EKSTRA
MENÜ

Fizy

Fizy ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Fizy haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 301 Fizy haberi bulunmuştur.

fizy, Türkiye merkezli bir müzik portal servisidir.

fizy, 22 Aralık 2008'de Ercan Yaris tarafından kuruldu. Açılışından kısa süre sonra The New York Times gazetesi tarafından "Yeni yılda denenmesi tavsiye edilen üç internet sitesi" arasında gösterildi. Basit kullanıma ve sade tasarıma sahip site kısa sürede ilgi topladı. Ocak 2011'de Mashable ödüllerinde "Dünyanın En İyi Müzik Servisi" ödülünü kazandı.

Bağlantılı Hak Sahibi Fonogram Yapımcıları Meslek Birliği (MÜYAP), eserlerin telif bedelleri ödenmeden yayınlanmaya devam edildiği iddiasıyla fizy'ye dava açtı. 28 Aralık 2010 tarihinde MÜYAP'ın başvurusunu haklı bulan Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı fizy'nin erişimini engelledi.

fizy Nisan 2011'de tekrar yayına başladı.[5]Daha sonra Ercan Yaris hisselerinin %40'ını ReklamZ interaktif reklam ajansına sattı. Kapanmasının ardından Turkcell'e satıldı. Şu anda geliştirmesini Turkcell yönetiyor.

18 Mart 2012'den beri site sadece Türkiye'ye açıktır.

Fizy Haberleri

Turkcellin 2020 yılı net karı 4,2 milyar TLye ulaştı

Turkcell'in 2020 yılı net karı 4,2 milyar TL'ye ulaştı

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan'ın katılımıyla düzenlenen basın toplantısında, şirketin 2020 yılı finansal ve operasyonel sonuçları açıklandı. Buna göre, Turkcell Grubu'nun toplam gelirleri, geçen yıla göre yüzde 15,8 artışla 29,1 milyar TL'ye ulaştı.

23.02.2021Teknoloji
Talep patladı gelir, kâr arttı

Talep patladı gelir, kâr arttı

Müşteri sayısını 2020’de 1.1 milyon yükselten Turkcell, gelirini yüzde 15.8 artışla 29.1 milyar TL’ye ulaştırdı. Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, net kârın da 2019 ile karşılaştırıldığında yüzde 30.5 artarak 4.2 milyar TL’ye çıktığını açıkladı.

23.02.2021Ekonomi
Son dakika haberi: RTÜKten, NETFLIX ve Amazon Prime açıklaması

Son dakika haberi: RTÜK'ten, NETFLIX ve Amazon Prime açıklaması

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu Başkanı Ebubekir Şahin, "İnternet üzerinden isteğe bağlı yayıncılık yapan uluslararası platformlar NETFLIX ve Amazon Prime Video tıpkı yerli örnekleri gibi yükümlülüklerini yerine getirerek RTÜK'ten lisans aldı." dedi.

5.11.2020Gündem
Pandemide Müslüm dinledik

Pandemide Müslüm dinledik

Salgın döneminde eski şarkılar iki kat daha fazla dinlenmeye başlandı

29.10.2020Ekonomi
BiP, TV+, lifebox ve Hızlı Giriş Digicel ile 32 ülkeye açıldı

BiP, TV+, lifebox ve Hızlı Giriş Digicel ile 32 ülkeye açıldı

Dijital ihracatın öncüsü Turkcell, geliştirdiği yerli dijital servislerini dünyanın dört bir yanına ihraç etmeye devam ediyor. BiP, TV+, lifebox ve Hızlı Giriş servisleri Digicel iş birliğiyle 32 ülkede 13 milyon kullanıcının hizmetine sunuluyor.

23.10.2020Teknoloji
Kesintisiz müzik deneyimi için kullanabileceğiniz 7 uygulama

Kesintisiz müzik deneyimi için kullanabileceğiniz 7 uygulama

Müzik hayatımızın her alanında mutlaka yanımızda. Uzun yolculukları keyifli hale getirebildiği gibi deliksiz bir uyku için de kimi zaman tek ihtiyacımız olabiliyor. Bu denli hayatımızın içinde olan müziği her istediğinizde istediğiniz yerde dinleyebilin diye cep telefonunuza veya bilgisayarınıza indirebileceğiniz harika programlar var. Plakların ve CD’lerin çok eskide kaldığı bu dönemlerde internetten müzik zevkini doyasıya yaşayacağınız en iyi uygulamalar…

5.10.2020Teknoloji
Tuğçe Kandemir kimdir nereli kaç yaşında

Tuğçe Kandemir kimdir nereli kaç yaşında?

