EKSTRA
MENÜ

Fatih Birol

Fatih Birol haberleri sayfasında güncel ve son dakika Fatih Birol hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.333 Fatih Birol haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Fatih Birol Haberleri

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Birol: İklim değişikliği için daha fazla yatırım şart

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Birol: İklim değişikliği için daha fazla yatırım şart

Uluslararası Enerji Ajansının (IEA) Dünya Enerji Görünümü 2021 raporuna göre, dünyada güneş ve rüzgar enerjisi, elektrikli araçlar ve diğer düşük karbon teknolojiler gelişirken, yeni bir enerji ekonomisi ortaya çıkıyor.

14.10.2021Ekonomi
NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, IEA Başkanı Fatih Birol ile görüştü

NATO Genel Sekreteri Stoltenberg, IEA Başkanı Fatih Birol ile görüştü

NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol ile iklim değişikliği ve enerji güvenliği gibi konularda görüş alışverişinde bulundu.

28.09.2021Dünya
‘Dünyanın en etkili Türkü’ Fatih Birol’un başarı sırrı: Alın teri, azim ve biraz da şans...

‘Dünyanın en etkili Türkü’ Fatih Birol’un başarı sırrı: Alın teri, azim ve biraz da şans...

Time dergisinin bu yılki ‘Dünyanın en etkili 100 kişisi’ listesine giren tek Türk, Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol oldu. Birol ile bir ziyaret için bulunduğu İstanbul’da ‘Hey Gidi Yıllar’ dedik; hem hikâyesini dinledik hem de geleceğimizin dünyasına ilişkin projeksiyonlarda bulunduk...

17.09.2021Gündem
Time dergisi seçti: Fatih Birol en etkili 100 kişiden biri oldu

Time dergisi seçti: Fatih Birol en etkili 100 kişiden biri oldu

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, TIME dergisinin belirlediği dünyanın en etkili 100 kişisi arasındaki tek Türk oldu.

16.09.2021Ekonomi
Sıfır emisyon hedefi için yılda 5 trilyon dolar gerekiyor

Sıfır emisyon hedefi için yılda 5 trilyon dolar gerekiyor

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından düzenlenen ‘Dünyada ve Avrupa Özelinde Net Sıfır Emisyon Geleceği ve Türkiye’ye Etkileri’ başlıklı webinar gerçekleşti.

10.07.2021Ekonomi
Sıfır emisyon için temiz enerji yatırım ihtiyacı yıllık 1 trilyon dolar

Sıfır emisyon için temiz enerji yatırım ihtiyacı yıllık 1 trilyon dolar

Yükselen piyasalar ve gelişmekte olan ekonomilerde 2050'de sıfır emisyona ulaşılması için temiz enerji alanında 2030'a kadar yıllık 1 trilyon dolar yatırım yapılması gerektiği belirtildi.

9.06.2021Ekonomi
Güneş, 2050’de dünyanın en büyük enerji kaynağı olacak

Güneş, 2050’de dünyanın en büyük enerji kaynağı olacak

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, güneşin küresel enerji sisteminde şu an yüzde 1 olan payının 2050’de yüzde 20’ye yükseleceğini ve güneşin dünyadaki en büyük enerji kaynağı haline geleceğini bildirdi.

18.05.2021Ekonomi
Elektrikli araçlar, 2020de 120 milyar dolarlık satışla rekor kırdı

Elektrikli araçlar, 2020'de 120 milyar dolarlık satışla rekor kırdı

Geçen yılki rekor büyümeyle, dünyadaki toplam elektrikli araç sayısı 10 milyonu aştı. Avrupa 2020'deki toplam elektrikli araç satışlarının yaklaşık yüzde 47'sini oluşturdu ve yıllık bazda satışlarda ilk kez Çin'i geride bıraktı.

29.04.2021Otomobil
‘Liderler Zirvesi’nde gündem yeşil enerji

‘Liderler Zirvesi’nde gündem yeşil enerji

22-23 Nisan’da ABD Başkanı Joe Biden öncülüğünde iklim temalı Liderler Zirvesi gerçekleşecek. Zirveye, Joe Biden tarafından davet edilen Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, dünya liderlerine seslenecek ve enerji ve iklim konusunda atılması gereken acil adımları paylaşacak. Hürriyet’e konuşan Birol, “Zirvede Biden, tüm dünyayı ilgilendiren önemli kararları paylaşacak. Ayrıca dünya liderleri yeni taahhütler verecek” dedi.

