EKSTRA
MENÜ

Kan Grubu Diyeti

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 136 haberi bulunmuştur.

Kan Grubu Diyeti Haberleri

Diyet masaya yatırıldı

Diyet masaya yatırıldı

Kilo vermek kadınların başlıca derdi...Uzmanlar her türlü diyet reçetesi geliştirse de henüz mükemmel diyet bulunmuş değil!

Star Diyeti

Star Diyeti

İngiltere'nin en popüler kadın dergilerinden 'B', ünlü manken, fotomodel ve oyuncuların diyetlerini ele geçirdi. Siz de yıldızınızı belirleyin diyetinizi seçin...

26.12.2006Diyet Rehberi
Kan Grubu Diyeti

Kan Grubu Diyeti

Kan gurubunun özelliklerine bak, diyete başla... Sağlık sorunları yüzünden diyet yapmaya korkuyor musunuz? Bu diyet tam size göre denemenizde fayda var!

21.01.2009Diyet Rehberi
1 haftada nasıl 5 kilo verilir

1 haftada nasıl 5 kilo verilir?

Her kadın mutlaka hayatında bir kez de olsa "Keşke bu hafta 5 kilo birden versem de şu elbisenin içine girebilsem" demiştir...

Kan grubuna göre diyet

Kan grubuna göre diyet!

Hangi kan grubuna hangi diyet uygun? Kendinize uygun diyet listenizi seçerek sağlıklı şekilde incelin!

Şarkıları önce Beren dinledi

Şarkıları önce Beren dinledi

Her bir notasına, sözüne aşkın sindiği bu çalışmanın Kenan Doğulu’nun yeni albümü “Aşka Türlü Şeyler” önümüzdeki günlerde çıkıyor. Heyecanıyla uykuları kaçan Doğulu, büyük gün öncesi InStyle dergisinin sorularını yanıtladı.

30.05.2012Kelebek
Atkins, Dukan ve Karatay diyetlerinden kaçınması gerekenler kim

Atkins, Dukan ve Karatay diyetlerinden kaçınması gerekenler kim

Bahar ve yaz aylarında, standart diyet listeleri zirve yapar.

12.06.2012Sağlık
Kan grubu diyeti gerçek mi, şehir efsanesi mi

Kan grubu diyeti gerçek mi, şehir efsanesi mi?

Zayıflayamamanızın sebebi siz değilsiniz asıl sebep uyguladığınız diyet!

31.08.2015Sağlık
1 Haftada 5 Kg “Nasıl” Verilir

1 Haftada 5 Kg “Nasıl” Verilir?

Yaz yaklaşırken hepimiz kilolarımızdan kurtulup fit bir bedene kavuşmak istiyoruz. Bu süreçte ise hızlı kilo vermek en büyük amacımız... Peki ya 1 haftada 5 kilo vermemiz mümkün mü?

Kan Grubu Diyeti Nasıl Yapılır

Kan Grubu Diyeti Nasıl Yapılır?

Kan grubuna göre beslenme şekli Natüropat Peter J. D'Adamo tarafından bulunmuştur. Bu beslenme prensibinde yediğimiz yemeğin kan tipimize göre kimyasal olarak tepki gösterdiği belirtiliyor. Siz de kan grubunuzun özelliklerine bakıp beslenmenizi düzenleyebilirsiniz. İşte kan grubu diyeti...

25.12.2017Diyet Rehberi
Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olur

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olur?

Kan grubuna göre beslenme şekli natüropat Peter J. D'Adamo tarafından bulunmuştur. Bu beslenme prensibinde yediğimiz yemeğin kan tipimize göre kimyasal olarak tepki gösterdiği belirtiliyor. Eğer kan grubumuza uygun bir beslenme şeklini uygularsak, vücudumuzun yemeği daha verimli bir şekilde hazmedeceği söyleniyor. Bu diyeti uygulayanların kilo vereceği, daha fazla enerjisinin olacağı ve hastalıklardan korunmanın kolaylaşacağı iddia ediliyor.

