EKSTRA
MENÜ

Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Taşıt Kredisi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.045 Taşıt Kredisi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Taşıt Kredisi Haberleri

Son dakika... BDDKdan kredi kartı taksit sayısına düzenleme

Son dakika... BDDK'dan kredi kartı taksit sayısına düzenleme

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, kredi kartı taksit sayılarında değişikliğe gitti. Mobilya, beyaz eşya, altın ve taşıt kredisi vadeleri düşürüldü.

1.07.2021Ekonomi
KKDF nedir, nasıl hesaplanır Kaynak kullanımı destekleme fonu ne işe yarar

KKDF nedir, nasıl hesaplanır? Kaynak kullanımı destekleme fonu ne işe yarar?

Kkdf açılımı Kredi Kaynak Destekleme Fonu olan ve genellikle kısaltması kullanılan bu terim, şirketlerin ve kişilerin çeşitli iş süreçlerinde karşısına çıkıyor. En genel tanımı ile KKDF, alınan ihtiyaç kredisi ve taşıt kredisi gibi kredilerden, anapara ve faiz kur farkının üzerinden oranında alınan, destekleme fonuna KKDF, yani uzun adı ile Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu ismi verilir. Kkdf nedir, nasıl hesaplanır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.06.2021Araştırma
Bankacılık dışı finansın ilk çeyrek işlem hacmi 60,8 milyar lira oldu

Bankacılık dışı finansın ilk çeyrek işlem hacmi 60,8 milyar lira oldu

Finansal Kurumlar Birliği'nin (FKB) çatısı altındaki faktoring, finansal kiralama ve finansman şirketlerinin ilk çeyrekteki işlem hacmi 60,8 milyar lira olurken, müşteri sayısı 2,5 milyona çıktı.

21.05.2021Ekonomi
Son dakika... Yiğit Bulut: Ciddi spekülasyon yapıldı

Son dakika... Yiğit Bulut: Ciddi spekülasyon yapıldı

Cumhurbaşkanı Ekonomi Başdanışmanı Yiğit Bulut, CNN Türk ekranlarında ekonomiye ilişkin açıklamalarda bulundu. Bulut, yurtdışı kaynaklı yayınlar yapıldığını ve ciddi spekülasyonların meydana geldiğini söyledi. Bulut, Merkez Bankası'nın radikal karar almayacağını ekonominin gerçeklerine yönelik adımlar atacağını da belirtti.

23.03.2021Ekonomi
Taksit avantajı geldi İşte en ucuz sıfır otomobiller

Taksit avantajı geldi! İşte en ucuz sıfır otomobiller

Bankalardaki taşıt kredisi şartlarının aynısı perakende satışlarda da geçerli oldu. Böylece otomotiv distribütörleri kampanya ile taksitli satış yapabilecek.

17.03.2021Ekonomi
BDDK’dan taksit hamlesi

BDDK’dan taksit hamlesi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tüketimi sınırlamak için yeni kararlar alarak, kredi vade sınırları ve kredi kartlarında taksitlendirme sürelerinde değişiklik yaptı. Basılı ve külçe halinde olmayan kuyumla ilgili harcamalarda, elektronik eşya alımlarında, mobilya ve elektrikli eşya alımlarında kredi kartlarında taksitlendirme sürelerini düşürürken, taşıt alımı amaçlı kredilerde de vade sınırlarını indirdi.

19.12.2020Ekonomi
Hane halkı varlıkları bir yılda yaklaşık yüzde 35 arttı

Hane halkı varlıkları bir yılda yaklaşık yüzde 35 arttı

Türkiye'de hane halkı varlıkları haziran ayı itibarıyla geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34,6 artarak 2,1 trilyon liraya ulaştı. Varlıkların yaklaşık yüzde 80'ini oluşturan mevduat söz konusu dönemde yüzde 29,7 yükselerek 1 trilyon 678,4 milyar lira oldu.

