GeriEkonomi Kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız bu yöntemi deneyin!
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız bu yöntemi deneyin!

Kredi borcunuzu ödeyemiyorsanız bu yöntemi deneyin!

Kredi başvurusu yaptınız, krediniz onaylandı, ödemeye başladınız ama bir süre sonra aldığınız kredi, artık sizin için en uygun kredi koşullarını sağlamıyor. Kredi borcunuzu ödemekte zorlanıyorsanız en iyi alternatiflerden birisi kuşkusuz kredi yapılandırma işlemi. Peki kredi yapılandırma nedir ve nasıl hesaplanır?

Hangikredi.com tarafından hazırlanan bu yazıda kredi yapılandırması ile ilgili detayları bulabilirsiniz.

KREDİ YAPILANDIRMA NEDİR?

Diyelim bir kredi başvurusu yaptınız ve aradan geçen zamanda artık sizin koşullarınızı zorlayacak duruma geldi. Böyle bir durumda bankanızdan refinansman yani yapılandırma talep edebilirsiniz.

Yapılandırma faiz oranları, güncel faiz oranlarından farklı olduğu için bankanızdan yapılandırma faiz oranının yüzde kaç olduğunu öğrenmeniz gerekir. Eğer bankanın sunduğu yeni faiz oranı, sizin ödemekte olduğunuz kredinin koşullarından daha cazipse yeni faiz oranına göre kalan borcunuz yeniden vadelendirilir.

Bankanız yapılandırma talebinizi kabul etmezse, başka bankalardan borç transferi talebinde de bulunabilirsiniz.

KREDİ YAPILANDIRMA HESAPLAMASI NASIL YAPILIR?

Kredi yapılandırma hesaplaması yapmak için öncelikle kredi kullandığınız bankanın yapılandırma faiz oranını öğrenmeniz gerekir. Az önce de belirtmiş olduğumuz gibi bu noktada dikkat etmeniz gereken nokta güncel yapılandırma faiz oranı, bankanın duyurduğu güncel kredi faiz oranı değil.

Yapılandırma kredinizi kapatıp yeniden kredi almanız anlamına geldiğinden mevcut kredinizi kapatırken erken kapama cezası da uygulanacaktır. Bu ceza ile birlikte kredinizi kapattığınızda toplam ödemeniz gereken tutarı, yapılandırma faiz oranı ile kullanmak istediğiniz vadeye bölerek aylık taksitlerinize ulaşabilirsiniz. Bu hesaplamayı Hangikredi.com’da yer alan yapılandırma hesaplama aracını kullanarak kolayca gerçekleştirebilirsiniz.

Canlı Borsa - Altın Fiyatları - Döviz Kurları için Bigpara

False