EKSTRA
MENÜ

Hangi Kredi

Hangi Kredi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hangi Kredi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 6.519 Hangi Kredi haberi bulunmuştur.

Hangi Kredi Haberleri

BDDKdan satışları 500 milyon TLyi aşan şirketlere derecelendirme zorunluluğu

BDDK'dan satışları 500 milyon TL'yi aşan şirketlere "derecelendirme" zorunluluğu

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), kredi kullanmak isteyen ve cirosu 500 milyon TL'yi aşan şirketlere, 30 Haziran 2021'e kadar derecelendirme notu alma zorunluluğu getirdi.

2.03.2020Ekonomi
PTT Kredisi Nedir

PTT Kredisi Nedir?

Emekli kredisi adıyla da bilinen PTT kredisi, ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen emekli vatandaşlar için bir merak konusu. Peki tam olarak nedir PTT kredisi? Hangikredi.com tarafından hazırlanan bu yazıda PTT kredisi ile ilgili detaylar yer alıyor.

15.11.2018Ekonomi
Kredimi erken kapatırsam ceza öder miyim

Kredimi erken kapatırsam ceza öder miyim?

Kredi ödemeleri aylık belli bir düzen içinde gerçekleşse de bazı durumlarda tüketiciler kredi borcunu vade bitiminden önce kapatmak isteyebiliyor ancak böyle bir durumda bankaların uyguladığı bir yaptırım var: Erken kapama cezası.

8.11.2018Ekonomi
Kredi borcu varken yeni kredi alınabilir mi

Kredi borcu varken yeni kredi alınabilir mi?

Konut, taşıt ya da ihtiyaç kredisi… Hangi kredi türü olursa olsun krediler nakit paraya ihtiyaç duyduğumuz her an yanımızda. Bütçeye uygun doğru ödeme planı yapıldığında tüketici, kredi ödemelerinde herhangi bir sorun yaşamıyor. Peki ödenmekte olan kredi varken yeni kredi çekilebilir mi?

8.11.2018Ekonomi
Taşıt kredisi için bu şartlar gerekli

Taşıt kredisi için bu şartlar gerekli!

Otomobil, pek çok kişinin hayali olmasının yanı sıra bir gereklilik. Araba alabilmenin en hızlı yolu ise tüketici kredilerinden geçiyor. Bankaların araba almak isteyenler için sunduğu taşıt kredileri cazip faiz oranları ve avantajlı geri ödeme planları ile tüketicilerin araç sahibi olmalarını sağlıyor.

2.11.2018Ekonomi
Kredi borçlarında eşin sorumluluğu var mı

Kredi borçlarında eşin sorumluluğu var mı?

Kredi konusunda evli çiftlerin en merak ettiği konu kredi ve kredi kartı borcunda eşin sorumluluğunun ne olduğu. Bu konuyla ilgili eşimin borcundan dolayı arabama haciz gelir mi ya da eşimin borcundan dolayı banka hesabıma haciz gelir mi gibi sorular sıkça soruluyor.

25.10.2018Ekonomi
İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır

İkinci el taşıt kredisi nasıl alınır?

Herkesin sıfır araç hayali olsa da ikinci el araçlara da rağbet çok fazla. Özellikle fiyatların daha uygun olması ve vergi oranının daha düşük olmasından dolayı tercih edilen ikinci el araçlarda taşıt kredisi süreci biraz farklılık gösteriyor.

10.10.2018Ekonomi
Kredi notu kaç olmalı

Kredi notu kaç olmalı?

Acil nakit ihtiyacını karşılamanın en temel yollarından biri bankaların tüketicileri sunduğu kredi imkanları. Ancak bankalar her kredi başvurusuna olumlu dönüş yapmıyor. Kredi başvurusu yapan tüketicilerden istediği bazı kriterler var. Bu kriterlerin en başında da kredi notu geliyor…

10.10.2018Ekonomi
Ne kadar kredi alabileceğinizi hesaplayın

Ne kadar kredi alabileceğinizi hesaplayın!

Kredi hesaplama işleminden sonra başvuru yapmak isteyenler öncelikli olarak kredi faiz oranları, kredi masrafları, kredi sigorta ücreti ve kredi maliyeti gibi koşullara bakarlar ki bu doğru bir yöntemdir. Ancak bir kredinin sizin en uygun kredi olması, sizin alacağınız kredi tutarını değiştirmeyebilir.

10.10.2018Ekonomi
Kredi kartı kampanyalarında en avantajlısı hangisi

Kredi kartı kampanyalarında en avantajlısı hangisi?

