EKSTRA
MENÜ

Bip

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 703 haberi bulunmuştur.

Bip Haberleri

HackIstanbul siber kahramanlar yetiştirecek

HackIstanbul siber kahramanlar yetiştirecek

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali TEKNOFEST kapsamında düzenledikleri "HackIstanbul" etkinliği ile siber kahramanlar yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi.

24.09.2021Ekonomi
Turkcell Genel Müdürü Erkan: Fiber sorunu artık çözülmeli

Turkcell Genel Müdürü Erkan: Fiber sorunu artık çözülmeli

Türkiye’de fiber altyapının daha da hızlanması gerektiğini söyleyen Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Bu artık memleket meselesi. Bir zincirin en zayıf halkası kadar güçlüsünüz. Baz istasyonlarındaki fiber oranı yüzde 35’lerde. 5G gelince 150 bin olan baz istasyonu sayısı 1.5 milyona çıkacak. Fiber altyapı olmadan bunlar nasıl sağlanacak? Fiber oranı hâlâ çok düşük” diye konuştu.

14.08.2021Ekonomi
Turkcell ikinci çeyrekte 1,1 milyar lira net kar elde etti

Turkcell ikinci çeyrekte 1,1 milyar lira net kar elde etti

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, ikinci çeyrekte net karlarının geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 31 artarak 1,1 milyar liraya ulaştığını bildirdi.

13.08.2021Teknoloji
BiP uygulamasına yeni güncelleme

BiP uygulamasına yeni güncelleme

BiP üzerinden HD kalitesinde gerçekleştirilen sesli ve grup görüntülü görüşmelerdeki desteklenen kişi sayısı 15’e çıktı. Böylece bu bayramda da uzaklar BiP ile yakınlaşırken, kalabalık aileler de aynı anda görüntülü görüşüp bayramlaşabilecek.

12.07.2021Teknoloji
Turkcell’den yeni marka ekosistemi

Turkcell’den yeni marka ekosistemi

YAKIN dönemde pandeminin etkisiyle hızlanan dünyanın geçirdiği değişim ve dijital gelişmelerin ışığında, sunduğu servis ve hizmetleri genişleten Turkcell, kurumsal marka yapılanmasında değişiklik yaptığı yeni marka ekosistemini tanıttı.

30.06.2021Ekonomi
‘Küresel teknoloji markası olduk’

‘Küresel teknoloji markası olduk’

Turkcell’in 2020 sonu itibarıyla Türkiye’ye toplam 50 milyar TL’lik yatırım yaptığını ifade eden Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, “Turkcell 27 yıl önce bir GSM şirketi olarak kuruldu. Ancak geldiğimiz noktada Turkcell, sunduğu ürün ve hizmetlerle küresel bir teknoloji markasına dönüştü” dedi.

23.06.2021Ekonomi
50 milyar TL yatırım yaptı, Türkiyede dijitalleşmenin yolunu açtı

50 milyar TL yatırım yaptı, Türkiye'de dijitalleşmenin yolunu açtı

Turkcell Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Aksu, "2020 sonu itibarıyla Türkiye'ye toplamda 50 milyar TL'lik yatırım yaptık. Aynı hızla yeni yatırımlarımızı sürdürüyoruz." ifadelerini kullandı.

22.06.2021Teknoloji
Bip indir - Bip nasıl indirilir Android ve IOS için ücretsiz son sürüm mesajlaşma uygulaması

Bip indir - Bip nasıl indirilir? Android ve IOS için ücretsiz son sürüm mesajlaşma uygulaması

Telefonlarda kullanılan mesajlaşma uygulamalarından biri de Bip uygulamasıdır. Bip uygulamasını telefonlarına yüklemek isteyen telefon sahipleri, telefonlarına indirme yöntemlerini araştırarak bilgi sahibi olmak istiyor. Bip indir - Bip nasıl indirilir? Android ve İOS için ücretsiz son sürüm mesajlaşma uygulamasını kolayca indirme yöntemlerini sizleri için derledik.

22.06.2021Teknoloji
Son dakika: Veri merkezleri için flaş teşvik adımı

Son dakika: Veri merkezleri için flaş teşvik adımı

Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç, "Türkiye'de veri merkezi sektörünün desteklenmesi üzerine çalışma başlattık. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ile yakın çalışıyoruz. Yakın zamanda veri merkezleri konusunda çok büyük teşvikler yayınlayacağız." dedi.

