EKSTRA
MENÜ

Kaan Terzioğlu

Kaan Terzioğlu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kaan Terzioğlu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 445 Kaan Terzioğlu haberi bulunmuştur.

Kaan Terzioğlu Haberleri

YGA Zirvesi 12-13 Aralık’ta

YGA Zirvesi 12-13 Aralık’ta

Her sene 50 bin lise ve üniversite öğrencisinin başvurduğu, pozitif teknolojileri dünyanın dezavantajlı bölgelerine ulaştırmak isteyen girişimcilerle yatırımcıları buluşturan YGA Zirvesi bu yıl ‘Kanatlarını Dünyaya Aç’ temasıyla 12-13 Aralık 2020 tarihleri arasında 20’nci kez düzenlenecek.

10.12.2020Ekonomi
Dünya çapında isimler bu zirvede buluşuyor

Dünya çapında isimler bu zirvede buluşuyor

Çift kanatlı girişimcilik ekosistemi YGA’nın lise ve üniversiteli girişimci adayları YGA Zirvesi’nde buluşuyor. Bu yıl 20. kez düzenlenecek ve online olarak gerçekleşecek olan YGA Zirvesi 12- 13 Aralık 2020 tarihleri arasında olacak. Zirve, Dr. Mehmet Öz, Prof. Mehmet Toner, Endeavor Kurucusu Linda Rottenberg, Bülent Eczacıbaşı, Vuslat Doğan Sabancı, Imperial College Prof. Washington Yotto Ochieng ve New York Times’ın çok satan yazarlarından Zainab Saibi gibi birbirinden önemli isimleri ağırlayacak.

1.12.2020Ekonomi
Murat Erkan, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine asaleten atandı

Murat Erkan, Turkcell Genel Müdürlüğü görevine asaleten atandı

Murat Erkan'ın Turkcell Genel Müdürü olarak asaleten ataması gerçekleşti.

30.05.2019Ekonomi
Turkcell’de bayrak Murat Erkan’da

Turkcell’de bayrak Murat Erkan’da

Yaklaşık 4 yıl önce Süreyya Ciliv’in yerine Turkcell Genel Müdürü olarak atanan Kaan Terzioğlu, görevinden dün itibariyle ayrıldı. Yerine ise vekaleten Turkcell’in Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan geldi.

16.03.2019Ekonomi
Kaan Terzioğlu görevinden ayrıldı

Kaan Terzioğlu görevinden ayrıldı

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu görevinden ayrılma kararı alırken, yerine Murat Erkan vekaleten atandı.

15.03.2019Ekonomi
Turkcellden 2018de 2 milyar 21 milyon TL net kar

Turkcell'den 2018'de 2 milyar 21 milyon TL net kar

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, "Dördüncü çeyrek net karımız 864 milyon lira, tüm yıl karımız da geçen senenin biraz üzerinde 2 milyar 21 milyon lira oldu. 2018'de 21,3 milyar lira ciroya ulaştık, yüzde 20,8 büyüdük. FAVÖK'ümüz 8,8 milyar lira oldu, yüzde 41,1'lik bir büyüme gerçekleşti." dedi.

22.02.2019Teknoloji
fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması başlıyor

fizy 22. Liseler Arası Müzik Yarışması başlıyor

fizy sponsorluğunda, liselilerin hayalini gerçekleştiren Liseler Arası Müzik Yarışması 22. kez yola çıktı. “Dünyanın En Başarılı Gençlik Organizasyonu” ödülüne sahip yarışmada liseliler yarışacak.

19.02.2019Teknoloji
Huaweiin yükselen pazar payı ABDyi rahatsız mı etti

Huawei'in yükselen pazar payı ABD'yi rahatsız mı etti?

ABD, mahkemeler, uluslararası ilişkiler ve ticaret sınırlamaları ile Çinli teknoloji devi Huawei üzerinde kurduğu baskıyı artırırken, Huawei de büyümeye ve yatırımlara devam ediyor.

7.02.2019Teknoloji
Huawei, Turkcell için güvenilir bir iş ortağı

'Huawei, Turkcell için güvenilir bir iş ortağı'

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, son dönemde gündeme gelen güvenlik zafiyeti iddialarına karşın Huawei'in güvenilir bir iş ortağı olduğunu ve birlikte çalışmaya devam edeceklerini açıkladı.