Tuğçe Kandemir, müzik piyasasının tanınan isimlerinden birisidir. Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü'nden mezun olan ve öğretmenlik görevini sürdürürken ilk şarkısını çıkaran Tuğçe Kandemir, 2018 yılında piyasaya girmesine rağmen adından sıkça söz ettirmiştir. Peki, Tuğçe Kandemir kimdir nereli kaç yaşında? İşte, o isim hakkında bazı bilgiler

10.09.2020Hayat
En iyi müzik uygulamaları: Hangisi size göre

En iyi müzik uygulamaları: Hangisi size göre?

Dijital dünyanın bir getirisi olan online müzik platformları her geçen gün arşivini büyütüyor, yeni özellikleriyle boy gösteriyor. İşte göz atmanız gereken en iyi müzik platformları...

24.08.2020Teknoloji
İletişime talep patladı,Turkcell kanatlandı... Gelir rekoru

İletişime talep patladı,Turkcell kanatlandı... Gelir rekoru

Son dönemde özellikle internet üzerinden iletişim talebinin artması dijital operatörlerin gelirlerini de uçurdu. Turkcell, yılın ilk yarısında 13.5 milyar lira ile tarihinin en yüksek ilk yarı gelirini elde etti. Şirketin dijital kanallar üzerinden yaptığı satışlar yılın ilk 6 ayında bireysel satışların yüzde 11’ine ulaştı. 2022 yılı sonu için yüzde 12’lik hedef belirleyen şirket, 3 yıllık hedeflerine 6 ayda yaklaşmış oldu.

15.08.2020Ekonomi
Koronavirüs sürecinde telekom operatörleri nasıl çalıştı

Koronavirüs sürecinde telekom operatörleri nasıl çalıştı?

Koronavirüs sürecinin başladığı günden bu yana internet kullanımı daha da arttı, vatandaşlar evlerinden çıkamadığı bu uzun süre zarfında soluğu internette aldı. Peki telekom operatörleri bu süreçte neler yaptı? Türkiye'nin önde gelen operatörlerinin temsilcileri bir araya geldi, koronavirüs sürecini masaya yatırdı.

12.06.2020Teknoloji
Bu uygulamalarla müzik dinlemek daha da keyifli

Bu uygulamalarla müzik dinlemek daha da keyifli

Karantina döneminde müzik dinleyerek güzel zaman geçirebilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz müzik uygulamalarını sizin için listeledik. Bir göz atmaya ne dersiniz?

12.05.2020Evdehayat
Turkcell Genel Müdürü Erkan: Evde hayat var dedik, ne gerekiyorsa yaptık

Turkcell Genel Müdürü Erkan: Evde hayat var' dedik, ne gerekiyorsa yaptık

Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan "Bizlerin sağlığı için büyük bir özveri ile mücadele eden sağlık çalışanlarına destek vermek amacıyla kendilerine ek data ve konuşma hediye edeceğiz" dedi.

24.03.2020Ekonomi
Taşınabilir kaset çalarlar geri dönüyor Çantanızda yer açın...

Taşınabilir kaset çalarlar geri dönüyor! Çantanızda yer açın...

Bir zamanların modası olan taşınabilir kaset çalarlar, 7'den 70'e pek çok kullanıcının ilk ve tek tercihiydi. Ancak zaman içinde medya araçlarının değişmesiyle birlikte telefonlardan müzik dinleme dönemi başladı. Ancak özel bir proje ile birlikte taşınabilir kaset çalarlar tekrar hayatımıza giriyor.

12.03.2020Teknoloji
Turkcell, 2019 yılı sonu finansal sonuçlarını paylaştı

Turkcell, 2019 yılı sonu finansal sonuçlarını paylaştı

Turkcell Grubu’nun konsolide bazda toplam geliri bir önceki yıla kıyasla yüzde 18,1 oranında artışla 25,1 milyar TL’ye ulaştı. Turkcell Grubu’nun FAVÖK’ü yüzde 18,6 artışla 10,4 milyar TL’ye yükselirken, FAVÖK marjı yüzde 41,5’e FVÖK marjı ise yüzde 21,4’e çıktı. Şirketin 2019 net kârı bir önceki yıla göre yüzde 61 oranında artarak tüm zamanların en yüksek miktarı olan 3,2 milyar TL’ye ulaştı.

