Turkcell ve Jazz BiP için stratejik ortaklık kurdu

Güncelleme Tarihi:

Turkcell ve Jazz BiP için stratejik ortaklık kurdu
Oluşturulma Tarihi: Aralık 17, 2022 07:00

Turkcell ve VEON Group, BiP’in Pakistan’da yaygınlaştırılmasına olanak sağlayacak önemli bir işbirliğine imza attı.

Haberin Devamı

VEON Group bünyesindeki Pakistan merkezli Telekom operatörü Jazz ile BiP’in taraflar olarak yer aldığı anlaşma çerçevesinde Jazz; Pakistanlı kullanıcılara BiP’in hızlı ve güvenli mesajlaşma, yüksek kaliteli sesli ve görüntülü görüşme, gizli mesaj, anında çeviri hizmeti ve kullanım kolaylığı gibi birçok faydasını takdim edecek. 192 ülkede aktif olarak kullanılan BiP, yaklaşık 99 milyon indirmeye ulaştı.

DİJİTAL EKONOMİYE KATKI

Gerçekleştirilen törende Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “BiP’in Pakistan’da kullanımı arttıkça, bu ortaklık modelini diğer ülkelerde de yaygınlaştırmak için çalışacağız. Ülkemizin haricinde başka ülkelerin de dijital ekonomilerinin gelişimine katkıda bulunmaktan mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu. BiP CEO’su Gökhan Yüksektepe, “İletişim ve yaşam platformumuz BiP’in Pakistanlı kullanıcılar nezdinde ivme kazandığını duyurmaktan gurur duyuyoruz” dedi. VEON Grup CEO’su Kaan Terzioğlu, “Faaliyet gösterdiğimiz ülkelerde geniş bir hizmet yelpazesi ile yüksek düzeyde güvenlik sunan ve yerel teknoloji ekonomisini geliştiren mesajlaşma çözümleri sunmayı hedefliyoruz. BiP, dünyanın farklı yerlerinde kendini kanıtlamış mükemmel bir hizmet ve Jazz’ın Pakistan’da yaygınlaşması hem kullanıcılara hem de dijital ekosisteme fayda sağlayacak” diye konuştu.

Haberin Devamı

Jazz CEO’su Aamir İbrahim ise “Dijital operatör stratejimiz çerçevesinde Pakistan’daki 120 milyon mobil geniş bant kullanıcısı için bir yaşam tarzı ortağı olarak hizmet etmeye odaklanıyor, finansal işlemler, TV yayıncılığı, müzik veya sigorta gibi çok kapsamlı servisler sunuyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!