Kaan Terzioğlu yeniden GSMA Yönetim Kurulu’na seçildi

Güncelleme Tarihi:

Kaan Terzioğlu yeniden GSMA Yönetim Kurulu’na seçildi
Oluşturulma Tarihi: Kasım 13, 2018 12:28

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, art arda 3. kez Dünya GSM Birliği’nin Yönetim Kurulu’na girdi.

Haberin Devamı

800’ün üzerinde GSM şirketinin üye olduğu, mobil iletişimin en prestijli uluslararası kuruluşlarından GSMA (Dünya GSM Birliği), Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu’nu art arda 3. kez Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçti. Böylece, Terzioğlu bir kez daha dünya mobil endüstrisine yön veren 25 üyeden biri oldu.

Turkcell bu gelişmeyle birlikte, 5’inci kez GSMA’de yer aldı. Terzioğlu aynı zamanda GSMA’in Denetim Komitesi Başkanlığı görevini de yürütüyor.

Turkcell olarak son 3.5 yılda oluşturulan iş modeli ve sonuçlarının Türkiye’nin gücünü göstermesi açısından çok önemli olduğunu belirten Terzioğlu, bşu açıklamayı yaptı:

“Türkiye’nin yerli ve milli dijital servisleri artık dünyanın da gündeminde. Afrika, Karayipler, Nepal, Latin Amerika ve Doğu Avrupa'dan operatörler dijital hizmetlerimizi inceliyor, dijital ekonomiye katkı sağlayan hikâyemizi dinliyor. Türk mühendislerden oluşan Ar-Ge ekibimizin oluşturduğu ürün ve hizmetler dünyaya açılıyor. Öte yandan dijital deneyimi kolay ve güvenli hale getirdiğimiz ‘Hızlı Giriş’ teknolojimiz, Türkiye’nin dijital kimlik doğrulama konusunda GSMA tarafından belirlenen ticari sürdürülebilirlik kriterlerini sunan ilk ve tek ülke olmamızı sağladı.”

Haberle ilgili daha fazlası:

BAKMADAN GEÇME!