6.02.2019Teknoloji
Turkcell Cyber Camp’in üçüncüsü düzenlendi

Turkcell Cyber Camp’in üçüncüsü düzenlendi

Turkcell, siber saldırı tehdidinin savaşların önüne geçtiği günümüzde, Türkiye’nin “sanal sınırlarını” koruyacak uzmanları eğitmek amacıyla hayata geçirdiği Cyber Camp’in üçüncü dönemini gerçekleştirdi. Programa başvuran 1700 kişi arasından seçilen 24 kişi, 10 günlük süren eğitimleri tamamladı. Eğitimde üstün başarı gösteren adaylar ise Turkcell’in Siber Güvenlik Merkezi’nde siber güvenlik uzmanı olarak istihdam edilme hakkı kazandı.

31.01.2019Teknoloji
Mobil cihazlarda taksit avantajının devamı isteniyor

Mobil cihazlarda taksit avantajının devamı isteniyor

m-TOD Yönetim Kurulu Başkanı Kaan Terzioğlu, "Mobil cihazlarda taksit düzenlemesi en azından 2019 sonuna kadar devam etmeli." dedi.

29.01.2019Ekonomi
Bilinçli çocuklar için dev hamle

Bilinçli çocuklar için dev hamle

Çocuklar artık internet ve dijital dünya ile doğuyor. Bu yeni dünyada bilinçli bir vatandaş olmak ise en önemli konulardan.

29.01.2019Ekonomi
SMS kullanımı 5 yılda yüzde 64 azaldı

SMS kullanımı 5 yılda yüzde 64 azaldı

Turkcell Genel Müdürü Terzioğlu, "Mesajlaşma uygulamaları son 5 yılda popüler olmaya başladı. 5 yıl öncesine göre SMS kullanımı adet bazında yüzde 64 azaldı. Kişi başı SMS kullanımı da yüzde 63 düştü" dedi.

23.01.2019Teknoloji
SMS kullanımı 5 yılda yüzde 64 azaldı

"SMS kullanımı 5 yılda yüzde 64 azaldı"

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, son 5 yılda SMS kullanımının adet bazında yüzde 64 azaldığını belirtti.

23.01.2019Ekonomi
Krizler arttı, lider azaldı

Krizler arttı, lider azaldı

Davos Zirvesi’ne ABD, İngiltere ve Fransa devlet başkanları katılmıyor. Yarın başlayacak zirvede liderler olmadığı için ‘ticaret savaşları, mülteci sorunları, IMF, Dünya Bankası ve DTÖ’nün yeniden yapılanması’ gibi gündemlerin geri planda kalması bekleniyor.

21.01.2019Ekonomi
Yerli oto 2022’de arenada

Yerli oto 2022’de arenada

Her fırsatta ‘otomobilden daha fazlasını yapmak üzere yola çıktıklarını’ dile getiren Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu A.Ş. (TOGG) CEO’su Gürcan Karakaş, “Hedefimiz ülkemizde bir mobilite ekosistemi yaratmak ve 2022 yılından itibaren hepimize gurur verecek ürünlerle küresel arenaya çıkmaktır” dedi.

19.01.2019Ekonomi
Yerli Otomobilin Üst Yöneticisinden flaş açıklamalar

Yerli Otomobil'in Üst Yöneticisi'nden flaş açıklamalar

Turkcell, Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu AŞ Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş'ı ağırladı.

18.01.2019Ekonomi
İddaa için 2. kez ihale

İddaa için 2. kez ihale

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı, rekabetin sağlanmadığı gerekçesiyle geçen aralıkta iptal ettiği İddaa ihalesine ikinci kez çıktı.

12.01.2019Ekonomi
‘Hızlı Giriş’e 9 TL yok

‘Hızlı Giriş’e 9 TL yok

AKILLI telefonundaki internetini diğer cihazlarla veya kullanıcılarla paylaşan (hotspot) abonelerinden 15 Ocak’tan itibaren 9 TL almaya başlayacağını açıklayan Turkcell’den önceki gece yeni bir hamle geldi. Turkcell, geliştirdiği ‘Hızlı Giriş’ sistemini kullanan abonelerinden 9 TL almayacağını, yalnızca bu sisteme girmeyenlere ek ücretlendirme yapılacağını açıkladı.