3.11.2020Ekonomi
Mobilya sektörü iç pazardaki hareketlilikten memnun

Mobilya sektörü iç pazardaki hareketlilikten memnun

Mobilya Dernekleri Federasyonu (MOSFED) Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Güleç, düşük faizli kredi desteğiyle ciddi hareketlilik yaşanan sektörde bu sene için hedeflenen 60 milyar liralık satış hacmine ulaşılabileceğini söyledi.

15.10.2020Ekonomi
Taşıt kredilerindeki artış 9 ayda 11 milyar liraya dayandı

Taşıt kredilerindeki artış 9 ayda 11 milyar liraya dayandı

Kamu bankaları öncülüğündeki düşük maliyetli kredi desteğiyle taşıt kredi bakiyesi geçen yılın sonuna göre 10,8 milyar lira artarak 32 milyar lira oldu.

11.10.2020Ekonomi
Otomobil almak isteyenler dikkat İşte taşıt kredisi faiz oranları…

Otomobil almak isteyenler dikkat! İşte taşıt kredisi faiz oranları…

Sıfır otomobil üretimlerinin koronavirüs nedeniyle sekteye uğramış olmasından dolayı ikinci el otomobillere hem ilgi artıyor hem de fiyatları yükseliyor. Fiyat yükselişinden etkilenmek istemeyenler ise çareyi kredi çekmekte buluyor.

22.09.2020Ekonomi
Halkbanktan yılın ilk yarısında 1,8 milyar TL net kar

Halkbank'tan yılın ilk yarısında 1,8 milyar TL net kar

Halkbank, yılın ilk yarısında 1,8 milyar TL kar elde ederek her alanda güçlü bir performans ortaya koydu.

15.08.2020Ekonomi
İkinci el otomobil alacaklar dikkat İşte yeni kredi faiz oranları

İkinci el otomobil alacaklar dikkat! İşte yeni kredi faiz oranları

Kamu bankalarının yerli üretim otomobiller için çıkardığı kampanyaya karşı olarak fiyat artıran otomotiv firmaları nedeniyle düşük faizli taşıt kredisi kampanyası sonlandırılmıştı. Bunun ardından faiz artırımları da geldi.

11.08.2020Ekonomi
Para politikasında yeni dönem

Para politikasında yeni dönem

Kovid-19 nedeniyle uygulanan genişletici para politikası terk ediliyor. Parasal sıkılaştırmayla para arzı azaltılarak, enflasyona yol açacak talep artışı frenlenecek.

10.08.2020Ekonomi
Virüsün faturası tüketiciye kesildi

Virüsün faturası tüketiciye kesildi

Türkiye’de üretim yapan 6 otomotiv markası kredi paketi kapsamından çıkartıldı. Fiyat artışı yaptıkları gerekçesi ile kredi paketi kapsamından çıkartılan Honda, Hyundai, Ford, Fiat, Renault ve Toyota’nın yerli modellerine son 6 ayda yaptığı zammı mercek altına aldık. Tüketici talebi arttırdıkça markaların da fiyat arttırdığı göze çarptı.

27.07.2020Ekonomi
Aylık 0,49 ve 0,64 faizli araç kredisi paketinden çıkarılan araba firmaları: Taşıt kredisi kampanyasından hangi araba markaları çıkarıldı

Aylık 0,49 ve 0,64 faizli araç kredisi paketinden çıkarılan araba firmaları: Taşıt kredisi kampanyasından hangi araba markaları çıkarıldı?

Taşıt kredisi kampanyası vatandaşlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Araç kredisi başvuruları devam ederken konu ile ilgili yeni bir açıklama geldi.3 kamu bankasından gelen son dakika açıklamaya göre bazı firmaların kredi kapsamının dışına çıkarıldı. Bu firmaların fiyat artışı yapmaları nedeni ile araç kredisi kapsamı dışına çıkarıldığı duyuruldu.Peki taşıt kredisi kampanyasından hangi araba markaları çıkarıldı

26.07.2020Ekonomi
3 kamu bankasından flaş açıklama: O otomobil markaları kredi paketinden çıkarıldı

3 kamu bankasından flaş açıklama: O otomobil markaları kredi paketinden çıkarıldı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank'tan yapılan ortak açıklamada, "Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmalarının belirtilen açıklamalara rağmen fiyat artışları yaptıkları görülmüştür." denildi ve bu firmaların kredi paketi kapsamından çıkarıldığı duyuruldu.