8.06.2021Ekonomi
WhatsApp’tan ‘gizlilik’ açıklaması

WhatsApp’tan ‘gizlilik’ açıklaması

Sosyal medya şirketi Facebook’un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, gizlilik ilkesi ve hizmet şartlarındaki güncellemenin dün yürürlüğe girmesinin ardından açıklama yaptı.

16.05.2021Ekonomi
Son dakika haberler: Whatsappın verdiği süre bitti Hesaplar silinecek mi WhatsApptan kullanıcı sözleşmesi açıklaması...

Son dakika haberler: Whatsapp'ın verdiği süre bitti! Hesaplar silinecek mi? WhatsApp'tan 'kullanıcı sözleşmesi' açıklaması...

Geçtiğimiz aylarda son dakika kararı ile ertelenen WhatsApp sözleşmesi için tarih sona erdi. Kişisel verileri ihlal ettiği gerekçesiyle tepki toplayan yeni WhatsApp'ın zorunlu yeni sözleşmesi için verdiği süre bugün son buldu. Konuyla ilgili Whatsapp'tan son dakika açıklaması geldi. Peki 15 Mayıs'tan sonra kullanıcıları ne bekliyor? İşte detaylar...

15.05.2021Gündem
Son dakika: WhatsAppdan flaş gizlilik ilkesi açıklaması Hesabınızı silmeyeceğiz

Son dakika: WhatsApp'dan flaş gizlilik ilkesi açıklaması! 'Hesabınızı silmeyeceğiz'

Sosyal medya şirketi Facebook'un bünyesinde bulunan mesajlaşma platformu WhatsApp, gizlilik ilkesi ve hizmet şartlarındaki güncellemenin yürürlüğe girdiği 15 Mayıs'ta, "kişisel mesajlarınızı göremiyoruz" ve "hesabınızı silmeyeceğiz" paylaşımında bulundu.

14.05.2021Teknoloji
Veri, ekonomiye değer olarak geri dönüyor

'Veri, ekonomiye değer olarak geri dönüyor'

Turkcell Genel Müdür Yardımcısı Ataç Tansuğ; kişisel veri, siber güvenlik ve siber vatan kavramları ile telekomünikasyonda yerli ve milli imkanlarla üretilen yeni teknolojileri basın mensuplarıyla bir araya geldiği toplantıda anlattı.

13.05.2021Teknoloji
Samsunun alan kodu kaçtır Samsun telefon kodu hakkında bilgi

Samsun'un alan kodu kaçtır? Samsun telefon kodu hakkında bilgi

Ülkemizde yer alan ve her şehir için farklı özelliklere sahip olan telefon kodları, Samsun şehrini de kapsamaktadır. Samsun şehrine ait kod nedir? Nasıl kullanılır? Arama yaparken bu kodlar nasıl kullanılır? İşte, tüm detaylar.

12.05.2021Araştırma
İletişim platformları karşı karşıya geldi: WhatsApp mı BiP mi

İletişim platformları karşı karşıya geldi: WhatsApp mı BiP mi?

Uygulama karşılaştırma sitesi versus.com, Türkiye’nin iletişim ve yaşam platformu BiP’i uluslararası alanda rakip uygulaması WhatsApp’la karşılaştırdı.

8.05.2021Teknoloji
Diğer uygulamalardaki sohbet ve gruplar BiPe taşınabilecek

Diğer uygulamalardaki sohbet ve gruplar BiP'e taşınabilecek

BiP’e geçiş yapmak isteyenler, kullandıkları diğer mesajlaşma uygulamalarındaki mevcut gruplarını ve sohbet geçmişlerini artık tek bir tıklamayla kolayca BiP’e taşıyabiliyor. Yeni özellikle taşınma işleminin ardından gruplar otomatik olarak oluşturuluyor ve eski uygulamadaki içerikler kolay bir şekilde BiP’e aktarılabiliyor.

5.05.2021Teknoloji
Turkcell, 2021 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Turkcell, 2021 yılının ilk çeyrek sonuçlarını açıkladı

Turkcell, bu yılın ilk çeyreğinde 705 bin yeni müşteri kazanarak son 3 yılın en yüksek çeyreklik müşteri kazanımına imza atarken, her yıl 1 milyon yeni abone hedefinin yüzde 70’ine ise sadece ilk 3 ayda ulaşmış oldu.

