EKSTRA
MENÜ

John Kerry

John Kerry haberleri sayfasında güncel ve son dakika John Kerry hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.774 John Kerry haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

John Kerry Haberleri

ABDden Türkiye-Rusya-Suriye üçgenindeki iddiaya ilk tepki

ABD'den Türkiye-Rusya-Suriye üçgenindeki iddiaya ilk tepki

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Rus heyetinin Türkiye aracılığıyla Ankara'da Suriyeli muhaliflerle görüştüğü yönündeki iddialara ilişkin, “Biz Suriye halkının özellikle de Halep’te yaşayanların acısını dindirecek bütün çabaları memnuniyetle karşılıyoruz” dedi. Financial Times'ın haberinde, ABD'nin bu gizli görüşmelerin dışında tutulduğu öne sürülmüştü.

2.12.2016Dünya
Çavuşoğlu, Kerryle görüştü

Çavuşoğlu, Kerry'le görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'li mevkidaşı John Kerry ile telefonda görüştü.

21.11.2016Gündem
Bakan Çavuşoğlu, Kerry ile görüştü

Bakan Çavuşoğlu, Kerry ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

18.11.2016Dünya
İlker Başbuğ: Gülen dosyalarını mahkemeye gönderin

İlker Başbuğ: Gülen dosyalarını mahkemeye gönderin

İlker Başbuğ, Washington’da 15 Temmuz darbe girişimine dair bir konuşma yaptı ve olayın arkasında Fetullah Gülen’in olduğuna şüphe olmadığını belirterek ABD Yönetimi’ne Türkiye’nin Gülen’in iadesi için yolladığı dosyaları mahkemeye göndermesi çağrısında bulundu.

17.11.2016Dünya
Yemende geçici ateşkes anlaşması

Yemen'de geçici ateşkes anlaşması

Yemen'de yarın itibarıyla saldırıların durdurulması ve ay sonunda müzakerelerin başlaması konularında anlaşmaya varıldığı bildirildi.

15.11.2016Dünya
Obama: Trumpın başkanlığına dair kaygılarım var

Obama: Trump'ın başkanlığına dair kaygılarım var

ABD Başkanı Barack Obama, ABD'nin 45'inci başkanı seçilen Donald Trump'ın başkanlığına dair kaygıları olduğunu söyledi.

15.11.2016Dünya
ABD’nin yeni İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis: ‘Darbeden haberdar olsaydık Türk Hükümeti’ne kesinlikle bilgi verirdik’

ABD’nin yeni İstanbul Başkonsolosu Jennifer Davis: ‘Darbeden haberdar olsaydık Türk Hükümeti’ne kesinlikle bilgi verirdik’

ABD’nin İstanbul’daki yeni başkonsolosu Jennifer Davis (44), çok genç yaşta İstanbul gibi hem zorlu hem de Amerikalı diplomatlar arasında popüler bir görev yerine atandı. Amerikan Dışişleri Bakanlığı’nın parlak isimlerinden olan Davis, önce eski ABD Dışişleri Bakanı Condoleezza Rice’la, sonra bu seneki ABD Başkanlık seçimlerinde yarışan eski Dışişleri Bakanı Hillary Clinton’la, son olarak da şu andaki Dışişleri Bakanı John Kerry’yle çok yakın teşrikimesaide bulundu. John Kerry ile yaptığı İstanbul ziyaretlerinde de bu şehirde çalışmak istediğine karar verdi! Biri 9, diğeri 12 yaşında iki çocuk annesi olan Davis’in eşi Nick Harris de ABD Dışişleri Bakanlığı’nda diplomat olarak çalışıyor. ABD Dışişleri Bakanlığı’nın, İstanbul’daki başkonsoloslukta çalışanların ailelerinin tahliye edilmesi kararının ardından geçen hafta kocasını ve iki oğlunu uçağa bindirip Washington’a yollamış. “Çok yakında geri dönebileceklerini umut ediyoruz” diyor. Davis’le geçen hafta, konsolosluğun Arnavutköy’deki rezidansında buluştuk.

5.11.2016Gündem
ABD Dışişleri Gülen brifinginde Türkiye’ye hak verdi

ABD Dışişleri Gülen brifinginde Türkiye’ye hak verdi

Amerikan Dışişleri Bakanlığı, pazartesi günü Washington’da Amerikan medyasına Fetullah Gülen’in Türkiye’ye iade dosyası hakkında brifing verdi ve üst düzey bir yetkili, şimdiye kadar ilk kez, Ankara’nın Gülen aleyhine açtığı davanın haklı ve yerinde olabileceğini söyledi. Gülen Cemaati’ni, “iyi ve yararlı bir dini hareketten çok organize suç örgütüne” benzetti.