Akıl sağlığı ve beslenme

Akıl sağlığı ve beslenme

Fındık, ceviz ve soya, hücrelerdeki 'paslanma' sorununa karşı etkili. Süt ve süt ürünleri vücutta alüminyum ve kurşun birikmesini engelleyerek alzheimer'e dur diyor. Şizofrenideyse katkı maddelerinden arındırılmış gıdalara yönelmek gerekiyor.

SAĞLIKLI YAŞAM: Sakıncalı bir dost; alkol…

SAĞLIKLI YAŞAM: Sakıncalı bir dost; alkol…

Alkol, bazıları için ‘ilaç’, bazıları için ‘keyif’ kimileri içinse ‘teselli’ demek. Ne niyetle içerseniz için alkole yenilmemek adına bir Çin atasözünü akıllardan çıkarmamak gerekiyor: “Birinci kadehi insan içer. İkinciyi kadeh içer. Sonra kadeh insanı içmeye başlar.”

22.09.2003Kelebek
Vücudunuzun sesine kulak verin

Vücudunuzun sesine kulak verin

Bazen önemsiz gibi görünen belirtiler, sağlığımızla ilgili önemli sorunları bize haber verir. Her dakika önemli bir hastalığa yakalanma korkusu içinde yaşamayın ama sağlığınızla ilgilenmeyi de ihmal etmeyin.

19.09.2004Kelebek
Vücudunuzun sesine kulak verin

Vücudunuzun sesine kulak verin

Bazen önemsiz gibi görünen belirtiler, sağlığımızla ilgili önemli sorunları bize haber verir. Her dakika önemli bir hastalığa yakalanma korkusu içinde yaşamayın ama sağlığınızla ilgilenmeyi de ihmal etmeyin.

South Beach diyeti

South Beach diyeti

Kalori hesabının tek başına işe yaramadığını savunan diyet. Karbonhidrat kademeli olarak veriliyor. Süt ve süt ürünlerinin yasak olması düşündürücü. Ülkemizin beslenme alışkanlıklarına uygun olup olmadığı tartışılıyor.

Şişmanlık artık dar gelirli hastalığı oldu

Şişmanlık artık dar gelirli hastalığı oldu

Şeker pahalıyken, zenginler şişmanmış. Şimdiyse dar gelirli şişman! Çünkü ekmekler, hamur işleri ve makarnaları en çok tüketen kesim, dar gelirliler!

8.11.2004Kelebek
Kilo almak ya da almamak...

Kilo almak ya da almamak...

Uzun bir uğraş sonucunda nihayet istediğiniz kiloya ulaştınız, peki tekrar kilo almamak için ne yapmanız gerekiyor?

Diyetler sizi kandırmasın

Diyetler sizi kandırmasın

Son zamanlarda çıkan diyetler insanları zayıflatsa da sonradan kilolar geri alınıyor. Uzmanlar bu tip diyetlerden uzak durulması gerektiğini vurgularken bilimsel diyetlerin üzerinde duruyorlar.

Diyetinizdeki en büyük yanlış

Diyetinizdeki en büyük yanlış!

Çoğu insan öğün atlayarak daha kolay zayıflanacağını sanır. Oysa tüm öğünleri, özellikle kahvaltıyı mutlaka yemek gerekir.

Dokuz Eylül Tıp’tan şeffaf müdehale

Dokuz Eylül Tıp’tan şeffaf müdehale

Dünyada henüz yeni olan, Türkiye’de de ilk kez Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nda başlatılan uygulamayla, acil hastaların refekatçıları da doktorların yaptığı müdahaleyi izleyebilecek.

14.04.2007Ege

Yazar Sonuçları

Northwoods diyeti

Minneasotalı bir profesörün kendisi için hazırladığı kilo kaybı diyeti, Amerika’da hızla yayılıyor. Son yılların moda diyeti ‘South Beach’in karşıtları, diyetin adını da hemen koydular: ‘Northwoods diyeti.’