1.05.2021Teknoloji
Bilgisayar açılmıyor ne yapmam gerekir Bilgisayarım açılmıyor yapılacaklar (Siyah ile mavi ekran ve ses gelmeme)

Bilgisayar açılmıyor ne yapmam gerekir? Bilgisayarım açılmıyor yapılacaklar (Siyah ile mavi ekran ve ses gelmeme)

Bilgisayarınız açılmıyorsa bunun birden fazla sebebi olabilir. Bilgisayar açılmıyor ne yapmam gerekir? Bilgisayarım açılmıyor yapılacaklar (Siyah ile Mavi Ekran ve Ses gelmeme) nelerdir? İşte, tüm detaylar.

14.04.2021Teknoloji
BiP uygulamasının öne çıkan özellikleri

BiP uygulamasının öne çıkan özellikleri

BiP, kullanıcılardan gelen talepler doğrultusunda geliştirilmeye devam ediliyor. Uygulamaya eklenen yeni özellikler sayesinde kullanıcılar, sohbetlerini arşivleyebiliyor, önemli kişi ya da grupları sohbet ekranında sabitleyebiliyor, mesajlarının yazı tipini istedikleri gibi değiştirebiliyor.

10.04.2021Teknoloji
5 yılda 6 milyar GB’ın üzerinde data kullanıldı

5 yılda 6 milyar GB’ın üzerinde data kullanıldı

Turkcell’liler 4.5G’nin 5. yıldönümünde toplamda 9 milyar GB data kullanırken sadece 4.5G şebekesi üzerinden kullanılan data miktarı 6 milyar GB’ı aştı.

31.03.2021Teknoloji
Turkcell, 5G teknolojisine geçiş için hazır

Turkcell, 5G teknolojisine geçiş için hazır

Turkcell, son dört yılda gerçekleştirdiği yeni nesil altyapı yatırımlarıyla 5G teknolojisine geçiş konusunda hazırlıklı operatör konumuna geldi. Yüksek güvenlikli veri merkezlerine kurduğu bulut şebeke mimarisi ile birlikte Turkcell müşterilerine sunduğu data ve ses kapasitesinin yüzde 70’ini sanal platformlar üzerinden karşılıyor.

30.03.2021Teknoloji
Yapay zeka ve hayal gücünü birleştiren Zekathon yarışması sonuçlandı

Yapay zeka ve hayal gücünü birleştiren Zekathon yarışması sonuçlandı

Turkcell’in Zekâ Gücü projesi kapsamında Millî Eğitim Bakanlığı ile birlikte düzenlediği yapay zekâ ve hayal gücünü birleştiren Zekathon yarışması sonuçlandı. Türkiye’nin 185 Bilim ve Sanat Merkezi’ne (BİLSEM) devam eden öğrencilerin katıldığı yarışmada birinciliği ortaokul grubunda ‘Seni Daha İyi Anlıyorum’ projesi ile Adana Kozan BİLSEM öğrencileri, lise grubunda ise ‘Ağaçları Yapraklarından Tanıyan Uygulama’ projesi ile İstanbul Fuat Sezgin BİLSEM öğrencileri elde etti.

27.03.2021Teknoloji
BiP’in dünya çapında indirilme sayısı 76 milyonu geçti

BiP’in dünya çapında indirilme sayısı 76 milyonu geçti

BiP, 76 milyonun üzerinde indirildi. Yılbaşından bu yana 15,8 milyonu yurtdışından olmak üzere toplam 31 milyonu aşkın yeni kullanıcı BiP’i tercih etti.

26.03.2021Teknoloji
Farkındayız

Farkındayız

21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü’nde çocuklar çeşitli etkinliklere katılırken siyasetten de destek mesajları geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan mesajında “Farkındalığınızla dünyamızı güzelleştiriyor, zenginleştiriyorsunuz. İyi ki varsınız” dedi.

22.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan Nevruz Günü paylaşımı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nevruz Günü paylaşımı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mart Nevruz Günü'nü kutladı.