1.11.2016Dünya
ABD’de e-posta skandalı büyüyor: FBI uyarıyı dinlemedi

ABD’de e-posta skandalı büyüyor: FBI uyarıyı dinlemedi

Hillary Clinton’ın Dışişleri Bakanı iken kendi özel e-posta hesabını kullanarak resmi yazışmaları yapması ile ilgili soruşturmayı yeniden başlatan FBI’ın Kongre’yi bilgilendirmesine Adalet Bakanlığı’nın karşı çıktığı açıklandı. Bakanlık yetkilileri, bunun ‘seçimlere müdahale etmeme’ prensibine aykırı olduğunu iletti. FBI Direktörü Comey geri adım atmadı.

30.10.2016Dünya
Kerryden Cumhuriyet Bayramı kutlaması

Kerry'den Cumhuriyet Bayramı kutlaması

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Türk halkının 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı kutladı.

27.10.2016Dünya
‘Tehdit oluşursa tüm imkânlarımızı kullanırız’

‘Tehdit oluşursa tüm imkânlarımızı kullanırız’

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Musul operasyonuyla ilgili, “Eğer Türkiye’ye yönelik bir tehdit oluşursa biz kara operasyonu dahil tüm imkanlarımızı kullanırız” dedi.

25.10.2016Dünya
Ekvador Assangeın internetini kestiğini doğruladı

Ekvador Assange'ın internetini kestiğini doğruladı

Ekvador Dışişleri Bakanlığı, Wikileaks kurucusu Julian Assange’ın internet erişimini "geçici olarak" kestiklerini doğruladı ve gerekçe olarak ABD’deki başkanlık seçimlerini gösterdi.

19.10.2016Dünya
İngiliz bankası, Rus televizyon kanalının hesaplarını kapattı

İngiliz bankası, Rus televizyon kanalının hesaplarını kapattı

İngiliz bankası The National Westminster Bank (Natwest), Rus televizyon kanalı Russia Today’in (RT) hesaplarını kapattı. RT’nin genel yayın yönetmeni Margarita Simonyan, Twitter hesabından paylaştığı mesajla bankanın kanalın hesaplarını kapattığını açıkladı. “İngiltere’deki banka hesaplarımız kapatıldı. Bütün hesaplar” ifadesini kullanan Simonyan, kararı “Yaşasın ifade özgürlüğü!” sözleriyle eleştirdi.

18.10.2016Dünya
Çavuşoğlu ve Kerry telefonda görüştü

Çavuşoğlu ve Kerry telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, telefonda görüşerek, Musul operasyonuyla ilgili son gelişmeleri ele aldı

17.10.2016Gündem
flaş

flaş

17.10.2016Ankara
Lozan masası  sonuçsuz

Lozan masası sonuçsuz

Lozan Antlaşması’nın imzalandığı tarihi otelde Türkiye, ABD, Rusya, Suudi Arabistan, İran ve Irak’ın da olduğu dokuz ülke dışişleri bakanlarının katılımıyla gerçekleşen Suriye zirvesinde uzlaşma sağlanamadı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, “Halep’te muhalefetin El Nusra’dan ayrılması gerektiğini” söyledi.

15.10.2016Dünya
Lavrov ile Kerry, Suriyeyi görüştü

Lavrov ile Kerry, Suriye'yi görüştü

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, iki ülke arasında Suriye konusundaki görüşmelerin askıya alınmasının ardından Suriye'yi konuşmak üzere ilk kez bir araya geldi.

15.10.2016Dünya
Yardım konvoyları  için Kastillo önerisi

Yardım konvoyları için Kastillo önerisi

Kuşatma altındaki Halep şehrine yardım ulaştırılması için kilit Kastillo yolunun kullanılması planlanıyor.

14.10.2016Dünya
Suriye toplantısı, Lozan Antlaşmasının imzalandığı otelde yapılacak

Suriye toplantısı, Lozan Antlaşması'nın imzalandığı otelde yapılacak

İsviçre'nin Lozan kentinde yaklaşık bir asır önce Türkiye'nin sınırlarının çizildiği Lozan Antlaşması'nın imzalandığı Beau-Rivage Palace Oteli, bu kez yarın Suriye krizi nedeniyle Rusya, ABD ve Türkiye'nin yanı sıra bazı bölge ülkelerini bir araya getirecek.

14.10.2016Dünya
Rusyadan flaş Suriye açıklaması

Rusya'dan flaş Suriye açıklaması!

Rusya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Maria Zaharova, 15 Ekim'de Lozan'da gerçekleşecek Suriye toplantısında en önemli konu başlığının "ateşkesin yeniden sağlanması" olacağını söyledi.

