekonomi
Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMMde

Ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifi TBMM'de

AK Parti milletvekilleri, ekonomiye ilişkin düzenlemeler içeren kanun teklifini, TBMM Başkanlığı'na sundu.

9.07.2021Ekonomi
Ekspertiz Nedir, Ne İşe Yarar Ekspertiz Raporu Kaç Güne Çıkar

Ekspertiz Nedir, Ne İşe Yarar? Ekspertiz Raporu Kaç Güne Çıkar?

Ekspertiz kelimesi Fransızca kökenli bir sözcüktür. Dilimizde de ekspertiz şekliyle kullanılmaktadır. Kullanıldığı alan ise otomobil ve sigorta sektörüdür. Otomobil arızaları, teknik cihazlar ve ekipmanlar konularıyla ekspertiz ilgilenir. Hatta bu alanda kurulmuş ekspertiz firmaları mevcuttur. Ekspertiz işlemlerini gerçekleştiren bu alanda da uzmanlık eğitimi alan kişilere eksper denmektedir. Sizler için ekspertiz nedir, ne işe yarar, ekspertiz raporu kaç günde çıkar detayları ile derledik.

6.07.2021Araştırma
Nebati: İkinci çeyrekte büyüme yüzde 20lerin üzerinde gerçekleşecek

Nebati: İkinci çeyrekte büyüme yüzde 20'lerin üzerinde gerçekleşecek

Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Nureddin Nebati, "Bakın ikinci çeyrek bitiyor, öncü göstergeler muhteşem. Bazın da etkisiyle yüzde 20'lerin üzerinde bir büyüme gerçekleşecek." dedi.

6.07.2021Ekonomi
Türkiyede gelir dağılımı açıklandı

Türkiye'de gelir dağılımı açıklandı

Türkiye'de en yüksek gelire sahip yüzde 20'lik grubun toplam gelirden aldığı pay, geçen yıl bir önceki yıla göre 1,2 puan artışla yüzde 47,5'e yükselirken, en düşük gelire sahip yüzde 20'lik grubun aldığı pay 0,3 puan azalarak yüzde 5,9'a geriledi.

15.06.2021Ekonomi
KKDF nedir, nasıl hesaplanır Kaynak kullanımı destekleme fonu ne işe yarar

KKDF nedir, nasıl hesaplanır? Kaynak kullanımı destekleme fonu ne işe yarar?

Kkdf açılımı Kredi Kaynak Destekleme Fonu olan ve genellikle kısaltması kullanılan bu terim, şirketlerin ve kişilerin çeşitli iş süreçlerinde karşısına çıkıyor. En genel tanımı ile KKDF, alınan ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi gibi kredilerden, anapara ve faiz kur farkının üzerinden oranında alınan, destekleme fonuna KKDF, yani uzun adı ile Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu ismi verilir. Kkdf nedir, nasıl hesaplanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
12 bin kişi indirime koştu

12 bin kişi indirime koştu

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için düzenlediği ‘yüzde 20 indirim kampanyası’ sona erdi. Başvuruların 21 Nisan-28 Mayıs tarihleri arasında yapıldığı kampanyadan yaklaşık 12 bin kişi faydalandı.

30.05.2021Ekonomi
Trampa nedir ve nasıl yapılır Trampa sözleşmesi özellikleri

Trampa nedir ve nasıl yapılır? Trampa sözleşmesi özellikleri

Konut kredisi çekileceği zaman, inşaat sektöründe veya daha birçok alanda çok kez trampa kelimesini duymuş olabilirsiniz. Trampa kelimesinin tam olarak karşılığının ne olduğunu bilmeyebilir veya yetersiz bilgiye sahip olabilirsiniz. Trampa nedir ve nasıl yapılır? Trampa sözleşmesi özelliklerinelerdir? İşte tüm detaylar.

24.05.2021Araştırma
Çeşmede konut ve arsa fiyarları 2 buçuk kat artt

Çeşme'de konut ve arsa fiyarları 2 buçuk kat artt

İzmir'in bazı ilçelerinde yer alan konut ve arsa fiyatları müstakil villalara olan ilgiden dolayı artış yaşadı. Talebin yükselişiyle Çeşme'de fiyatlar 2,5 kat artış gösterdi.

23.05.2021Haber
Resmen talep yağdı... İlçedeki konut ve arsa fiyatları 2,5 kat arttı

Resmen talep yağdı... İlçedeki konut ve arsa fiyatları 2,5 kat arttı!

İzmir'in bazı ilçelerinde yer alan konut ve arsa fiyatları müstakil villalara olan ilgiden dolayı artış yaşadı. Talebin yükselişiyle Çeşme'de fiyatlar 2,5 kat artış gösterdi.