21.02.2020Teknoloji
BiPten yılbaşında 2,8 milyon arama yapıldı

BiP'ten yılbaşında 2,8 milyon arama yapıldı

31 Aralık 2019-1 Ocak 2020 günlerinde BiP'ten 2,8 milyon arama yapıldı, 14,6 milyon dakika sesli ve görüntülü görüşme gerçekleşti. Aynı tarihlerde 430 milyon mesaj gönderilirken, bu mesajlara 3 milyon 700 bin sticker eklendi. Yeni yıla giriş heyecanı boyunca 1 milyon fotoğraf ve video paylaşıldı.

3.01.2020Teknoloji
Müzik haftası bitti

Müzik haftası bitti!

Müzik ve Kültür Festivali fizy İstanbul Müzik Haftası; bir hafta boyunca müziksevere unutulmaz anlar yaşattı. Festivalde; Ceza, Moğollar, Gaye Su Akyol, Teoman, Gökhan Türkmen, Kalben, Gazapizm, Kenan Doğulu gibi ünlü isimler sevenleriyle buluştu.

14.11.2019Keyif
İstanbul’da müzik rüzgarı

İstanbul’da müzik rüzgarı

fizy İstanbul Müzik Haftası sona erdi. 6-9 Kasım tarihlerinde düzenlenen festivalde Ceza’dan Teoman’a, Haluk Levent’ten Kenan Doğulu’ya pop, rock ve rap dünyasının birçok ünlü ismi ve grubu sahneye çıktı.

11.11.2019Keyif
İstanbul Müzik Haftasında rap gecesi

İstanbul Müzik Haftası'nda rap gecesi

Ünlü rap’çiler fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında önceki gece Volkswagen Arena’da konser verdi.

9.11.2019Magazin
Müzikseverleri buluşturan festival

Müzikseverleri buluşturan festival

Kültür ve Müzik Festivali fizy İstanbul Müzik Haftası'nda birbirinden ünlü isimler sahne alıyor.

7.11.2019Keyif
Ödüller sahiplerini buldu

Ödüller sahiplerini buldu!

Fizy İstanbul Müzik Haftası kapsamında düzenlenen Fizy Müzik Ödülleri, dün akşam yapılan törenle sahiplerini buldu. Yılın En Çok Dinlenen Kadın Sanatçısı Sıla, En Çok Dinlenen Erkek Sanatçısı ise Ben Fero oldu.

5.11.2019Keyif
Rap gecesi

Rap gecesi

Fizy İstanbul Müzik Haftası, rap müziğin ünlü isimlerini bir araya getiriyor.

4.11.2019Keyif
Yerli şirketlerin dezavantajı bitecek

Yerli şirketlerin dezavantajı bitecek

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu’nda görüşülen torba kanun içinde yer alan Dijital Hizmet Vergisi’ne ilişkin değerlendirmelerde bulanan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan, “Dijital servis hizmetlerine getirilmesi planlanan yüzde 7.5’lik vergiyi, eşit rekabet şartlarını oluşturmaya yönelik bir adım olarak görüyoruz” dedi.

4.11.2019Ekonomi
‘fizy İstanbul Müzik Haftası’na Geri Sayım Başladı

‘fizy İstanbul Müzik Haftası’na Geri Sayım Başladı

Müzik ve kültür festivali fizy İstanbul Müzik Haftası’na geri sayım başladı. 4 Kasım akşamı Türkçe müziğin en iyilerinin ödüllendirileceği ödül töreniyle başlayacak müzik haftası, bu yıl şehre yayılıyor.

Banka değil kankayız

Banka değil kankayız!

Altyapıdan satışa kadar Turkcell’in farklı kademelerinde görev alan Turkcell Genel Müdürü Murat Erkan ile İstanbul Kozyatağı metro durağında buluştuk. Erkan, akıllı telefonundaki Paycell uygulaması üzerinden İstanbulKart’a bakiye yükleyerek, “Finans teknolojilerinde iddialıyız. Bir banka değil, bir kanka yarattık” dedi.