27.12.2018Ekonomi
Fiber isyanı

Fiber isyanı

Türkiye’de 15 milyon haneye daha fiber ulaştırılması gerektiğine dikkat çeken Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “4 şirket yatırım yapsa 15 milyar dolar lazım. Ancak tüm fiber şirketleri tek çatı altında toplansın, yeni şirketle yatırım maliyeti 2 milyar dolara iner. Neyi bekliyoruz” dedi.

6.12.2018Ekonomi
“Altyapıda değil, serviste rekabet edelim”

“Altyapıda değil, serviste rekabet edelim”

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, Türkiye’nin dijitalleşmesi konusunda en önemli gündem maddesinin altyapı eksikliği olduğunu belirterek, “Biz yaklaşık dört yıldır ortak altyapı konusunu her fırsatta dile getiriyoruz. Türkiye’nin çok ciddi bir dijital altyapı eksikliği var. Ülkemizde yaklaşık 20 milyon hane var ve şu anda fiberin ulaştığı hane sayısı ise yaklaşık 5 milyon. Altyapıda değil, serviste rekabet edelim” dedi.

5.12.2018Ekonomi
‘Kıbrıs’ta da Türkiye gibi en iyi altyapı olacak’

‘Kıbrıs’ta da Türkiye gibi en iyi altyapı olacak’

Turkcell’in Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ndeki iştiraki Kuzey Kıbrıs Turkcell ile Çinli teknoloji şirketi Huawei, Dijital Dönüşüm Protokolü imzaladı.

3.12.2018Ekonomi
Turkcell ve Huaweiden KKTC’nin dijital dönüşümü için iş birliği

Turkcell ve Huawei'den KKTC’nin dijital dönüşümü için iş birliği

Turkcell ve Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin iş birliğinin yeni sahnesi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti oldu.

3.12.2018Teknoloji
İnteltek: ‘iddaa’ya varız

İnteltek: ‘iddaa’ya varız

Spor Toto Teşkilat Başkanlığı’nın bahis oyunu ‘iddaa’ için açtığı ihaleye tek firma katıldı.

28.11.2018Ekonomi
İddaa ihalesine tek şirket teklif verdi

İddaa ihalesine tek şirket teklif verdi

İddaa ihalesinde tek teklif mevcut servis sağlayacı İnteltek'ten geldi. Ankara'daki ihalenin ilk turu sonrası nihai kararı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı verecek.

27.11.2018Ekonomi
Huawei yarının teknoloji vizyonunu paylaştı

Huawei yarının teknoloji vizyonunu paylaştı

Dünyanın önde gelen global bilgi ve iletişim teknolojileri çözüm sağlayıcılarından Huawei, farklı iş birimlerini bir araya getirdiği geleneksel medya buluşmasını, Huawei Turkey Media Open Day adı altında, İstanbul’da gerçekleştirdi. Buluşma kapsamında HUAWEI’nin farklı iş birimlerinin üst düzey yöneticileri ile ülke ve bölge müdürleri, markanın gelecek vizyonunu katılımcılarla paylaştı.

27.11.2018Teknoloji
Gelirin % 1’i toplumsal faydaya

Gelirin % 1’i toplumsal faydaya

Gelirlerinin yüzde 1’ini toplumsal fayda projelerine ayıran Turkcell, yürüttüğü toplumsal fayda projelerini çatısı altında toplayacak Turkcell Vakfı’nın, ilk Mütevelli Heyeti toplantısını gerçekleştirdi. Faaliyetlerine başlayan Turkcell Vakfı’nın kuruluş kararı 30 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında hissedarların bilgisine sunulmuştu.

17.11.2018Ekonomi
Turkcell Vakfı faaliyetlerine resmen başladı

Turkcell Vakfı faaliyetlerine resmen başladı

Gelirlerinin yüzde birini toplumsal fayda projelerine ayıran Turkcell bu alanda güçlü bir adım daha attı. Şirketin yürüttüğü toplumsal fayda projelerini çatısı altında toplayacak Turkcell Vakfı, ilk Mütevelli Heyeti toplantısını gerçekleştirerek faaliyetlerine başladı. Turkcell Vakfı’nın kuruluş kararı 30 Mart 2018 tarihinde gerçekleştirilen Genel Kurul toplantısında hissedarların bilgisine sunulmuştu.