25.07.2020Haber
Son dakika haberler... 3 kamu bankasından flaş açıklama: Fiyat artışı yapan o markalar, kredi paketinden çıkarıldı

Son dakika haberler... 3 kamu bankasından flaş açıklama: Fiyat artışı yapan o markalar, kredi paketinden çıkarıldı

Ziraat Bankası, Halkbank ve Vakıfbank, Honda, Hyundai, Fiat, Ford, Renault ve Toyota firmalarının, araçlarındaki fiyat artışları nedeniyle kredi paketi kapsamından çıkarıldığını duyurdu.

25.07.2020Ekonomi
Seyahat engeli kalkınca uçak bileti aramaları arttı

Seyahat engeli kalkınca uçak bileti aramaları arttı

Google Arama Trendleri raporunda Temmuz ayında internette en çok hangi kelimelerin arandığı belirlendi. Rapora göre, Türkiye’de en çok "güneş kremi", "kiralık daireler" ve "uçak bileti" arandı.

20.07.2020Teknoloji
ÖTV indirimi olacak mı 2020 Araçlarda ÖTV indirimi yapılacak mı

ÖTV indirimi olacak mı? 2020 Araçlarda ÖTV indirimi yapılacak mı?

ÖTV indiriminin olup olmayacağı araç sahipleri tarafından araştırılıyor. Araba almak isteyen vatandaşlar yapılan açıklamaları yakından takip ediyorlar. Taşıt kredisi faiz oranlarında yapılan düşüşün ardından bu konuda da bir indirim olup olmayacağı merak konusu. OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu konu ile ilgili açıklama yaptı. İşte detaylar…

26.06.2020Ekonomi
ÖTV indirimi 2020 gelecek mi ÖTV indirimi olacak mı sorusuna yetkili isimden yanıt

ÖTV indirimi 2020 gelecek mi? 'ÖTV indirimi olacak mı' sorusuna yetkili isimden yanıt

ÖTV indirimi aracılığıyla sıfır araç alımı yapacak olan vatandaşların beklentisi sürüyor. ÖTV indirimi gelecek mi ve ÖTV düşecek mi soruları, son günlerin önemli gündemlerinden birisini oluşturuyor. ÖTV indirimi olacak mı sorusu ile sıfır araç alım satımı konusundaki kararsızlıklarını gidermek isteyen binlerce tüketici, yetkili mercilerin bu konuda herhangi bir açıklama yapıp yapmadığını merak ediyor. Halihazırda devlet bankaları tarafından uygulanan uygun oranlı taşıt kredisi faizlerinden de faydalanarak ÖTV indirimi olması halinde sıfır araç almaya niyetlenecek olan vatandaşlar, OYDER Başkanı Murat Şahsuvaroğlu'nun açıklamalarının ardından ÖTV indirimi konusundaki umutlarını yitirdi. İşte, sıfır araç almak isteyen kişilerin gündeminde yer alanÖTV indirimi olacak mı sorusunun cevabı ve detaylı bilgiler

24.06.2020Ekonomi
15 günde  2416 firma kuruldu

15 günde 2416 firma kuruldu

İTO Başkanı Şekib Avdagiç "Firmalarımız pandeminin esiri olmadan, tüm ayarlarını güncelleyip yoluna devam etme kararlılığını ortaya koyuyor" dedi.