14.12.2004

Ne yiyorsanız yarısını ne yapıyorsanız 2 katını

Vücutta gereğinden fazla yağ depolamanın kalp-damar hastalıkları, artirit, kanser, hipertansiyon gibi sağlık sorunlarının hazırlayıcısı olduğu bilinmektedir.

14.11.2005

Nasıl ve ne hızda kilo vereceğiz?

Metabolizma uzmanları, sağlıklı kilo kaybının haftada 500-1000 gr., ayda 2-4 kilo civarında olmasını tavsiye ediyor.

13.12.2006

Romatizmaya doğal çözümler

Romatizmal eklem hastalıklarının pek çok sebebi var: Yaşlanmaya bağlı kıkırdak kaybı sonucu oluşan "Osteoartrit-Yaşlılık Romatizması" bunun en sık görülenlerinin başında yer alıyor.

26.06.2007

Kilo tuzaklarına düşmeyin

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenleri bekleyen birçok tuzak var. Bu tuzakların bazıları kilo vermek isteyen kişilerde hayal kırıklıklarına, hatta ciddi ruhsal travmalara yol açabiliyor.

16.08.2008

10 büyük diyet yanlışı

“Fazla kilolarımdan nasıl kurtulacağım?” diye düşünüyorsanız her şeyden önce bilgi kirliliğine dikkat edin. Yoksa bırakın kilo vermeyi kilo bile alabilirsiniz.

25.04.2009

Ben her bahar kilo veririm

Yoksa siz bu bahar da 'Ben her bahar kilo veririm' şarkısını söylemeye mi niyetleniyorsunuz?

7.04.2012

Az ye çok yürü

Bana göre yaşlılıkta da sağlıklı ve dinç olmak ve öyle kalmak temelde üç faktörle ilgilidir: Genetik miras, beslenme tarzı, aktivite düzeyi. Ama önemli olan işin beslenme ve aktivite ile ilgili kısmı. Her iki konuda yüzlerce şey söylenebilse de, işin özü bence şudur: Yaş elliyi geçtiğinde, daha az yemek ve daha çok hareket etmek lazımdır.

19.01.2014

Menopozda doğum yapılabilir mi

“Menopoza giren bir kadın tabiî ki çocuk sahibi olamaz, böyle soru olur mu hocam?” demeyin, menopoz dönemindeki bir kadının en azından şimdiki tıbbi teknik ve imkânlarla çocuk doğurabilmesi mümkün değil ama “otçu-çöpçü hocalar” bu konuda da iddialılar. Şaka yapmıyorum, birkaç hafta önce izlediğim bir TV programında “çakma sağlıkçı ot tüccarı” bunu başardığını söyledi. Hem de kendinden son derece emin bir edayla!

12.06.2014

Uzak durmanız gereken 14 moda diyet

Metabolizma ile ilgilenen uzmanlar için her yeni diyet önerisi, sağlık için yeni bir risktir.

8.09.2014

1 haftada 5 kilo nasıl verilir?

Bu kadar çok diyet listesi ortalarda dolaşırken neden hala insanların kilo problemi var?

23.06.2017

Kolesterolün faydalısı da var zararlısı da

Yüksek yoğunluklu bir lipoprotein olan HDL kolesterolü, damar duvarını koruyucu özelliğinden dolayı ‘‘iyi ve faydalı kolesterol' olarak anılır. HDL kolesterolünüz ne kadar yüksek olursa damarlarınız o kadar fazla güvence altındadır.

27.09.2003

Düşük karbonhidratlı diyetler etkili mi?

Düşük karbonhidratlı diyetler işe yarar mı? Evet! Kısa dönemde işe yarar. Ancak uzun dönemde kilo kaybı sonuçları standart diyetlerden çok farklı değildir.

7.02.2004

Hangi yağlar yararlı

Bazı yağların çok ufak miktarları, bazılarının da gereğinden fazlası zararlıdır ama her yağ zararlı değildir.

18.04.2007

Hipogliseminin koması bile var

Bize sık sorulan sorular arasında hipoglisemi daima ilk beşte yer alıyor.

28.05.2007