16.11.2018Teknoloji
Üçüncü kez GSMA’nın yönetim kurulunda

Üçüncü kez GSMA’nın yönetim kurulunda

800’ün üzerinde iletişim operatörünün üye olduğu GSMA (Dünya GSM Birliği), Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nu art arda 3. kez Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçti.

14.11.2018Ekonomi
Kaan Terzioğlu yeniden GSMA Yönetim Kurulu’na seçildi

Kaan Terzioğlu yeniden GSMA Yönetim Kurulu’na seçildi

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, art arda 3. kez Dünya GSM Birliği’nin Yönetim Kurulu’na girdi.

13.11.2018Teknoloji
Kaan Terzioğlundan örnek davranış

Kaan Terzioğlu'ndan örnek davranış

Spor Müsabakalarına Dayalı Sabit İhtimalli ve Müşterek Bahis Oyunlarının Özel Hukuk Tüzel Kişilerine Yaptırılması İhalesi'ne katılacak Turkcell'de Genel Müdür Kaan Terzioğlu, Türkiye Futbol Federasyonu'ndaki (TFF) tüm görevlerinin dondurulmasını istedi.

6.11.2018Futbol
5G için ‘hava parası’ alınmasın

5G için ‘hava parası’ alınmasın

TURKCELL Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, geleceğin iletişim teknolojisi olan 5G’ye yönelik çağrıda bulundu.

5.11.2018Ekonomi
5G İletişim teknolojisinin kullanılacağı frekanslar için önemli mesaj

5G İletişim teknolojisinin kullanılacağı frekanslar için önemli mesaj

Turkcell TCELL.IS CEO'su Kaan Terzioğlu, yeni nesil telekomünikasyon teknolojileri için telsiz lisanslarının ücretle dağıtılmaması gerektiğini, artık bu frekanslar dağıtılırken yeni bir yöntem bulunması gerektiğini söyledi.

5.11.2018Ekonomi
Bayram turnuvası

"Bayram turnuvası"

Bu yıl ilk kez Klassis Golf Kulübü’nde gerçekleştirilen Turkcell Platinum Golf Challenge turnuvasının kazananları belli oldu.

30.10.2018Magazin
Yerli e-mail yolda

Yerli e-mail yolda!

Arama motoru, müzik platformu, mesajlaşma uygulaması gibi yerli dijital servisleri Türkiye’deki kullanıcılara sunan Turkcell, şimdi de yerli elektronik posta (e-mail) servisi için kolları sıvadı. Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Bu servisi sunabilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Çok yakın zamanda Türkiye artık kendi e-posta servisini kullanmaya başlayacak” dedi.

28.10.2018Ekonomi
Turkcellden 9 ayda 1,2 milyar liralık net kâr

Turkcell'den 9 ayda 1,2 milyar liralık net kâr

Turkcell'in yılın 9 ayında net karı 1,2 milyar liraya, toplam gelirleri 15,7 milyar liraya ulaştı.

25.10.2018Ekonomi
Turkcellden 9 ayda 1,2 milyar liralık net kar

Turkcell'den 9 ayda 1,2 milyar liralık net kar

Turkcell'in yılın 9 ayında net karı 1,2 milyar liraya, toplam gelirleri 15,7 milyar liraya ulaştı.

25.10.2018Teknoloji
Turkcellden 9 ayda 1,2 milyar liralık net kar

Turkcell'den 9 ayda 1,2 milyar liralık net kar

Turkcell Grubu'nun yılın 9 ayında cirosu 15,7 milyar lira, FAVÖK'ü 6,5 milyar lira, net karı ise 1,2 milyar lira düzeyinde gerçekleşti.

25.10.2018Ekonomi
Turkcell Gelibolu Maratonu sona erdi Kazananlar ise...

Turkcell Gelibolu Maratonu sona erdi! Kazananlar ise...