21.04.2021Ekonomi
Petrol talebinin geleceğini temiz enerji dönüşümünün hızı belirleyecek

Petrol talebinin geleceğini temiz enerji dönüşümünün hızı belirleyecek

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan önlemler nedeniyle tarihi düşüş görülen petrol talebinin yeniden yükselmesi istikrarlı temiz enerji politikalarıyla engellenebilir.

17.03.2021Ekonomi
Acun Ilıcalıya devir sonrası Galatasaray Işıtan Gün listede...

Acun Ilıcalı'ya devir sonrası Galatasaray! Işıtan Gün listede...

Fortuna Sittard'ın hisselerini ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı'ya satan Işıtan Gün, devir işlemleri sonrası Burak Elmas'ın listesine girdi. Galatasaray'da yaklaşan seçim öncesi ilk liste açıklaması da Elmas'tan geldi.

3.03.2021Futbol
Küresel karbon emisyonları artışa geçti

Küresel karbon emisyonları artışa geçti

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını önlemek için uygulanan kısıtlamalar sonucu ekonomik aktivite yavaşlayınca 2020'de yüzde 5,9 ile İkinci Dünya Savaşı'ndan beri en büyük düşüşü yaşayan karbon emisyonları, ekonomik toparlanmanın başlamasıyla yeniden alarm verdi.

2.03.2021Ekonomi
Sıfır karbon için elektrikli otolar şart

Sıfır karbon için elektrikli otolar şart

Sabancı Üniversitesi İstanbul Uluslararası Enerji ve İklim Merkezi (IICEC) tarafından “Küresel Enerji ve İklim Politikalarında Yeni Bir Dönem: Yeni ABD Yönetimi Gündemi” başlıklı webinar gerçekleşti.

27.02.2021Ekonomi
Yeni kaynak ‘verimlilik’

Yeni kaynak ‘verimlilik’

Dünyanın artık enerjide yeni kaynaklardan söz etmesi gerektiğine dikkat çeken IEA Başkanı Fatih Birol, “Artık enerji verimliliğini en önemli yakıt olarak görebiliriz. Hem ülkelerin cari açığını düşürüyor hem de çevreye ve doğaya daha az zarar verilmesini sağlıyor” dedi. Birol, “Bundan sonra enerji piyasaları için aşı ne derse o olacak” diye konuştu.

22.12.2020Ekonomi
‘2021’de gaza basacaklar’

‘2021’de gaza basacaklar’

Salgın döneminde ülkelerin, yaşadıkları ekonomik kayıpların telafisi için 2021’de daha fazla gaza basacağını söyleyen Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Bu enerji sektörüne de yansıyacak ama dünya artık yeni yola eski yöntemlerle devam edemez. Daha sürdürülebilir ve teknolojik gelişmelere odaklanmak zorundayız. Yenilenebilir enerji ve enerji verimliliğinin merkezde olduğu bir gelecek bizi bekliyor” dedi.

24.11.2020Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmezden şarj altyapısı açıklaması

Son dakika... Bakan Dönmez'den şarj altyapısı açıklaması

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "İnşallah TOGG banttan inmeden şarj altyapısına dair çalışmalarımızı büyük oranda tamamlamış olacağız." dedi.

23.11.2020Ekonomi
Yenilenebilir enerjide salgına rağmen rekor büyüme

Yenilenebilir enerjide salgına rağmen rekor büyüme

Uluslararası Enerji Ajansı'nın raporuna göre, bu yıl devreye giren toplam elektrik kapasitesinin yüzde 90'ını yenilenebilir enerji kaynakları oluşturacak.

