EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Kimyasal Atık

Kimyasal Atık ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kimyasal Atık haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.188 Kimyasal Atık haberi bulunmuştur.

Kimyasal Atık Haberleri

HPden süper hızlı bilgisayar

HP'den süper hızlı bilgisayar

Hewlett Peckard (HP), Amerikan Enerji Laboratuvarı'na dünyanın en hızlı Linux tabanlı süper bilgisayarlarından birini sağlamak üzere bir anlaşma yaptıklarını açıkladı. HP ve Amerikan Enerji Departmanı’na bağlı Kuzeybatı Pasifik Milli Laboratuvarı, 24,5 milyon dolar değerinde bir HP süper bilgisayarı alınması için anlaşma yaptıklarını açıkladılar.

23.04.2002Gündem
Sapanca Gölünü otoyol kirletiyor

Sapanca Gölü'nü otoyol kirletiyor

Adapazarı ve beldelerinin içme suyunu sağladığı Sapanca Gölü, hızla kirleniyor ve önlem alınmaması halinde, suyu içilebilir özelliğini yitirecek.

18.11.2002Gündem
Coca-Colaya Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası

Coca-Cola'ya Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası

Coca-Cola İçecek’in Ankara ve Mersin fabrikaları, Coca-Cola Çevre Yönetim Sistemi Sertifikası alarak Türkiye’ye, Avrupa ve Ortadoğu’daki 62 ülke arasından bu sertifikayı almaya hak kazanan üçüncü ülke sıfatını kazandırdılar.

24.06.2003Ekonomi
200 leylek İsrailde atık havuzunda telef oldu

200 leylek İsrail'de atık havuzunda telef oldu

Kuzeyde havanın serinlemeye başlamasıyla güneye göç etmeye çalışan yaklaşık 200 leyleğin, İsrail'de kondukları bir kimyasal atık havuzunda telef olduğu bildirildi.

24.08.2004Dünya
Sinop sahilinde şüpheli varil bulundu

Sinop sahilinde şüpheli varil bulundu

Sinop sahilinde, içinde kimyasal atık olduğu tahmin edilen bir varil bulundu.

31.10.2004Gündem
15 varil daha

15 varil daha

Tuzla, Akfırat Beldesi’nde ağustos ayında Formula-1 yarışlarının yapılacağı tesislerin yakınında, içlerinde zehirli kimyasal atık olduğu tahmin edilen şüpheli 15 varil bulundu.

14.07.2005Gündem
15 varil daha

15 varil daha

Tuzla, Akfırat Beldesi’nde ağustos ayında Formula-1 yarışlarının yapılacağı tesislerin yakınında, içlerinde zehirli kimyasal atık olduğu tahmin edilen şüpheli 15 varil bulundu.

14.07.2005Gündem
Çinde çevre kirliliği

Çin'de çevre kirliliği

Çin'de bir fabrikadan daha nehre kimyasal zehir döküldüğü bildirildi.

8.01.2006Gündem
Gaziantepte şüpheli torbalar

Gaziantep'te şüpheli torbalar

Gaziantep Valisi Süleyman Kamçı, Göksuncuk Köyü'nde bir mağarada bulunan şüpheli torbaların yapılan kimyasal analizlerinde, tavuklarda ve hindilerde kullanılan antimikrobial (mikrop öldürücü) maddeler olduğunun belirlendiğini bildirdi.

3.03.2006Gündem
İstanbul’u zehirlediler

İstanbul’u zehirlediler

Tuzla İlçesi’ne bağlı Orhanlı Beldesi’nde Çevre Bakanlığı ekiplerinin yaptığı kazı sonucunda toprağa gömülmüş binlerce varil bulundu. Yapılan inceleme sonucu varillerin içindekilerin ilaç fabrikalarına ait kanserojen kimyasal atıklar olduğu ortaya çıktı.

7.04.2006Gündem
ÇMO: Tuzlada insanlık suçu işlendi

ÇMO: Tuzla'da insanlık suçu işlendi

Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO), Tuzla’da ortaya çıkarılan kanserojen madde içeren variller üzerine "Türkiye, Sinop sahillerine vuran kimyasal atık içeren variller, İskenderun’da batan tehlikeli atık yüklü ULLA gemisi, radyoaktif kirlenmeye maruz kalan hurda ticareti ile de gelişmiş ülkelerin bir çöp alanı haline getirilmiştir" dedi. ÇMO olayı araştıracaklarını bildirdi.

13.04.2006Gündem
Zehirin sonu gelmiyor

Zehirin sonu gelmiyor

İstanbul Tuzla’da bugün de yeni variller bulundu. 25'i aşkın atık içeren varil incelenmeye alındı.