21.03.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 21 Mart Dünya Down Sendromu Farkındalık Günü dolayısıyla yaptığı paylaşımda, "Özel gereksinimli yavrularımıza yönelik farkındalık oluşturmak amacıyla ilan edilen Dünya Down Sendromu Günü'nde tüm down sendromlu kardeşlerime ve kıymetli ailelerine saygı ve sevgilerimi iletiyorum." ifadelerini kullandı.

21.03.2021Gündem
Turkcell’in ‘Dijital Operatör’ uygulaması yenilendi

Turkcell’in ‘Dijital Operatör’ uygulaması yenilendi

Turkcell, ‘Dijital Operatör’ uygulamasını yeniledi. İşlemleri ve menüleri daha kolay hale getirilen uygulama üzerinden herkesin alışveriş yapabildiği Turkcell Pasaj’a da hızla ulaşılabiliyor.

20.03.2021Teknoloji
WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü mü 19 Mart Instagram ve Whatsapp erişim sorunu için ilk açıklama

WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü mü? 19 Mart Instagram ve Whatsapp erişim sorunu için ilk açıklama

WhatsApp, Facebook ve Instagram çöktü mü? soruları sosyal medyada yaşanan sorunlarla gündeme geldi. Sosyal medya devleri, Whatsapp, Facebook ve Instagram'da bağlantı sorunu yaşandı. Kullanıcılar yaşadıkları sorunu Twitter'dan dile getirirken, Instagram bağlantı hatası ve Whatsapp, Facebook erişim sorununun küresel olduğu ilk gelen bilgiler arasında yer aldı. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan yaptığı açıklamada, "WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurtdışı kaynaklıdır." ifadelerini kullandı. Sosyal medyada yaşanan sorun yaklaşık yarım saatlik kesinti sonrası düzeldi.

19.03.2021Teknoloji
Son dakika: İlk resmi açıklama geldi Sosyal medya devlerinde bağlantı sorunu

Son dakika: İlk resmi açıklama geldi! Sosyal medya devlerinde bağlantı sorunu

Sosyal medya devleri, Whatsapp, Facebook ve Instagram'da bir süre bağlantı sorunu yaşandı. Kullanıcılar yaşadıkları sorunu Twitter'dan dile getirirken, global çapta yaşanan kesintiyle ilgili ilk resmi açıklama geldi. Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı Dr. Ömer Fatih Sayan, "WhatsApp ve İnstagram trafiklerinde yaşanan kesintiler global çapta ve yurtdışı kaynaklıdır. Yerli uygulamalarımız olan Yaay ve BİP uygulamalarımızda herhangi bir hizmet kesintisi bulunmamaktadır" ifadelerini kullandı.

19.03.2021Teknoloji
BiP’in ana menüsü sadeleşti ve erişilebilirlik seviyesi artırıldı

BiP’in ana menüsü sadeleşti ve erişilebilirlik seviyesi artırıldı

Türkiye’nin iletişim platformu BiP’in arayüzü, daha rahat kullanabilmesi için iyileştirildi. Yeni arayüzü ile daha sade bir görünüme kavuşan ve görme engelli kullanıcıları için erişilebilirliği arttırılan uygulama, artık daha kapsayıcı bir kullanıcı deneyimi sunuyor.

19.03.2021Teknoloji
İletişim Başkanı Altundan FETÖyü himaye edenlere sert tepki: Bu gerçek karşısında susmayacağız

İletişim Başkanı Altun'dan FETÖ'yü himaye edenlere sert tepki: Bu gerçek karşısında susmayacağız

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun, Dijital Dünya Çalıştayı'nın açılış programında açıklamalarda bulundu. İletişim Başkanı Altun, "Ülkemiz Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde nasıl sessizlerin sesi, mazlumların hamisi hâline geldiyse; iletişim alanında da hakikat mücadelesinin en ön saflarında yer alacaktır" dedi. Altun, "FETÖ'yü himaye edenler büyük bir suça ortaklık yaptıklarının farkına varmalıdırlar. Biz bunu haykırmaya devam edeceğiz, bu gerçek karşısında susmayacağız" ifadelerini kullandı.

6.03.2021Gündem
Güvenli iletişim için a-ileti platformu

Güvenli iletişim için a-ileti platformu

ASELSAN ve Turkcell, yerli uygulamalar için güçlerini birleştirdi.