17.06.2020Ekonomi
0,49 faizli arabalar hangileri 0,49 faizli araç kredisi veren bankalar listesi

0,49 faizli arabalar hangileri? 0,49 faizli araç kredisi veren bankalar listesi

0,49 faizli taşıt kredisi ile sıfır araç sahibi yapan kamu bankaları, hangi markaların bu kapsamda yer aldığı bilgisini tüketici ile paylaştı. Aylık 0,49 ila 0,69 arasında değişen taşıt kredisi imkanı, yerli üretim araçlar için geçerli olacak. Yerli üretim anlaşmalı araç firmaları, bankalar tarafından tüketici ile paylaşılacak. Peki, 0,49 faizli arabalar hangileri? İşte 0,49 faizli araç kredisi veren bankalar ve bu kapsamda yer alan firmalar hakkında detaylı bilgiler

11.06.2020Ekonomi
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank taşıt (araç) kredisi faiz oranları: Taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank taşıt (araç) kredisi faiz oranları: Taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Taşıt kredisi faiz oranları ile ilgili geçtiğimiz günlerde açıklama yapıldı. Kamu bankaları normalleşme sürecine geçiş ve sosyal hayatın canlanması için dört yeni kredi paketini hayata geçirdi. Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır kilometre binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak vatandaşlara 0.49-0.69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkânı sunuldu. Başvurular 5 Haziran’dan itibaren şubelerden gerçekleştiriliyor.

9.06.2020Ekonomi
Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank taşıt araç kredisi faiz oranları: Taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır

Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank taşıt araç kredisi faiz oranları: Taşıt kredisi başvurusu nasıl yapılır?

Ziraat Bankası, Vakıfbank ve Halkbank normalleşme süreciyle birlikte 4 yeni kredi paketini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Taşıt kredisi başvuruları bugün başladı. Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır kilometre binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilere firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık yüzde 0.49-0.69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkânı sunulacak. İşte taşıt kredisi ile ilgili detaylar…

5.06.2020Gündem
İkinci el otomobil piyasasına kredi kampanyası can suyu olacak

İkinci el otomobil piyasasına kredi kampanyası can suyu olacak

Bursa Oto Galericiler Odası Başkanı Hakan Yanık "Yılın ikinci yarısında özel bankaların da ayak uydurması sonucu taşıt kredilerinin katkısıyla ikinci el sektöründe bir hareketlenme yaşanacağını umut ediyoruz" dedi.

5.06.2020Ekonomi
0,64 konut kredisi hesaplama: Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma imkanı olacak mı

0,64 konut kredisi hesaplama: Ziraat Bankası konut kredisi yapılandırma imkanı olacak mı?

Konut kredisi destek paketi ile sıfır konutlarda 0,64 faiz oranı, ikinci el konutlarda 0,74 faiz oranı ile ev sahibi yapmaya hazırlanan Ziraat Bankası, 2 Haziran itibariyle kredi kullanımlarına başladı. İstanbul, Ankara ve İzmir için 750 bin TL, diğer iller için is 500 bin TL'ye kadar kredi kullandıracak olan Ziraat Bankası, 180 aylık vade ve 1 yıl ertelemeli ödeme ile ev sahibi olmak isteyenlere kolaylık sağlıyor. Daha önce Ziraat Bankası'ndan konut kredisi çeken kişilerin yapılandırma ile bu oranlardan faydalanıp faydalanamayacağı konusunda ise henüz resmi bir açıklama bulunmuyor. İşte, Ziraat Bankası 0,64 konut kredisi hesaplama detayları

3.06.2020Ekonomi
Son dakika... Banka genel müdürleri Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak ile görüşecek

Son dakika... Banka genel müdürleri Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak ile görüşecek

Kamu bankaları ve 10 büyük bankanın genel müdürleri bugün saat 14.00 Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak ile görüşecek.

3.06.2020Ekonomi
Halkbank taşıt kresidi faiz oranları.. Halkbank otomobil ve motosiklet için taşıt kredisi ödeme tablosu

Halkbank taşıt kresidi faiz oranları.. Halkbank otomobil ve motosiklet için taşıt kredisi ödeme tablosu

Halkbank taşıt kredisi ne kadar? Halkbank taşıt kredisi faiz oranları ve ödeme tablosunu açıkladı. Normalleşme sürecine geçiş ve normal hayatın canlanması için hayata geçirilen Halkbank taşıt kredisinde binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 - %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. İşte, Halkbank otomobil, motosiklet taşıt kredisi ödeme tablosu.