29.10.2019Ekonomi
Birlikte Güzel Sunar: Büyük Ev Ablukada

Birlikte Güzel Sunar: Büyük Ev Ablukada

Sahne enerjileri, müzikal ve sanatsal stilleri ile dikkat çeken Büyük Ev Ablukada, Birlikte Güzel sunumu ve Pozitif deneyimiyle 19 Ekim’de Volkswagen Arena sahnesindeydi.

fizy İstanbul Müzik Haftasında Sahne Alacak İsimler Belli Oldu

fizy İstanbul Müzik Haftası'nda Sahne Alacak İsimler Belli Oldu

Müzik ve kültür festivali fizy İstanbul Müzik Haftası, 4-9 Kasım 2019 tarihleri arasında müzikseverlerle buluşuyor.

Kota düşmanları

Kota düşmanları

Mobil cihazlar internet kullanım alışkanlıklarında bir adım öne çıkıyor. Akıllı telefonlarımıza yüklü uygulamaları günde onlarca kez açıyoruz. Hiç farkında olmadan da kotamız hızla tükeniyor. Buradan yola çıkarak akıllı telefon uygulamalarının tek bir açışta ortalama ne kadar veri harcadığını hesapladık. İnanılmaz bir tabloyla karşı karşıyayız. Bu hafta konumuz sinsice kotamızı harcayan uygulamalar.

11.08.2019Ekonomi
Turkcell gelir ve kâr durumunu kamuoyuyla paylaştı

Turkcell gelir ve kâr durumunu kamuoyuyla paylaştı

Turkcell'in, yılın ilk yarısındaki cirosu geçen yıla göre yüzde 20,3 artarak 11,9 milyar TL olurken, net kar ise şirket tarihindeki en yüksek değer olan 1,7 milyar TL’ye ulaştı

1.08.2019Teknoloji
Sesler yükseliyor

Sesler yükseliyor

Online müzik alanında büyük bir rekabet başladı. Bir yanda Türk teknoloji şirketleri, diğer yanda hızla popüler olan platformlar ve başka bir yanda ise dünyanın en büyük teknoloji devleri... Türkiye’de yaklaşık 15 milyon online müzik dinleyicisi var. Geçen hafta YouTube Music’in Türkiye’deki kullanıcılara açılması da bu pazarın önemini bir kez daha kanıtladı. Biz de buradan yola çıkarak online müzik platformlarını inceledik.

28.07.2019Ekonomi
Demet Akalın: O adamı bulacağım

Demet Akalın: O adamı bulacağım

Ebru Gündeş konserini izlemeye gelenler arasında bulunan Demet Akalın Bodrum’da yaşadığı olayı anlattı.

21.07.2019Magazin
192 ülkede 200 milyon indirme

192 ülkede 200 milyon indirme

Tamamı Türk mühendisler ve yazılımcılar tarafından geliştirilen, arama motoru, e-posta hizmetleri, anlık mesajlaşma, TV ve müzik platformlarıyla Turkcell, dijital servisleriyle ilgili strateji ve vizyonunu kamuoyuyla paylaştı.

18.07.2019Ekonomi
“Alice” klip diyarında

“Alice” klip diyarında

Prömiyeri geçen şubatta yapılan ve sezon boyunca yola kapalı gişe devam eden “Alice” müzikalinden bir klip sürprizi geldi.

14.06.2019Keyif
Kiss FM Fizy ile Yeniden Yayın Hayatına Başladı

Kiss FM Fizy ile Yeniden Yayın Hayatına Başladı

2003 yılında yayın hayatına son veren, Türkiye’nin ilk özel radyolarından olan Kiss FM uzun bir aranın ardından yayın hayatına başladı.

Yazar Sonuçları

Amatör DJ’lere tavsiyeler ve çalma listeleri

Bu kez ünlü DJ’leri ve müzisyenleri dinlemeye gidemeyeceğiz. Ama müziksiz de olmaz. Biri elbet sorumluluğunu yüklenecek. “Ne dinleyeceğiz” sorusundan sonra bakışların yöneldiği ‘arkadaş’ sizseniz dersinizi çalışın, tavsiyelere kulak verin.

26.12.2020

Bu işin yanlışı yok

Karantinaya girdiğimizden bu yana sosyal medyada canlı yayın patlaması yaşanıyor.

9.04.2020

Can Bonomo... Her zaman kendi gibi

Can Bonomo, birden fazla sanat alanında tamamen kendi gibi kaldı, içinden geleni ifade etmekten çekinmedi. Albüm sonrası ilk teklisi ‘Sen Bunları Duyma’ melodik yanı güçlü ve dinleyeni hızlıca içine alan bir şarkı.