5.03.2021Ekonomi
ASELSAN ve Turkcell’den güvenli iletişim için iş birliği

ASELSAN ve Turkcell’den güvenli iletişim için iş birliği

Türkiye’ye yeni teknolojiler kazandırmak için çalışan ASELSAN ve Turkcell, yerli uygulamalar için güçlerini birleştirdi. Turkcell’in yerli iletişim ve yaşam platformu BiP üzerinden ASELSAN’a özel geliştirdiği a-ileti platformu ile ASELSAN çalışanları güvenle iletişim kurmaya devam ediyor. Bir şirkete özel geliştirilen ilk iletişim platformu olma özelliğine sahip uygulamayı 9 bine yakın ASELSAN çalışanı kullanıyor.

4.03.2021Teknoloji
Son 2.5 ay... WhatsApp kullanıcılarını neler bekliyor

Son 2.5 ay... WhatsApp kullanıcılarını neler bekliyor?

WhatsApp’ta gizlilik sözleşmesini kabul etmek için son tarih 15 Mayıs. Bu tarihten sonra sözleşmeyi kabul etmeyen kullanıcılar mesaj alamayacak ve gönderemeyecek. Peki ya sonra?

2.03.2021Gündem
WhatsApp grup sohbetlerindeki tehlike

WhatsApp grup sohbetlerindeki tehlike

Koronavirüs salgınıyla birlikte tüm dünyada insanlar dijital ortamdan haberleşmeye başladı. BBC'den Bryan Lufkin Whatsapp grup sohbetlerindeki tehlikeyi kullananlarla iletişim kurarak aydınlattı.

28.02.2021Ekonomi
Turkcellin 2020 yılı net karı 4,2 milyar TLye ulaştı

Turkcell'in 2020 yılı net karı 4,2 milyar TL'ye ulaştı

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan'ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, şirketin 2020 yılı finansal ve operasyonel sonuçları açıklandı. Buna göre, Turkcell Grubu'nun toplam gelirleri, geçen yıla göre yüzde 15,8 artışla 29,1 milyar TL'ye ulaştı.

23.02.2021Teknoloji
Talep patladı gelir, kâr arttı

Talep patladı gelir, kâr arttı

Müşteri sayısını 2020’de 1.1 milyon yükselten Turkcell, gelirini yüzde 15.8 artışla 29.1 milyar TL’ye ulaştırdı. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, net kârın da 2019 ile karşılaştırıldığında yüzde 30.5 artarak 4.2 milyar TL’ye çıktığını açıkladı.

23.02.2021Ekonomi
BiP 74 milyonun üzerinde indirme rakamına ulaştı

BiP 74 milyonun üzerinde indirme rakamına ulaştı

BiP’in indirime rakamı 74 milyona ulaştı. Yenilenen ara yüzü ve sade gizlilik politikasıyla dikkat çeken BiP son iki ayda ise 27 milyonu aşan yeni kullanıcı kazandı. Uygulama, Acil Durum Butonu ve anlık mesajlaşmada tercüme gibi birçok özellik barındırıyor.

20.02.2021Teknoloji
WhatsApp zorunlu güncelleme ne zaman WhatsAppta uyarı mesajı yayınlanacak

WhatsApp zorunlu güncelleme ne zaman? WhatsApp'ta uyarı mesajı yayınlanacak

WhatsApp zorunlu güncelleme, gündemde yer almayı sürdürüyor. Popüler mesajlaşma devi WhatsApp, "Güncellememiz Hakkında Daha Fazla Bilgi" başlığıyla bir açıklama yayımladı.Açıklamada, gelecek haftalarda WhatsApp üzerinde gizlilik politikası güncellemesiyle ilgili daha fazla bilgi sağlayan bir uyarı mesajı yayınlanacağı belirtildi. İşte, WhatsApp zorunlu güncellemeyle ilgili bilgiler

19.02.2021Gündem
Kullanıcılar merakla bekliyordu... WhatsApptan flaş uyarı mesajı kararı

Kullanıcılar merakla bekliyordu... WhatsApp'tan flaş uyarı mesajı kararı

Mesajlaşma platformu WhatsApp, çok tartışılan kararıyla ilgili yeni bir açıklamada bulundu. Gizlilik politikasına ilişkin zorunlu güncellemeyle ilgili daha fazla detayın yer alacağı bir uyarı mesajı yayımlayacağını bildirdi.

