EKSTRA
MENÜ

Kefirin Faydaları

Kefirin Faydaları ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kefirin Faydaları haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 54 Kefirin Faydaları haberi bulunmuştur.

Kefirin Faydaları Haberleri

Kefirin faydaları nelerdir Kefir nasıl tüketilmeli

Kefirin faydaları nelerdir? Kefir nasıl tüketilmeli?

Tam bir probiyotik deposu olan kefir, maya ve bakteriden elde edilen bir süt ürünü. Vücut için yararlı probiyotik bakteriler içeren kefirin faydaları saymakla bitmiyor. Peki kefir nelere iyi geliyor? Faydaları neler? Ne kadar tüketilmeli?

10.01.2021Sağlık
Kefirin faydaları neler Kefir nelere iyi gelir

Kefirin faydaları neler? Kefir nelere iyi gelir?

Kafkasya kökenli sağlıklı bir içecek olan kefir, keçi veya inek sütünden özel bir maya mantarıyla yapılıyor. Tadı ayrana benzeyen bu ekşimsi içeceğin faydaları ise, vatandaşlar tarafından merak edilerek araştırılıyor. İşte, kefirin merak edilen faydaları ve iyi geldiği hastalıklar...

24.12.2020Sağlık
7 Soruda Kefirle İlgili Merak Edilenler

7 Soruda Kefirle İlgili Merak Edilenler

Kışa girerken sağlığımıza daha fazla özen gösterdiğimiz şu günlerde bağışıklık sistemimizi güçlendirmeye yardımcı olmak için probiyotik içeriği yüksek ‘fonksiyonel gıdalar’ tüketmek önem kazanıyor. Kökeni Kafkasya’ya dayanan kefir, içeriğindeki probiyotikle öne çıkıyor. Gıda Mühendisi Ekin Oruçoğlu sağlıklı beslenme düzeninin vazgeçilmez bir parçası olan kefirle ilgili merak edilen detayları aktardı.

Güçlü bağışıklık için şart Bakteri ve virüslere karşı zırh oluyor

Güçlü bağışıklık için şart! Bakteri ve virüslere karşı zırh oluyor

Virüs ve bakterilere karşı korunmak, sağlıklı bir yaşam için her zaman büyük önem taşıyor. Ancak Covid-19 pandemisinin tüm dünyayı sardığı bir dönemde mikroplardan korunarak hasta olmamak daha da önem kazanmış durumda. Son yıllarda değeri keşfedilen ve Kuzey Kafkasya’da hastalıkların tedavisinde alternatif olarak kullanılan fermente bir ürün olan kefir, vücudu bakteri ve virüslerden korumada adeta mucize bir içecek.

20.10.2020Sağlık
Size kefiri sevdirecek 5 sağlık deposu tarif

Size kefiri sevdirecek 5 sağlık deposu tarif

Diyetisyen Fatma Özsel Özcan, kefiri sade olarak tüketmekte zorlanan ya da sıcak havalarda farklı ve sağlıklı içecek arayanlar için kefir ile hazırlanan 5 pratik tarif verdi.

30.05.2019Saglik
Kefir nedir Kefir nelere iyi gelir

Kefir nedir? Kefir nelere iyi gelir?

Orta Asya’da yaşayanların uzun ömrünün sırrı, kefirin faydaları saymakla bitmiyor. Kefir bağışıklık sistemini güçlendirirken birçok hastalığa karşı da kalkan görevi görüyor.

27.02.2019Saglik
Kefir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kefir Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Kefir çok uzun yıllardır var ancak hayatımıza daha yeni yeni girdi diyebiliriz. Özellikle son dönemlerde bir hayli popüler oldu. Birçok uzman kefirin faydalarından bahsediyor, öutlaka tüketilmesi gerektiğini söylüyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Büşra Çengel de kefir hakkında bilmeniz gerekenleri anlattı.

Kefir Nedir Kefirin Faydaları Nelerdir

Kefir Nedir? Kefirin Faydaları Nelerdir?

Kefir çoğumuz tarafından tadı kötü olarak kodlanan yüksek miktarda probiyotik içeren ekşimtrak ve ayranımsı bir süt ürünüdür. Peki sağlık deposu kefirin faydaları nelerdir?

25.02.2019İyi Yaşam
Sağlık Dostu Kefirin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Sağlık Dostu Kefirin Faydaları Saymakla Bitmiyor

Gıda, beslenme ve sağlık konularında geliştirdiği projelerle toplum sağlığının geleceği için çalışan Sabri Ülker Vakfı, kökeni Kafkasya’ya dayanan ve yoğurttan sonra fermente süt ürünleri içinde önemli bir yere sahip kefirin sağlığa faydalarına dikkat çekiyor.