Kredi kartı alışverişlerde en sık kullandığımız araç. Bankaların sunduğu onlarca kredi kartı arasından en doğru kredi kartını seçerek alışverişlerinizi daha avantajlı hale getirebilir, kazançlı çıkabilirsiniz. Peki en avantajlı kredi kartı hangisi, nasıl bulurum?

4.10.2018Ekonomi
5 Adımda Nasıl Kredi Alınır

5 Adımda Nasıl Kredi Alınır?

Tüketici kredileri artık pek çoğumuz için ihtiyaç haline geldi. Özellikle konut ve taşıt alımlarında, bir anda toplu para çıkartmak zor olduğundan insanlar bankalardan kredi çekmeyi tercih ediyorlar...

24.09.2018Ekonomi
Öğrenciler kredi ya da kredi kartı alabilir mi

Öğrenciler kredi ya da kredi kartı alabilir mi?

Öğrenciler kredi ya da kredi kartı alabilir mi? Özellikle de ailesinden uzak yaşayan üniversite öğrencilerinin cevabını merak ettiği bir soru bu...

21.09.2018Ekonomi
Kredi kartı borcu zaman aşımına uğrar mı

Kredi kartı borcu zaman aşımına uğrar mı?

Kredi kartı borcunda zaman aşımı olup olmadığı kredi kartı borcu olanların aklına takılan bir konu. Peki kredi kartı borcu zaman aşımına uğrayarak silinebilir mi?

29.08.2018Ekonomi
Kredi kartı borcu ödenmezse hapis cezası var mı

Kredi kartı borcu ödenmezse hapis cezası var mı?

Kredi kartları, alışveriş yapmayı kolaylaştırdığı gibi tüketiciye çeşitli avantajlar da sağlıyor. Ancak bazen tüketiciler kredi kartı borcunun ödenmesi konusunda sıkıntı yaşayabiliyor. Kredi kartı borcu olan tüketicilerin en merak ettiği konu ise kredi kartı borcunun hapis cezasına neden olup olmadığı...

27.08.2018Ekonomi
Kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız bu yöntemi deneyin

Kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız bu yöntemi deneyin!

Kredi başvurusu yaptınız, krediniz onaylandı, ödemeye başladınız ama bir süre sonra aldığınız kredi, artık sizin için en uygun kredi koşullarını sağlamıyor. Kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız en iyi alternatiflerden birisi kuşkusuz kredi yapılandırma işlemi. Peki kredi yapılandırma nedir ve nasıl hesaplanır?

16.08.2018Ekonomi
Kredi alabilmek için hangi şartlar gerekli

Kredi alabilmek için hangi şartlar gerekli?

Banka kredileri nakit ihtiyaçları için kurtarıcı olsa da kredi alabilmek için bazı şartları taşıyor olmanız gerekiyor. Peki kredi alabilmek için hangi şartlar gerekli?

13.08.2018Ekonomi
Kredisi ödenmekte olan araç satılabilir mi

Kredisi ödenmekte olan araç satılabilir mi?

Araba almanın en kolay yolu taşıt kredisi kullanmaktan geçiyor. Bütçenize uyan taksitlerle geri ödeme yapacağınız araç kredileri ile zorlanmadan hayalinizdeki araca sahip olabilirsiniz. Ancak bazı durumlarda krediyle alınan aracın satılması konusu söz konusu olabiliyor.

13.08.2018Ekonomi
Doğru kredi kartı nasıl seçilir

Doğru kredi kartı nasıl seçilir?

Kredi kartları günlük hayatımızın vazgeçilmez bir ödeme aracı. Büyük alışverişlerden rutün günlük alışverişlere kadar her türlü alışverişte nakit para yerine tercih ediliyor ancak, çoğu zaman hayatımızı kolaylaştıran bu araç, doğru seçilmediği ve kullanılmadığı zaman tüketiciyi ciddi sıkıntılara da sokabiliyor.

13.08.2018Ekonomi
Kredi başvurusu için kredi notu neden önemli

Kredi başvurusu için kredi notu neden önemli?

Kredi notu, kredi puanı ya da kredi skoru olarak adlandırılan kredi geçmişi, kredi çekmek isteyenler için oldukça önemli. Peki kredi başvurunuzun onaylanıp onaylanmamasında büyük rol oynayan kredi geçmişiniz neden bu kadar önemli?