23.05.2021Ekonomi
10 bin kişi ev borcunu kapattı

10 bin kişi ev borcunu kapattı

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi’nin (TOKİ), borcunu ödeyip tapusuna hemen sahip olmak isteyen konut ve iş yeri alıcıları için 21 Nisan’da başlattığı yüzde 20 indirim kampanyasına, vatandaşlardan yoğun ilgi geldiği açıklandı.

21.05.2021Ekonomi
TOKİnin indirim kampanyasında ayrıntılar belli oldu

TOKİ'nin indirim kampanyasında ayrıntılar belli oldu

Kampanyadan, TOKİ tarafından satışları 2019 sonuna kadar gerçekleştirilmiş ve geri ödeme taksitleri, en geç 2019 bitimi itibarıyla başlayan konut ve iş yeri alıcıları yararlanabilecek.

19.04.2021Ekonomi
Toplam kredi stoku şubat sonunda 3,8 trilyon lira oldu

Toplam kredi stoku şubat sonunda 3,8 trilyon lira oldu

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi üyesi kuruluşlar tarafından kullandırılan nakdi krediler şubatta geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 30 artarak 3 trilyon 775 milyar liraya çıktı.

19.04.2021Ekonomi
Gayrimenkul yatırım ortaklıklarının pazar büyüklüğü 58 milyar liraya ulaştı

Gayrimenkul yatırım ortaklıklarının pazar büyüklüğü 58 milyar liraya ulaştı

Türkiye'de 2020 yılı sonu itibarıyla gayrimenkul yatırım otaklıklarının (GYO) pazar büyüklüğü 58 milyar liraya ulaştı.

5.04.2021Ekonomi
ABDde ikinci el konut satışları düşüş kaydetti

ABD'de ikinci el konut satışları düşüş kaydetti

ABD'de ikinci el konut satışları, şubatta bir önceki aya kıyasla yüzde 6,6 azalarak 6,22 milyon oldu

22.03.2021Ekonomi
Şubatta 81 bin konut satıldı

Şubatta 81 bin konut satıldı

Geçen yıl koronavirüs salgınına rağmen ülke genelinde yaklaşık 1.5 milyon konut satılarak tüm zamanların rekoru kırılmıştı. Ocakta ise satışlar geçen yılın aynı ayına göre yüzde 37.9 azalarak 70 bin 587 oldu ve en kötü ocak satışı gerçekleşti.

16.03.2021Ekonomi
Bankaların güncel kredi faiz oranları belli oldu- İşte Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası konut kredisi güncel faiz oranları

Bankaların güncel kredi faiz oranları belli oldu- İşte Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası konut kredisi güncel faiz oranları

Pandemi dönemi bankaların faiz oranlarında da değişikliklere gitmesine sebep oldu. Bankaların güncel kredi faiz oranları belli oldu. Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası, konut kredisi güncel faiz oranlarını açıkladı. İşte Halkbank, Vakıfbank ve Ziraat Bankası konut kredisi güncel faiz oranları...

15.03.2021Ekonomi
Bej Kitapta aşı iyimserliği

Bej Kitap'ta aşı iyimserliği

Fed, Amerikan ekonomisindeki mevcut duruma ilişkin değerlendirmelerin yer aldığı "Bej Kitap" raporunun mart sayısını yayımladı. Raporda, Kovid-19 aşılarının daha yaygın dağıtılmasıyla çoğu işletmenin gelecek 6 ila 12 ay için iyimser olmaya devam ettiği belirtildi.

4.03.2021Ekonomi
Koronavirüs aşısına dair iyimserlik Fedin Bej Kitabına yansıdı

Koronavirüs aşısına dair iyimserlik Fed'in Bej Kitabı'na yansıdı

ABD Merkez Bankası (Fed), ekonomik faaliyetin ocaktan şubat ortasına kadar "ılımlı" bir şekilde arttığını belirterek, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşılarının daha yaygın dağıtılmasıyla işletmelerin çoğunun gelecek 6 ila 12 aya dair iyimserliğini koruduğunu bildirdi.

3.03.2021Ekonomi
İngiliz ekonomisinin 2021’de yüzde 4 büyümesi bekleniyor

İngiliz ekonomisinin 2021’de yüzde 4 büyümesi bekleniyor

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, İngiliz ekonomisinin 2021 yılında yüzde 4 seviyesinde büyüme kaydetmesinin beklendiğini bildirdi.