10.11.2020Ekonomi
Elektrik sektöründe tarihindeki en büyük dönüşüm

Elektrik sektöründe tarihindeki en büyük dönüşüm

Elektrik sektörünün küresel dönüşüm sürecinde, elektrik tedariğinin güvenle sürdürülebilmesi için siber saldırılar, aşırı hava olayları ve hızla büyüyen yenilenebilir enerji kaynaklarının entegrasyonunun sağlanması konusunda daha kapsamlı bir yaklaşıma ihtiyaç duyuluyor.

27.10.2020Ekonomi
IEA Başkanı Fatih Birol, Türkiye’nin yenilenebilir enerji ve doğalgazdaki potansiyelini değerlendirdi: Yenilenebilirde ihracatçı olabiliriz’

IEA Başkanı Fatih Birol, Türkiye’nin yenilenebilir enerji ve doğalgazdaki potansiyelini değerlendirdi: 'Yenilenebilirde ihracatçı olabiliriz’

Türkiye’nin güneş ve rüzgâr enerjisindeki potansiyelini daha fazla kullanması gerektiğini söyleyen Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol, “Dünyada güneş enerjisinin yükselişine şahit olacağız. Türkiye’nin aldığı güneş ışınları ve rüzgâr kalitesi çok yüksek. Türkiye bu anlamda büyük bir pazara dönüşüyor. Daha da önemlisi yenilenebilir enerji ekipmanı ve teknoloji üretiminde ihracatçı ülke olma potansiyeli çok yüksek” dedi.

17.10.2020Ekonomi
Yeni kral güneş

Yeni kral güneş

Dünya Enerji Görünümü 2020 raporuna göre salgının etkisiyle küresel enerji talebi bu yıl yüzde 5 azalacak. Fosil enerji kaynaklarındaki üretimin düşmesine rağmen yenilenebilir enerji üretiminin bu yıl tek artış gösteren alan olacağını söyleyen IEA Başkanı Fatih Birol, güneş enerjisinin dünya elektrik piyasalarının ‘yeni kralı’ olacağını açıkladı. Birol, “Güneş ve rüzgârda büyük bir kapasite büyümesine şahitlik edeceğiz” dedi.

14.10.2020Ekonomi
Karbon yakalama teknolojilerinin hızlanması şart

'Karbon yakalama teknolojilerinin hızlanması şart'

Küresel iklim değişikliğiyle mücadelenin başarıya ulaşması ve Paris İklim Anlaşması'ndaki hedeflerin yakalanabilmesi için karbon yakalama ve depolama teknolojilerine yatırımların dünya çapında hız kazanması gerekiyor.

24.09.2020Teknoloji
IEA: İklim krizini önlemek için temiz enerji teknoloji yatırımları hızlanmalı

IEA: İklim krizini önlemek için temiz enerji teknoloji yatırımları hızlanmalı

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), küresel iklim değişikliği krizinin önlenmesi ve sıfır emisyon hedeflerine ulaşılabilmesi için temiz enerji teknoloji yatırımlarının bugünden başlayarak hız kazanması gerektiğini bildirdi.

10.09.2020Ekonomi
Son dakika haberler: Önceki keşiflerle kıyaslanamaz

Son dakika haberler: Önceki keşiflerle kıyaslanamaz

Karadeniz’deki doğalgaz keşfinin Türkiye’nin daha önceki keşifleri ile kıyaslanamayacak kadar büyük olduğunu söyleyen Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı (IEA) Dr. Fatih Birol, “Sakarya Gaz Sahası uluslararası litaratüre göre dev sahalar sınıfına giriyor. Daha önceki keşiflerin ekonomik değeri zayıftı ama burada attığınız taş ürküttüğünüz kuşa değiyor” dedi.

25.08.2020Ekonomi
IEA Başkanı Birol: Karadenizdeki keşfin potansiyel ekonomik değeri 80 milyar dolar

IEA Başkanı Birol: Karadeniz'deki keşfin potansiyel ekonomik değeri 80 milyar dolar

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, Türkiye’nin Karadeniz'deki son doğal gaz keşfinin Türkiye ekonomisi ve enerji sektörü için son derece önemli olduğunu belirterek, "Hesaplamalarımıza göre, sahadaki gazın potansiyel ekonomik değeri mevcut fiyat trendleriyle 80 milyar dolar seviyesinde. Bu büyüklükte bir gazın üretime geçmesi için yaklaşık 6 milyar dolar yatırım gerekiyor." dedi.