4.04.2020

Me Too da yalan oldu

Şimdi bu tacizdi, tecavüzdü olaylarıyla gündeme gelen Me Too hareketine öncülük eden kadınları eleştirmeyecek miyiz? Neredeyse tamamı davalarından vazgeçti. Neden?

14.12.2019

2019’un lideri rap kralı ise Ezhel

Aralık ayı demek, yılsonu raporlarının akmaya başlaması demek.

5.12.2019

Yabancı yatırımcıdan Turkcell’e yoğun ilgi

DÜNYA finansının kalbinin attığı Londra’dayız.

15.11.2019

Bir Ayrılığın Hikâyesi: Magdalene

26 yaşında ilk yayınladığı LP1 albümüyle o dönem müzik türleri arasındaki ince geçişi bu kadar ustaca yaptığı için dikkatleri üzerine çeken İngiliz şarkıcı FKA Twigs, şimdi başarısını ve becerilerini yepyeni bir albümle sunuyor. Nam-ı diğer Tahliah Debrett Barnett geçtiğimiz hafta ‘Magdalene’ adlı ikinci stüdyo albümünü yayınladı.

14.11.2019

5 adımda müziğinizi dinleyiciye ulaştırın

Geçen hafta sonunda müziğin ön planda olacağını yazmıştım. Brandweek, Sound Ports ve Fizy İstanbul Müzik Haftası sayesinde her yerde müzik vardı. Kâh radyonun geleceği konuşuldu, kâh yeni sanatçılar için müziği yaymanın yolları.

14.11.2019

Bu hafta sadece müzik konuşacak

Fizy İstanbul Müzik Haftası ve Sound Ports, aynı hafta sonuna denk geldi. Avrupa yakasında Fizy İstanbul Müzik Haftası’nın, Asya yakasında ise Sound Ports’un ipi göğüsleyeceği haftada ise yok yok. Ama en önemlisi konserlerin yanı sıra bütün konuşmaların başlığında “müzik” olacak.

7.11.2019

Reynmen’in bana ilk sorusu ne oldu?

Reynmen ismiyle maruf Yusuf Aktaş’la daha önce hiç tanışmamıştım, ilk kez geçen gece Fizy Ödül Töreni’nde yan yana geldik.

6.11.2019

Fazla uyumlu sevgililere son örnek

Doğruya doğru, herkes sevgilisiyle çok çok iyi vakit geçirmez.

6.11.2019

Gökhan Türkmen’den Yeni Şarkı

Geçtiğimiz hafta Gökhan Türkmen yani şarkısı ‘Aşkın Enkazı’nı yayınladı. 11. sanat yılını kutlayan sanatçı ‘Aşkın Enkazı’ şarkısıyla 10 şarkılık albüm projesinin de başlangıcını da yapmış oluyor. Yeni şarkının söz ve müziği Birkan Nasuhoğlu’na ait. Tunç Çakır şarkının miksinde görev alırken düzenlemesinde ise Ahmet Faik Dökmeci imzası var. GTR Deneyevi, Hayyam Stüdyoları ve Blukite Studio ‘Aşkın Enkazı’nın hayata geçtiği stüdyolar olarak künyesinde yer alıyor.

24.10.2019

Fiber ortaklık yabancıyı cezbeder

Dünyanın gündemi 5G ama ne yazık ki biz hâlâ fiberi konuşuyoruz. Neden? Çünkü iletişimi en hızlı biçimde yapmak için kritik öneme sahip fiber ağı ne yeterli büyüklüğe ulaştırabildik, ne de ulaştırmak için somut bir adım atabildik.

17.10.2019

Kuşadası’nda Altın Güvercin uçtu

Turkcell Fizy Liselerarası Müzik Yarışması, Antalya Altın Portakal Film Festivali derken son olarak Türkiye’nin ilk ve tek beste yarışması olan Kuşadası Altın Güvercin Şarkı Yarışması’nda jüri üyesi koltuğuna oturdum.

10.09.2019

Yeni platformumuz hayırlı olsun

YouTube Music, Türkiye’de kullanıma açıldı. Yani Tidal, Fizy, Muud, Spotify, Deezer ve Apple Music’in yer aldığı dijital dinleme platformuna bir oyuncu daha eklendi.

25.07.2019

Telefonu kuma gömemezsin

Demet Akalın, eşi-kızı, Fatih Ürek, Selin Ciğerci ve nişanlısıyla cümbür cemaat Maldivler’e tatile gitti...

15.05.2019