3.03.2021Ekonomi
VakıfBank’tan çevre dostu yeşil ev kredisi

VakıfBank’tan çevre dostu yeşil ev kredisi

Türkiye’nin ilk karbon negatif bankası olan VakıfBank, sürdürülebilir bankacılık çalışmalarına devam ediyor. Fransız Kalkınma Ajansı (AFD) ile yakın zamanda 200 milyon Euro’luk 'Yeşil Konut Kredi’ anlaşması imzalayan VakıfBank, bu kapsamda ‘Yeşil Konut Kredisi’ kampanyası başlatıyor.

17.02.2021Ekonomi
Hepsi İstanbulda satılık... Bu evlerin fiyatı yarı yarıya daha ucuz

Hepsi İstanbul'da satılık... Bu evlerin fiyatı yarı yarıya daha ucuz

Konut fiyatları sert yükseliş içindeyken talepte de artış devam ediyor. Uygun fiyatlara ev bulmak zorlaşırken bazı yöntemler neredeyse yarı yarıya ucuza ev sahibi olunmasını sağlıyor.

17.02.2021Ekonomi
Son dakika... Kentsel dönüşümde büyük kolaylık Kredi limitleri yüzde 60 yükseltildi

Son dakika... Kentsel dönüşümde büyük kolaylık! Kredi limitleri yüzde 60 yükseltildi

Konutunu kentsel dönüşüme sokmak isteyenler için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kolaylık sağlayan faiz desteğine ilişkin yeni kararı imzaladı. Buna göre konutlarda kentsel dönüşüm faiz destekli kredi 125 bin liradan 200 bin liraya çıkarıldı.

13.02.2021Ekonomi
Jigolo çetesinin kurbanları... Döküm işçisi buna kanmış: Sesi çok güzeldi

Jigolo çetesinin kurbanları... Döküm işçisi buna kanmış: Sesi çok güzeldi!

Liderliğini müzisyen Çağatay Öztürk’ün (44) yaptığı 91 kişilik jigolo çetesine ilişkin hazırlanan iddianamede, dolandırılanlara dair önemli ayrıntılar ortaya çıktı. Yüzlerce kişiyi, haftalık 5-10 bin liralık kazanç vaadi ile dolandıran jigolo çetesine yönelik soruşturma tamamlandı. 18’i tutuklu 91 sanıklı dosyada, uygulanan yöntemler ise film senaryolarını aratmıyor. “Ayda 5 bin TL nakit para karşılığı dul ve elit bayanlarla birlikte olmak istedim” diyen inşaat ustası Erdoğan G. yüzlerce kurbandan sadece biri. Konyalı döküm işçisi Veysel S. (29) ise jigolo üyeliği için kendisini arayan kadın için “Sesi çok güzeldi. Toplamda 10 bin lira yatırdım” diye konuştu.

9.02.2021Gündem
Salgın konut satışını durduramadı

Salgın konut satışını durduramadı

Tüm dünyayı etkileyen koronavirüse rağmen konut satışında tüm zamanların rekoru kırıldı. Kamu bankalarının düşük faizli kampanyası sayesinde ülke genelinde 2020 yılında 1 milyon 499 bin 316 kişi ev sahibi oldu ve böylece tarihi rekor olan 2017’deki 1 milyon 409 bin rakamı da aşıldı.

15.01.2021Ekonomi
İngiltere’de konut fiyatları yüzde 6 arttı

İngiltere’de konut fiyatları yüzde 6 arttı

İngiltere’de konut fiyatları geçen yıl yüzde 6 artış kaydetti. İngiliz konut kredisi kuruluşu Halifax’tan yapılan açıklamada, ülkede konut fiyatlarının 2020 yılında yüzde 6 arttığı, 2021 yılında ise fiyatlarda aşağı yönlü baskının hissedilebileceği belirtildi.

8.01.2021Ekonomi
Türk müteahhitler Dağlık Karabağın yeniden imarında rol almak istiyor

Türk müteahhitler Dağlık Karabağ'ın yeniden imarında rol almak istiyor

TMB Başkanı Mithat Yenigün, "Dağlık Karabağ’da ortaya çıkacak ihtiyaçlar ile yeniden imar çalışmalarında Türk müteahhitlerin aktif rol üstlenmeleri önümüzdeki yıl için önceliklerimiz arasında yer alacaktır." dedi.

27.12.2020Ekonomi
Son dakika... 81 ile yeni genelge gönderildi Büyük destek: Kime ne kadar ödenecek

Son dakika... 81 ile yeni genelge gönderildi! Büyük destek: Kime ne kadar ödenecek?

Son dakika haberi... Geçtiğimiz günlerde Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge ile birlikte sağlık çalışanlarına vazife malülü olma ve yakınlarına maaş ödeme uygulamalarının devreye gireceği açıklandı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın müjdesini verdiği düzenleme için genelge yayınlandı. Sağlık çalışanları vazife malulü ve koronavirüs meslek hastalığı sayılacak. Peki hangi sağlık çalışanlarına hangi haklar gelecek? Sabah gazetesi yazarı Faruk Erdem vazife malullüğü ve meslek hastalığı ile ilgili hakları yazdı.