8.08.2018Ekonomi
Kredi Alamama Nedeniniz Bunlardan Biri Olabilir

Kredi Alamama Nedeniniz Bunlardan Biri Olabilir!

Bugünün ekonomik dünyasında, kredi kartı kullanımı ya da kredi alma ihtiyacı bir noktada herkes için gerekiyor. Ev sahibi olmak, taşıt sahibi olmak ya da sağlık giderlerini karşılamak gibi ihtiyaçlar için alınan kredilerin yanı sıra hemen her alışveriş ihtiyacı da kredi kartı avantajlarıyla karşılanıyor.

11.07.2018Ekonomi
Çalışmayanlar Kredi Alabilir Mi

Çalışmayanlar Kredi Alabilir Mi?

Kredi alabilmek için gereken en önemli şartlar arasında belgelenebilir gelir ve sigorta geliyor. Peki ya kişi çalışmıyorsa da ya da çalışıyor ama sigortası yoksa?

5.07.2018Ekonomi
Kredi almak için bu şartlar gerekli

Kredi almak için bu şartlar gerekli!

Ev ya da araba sahibi olmak, tatile çıkmak, evlenmek, ev eşyalarını yenilemek, üniversiteye gitmek... Pek çok farklı ihtiyaç için bankaların sunduğu bireysel kredi ürünleri acil nakit ihtiyacını çözüyor. Fakat her kredi talebi olumlu yanıtlanmıyor.

5.07.2018Ekonomi
Yapılandırılan borç ödenmezse ne olur

Yapılandırılan borç ödenmezse ne olur?

Ödeyemediğiniz kredi borcunu yapılandırmak, yasal takibe düşmemek için başvurulabileceğiniz en doğru yöntem. Ancak yapılandırılan borcun ödenmemesinin bazı yaptırımları var…

19.06.2018Ekonomi
Neden kredi alamıyorum

Neden kredi alamıyorum?

Bugünün ekonomik dünyası içerisinde, krediler ve kredi kartları herkes için ihtiyaç haline geldi. Ev ya da taşıt sahibi olmak, sağlık giderlerini karşılamak, evlilik gibi pek çok farklı alandaki ihtiyaçlar için alınan kredilerin yanı sıra nerdeyse tüm alışveriş ihtiyacı da kredi ürünleri ile karşılanıyor. Ancak kredi ve kredi kartı alabilmek her durumda kolay değil. Bazı durumlarda tüketicilerin yapmış olduğu kredi ve kredi başvuruları banka tarafından reddedilebiliyor. Peki hangi durumlarda yapılan başvurular onaylanmaz?

19.06.2018Ekonomi
Kentsel dönüşüm kredisi ile evinizi yenileyin

Kentsel dönüşüm kredisi ile evinizi yenileyin!

Kentsel dönüşümü son zamanlarda oldukça sık duyuyoruz.. Bankaların bu durum için sunduğu bir hizmet de var: Kentsel dönüşüm kredisi. Peki kentsel dönüşüm kredisi nedir, nasıl alınır?

19.06.2018Ekonomi
Kredi kartı borcu yapılandırılır mı

Kredi kartı borcu yapılandırılır mı?

Kredi kartı doğru kullanıldığında avantajları olan bir ödeme aracı fakat pek çok insan yanlış kullanımdan dolayı kredi kartı borcu batağına saplanıyor. Bunda gelire uygun olmayan kredi kartı limitlerinin de asgari tutarı ödeme döngüsünün de yapılan gereksiz alışverişlerin de payı var. Peki kredi borcunda olduğu gibi kredi kartı borcunda da yapılandırma olanağı var mı?

19.06.2018Ekonomi
Neden kredi alamıyorum

Neden kredi alamıyorum?

Bugünün ekonomik dünyasında, kredi kartı kullanımı ya da kredi alma ihtiyacı bir noktada herkes için gerekiyor. Ev sahibi olmak, taşıt sahibi olmak ya da sağlık giderlerini karşılamak gibi ihtiyaçlar için alınan kredilerin yanı sıra hemen her alışveriş ihtiyacı da kredi kartı avantajlarıyla karşılanıyor.

9.05.2018Kredi
Boşanma durumunda kredi borcuna ne oluyor

Boşanma durumunda kredi borcuna ne oluyor?

Hoş olmasa da boşanmak da hayatın bir parçası. Boşanma sırasında mallar paylaşıldığı gibi kredi borçları da paylaşılabiliyor bazen. Peki nasıl?

7.05.2018Ekonomi
Kredide hayat sigortası zorunlu mu

Kredide hayat sigortası zorunlu mu?