3.06.2020Ekonomi
Vakıfbank destek kredisi başvurusu ne zaman, nasıl yapılacak Vakıfbank destek kredisi, konut ve taşıt kredisi faiz oranları

Vakıfbank destek kredisi başvurusu ne zaman, nasıl yapılacak? Vakıfbank destek kredisi, konut ve taşıt kredisi faiz oranları

Vakıfbank destek kredisi başvurusu gündemde yer alıyor. Yapılan açıklamaya göre, birinci el/sıfır veya ikinci el konut alımlarında düşük faiz oranı ve 12 aya kadar ödemesiz dönemi olan 15 yıla varan vade ile finansman imkanı müşterilere sunuluyor. Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil)  veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 - %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı tanınacak. İşte, Vakıfbank destek kredisi, konut ve taşıt kredisi faiz oranları...

3.06.2020Ekonomi
‘Süper kredide’ seçenek çok

‘Süper kredide’ seçenek çok

Kamu bankalarının devreye aldığı ‘Sosyal Hayatı Destek’, ‘Tatil Destek’, ‘Taşıt Kredisi’ ve ‘Konut Kredisi’ kredi paketlerinin ayrıntıları belli oldu. Kamu bankalarının internet sitelerinde yer alan açıklamalara göre müşteriler tercihlerine göre ödemesiz dönemleri daha kısa tutabilecek. Ödemesiz dönemler kısa tutulursa taksit tutarları ve toplam geri ödeme daha düşük olacak. Konut kredisinde her müşteri bir kez yararlanabilecek.

3.06.2020Ekonomi
Son dakika... Kamu bankalarından önemli kredi kampanyası uyarı

Son dakika... Kamu bankalarından önemli kredi kampanyası uyarı

Kamu bankalarından yapılan açıklamaya göre sunulan uygun finansman imkanını, ürün veya hizmetlerinde fiyat artışı olarak müşterilere yansıtan firmalar kredi paketi kapsamı dışına çıkartılacak.

2.06.2020Ekonomi
Taşıt kredisi çekecekler dikkat İşte o markalar ve ödeme tutarları...

Taşıt kredisi çekecekler dikkat! İşte o markalar ve ödeme tutarları...

Tüm zamanların en düşük faizli kredi paketine ilişkin detaylar belli olmaya başladı. Konuttan taşıta, tatilden ihtiyaçlara kadar tüm alanları kapsayan kredi paketinde taşıt kredisi çekecek olanları ilgilendiren önemli detaylar var.

2.06.2020Ekonomi
Halkbank kredi faiz oranları hesaplama: Halkbank kredi faiz oranları konut, taşıt, ihtiyaç kredi faiz oranları

Halkbank kredi faiz oranları hesaplama: Halkbank kredi faiz oranları konut, taşıt, ihtiyaç kredi faiz oranları

Halkbank kredi faiz oranları araştırılan konular arasında yerini aldı. Dün yapılan açıklamada yeni desteklerin hayata geçirileceği duyuruldu. 2 Haziran’dan itibaren konut kredisi faiz oranı 0,64, 5 Haziran’dan itibaren yerli üretim yapan anlaşmalı firmalardan sıfır km binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşteriler firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere taşıt kredisi faiz oranı %0,49 - %0,69 olacak. İşte detaylar…

2.06.2020Ekonomi
Yerli üretim araçlar hangileri Yerli otomobil markaları 2020

Yerli üretim araçlar hangileri? Yerli otomobil markaları 2020

Yerli üretim yapan anlaşmalı firmalar, taşıt kredisi paketleri dolayısıyla merakla araştırılmaya başlandı. Sıfır araç satın alımlarında 0,49 oranlı kredi desteği sağlayana kamu bankaları, firmaların anlaşmalarına göre bu oranı 0,69'a kadar çıkarabiliyor. 6 ay ödemesiz dönem dolayısıyla avantaj sağlayan bu kredi imkanı, sadece yerli otomobil markaları ve araçları için geçerli olacak. Peki, 2020 Haziran ayı itibariyle Türkiye'de üretim yapan yerli üretim araçlar ve markalar hangileri? İşte, o bilgiler

2.06.2020Ekonomi
Süper kredi paketi

Süper kredi paketi

Kamu bankaları normalleşme süreciyle birlikte 4 yeni kredi paketini açıkladı.