19.02.2021Ekonomi
Borat, Trump’ın aşırı versiyonu

Borat, Trump’ın aşırı versiyonu

Komedyen, yazar, yapımcı. Yaşayan en iyi 30 komedyen arasında gösteriliyor. Yarattığı ‘Borat’ karakteri efsane oldu. Son olarak “The Trial of the Chicago 7” filminde Abbie Hoffman’ı canlandırarak Altın Küre ve SAG adaylığı kazandı... Barbaros Tapan, ünlü komedyen Sacha Baron Cohen ile görüntülü konuştu. Geçen yıl “Borat”ın devam filmini yapan Cohen, gerçek kişilerle çekim yaparken yaşadığı zorlukları Kelebek okurları için anlattı.

7.02.2021Magazin
Bakan Karaismailoğlundan Kanal İstanbul açıklaması

Bakan Karaismailoğlu'ndan Kanal İstanbul açıklaması

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Kanal İstanbul projesinde çalışmaların bitmek üzere olduğunu ve yasal düzenlemelerin yakında yapılacağını belirterek, "2021'de Kanal İstanbul için önemli ilerlemeler olacak inşallah. 2021'de kazma vurmak için çalışıyoruz." dedi.

3.02.2021Ekonomi
Dijital Göç yolunda BiP’in başarı öyküsü

Dijital Göç yolunda BiP’in başarı öyküsü

Hürriyet gazetesinin usta yazarı Ertuğrul Özkök, keyifli söyleşilerine son günlerin çok tartışılan konusu “Dijital Göç” ile devam ediyor. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan “Dijital Göç” hareketinin en popüler durağı olan BiP uygulamasıyla yakaladıkları başarıyı ve neden verilerimize sahip çıkmamız gerektiğini anlatıyor.

1.02.2021Teknoloji
Dijital Göç yolunda BiP’in başarı öyküsü

Dijital Göç yolunda BiP’in başarı öyküsü

Hürriyet gazetesinin usta yazarı Ertuğrul Özkök, keyifli söyleşilerine son günlerin çok tartışılan konusu “Dijital Göç” ile devam ediyor. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan “Dijital Göç” hareketinin en popüler durağı olan BiP uygulamasıyla yakaladıkları başarıyı ve neden verilerimize sahip çıkmamız gerektiğini anlatıyor.(Sponsorlu içerik)

29.01.2021Teknoloji

Yazar Sonuçları

Son program kovulduk!

TV dünyasıyla dijital dünyanın “Stranger Things” misali birbirine hiç benzemeyen apayrı iki alem olduğunu mikrofonu açık kalan Bülent Ersoy’un şu hazin cümlesi bir kez daha damgalamış oldu: “Son program, kovulduk.”

22.09.2021

Balkonlara moral gelsin

BU salgın günlerinde bazı güzellikler hepimize iyi gelecektir. Aliağa Belediyesi’nden söz edeceğim. İlçeyi çiçeklerle donatmak amacıyla, “Balkonda Bahar Var” projesi başlatılmış. Belediye 10 bin balkon için 20 bin çiçek dağıtacakmış. Dileyenler sardunya, petunya ve Bodrum papatyasından ikisini seçebilecekmiş. İki yetişkin çiçek, balkon saksısı ve 10 litrelik toprak, özel çantayla, vatandaşın kapısına kadar getirilecekmiş.

20.04.2021

Sosyal medya kullanıcılarının siyasi tercihleri

Twitter, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Boğaziçi eylemleri ve LGBT hakkındaki mesajlarını engelledi.

8.02.2021

Borat, Trump’ın aşırı versiyonu

Komedyen, yazar, yapımcı. Yaşayan en iyi 30 komedyen arasında gösteriliyor. Yarattığı ‘Borat’ karakteri efsane oldu. Son olarak “The Trial of the Chicago 7” filminde Abbie Hoffman’ı canlandırarak Altın Küre ve SAG adaylığı kazandı... Barbaros Tapan, ünlü komedyen Sacha Baron Cohen ile görüntülü konuştu. Geçen yıl “Borat”ın devam filmini yapan Cohen, gerçek kişilerle çekim yaparken yaşadığı zorlukları Kelebek okurları için anlattı.

7.02.2021

Sayın CEO beni ikna edin niye dijital bir göçmen olayım

WhatsApp öyle bir şey yaptı ki, hepimizi bir anda büyük düş kırıklığına uğrattı...

5.02.2021