Kefir ne zaman içilir Kefirin faydaları nelerdir

Kefir ne zaman içilir? Kefirin faydaları nelerdir?

Kefir ne zaman içilir sorusunun yanıtı birçok vatandaşın sorguladığı ve merak ettiği konular arasında yer almaya devam ediyor. Kafkasya kökenli bir içecek olan inek, koyun ve keçi sütüne maya ilave edilerek elde edilen kefirin sindirim sistemi üzerinde etkileri olduğu düşünülüyor. Peki, kefir ne zaman içilir? Kefirin faydaları nelerdir?

15.02.2019Sağlık
Mutluluk Veren 10 Besin

Mutluluk Veren 10 Besin

Özellikle büyük şehirlerde mutsuz olduğundan yakınanların sayısı giderek artıyor. Hele de güneş ışınlarının azaldığı, havaların soğuk ve kasvetli bir hal aldığı bugünlerde pek çok kişi kendini daha mutsuz ve güçsüz hissediyor.

Kefir ne zaman içilir Kefirin faydaları nelerdir

Kefir ne zaman içilir? Kefirin faydaları nelerdir?

Kefir ne zaman içilir sorusu birçok vatandaş tarafından sorgulanan ve merak edilen konular arasında yer almaya devam ediyor. Sağlık için birçok faydası bulunan kefirin ne zaman hangi saatlerde içilmesi gerektiği araştırılıyor. Peki, kefir ne zaman içilir? Kefirin faydaları nelerdir?

23.01.2019Sağlık
Kefir, anne sütünden sonra dost bakterilerin en önemli kaynağı

Kefir, anne sütünden sonra dost bakterilerin en önemli kaynağı

Kefirin, çocukların bağışıklık sistemini güçlendirdiğini söyleyen Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı Dr. Emin Mindan, "Sağlıklı beslenmeleri için çocuklara haftada iki buçuk su bardağı kefir içmelerini öneriyoruz" dedi.

Kefir nedir Kefirin sağlığa faydaları neler

Kefir nedir? Kefirin sağlığa faydaları neler?

Mide ve bağırsak üzerinde inanılmaz etkisi olan kefir, yüz yıllardır Kafkasya'da bölge halkının sağlık iksiri olarak tüketilirken, uzun bir süredir dünya genelinde insanların severek tükettiği bir içecek haline geldi. Enfeksiyonlara karşı vücut direncini arttıran kefir, birçok hastalığa karşı da koruyucu etki sağlıyor. Peki, kefir nedir? Kefirin faydaları neler?

25.11.2018Sağlık
Kefir nedir Kefirin yararları neler

Kefir nedir? Kefirin yararları neler?

Tarihi yüzyıllar öncesinden Kafkaslara dayanan kefirin sağlığa pek çok yararının bulunduğuna inanılıyor. Kefir fermantasyonu sırasında oluşan pek çok bileşiğin antimikrobiyal etkileri olduğu biliniyor. Pek çok uzman da sağlıklı ve uzun yaşamın sırrının kefirde olduğunu söylüyor. Peki, Kefir nedir? Kefirin yararları neler?

20.07.2018Sağlık
Kefir nelere iyi gelir Kefirin faydaları neler

Kefir nelere iyi gelir? Kefirin faydaları neler?

Bir tür süt ürünü olan kefirin sağlık için çok sayıda faydası olduğu biliniyor. Pek çok uzman sağlıklı ve uzun yaşamın sırrının kefirde olduğunu iddia ediyor. Vatandaşlar ise son günlerin moda içeceği kefirin ne olduğunu ve sağlık için faydalarını merak edip araştırıyor. Peki, kefir nedir? Kefirin faydaları neler?

5.05.2018Sağlık
Kefirin faydaları neler Kefir nelere iyi gelir

Kefirin faydaları neler? Kefir nelere iyi gelir?

Fermente bir süt ürünü olan kefirin sağlık açısından faydaları saymakla bitmiyor. Uzmanların her gün tüketilmesi konusunda tavsiyede bulunduğu kefirin genç kalmak, astım ve alerjiye karşı korumak gibi faydalarının olduğu biliniyor. Peki, kefir başka nelere iyi gelir? Kefirin faydaları neler?

17.04.2018Sağlık
Açlık krizleri ile başa çıkmanın 10 yolu

Açlık krizleri ile başa çıkmanın 10 yolu

Sofradan henüz iki saat önce kalkmanıza rağmen kendinizi aniden buzdolabı önünde mi buluyorsunuz? Açlığınızı ancak tatlılar ve karbonhidrat ağırlıklı beslenerek mi giderebiliyorsunuz? Aniden bastıran yeme isteği karşısında tabağınızı hızla bitirme ihtiyacı mı hissediyorsunuz?