20.12.2020Ekonomi
Eksper nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur Eksper olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Eksper nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Eksper olma şartları, maaşları ve iş imkanları

Eksper, belirli bir alanda uzmanlaşmış olan kişilere verilen bir unvandır. Sizin için Eksper nedir, ne iş yapar ve nasıl olunur? Eksper olma şartları, maaşları ve iş imkanları konularını tüm detayları ile derledik.

19.12.2020Meslekler
AFD’den VakıfBank’a 200 milyon euro kredi

AFD’den VakıfBank’a 200 milyon euro kredi

VakıfBank ve Fransız Kalkınma Ajansı (AFD), ‘Yeşil Konut Projesi’ kapsamında 200 milyon Euro tutarında yeni bir anlaşmaya imza attı. Türk bankacılık sektörünün en büyük tutarlı ‘Yeşil Konut Projesi’ olma özelliğini taşıyan anlaşma kapsamında, iki dilimde kullandırılması planlanan kredinin vadesi ilk 3 yıl anapara ödemesiz olmak üzere toplam 10 yıl olarak belirlendi.

17.12.2020Ekonomi
Konut fiyatları yüzde 26 arttı

Konut fiyatları yüzde 26 arttı

GYODER tarafından hazırlanan rapora göre üçüncü çeyrek konut satışları, bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 49’luk bir artış gösterdi ve çeyreklik bazda en yüksek seviyesine ulaşarak 536 bin 509 adet olarak gerçekleşti. Konut fiyatlarında da ağustos ayı itibarıyla yüzde 26.22 ile bugüne kadarki en yüksek artış oranı gözlemlendi.

10.12.2020Ekonomi
Evde pazarlık zorlaştı

Evde pazarlık zorlaştı

Ev sahipleri satış ve kiralama yaparken pazarlığa yanaşmadı, bu yıl yapılan indirimler geçen yılın gerisinde kaldı. İstanbul’da 2019’da yüzde 7.7 olan satılık konutlarda pazarlık marjı, 2020’de yüzde 4.8 düzeyine gerilerken, kiralık konutlarda yüzde 6.1’den yüzde 5.6’ya düştü. 2021’de ise tablonun tersine dönmesi bekleniyor.

9.12.2020Ekonomi
Büyüme sevinci

Büyüme sevinci

Kamu bankalarının yaptığı kampanyalarla verilen düşük faizli krediler ekonominin, üçüncü çeyrekte yüzde 6.7 büyümesini sağladı. Hane halkının tüketim harcamaları yılın üçüncü çeyreğinde yüzde 9.2 arttı. Vatandaşın tüketimi ekonomiye 5.37 puanlık katkı sağladı. İkinci çeyrekte ekonomi yüzde 9.9 küçülmüş, vatandaşın tüketimi yılın ikinci çeyreğinde yüzde 8.6 azalmıştı.

1.12.2020Ekonomi
ABDde hane halkı borcu arttı

ABD'de hane halkı borcu arttı

Ülkede hane halkı borcu 2020'nin üçüncü çeyreğinde yüzde 0,6 artarak 14,35 trilyon dolara yükseldi.

18.11.2020Ekonomi

Yazar Sonuçları

‘Muameleci’ yeniden seçildi

CHP’nin İstanbul’da iktidar olduğu ilçe belediyelerinde yapılan ihtisas komisyonu seçimleri CHP Parti tüzüğüne göre “kapalı oy açık tasnif” şeklindedir.

14.04.2021

Büyüme hikayesinde sanayimizin rolü var

GEÇEN hafta EBSO Başkanı Ender Yorgancılar’ın sözlerine köşemde yer vermiştim.

16.03.2021

Konutu yıkılan veya hasar gören depremzedelere yapılabilecek yardımlar

Geçtiğimiz günlerde İzmir ve çevresini kuvvetle etkileyen deprem bizleri bir kez daha deprem gerçeğiyle yüz yüze getirdi. Bilindiği üzere, depremler etkiledikleri bölgelerde depremzedelerin büyük maddi ve manevi kayıplar yaşamalarına neden olmaktadır. Ne yazık ki; bazı kayıpların telafisi mümkün olmamakla beraber, bazılarının ise mümkündür. Peki, kanuna göre konutları hasar gören depremzedelere yapılacak yardımlar neler? Depremzedeler bu yardımlardan hangi şartlarda yararlanabilir? Başvuru usul ve süreleri ne? Zorunlu Deprem Sigortası nedir ve neleri kapsar?

19.11.2020