2.06.2020Ekonomi
Kamu bankalarının desteğiyle mobilya satışında hedef 60 milyar lira

Kamu bankalarının desteğiyle mobilya satışında hedef 60 milyar lira

Kamu bankalarının yerli üretim mobilyada sunduğu düşük faizli kredi desteğini memnuniyetle karşılayan sektör temsilcileri, bu sayede sektörde ciddi hareketlilik oluşacağını ve yıl sonunda 60 milyar liralık satış hacmine ulaşılabileceğini bildirdi.

1.06.2020Ekonomi
Otomotiv pazarında verilen destekle artış bekleniyor

Otomotiv pazarında verilen destekle artış bekleniyor

Toyota Türkiye Pazarlama ve Satış CEO'su Bozkurt "Verilen desteklerle birlikte pazarda talep artışı olacaktır. Bu durum sektörümüzün yararına olacak ve bu süreç içinde en azından geçen yılki satış adetlerine ulaşacak olmamızın önünü açacaktır" dedi.

1.06.2020Ekonomi
Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları.. Vakıfbank otomobil, motosiklet taşıt kredisi ödeme tablosu

Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları.. Vakıfbank otomobil, motosiklet taşıt kredisi ödeme tablosu!

Vakıfbank taşıt kredisi ne kadar? Vakıfbank taşıt kredisi faiz oranları ve ödeme tablosunu açıkladı. Normalleşme sürecine geçiş ve normal hayatın canlanması için hayata geçirilen Vakıfbank taşı kredisinde binek araç (motosiklet dahil) veya ticari araç satın alacak bireysel/kurumsal müşterilerimize firmalar ile yapılan anlaşmalar bazında değişmek üzere aylık %0,49 - %0,69 faiz oranı ile taşıt kredisi imkanı sunulacak. İşte, Vakıfbank otomobil, motosiklet taşıt kredisi ödeme tablosu.

1.06.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan açıklama Tarihin en düşük faizli kredi paketi...

Son dakika... Bakan Albayrak'tan açıklama! Tarihin en düşük faizli kredi paketi...

Kamu bankaları ihtiyaç, konut, taşıt, turizm için kredi paketi açıkladı. Konut alımlarında 12 ay geri ödeme olmazken taşıt kredilerinde de düşük faizler öne çıktı. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Normalleşme döneminde vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını geniş bir yelpazede karşılamak, yerli üretimi desteklemek ve tüm sektörlerde hareketlenmeyi sağlamak amacıyla kamu bankalarımızın devreye aldıkları 4 ayrı finansman paketi milletimize hayırlı ve uğurlu olsun" açıklamasında bulundu.

1.06.2020Sigorta
Kredi ve kredi kartı borcu erteleme başvurusu nasıl yapılır Kredi ödemelerini hangi bankalar erteledi

Kredi ve kredi kartı borcu erteleme başvurusu nasıl yapılır? Kredi ödemelerini hangi bankalar erteledi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kredi ertelemeleriyle ilgili yaptığı açıklamanın ardından, kredi kartı borcu ve kredi ertelemeleriyle ilgili araştırmalar hız kazandı. Kredi ya da kredi kartı borcu olan vatandaşlar kredi erteleme işlemlerini nasıl yapılacağını sorguluyor. Peki, konut, ihtiyaç, taşıt kredisi ve kredi kartı borcu ertelemesi nasıl yapılabilecek? İşte, bankaların yayımladığı kredi ve kredi kartı borcu erteleme bilgileri...

19.04.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı bu hafta da devam edecek mi Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Son dakika haberi: Sokağa çıkma yasağı bu hafta da devam edecek mi? Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki toplantısı sona erdi. Kritik toplantı sonrası açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, sokağa çıkma yasağı ile ilgili alınan yeni kararı açıkladı. Erdoğan, "17 nisan cuma gecesi saat 24.00'ten 19 nisan pazar gecesi saat 24.00'e kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağını şimdiden bütün vatandaşlarımıza duyurmak istiyorum" dedi.