25.09.2017Sağlık
Açlık Krizlerini Önlemenin 10 Etkili Yolu

Açlık Krizlerini Önlemenin 10 Etkili Yolu

Sofradan henüz iki saat önce kalkmanıza rağmen kendinizi aniden buzdolabı önünde mi buluyorsunuz? Açlığınızı ancak tatlılar ve karbonhidrat ağırlıklı beslenerek mi giderebiliyorsunuz? İşte açlık krizlerini önlemenin 10 etkili yolu!

Türkiye’de Bir İlk Yepyeni Bir Lezzet

Türkiye’de Bir İlk! Yepyeni Bir Lezzet!

“Mucize içecek” olarak da adlandırılan kefirin yeni incirli tahıllı seçeneği raflardaki yerini aldı.

23.03.2017İyi Yaşam
Gençlik iksiri mucizevi içecek kefir

Gençlik iksiri mucizevi içecek kefir

Yrd. Doç. Dr. İlkay Gök, kış aylarında tüketilen kefirin bağışıklığı güçlendirdiğini söylerken, ülkemizde bu sağlıklı iksirin yeterince yaygınlaşmadığını belirtiyor.

15.12.2016Ebeveyn
Çocuğunuza kefiri sevdirin İşte, faydaları...

Çocuğunuza kefiri sevdirin! İşte, faydaları...

Halk arasında ‘uzun yaşama iksiri’ olarak adlandırılan kefirin yararları saymakla bitmiyor.

10.09.2016Cocuk Sagligi
Kefirin bilinmeyen faydaları

Kefirin bilinmeyen faydaları

Kefir gripten kalp hastalıklarına kadar her şeye iyi geliyor!

1.09.2016Sağlık
Uzmanından kanser hastalarına kefir önerisi

Uzmanından kanser hastalarına kefir önerisi

Birçok yararı olan bu besin, "gençlik iksiri" olarak da biliniyor.

16.08.2016Sağlık
MS hastalığından korunma yolları

MS hastalığından korunma yolları

MS, kaslarda güçsüzlük, kısmi felç, görme ve konuşma bozuklukları gibi sorunları da içeren bir hastalık. Üstelik son yıllarda Türkiye'de de çok yaygın olarak görülüyor. Özellikle kadınlarda ve çocuklarda sıkça rastlanılan bu hastalıktan korunma yollarını, belirtilerini ve hastalığa yakalandıktan sonra neler yapılması gerektiğini Dr. Emin Mindan açıklıyor. Mindan, her gün kefir içmenin MS ve daha birçok hastalığa karşı kalkan olabileceğini belirtiyor.

24.06.2016Gündem
Bağırsaklar neden ikinci beyin

Bağırsaklar neden 'ikinci beyin'

Bağırsaklar ile insan beyni arasında, başka hiçbir organda olmayan bir bağlantı var. İkinci beyin olarak nitelendirilen bağırsaklar, yediğiniz içtiğinize bağlı olarak duygu durumunu etkileyebiliyor. Ya da ruh haliniz de aynı şekilde bağırsaklarınızı.

22.04.2016Sağlık
Kefirin yararları

Kefirin yararları

Kefir çok eski yıllardan beri tüketilen aynı zamanda tedavi amacıyla da kullanılan bir süt ürünü. İşte kefirin her derde dava olan faydalarından bazıları.

18.11.2015Sağlık
Doğal antibiyotik: “Kefir”

Doğal antibiyotik: “Kefir”

“Üretiminde herhangi bir katkı maddesi kullanılmaz.”

15.11.2015Sağlık
Serinlemek ve şifa bulmak için kefir tüketin

Serinlemek ve şifa bulmak için kefir tüketin!

Yüzde 100 keçi sütünden elde edilen Baltalı Kefir tam bir şifa deposu!

9.09.2015Alışveriş
Kan şekerini dengede tutan besinler

Kan şekerini dengede tutan besinler

Glisemik indeksi düşük besinler kan şekerini yavaş yüselttiği için uzun süre tok tutmaya yardımcıdır. Özellikle de düşük glisemik indeksli karbonhidratlar hem kan şekeri kontrolünü sağlar hem de lifli yapısı ile bağırsaklara faydalıdır.

11.08.2015Sağlık
Mucizevi kefirin faydaları

Mucizevi kefirin faydaları

Genç kalmak, astım ve alerjiye karşı korumak gibi faydaları saymakla bitmeyen mucize süt ürünü kefiri hergün tüketmenizi öneriyoruz.

Kefir: Faydası saymakla bitmiyor

Kefir: Faydası saymakla bitmiyor

Kefir, sütün mayalandırılmasıyla elde edilen bir süt ürünüdür. Son yıllarda Avrupa ve Amerika'da yapılmaya başlanmış ve ülkemizde de sınırlı miktarda satışı yapılmaktadır.