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu sene 4.’sü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maraton, bu yıl da büyük bir kalabalığın katılımıyla koşuldu. Dünyanın sayılı tematik maratonlarından biri olarak kabul edilen ve 2018 Troya Yılı’nın en önemli organizasyonu olarak ilgi çeken Turkcell Gelibolu Maratonu’nda 42 km.’lik parkuru erkeklerde Getaye Gelaw, kadınlarda da Svetlana Sepeliova kazandı.

14.10.2018Teknoloji
Turkcell Barış Ormanı sergisi açıldı

Turkcell Barış Ormanı sergisi açıldı

‘Barış için Koşuyoruz’ sloganıyla bu yıl 4.’sü düzenlenen Turkcell Gelibolu Maratonu’nu Barış Ormanı Sergisi ile başladı. Start alanında açılan sergi, bu sene 10 bin fidan daha eklenerek büyütülen Barış Ormanı’nın yıl yıl gelişimini gösteriyor.

14.10.2018Teknoloji
Turkcellden enflasyonla mücadeleye 2 kat internet desteği

Turkcell'den enflasyonla mücadeleye "2 kat internet" desteği

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından "Türkiye Kazanacak" sloganıyla açıklanan Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı'na destek veren Turkcell, bugünden itibaren internet kotalarını 2'ye katlayacak.

13.10.2018Ekonomi
Cem Yılmaz’ı ODTÜ’de solladı

Cem Yılmaz’ı ODTÜ’de solladı

Medya, havacılık, turizm, savunma, hizmet, online alanlarında faaliyet gösteren Saran Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Saadettin Saran, son dönemlerde üniversitelerde yaptığı konuşmalarla dikkat çekiyor. En son ODTÜ’de yaptığı konuşmada Cem Yılmaz’dan daha fazla öğrenci topladığı iddiaları için “ODTÜ çok kalabalıktı. Merdivenlerde bile öğrenciler vardı. Ama bilemem, öyle söyleyenler oldu. Cem Yılmaz’ın konuşması da eminim çok ilgi görmüştür” dedi.

12.10.2018Ekonomi
New York’ta BiP sesleri

New York’ta BiP sesleri

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, “Tüm dünyada BiP’i kullandırma, indirme ve Türkiye’nin dijital ihracatını hızlandırma hamlesi olarak adlandırdığımız bu süreci New York’tan başlatıyoruz” dedi. BiP’in yurtdışındaki ilk reklamları New York’ta, ünlü Times Meydanı’nda dijital ekranlarda yayınlandı.

4.10.2018Ekonomi
Dersleri dijital operatörle takip edecekler

Dersleri dijital operatörle takip edecekler

Türkiye’de kurulan dijital üniversite, eğitimlerine 15 Ekim’de başlayacak. Öğrencilere, eğitim süreleri boyunca ihtiyaç duyacakları tüm iletişim hizmetleri tek bir paket olarak sunulacak.

4.10.2018Eğitim
Dijital eğitimde Netkent-Turkcell iş birliği

"Dijital eğitim"de Netkent-Turkcell iş birliği

Tüm eğitimin dijital ortamda ve online olarak verildiği, bölgenin ilk dijital interaktif üniversitesi olarak kurulan Akdeniz Araştırma ve Bilim Üniversitesi (Netkent) ile Turkcell arasında gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde Netkent derslerine 15 Ekim'de Turkcell'in sağladığı altyapı ile başlayacak.

2.10.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

150 milyon dolar yatırdı, ikinci ‘dijital kale’ Ankara’da olacak

Teknoloji şirketi NGN’in Yönetim Kurulu Başkanı İnanç Erol, geçen yıl mayıs ayında “Star of Bosphorus” adlı veri merkezlerinin açılışı sonrası Genel Müdür Yardımcısı ve yol arkadaşı Müfit Süer’le birlikte geriye dönüp baktı:

20.01.2019

Delinin Yıldızı ‘Deluxe’ Geri Döndü

Vega’nın geçen yıl uzun aradan sonra yayınladığı yeni albümü ‘Delinin Yıldızı’ deluxe versiyonu geçtiğimiz günlerde yeniden yayınlandı. Deluxe albüm ‘Delinin Yıldızı’nın orijinal halinin yanı sıra şarkıların 14 farklı halini de içeriyor.

26.09.2018