Konut kredisi, taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi hangi kredi ürününü kullanmak isterseniz isteyin banka tarafından hayat sigortası yaptırmanız gerektiği söylenir. Peki kredilerde hayat sigortası nedir, neden yaptırılır, zorunlu mudur?

27.04.2018Kredi
Ev almak için doğru zaman mı

Ev almak için doğru zaman mı?

Ev sahibi olmak pek çoğumuzun hayali. Ev satın alma hayallerinizi eyleme dönüştürme aşamasında dikkat etmeniz gereken birkaç nokta var. Bunlardan biri de zamanlama. Doğru zamanda harekete geçerek daha uygun fiyata ev sahibi olabilirsiniz. Peki ev almak için doğru zaman hangisi?

24.04.2018Kredi
Öğrenciler kredi kartı alabilir mi

Öğrenciler kredi kartı alabilir mi?

Öğrenciler kredi ya da kredi kartı alabilir mi? Özellikle de ailesinden uzak yaşayan üniversite öğrencilerinin cevabını merak ettiği bir soru bu.

17.04.2018Kredi
Acil nakit ihtiyacınızı kredili mevduat çözüyor

Acil nakit ihtiyacınızı kredili mevduat çözüyor!

Dönem dönem acil nakit ihtiyaçlarının karşılanmasında bankaların sunduğu hizmetlerden biri de Kredili Mevduat Hesabı… Aslında bir nevi kredi olarak da tanımlanan bu hesap türünde dikkat edilmesi gereken bazı noktalar var. Faiz oranının bilinmesi gibi…

6.04.2018Kredi
Kredi kartı kullanırken bunlara dikkat

Kredi kartı kullanırken bunlara dikkat!

Günlük hayatımızın vazgeçilmez birer aracı olan banka kartı ve kredi kartı bilgilerinin güvenliğinin sağlanması oldukça önemli bir konu. Bankamatik, POS cihazı, internet gibi alanlar bu kartları kullandığımız noktalardan sadece birkaçı. Peki bu kartları korumanın en kolay yolları nelerdir?

9.03.2018Kredi
Araç alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi

Araç alırken taşıt kredisi mi ihtiyaç kredisi mi?

Araç satın almak için bankalardan kredi kullanmak yaygın olarak kullanılan bir yöntem ancak bu süreçte taşıt kredisi mi yoksa ihtiyaç kredisi mi alınması gerektiği merak konusu.

5.01.2018Kredi
Kredi alırken hayat sigortası gerekli mi

Kredi alırken hayat sigortası gerekli mi?

Konut kredisi, taşıt kredisi ya da ihtiyaç kredisi hangi kredi ürününü kullanmak isterseniz isteyin banka tarafından hayat sigortası yaptırmanız gerektiği söylenir. Peki kredilerde hayat sigortası nedir, neden yaptırılır, zorunlu mudur?

31.10.2017Ekonomi
Madencinin kredi kartı borcu ne olacak

Madencinin kredi kartı borcu ne olacak?

Her maden kazası sonrası aynı popülist yaklaşım. İşte sonuncusu: Ermenek’teki maden faciasında mahsur kalan işçilerin kredi borçları özel bankalar tarafından üç ay ertelenmiş, Halk Bankası ise borçlarını silmiş.Peki, ne olacaktı? Suyun, balçığın içindeki 18 işçiye halen ulaşılmamışken ve ne zaman ulaşılacağı bile belli değilken kredi borcu olana bankalar, ‘kredinizin süresi geldi hadi ödeyin’ mi diyecekti?

8.11.2014Ekonomi
13 milyar Euro’luk yeni hayale daldılar

13 milyar Euro’luk yeni hayale daldılar

Yunanistan’da gözler Euro Bölgesi’nin toplantısına çevrildi. Komşunun umudu 31.5, hayali ise 44.5 milyar Euroluk kredi dilimi için onay almakta. Başbakan Samaras, “31.5 milyar Euro tamam ama daha fazlası için mücadele ediyorum” dedi.