Tadı kötü olunca kapsülünü yaptılar

Tadı kötü olunca kapsülünü yaptılar

Adanalı madenci bir aileden yetişen, aslen ekonomist olan yatırımcı Mustafa Düzen, kötü tadından ötürü içilemeyen kefiri kapsül şeklinde satışa sundu.

17.02.2010Ekonomi
Sağlık çalışanlarına bağışıklığı güçlendirici 300 bin kefir dağıttılar

Sağlık çalışanlarına bağışıklığı güçlendirici 300 bin kefir dağıttılar

Koronavirüsle mücadele kapmasında başlatılan yardımlara iş insanlarından da büyük destek geldi. İş insanı Fatih Altınkılıç, 1.2 milyon TL değerindeki, bağışıklığı güçlendirici etkisi bulunan 300 bin kefiri sağlık çalışanlara dağıttı. Zor şartlar altında çalışan sağlık çalışanları ise bu jest karşısında tek tek teşekkür etti.

18.04.2020Sağlık
Kefir nedir Kefirin sağlığa faydaları neler

Kefir nedir? Kefirin sağlığa faydaları neler?

Kafkasya kökenli bir içecek olan, inek, koyun ve keçi sütüne maya ilave edilerek elde edilen, insan sağlığı için önemli bir probiyotik olarak görülen kefirin, sağlık için pek çok faydası olduğu biliniyor. Uzmanlar vatandaşlara 'Günde 300-500 mililitre kefir tüketin' tavsiyesinde bulunuyor. İşte, kefirin saymakla bitmeyen faydaları...

7.02.2019Sağlık
Kefir uykusuzluğa karşı birebir

Kefir uykusuzluğa karşı birebir!

Her yaştan insanın rahatlıkla içebileceği kefirin bilmediğiniz faydaları…

23.12.2014Sağlık
Diyeti bozmamanın yolları

Diyeti bozmamanın yolları

Farkında mısınız bilmiyorum ama ev dışında (özellikle restoran ve kafelerde) yediğimizde işi biraz abartırız.

4.02.2010Kelebek
Diyeti bozmamanın yolları

Diyeti bozmamanın yolları

Prof. Dr. Osman Müftüoğlu diyeti bozmamak için neler yapılması gerektiğini anlattı.

20.01.2010Kelebek

Yazar Sonuçları

Kefirin gerçekten faydaları çok mu, yoksa abartılıyor mu?

Kefir Kafkas’larda gençlik iksiri olarak bilinen geleneksel bir gıda ürünüdür. Son yıllarda Avrupa ve Amerika'da hızla yayılmaya başladı. Çünkü beslenmenin sağlık ve anti aging üzerindeki muazzam etkileri, her geçen gün daha fazla önemseniyor.

8.04.2019

Yoğurt ve Kefirle Hastalıklara Savaş Açın

Yoğurt, dünyanın en popüler fermente süt ürünlerinden biridir ve binlerce yıldır tüketilmektedir. Genellikle yemeklerin bir parçası olarak yanında besleyici ve lezzetlendirici olarak yer alır.

25.03.2019

İyi bir uyku sizi daha da güzelleştirir

Sağlığınızın altın anahtarlarından biri “iyi bir gece uykusu”dur. Uykusuz kişilerin kalp krizinden felce pek çok hastalığa yatkın hale geldiği yüzlerce araştırmayla kanıtlandı.

29.05.2018

Bu yaz ne içsek?

Su haricindeki her içecek bir miktar kalori ihtiva eder ve her biri birer “besin”dir. Bu nedenle mümkün olduğu kadar düşük kalorili ve besleyici olanlarını tercih etmek gerekir.

22.07.2013

Yaz mevsiminde cilt yaşlanması hızlanıyor

Otuzlu yaşlara adım atan kadınların ilgi duydukları sağlık konularının en başında (aslında erkekler de merak ederler ama pek belli etmezler) cilt yaşlanması var.

8.07.2008

Altın karışım ve kalpleri ayarlama

Kanser düşmanı olarak bilinen altın karışım nasıl yapılmalı? Altın karışımın içinde hangi malzemeler kullanılmalı? Altın karışım neden bu kadar popüler? Kansere karşı doğal antibiyotik olarak görülen altın karışım tarifi ve mucizevi faydalarını ele alalım...

11.01.2021

Cildimiz ile probiyotikler arasında nasıl bir ilişki var?

Probiyotikler, bağırsak sisteminde iyi bakterilerin doğal dengesini korumakla görevlidirler.

3.05.2018

Doğal gençlik kaynağı: Kefir

Faydalarını saymakla bitmeyen kefir, uzun yaşam ve gençleştirici özelliklerine paralel olarak, kadınlar için de bir güzellik iksiri.

4.04.2011