13.10.2016Dünya
Lozanda Cumartesi günü Suriye zirvesi düzenlenecek

Lozan'da Cumartesi günü Suriye zirvesi düzenlenecek

Rusya Dışişleri Bakanlığı, İsviçre'nin Lozan şehrinde, Rusya, ABD ve bazı bölge ülke dışişleri bakanlarının katılımıyla Suriye toplantısı düzenleneceğini duyurdu.

12.10.2016Dünya
Çavuşoğlu ile Kerry telefonda görüştü

Çavuşoğlu ile Kerry telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefonda görüştü.

8.10.2016Dünya
Rusya’ya Halep baskısı artıyor

Rusya’ya Halep baskısı artıyor

BM Suriye Özel Temsilcisi Staffan de Mistura’nın bu gidişle Halep’in harabeye döneceğine dair sözlerinin ardından Rusya’ya yönelik çağrılar arttı.

7.10.2016Dünya
Son dakika haberi: ABDden Rusya ve Esad rejimi için soruşturma talebi

Son dakika haberi: ABD'den Rusya ve Esad rejimi için soruşturma talebi

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye'de sivillerin ve hastanelerin bombalanması nedeniyle Beşar Esad rejimi ve Rusya hakkında savaş suçları soruşturması açılması gerektiğini söyledi.

7.10.2016Dünya
Gladyatör savaşları

Gladyatör savaşları

Halep’te Esad rejimi ile müttefiklerinin siviller ve sağlık tesislerini de hedef alan yoğun saldırıları gerekçesiyle ABD’nin Rusya ile Suriye’de ateşkes görüşmelerini sonlandırmasını taraflar arasında artan gerilim izliyor.

4.10.2016Dünya
Kerry: Suriye’den vazgeçmiyoruz

Kerry: Suriye’den vazgeçmiyoruz

 ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Washington’un Suriye’de, barış arayışında vazgeçmediğini bildirdi.

4.10.2016Dünya
Rusya, herkesin sabrını tüketmişti

"Rusya, herkesin sabrını tüketmişti"

Beyaz Saray Sözcüsü Josh Earnest, ABD yönetiminin Rusya ile Suriye kapsamındaki ikili temasları durdurma kararını, "Birçok taahhüt vermesine rağmen bunları yerine getirmeyip güvenilirliğini zedeleyen Rusya, herkesin sabrını tüketmişti." sözleriyle değerlendirdi. Halep'te hastanelerin "sığınak delici bomba" ile vurulmaya devam ettiğini dile getiren Earnest, Esed rejimi ile birlikte Rusya ve İran'ı da suçlayarak, "Bu ahlaksızlık, vicdansızlık ve uluslararası toplumun hiddetini hak eden bir durumdur." şeklinde konuştu.

3.10.2016Dünya
ABD-Rusya ilişkilerinde flaş gelişme

ABD-Rusya ilişkilerinde flaş gelişme

ABD ile Rusya arasında Suriye nedeniyle son dönemde artan gerilimi düşürebilecek diplomatik bir gelişme yaşandı. İki ülkenin dışişleri bakanları dün iki kez telefonda görüşerek, Suriye'deki gelişmeleri ele aldı.

2.10.2016Dünya
Kerry Esada askeri müdahale yapılmasını istemiş

Kerry Esad'a askeri müdahale yapılmasını istemiş

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry'nin basına sızan ses kayıtlarında, Suriye'de Beşar Esad rejimine karşı askeri müdahalede bulunulması konusunda yönetim tarafından yeterince destek görmediğinden şikayet ettiği ortaya çıktı.

1.10.2016Dünya
Ortadoğu’da deprem olur

Ortadoğu’da deprem olur

Halep’te Esad rejimi ve müttefiklerinin yoğun bombardımanı sürerken ABD ile Şam yönetiminin destekçisi Rusya arasındaki söz düellosu şiddetlendi. Rusya Dışişleri Sözcüsü Zaharova, ABD’nin Şam yönetimine askeri operasyon başlatması halinde bölgede büyük depremi tetikleyeceği uyarısında bulundu.

1.10.2016Dünya
John Kerrynin gizli ses kaydı sızdırıldı

John Kerry'nin gizli ses kaydı sızdırıldı

ABD Dışişleri Bakanı'nın Suriye konusunda yaptığı bir toplantının ses kaydı New York Times'ta yayımlandı.

1.10.2016Dünya
Toner: İlişkilerin sona ermesine çok yakın bir noktadayız

Toner: İlişkilerin sona ermesine çok yakın bir noktadayız

 – ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Rusya ile Suriye hakkında diplomatik ilişkileri henüz sonlandırmadıklarını belirterek, "Rusya'nın henüz Suriye’de bizim görmek istediğimiz adımları atmaması nedeniyle ilişkilerin sona ermesine çok yakın bir noktadayız." dedi.