18.11.2012Ekonomi
Başbakanın Alman vakfı açıklamasına CHPden jet yanıt

Başbakan'ın Alman vakfı açıklamasına CHP'den jet yanıt

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Alman vakıflarının PKK'ya ve CHP'li belediyelere yardım ettiği yolunda basına yansıyan sözleriyle ilgili olarak, sözlerinin medya tarafından tam manasıyla aynen yansıtılmadığını bazı cımbızlamalar yapıldığını bildirdi. Başbakan, ''Şu anda ana muhalefet partisi lideri kendi belediyelerini bir araştırsın. 'Sizin hanginiz Alman vakıflarından herhangi biriyle bir kredi görüşmesi içindesin diye bir sorsun'' dedi. CHP'li Gökhan Günaydın'dan Başbakan Erdoğan'a yanıt geldi. Genel Başkan Yardımcısı Günaydın, ''Bu iddia iftiradır. CHP’li hiçbir belediye hiçbir Alman vakfıyla sözleşme imzalamıştır, para almamıştır. Başbakan’ı derhal kanıtlamaya davet ediyoruz, kanıtlayamayacağını biliyoruz, dava açmaya hazırlanıyoruz'' cevabını verdi.

3.10.2011Gündem
Dolandırıcılar cep telefonunda

Dolandırıcılar cep telefonunda

Balıkesir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyarı toplantıları yapıyor.

2.11.2008Ege
‘Cep’teki polis ve savcıya dikkat

‘Cep’teki polis ve savcıya dikkat

BALIKESİR Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği görevlileri, son zamanlarda cep telefonu ile arayan ve kendilerini polis, savcı olarak tanıtan bazı kişilerin kontür ve kredi kartı dolandırıcılığı yaptığını söyledi.

2.11.2008Gündem
Akbank ve Boynerin kredi kartı Fish

Akbank ve Boyner'in kredi kartı 'Fish'

Akbank ve Boyner Holding’in birlikte geliştirdiği, tüketiciye şimdiye kadar ayrı ayrı sunulan birçok hizmet ve ürünü bir arada sunan, bu yüzden de "Türkiye ve dünyada bir ilk" ve bu alanda "devrim yaratacak bir uygulama" olarak sunulan kredi kartı "Fish" kamuoyuna açıklandı.

11.09.2008Ekonomi
Kredi kartınızı tanıyor musunuz

Kredi kartınızı tanıyor musunuz?

Kredi kartınızla eviniz için camcı, çilingir, tesisatçı, otomobiliniz için çekici çağırabilir, halı dekorasyonu, ilaçlama, evden eve nakliyat şirketleri ya da sağlıkla ilgili her türlü ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz.

4.08.2008Ekonomi
Faiz indirimi tek başına kanı durduramaz

Faiz indirimi tek başına kanı durduramaz

Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün, kredi kartı faizlerinin 'aylık mevduat faiz oranının 2 katını geçemeyeceğine' ilişkin kanun teklifinin TBMM'ye sunulmasını, olumlu bir gelişme olarak niteledi.

23.05.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Adil tavırlar ön planda

Politik olmakta zorlanmayacağımız ve bu eğilime ihtiyaç olan bir gün. Öğle saatlerine kadar rutinin dışına çıkan hareketler içerisinde olabilir, farklı şeyler yaşayabilir ya da deneyebiliriz.

6.10.2016

Aşkla başlayan hafta öfkeyle tamamlanıyor

Haftaya yaratıcılığımız yüksek, hayal gücümüz kuvvetli, sevgi dolu bir başlangıç yapıyoruz. İlişkilerde masalsı kalite yakalanabilir. Aşk hayatımız veya sevgi temalı ilişkilerimiz bir sonraki seviyeye geçebilir veya kalıcı ilişkiler kurabiliriz.

2.10.2016

Hatalar eleştirilmeli, yoksa fatura ağırlaşıyor

PKK ile girilen barış süreci yeni başlamıştı; sürece aktif olarak katılan bir HDP milletvekili ile sohbet ederken, yönteme, ilk uygulamalara ilişkin eleştirilerimi söylüyordum.

7.08.2016

Madencinin kart borcu ne olacak?

HER maden kazası sonrası aynı popülist yaklaşım. İşte sonuncusu: Ermenek’teki maden faciasında mahsur kalan işçilerin kredi borçları özel bankalar tarafından üç ay ertelenmiş, Halk Bankası ise borçlarını silmiş.

8.11.2014

Bir lira borcun olsa bile yandın

“KARA listedeyim. Bankalardan kredi kullanamıyorum. Kredi kartımın limitini yükseltemiyorum. Şahsi itibarım sıfırlanıyor. Ticari itibarım da öyle. Mali sicilim bozuk. Bu durumu bana önceden kimse bildirmedi. Kara listedeyim, çünkü bankaya 17 lira borcum varmış, haberim yok, ama kara listedeyim”.

2.03.2012