14.04.2006Gündem
Greenpeace: Tuzladaki atıkları yakmak da tehlikeli

Greenpeace: Tuzla'daki atıkları yakmak da tehlikeli

Greenpeace, Türkiye'nin atık yakma tesisleri yerine atık düzeyini minimuma indirecek ve atıkları ekonomiye geri kazandıracak stratejiye ihtiyacı olduğunu açıkladı.

15.04.2006Gündem
Dilovasında kimyasal atık iddiası

Dilovası'nda kimyasal atık iddiası

Tuzla Orhaneli'nden sonra Kocaeli'nin Gebze ilçesine bağlı Dilovası beldesinin çöplük alanına kimyasal atık döküldüğü iddia edildi.

19.04.2006Gündem
Unifar sessizliğe büründü

Unifar sessizliğe büründü

İstanbu'un Tuzla İlçesi Orhanlı Beldesi’nde toprağa gömülü fenol maddesi içerikli varillerin ortaya çıkmasından sonra gözaltına alınan kişilerin, bunları Unifar adlı fabrikadan aldıklarını söylemeleri üzerine tüm dikkatler buraya çevrildi. Ancak Unifar'ın Gebze’deki fabrika binası tam anlamıyla sessizliğe bürünürken, buradaki bekçiler “Basın toplantısı yapacaklar” demelerine rağmen fabrika yetkililerinden ses çıkmadı.

19.04.2006Ekonomi
Yine zehirli varil

Yine zehirli varil

Vatandaşların keskin koku ve sızıntıdan şikayeti üzerine Büyükçekmece’nin Kıraç Beldesi’nde yapılan kazıda, toprak altından içinde kimyasal atık olan 8 varil çıkarıldı. Variller Hıfzıssıhha’da incelenecek.

16.05.2006Gündem
Unifar’a Ağır Ceza’da dava

Unifar’a Ağır Ceza’da dava

İstanbul’un Tuzla İlçesi Orhanlı Beldesi’nde toprağa gömülü olarak bulunan ve tüm ülkeyi ayağa kaldıran zehirli kimyasal atık dolu varillerle ilgili olarak Gebze Cumhuriyet Savcılığı iddianameyi tamamladı.

22.05.2006Gündem
Ormana kimyasal madde çuvalı

Ormana kimyasal madde çuvalı

Orhanlı'da toprağa gömülmüş olarak bulunan zehirli varillerin ardından, Kemerburgaz Pirinçli Köyü Mevkii’nde de orman içinde yaklaşık 300 kilo kimyasal katı atıkla dolu çuval bulundu.

3.06.2006Gündem
İzmirde kimyasal atık paniği

İzmir'de kimyasal atık paniği

İzmir'in Bornova İlçesi'ndeki Bornova Acil Yardım ve Travmatoloji Hastanesi yakınlarında bulunan torbalar dolusu kimyasal atıklar paniğe neden oldu.

21.06.2006Gündem
Bu kez Gebze’de boş arazide kimyasal atıklar

Bu kez Gebze’de boş arazide kimyasal atıklar

Tuzla Orhanlı’da toprağa gömülü olarak bulunan zehirli ve kimyasal atıklar hafızalardan hala silinememişken, bu kez Gebze’nin Pelitli Köyü’nde boş arazide çok miktarda kimyasal atık bulundu.

28.06.2006Gündem
Kimyasal atık tehlikesi

Kimyasal atık tehlikesi

Gaziantep'te boş arazide 70 bidon hidrojen peroksit atığı bulundu.

2.10.2006Gündem

Yazar Sonuçları

Gümrük oyunu

MEHMET Şahin, bir yıl kadar önce Samsun'dan İzmit Gümrükler Başmüdürlüğü'ne atandı.

30.05.2002

Bakalım Berlusconi sözlerini tutacak mı

ÇIRAĞAN Sarayı'nda DEİK'in onuruna verdiği davette Berlusconi konuşmasını şöyle bitiriyor: ‘‘Viva İtalia, Viva La Turquia.’’

15.05.2003

Havada ne var? Suda ne var? KOKAİN

Dağ köylüleri ile balıkçıların birbirlerinden vazgeçmesi mümkün değildi. Birinin elinde, And Dağları’ndan topladığı, tanrıların hediyesi koka bitkisinin yaprakları, diğerinin elinde, kireci bol midye ve ıstakoz kabuğu.

11.12.2005

Nükleer santral Ulla ve variller

KURULMASI planlanan nükleer santralların (2011’e kadar üç santral hedefleniyor) ilkinin Sinop’a yapılacağı kesin gibi.

13.04.2006

Yargıtay'ın ilginç kararı

BİR dostumuz, Yargıtay 11.Hukuk Dairesi'nin 6.1.2006 tarihli kararını göndermiş... Araba sahiplerinin dikkatle okuması gerekiyor.

18.04.2006