14.04.2020Gündem
Kredi kartı borçları ertelendi mi Kredi borcu erteleme nasıl yapılır

Kredi kartı borçları ertelendi mi? Kredi borcu erteleme nasıl yapılır?

Kredi ya da kredi kartı borçlarının ertelenip ertelenmediği, milyonlarca vatandaş tarafından takip ediliyor. Ziraat Bankası, Halkbank, Vakıfbank ve bazı bankaların yaptığı açıklamalara göre corona virüs önlemleri kapsamında kredi ödemeleri ve kredi kartı borçları destek paketi kapsamında neticeye kavuşmuştu. Peki, kredi kartı borçları ertelendi mi? Kredi borcu erteleme nasıl yapılır? Hangi banka kredi borçlarını erteledi? İşte, kredi borçları erteleme ile ilgili bankaların yaptıkları açıklamalar.

1.04.2020Ekonomi
BDDKdan taşıt ve tüketici kredisi açıklaması

BDDK'dan taşıt ve tüketici kredisi açıklaması

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), taşıt ve tüketici kredilerinde anapara, faiz ve taksit ödemelerinin erteleme taleplerinde orijinal vadenin sınırlayıcı olmayacağını bildirdi.

27.03.2020Ekonomi
Sıfır otomobiller fabrikadan çıkmadan satılıyor

Sıfır otomobiller fabrikadan çıkmadan satılıyor

Kamu bankalarının başlattığı sıfır otomobillere kredi kampanyasıyla birlikte satışlar hız kazandı. Araçlar banttan inmeden satılıyor.

19.02.2020Otomobil
Halkbanktan 1.7 milyar lira kar

Halkbank'tan 1.7 milyar lira kar

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan "Kredi kullandırımımız 2019 yılında 30 milyar TL’ye ulaştı" dedi.

15.02.2020Ekonomi
3 kamu bankası faizi yüzde 8’e indirecek

3 kamu bankası faizi yüzde 8’e indirecek

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, kamu bankalarının, yüzde 9-11 bandındaki faizleri yüzde 8-10 aralığına indireceklerini açıkladı. 2020 yılına olumlu bir başlangıç yapıldığına vurgu yapan Bakan Albayrak, yüzde 5’lik büyüme hedefinin de üzerine çıkılabileceğine işaret etti.

8.02.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Albayraktan faiz müjdesi

Son dakika... Bakan Albayrak'tan faiz müjdesi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, İş Dünyası ile Buluşma toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Albayrak kamu bankalarının faizi yüzde 8-10 bandına çekeceğini söyledi.

7.02.2020Ekonomi
Konut, bireysel ve taşıt kredisi hesaplama İşte vadelere göre kredi hesaplaması

Konut, bireysel ve taşıt kredisi hesaplama! İşte vadelere göre kredi hesaplaması

Kredi kullanmak isteyenler düşük faizlere yöneliyor. Vade süresinin artması ve düşük faizle kredi çekmek bütçeleri rahatlatıyor. İşte en düşük faizler ve uygun vadeler…

18.01.2020Ekonomi
Ziraat Bankası 2020de de tarımdan enerjiye her alanda aktif olacak

Ziraat Bankası 2020'de de tarımdan enerjiye her alanda aktif olacak

Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın "Önümüzdeki dönemde gerek kredilerimizle gerekse hayata geçireceğimiz yeni uygulamalarla ülkemiz tarımını, üreticilerimizi ve tarladan sofraya kadar olan sürecin tamamını bugüne kadar olduğundan çok daha güçlü şekilde 'bir bankadan daha fazlası' dedi.

17.01.2020Ekonomi
Kamu bankaları 2020de de iş dünyasına rahat nefes aldıracak

Kamu bankaları 2020'de de iş dünyasına rahat nefes aldıracak

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan "Kamu bankalarının iş dünyasının rahat bir nefes almasını sağlayan uygulamaları, 2020 yılında da firmaların talep ve beklentilerinin çözümüne katkı sağlayacak" dedi.

15.01.2020Ekonomi