30.09.2016Dünya
Obama, Peres’in cenazesi için İsrail’de

Obama, Peres’in cenazesi için İsrail’de

ABD Başkanı Barack Obama,çarşamba günü ölen İsrail’in eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres’in cenazetörenine katılmak üzere İsrail’e geldi.   Çarşamba günü ölen İsrail’in eski Cumhurbaşkanı Şimon Peres için bugüncenaze töreni düzenleniyor. ABD Başkanı Barack Obama da törene katılmaküzere İsrail’e geldi. Tel Aviv Havalimanı’na özel uçağı ile gelenObama’ya Dışişleri Bakanı John Kerry ve Temsilciler Meclisi BaşkanıNancy Pelosi’nin yanı sıra 33 Amerikan diplomat da eşlik ediyor. İsrail,Obama için havalimanında geniş güvenlik önlemi aldı.Peres, bugün düzenlenecek törenle Herzl Mezarlığı’na defnedilecek.Törene, Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Feridun Sinirlioğlu’nun yanı sıraPrens Charles, Fransa Cumhurbaşkanı François Hollande, İtalya BaşbakanıMatteo Renzi, Polonya Cumhurbaşkanı Andrzej Duda, Kanada BaşbakanıJustin Trudeau, İngiltere’nin esi Başbakanı David Cameron, AlmanyaBaşbakanı Angela Merkel katılacak. 

30.09.2016Haber
Halep gerilimi

Halep gerilimi

Suriye’nin Halep kentinde Rusya’nın Esad rejimine destek verdiği bombardıman Moskova-Washington hattında ipleri gerdi: ABD: Terör Rus şehirlerini vurur. Rus askerleri ceset torbalarıyla döner. Rusya: ABD teröre davetiye çıkarıyor.

29.09.2016Dünya
ABD ve Rusya arasında Halep gerilimi tırmanıyor

ABD ve Rusya arasında Halep gerilimi tırmanıyor!

Rejim güçleri Rusya'nın hava saldırılarının yardımıyla Halep kentine yönelik operasyonlarını sürdürürken, ABD, Rus yönetimini tüm görüşmelerin sona ermesiyle tehdit etti. Rusya'dan ise bu tehdit ve şantaj politikasının kabul edilemez olduğu açıklaması geldi. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, Rusya'da iki günlük 'insani mola' önerisinde bulundu.

29.09.2016Dünya
Halepte hedef hastaneler

Halep'te hedef hastaneler

ESAD rejiminin kontrol altına almaya çalıştığı Halep kentinde muhaliflerin elindeki mahallelere havadan ve karadan saldırılar sürüyor. Dün yaralıların tedavi edildiği iki hastane ve bir fırın hedefteydi.

28.09.2016Dünya
Kolombiya’da beyaz sayfa

Kolombiya’da beyaz sayfa

Kolombiya’da ordu ile solcu FARC örgütü arasında 52 yıldır süren savaşta barış sayfası açılıyor. Dün Kolombiya hükümeti ve FARC iç savaşı resmen sona erdiren tarihi anlaşmayı imzaladı. Devlet Başkanı Santos’un anlaşmayı imzalaması için mermi kovanlarından özel olarak hazırlanmış bir dolmakalem tasarlandı.

26.09.2016Dünya
Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: ABD, Esad’dan özür diledi

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov: ABD, Esad’dan özür diledi

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, ABD’nin, 17 Eylül’de rejim birliklerinin koalisyon uçakları tarafından bombalandığı olay nedeniyle Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’dan özür dilediğini söyledi.

24.09.2016Dünya
Suriye toplantısından sonuç çıkmadı

Suriye toplantısından sonuç çıkmadı

New York'taki Suriye Destek Grubu toplantısında taraflar arasında görüş ayrılıkları aşılamadı. Almanya Dışişleri Bakanı Steinmeier, uçuşa yasak bölge önerisinin geniş kabul gördüğünü açıkladı.

23.09.2016Dünya
ABD Savunma Bakanı: Suriyeli Kürtlere silah vermeye devam edeceğiz

ABD Savunma Bakanı: Suriyeli Kürtlere silah vermeye devam edeceğiz

 ABD Savunma Bakanı Ashton Carter, Suriyeli Kürtlere silah verdiklerini ve desteklemeye devam edeceklerini söyledi.

22.09.2016Dünya

Yazar Sonuçları

ABD ile 7.62 ve Gülen dosyası

ÖNCE meselenin ne olduğunu anlamadım.

5.11.2016

5 soruda Suriye’de son durum

SADECE Türkiye değil dünya kritik bir dönemden geçiyor

29.09.2016