24.08.2020Ekonomi
Fosil yakıta pandemi desteği

Fosil yakıta pandemi desteği

Dünya salgın döneminde sürdürülebilir ekonomik politikaların ve temiz çevrenin önemini bir kez daha anlasa da ülkelerin finansman politikaları hâlâ değişmedi. Salgın döneminde açıklanan paketlerle fosil yakıtlara 151 milyar dolar, temiz enerjiye ise 89 milyar dolar finansman sağlandı. Uzmanlar ise krizden çıkmak için yenilenebilir kaynakları işaret ediyor.

16.07.2020Ekonomi
IEA Başkanı Biroldan petrol açıklaması

IEA Başkanı Birol'dan petrol açıklaması

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) öncesinde dünyanın günlük petrol talebinin 100 milyon varil seviyesinde olduğunu anımsatarak, "Talepte Kovid-19 öncesindeki seviyelere gelecek yılın ortalarında gelebiliriz fakat asıl konu insanların ne zaman uçmaya başlayacağı ve ekonominin toparlanması." dedi.

16.06.2020Ekonomi
Depolar 25 TL ucuza dolacak

Depolar 25 TL ucuza dolacak

Suudi Arabistan ve Rusya’nın petrol üretimi konusundaki anlaşmazlığı sonrasında petrol fiyatları 30 dolara kadar geriledi. Petrol fiyatlarındaki bu düşüş bugün pompaya yansıdı. Benzine 60 kuruş, motorine 56 kuruş indirim yapıldı. Vatandaş 45 litrelik depoda ortalama 25 lira daha az ödeyecek.

11.03.2020Ekonomi
Goldman Sachsten petrol tahmini

Goldman Sachs'ten petrol tahmini

ABD merkezli yatırım bankası Goldman Sachs, Çin’de ortaya çıkan coronavirüs salgınının küresel petrol talebinde büyümeyi ve fiyatları etkileyebileceği uyarısı yaptı. Goldman Sachs, virüs salgınının küresel petrol fiyatlarına etkisinin varil başına 2.9 dolar dolayında olacağını öngördü.

22.01.2020Ekonomi
Brent petrolün varili 64,36 dolar

Brent petrolün varili 64,36 dolar

Brent petrolün varili uluslararası piyasalarda 64,36 dolardan işlem görüyor.

22.01.2020Ekonomi
Atmosfer hasta

Atmosfer hasta

Dünyada iklim değişikliğini tetikleyen kömür kullanımının azalmadığını aksine arttığını vurgulayan Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, “2000 yılından bugüne kadar kömür kullanımı yüzde 65 artmış durumda. Avrupa karbon salınımını azaltıyor ama sonuçta aynı atmosfer altında yaşadığımız Çin, Hindistan ve Endonezya gibi devler sürekli kömür kullanımını arttırıyor. Kirliliğin en önemli sebebi de bu şekilde kömür kullanımı” diye konuştu.

31.12.2019Ekonomi
IEA Başkanı Birol: Türkiye elektrikli otomobilde iyi bir oyuncu olmaya aday

IEA Başkanı Birol: Türkiye elektrikli otomobilde iyi bir oyuncu olmaya aday

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Fatih Birol, elektrikli araç sektöründe küresel bir rekabet olduğunu belirterek, "Türkiye'nin bu dönemde attığı adım oldukça isabetli. Bu adım, Türkiye'nin dünyadaki teknolojik gelişmelere paralel hareket ettiğini gösteriyor. Üretim hedeflerine ulaşırsak, Türkiye bu alanda hatrı sayılır bir oyuncu olmaya adaydır." dedi.

30.12.2019Otomobil
Temiz enerjiye temiz tarife

Temiz enerjiye temiz tarife

10. IICEC Konferansı’nda konuşan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Elektriği yenilenebilir kaynaklardan kullanmak isteyen tüketiciler için yeni bir tarife modeli çalışıyoruz. İsteyen tüketiciler elektriğini bu kaynaklardan kullanmak için seçim yapabilecek” dedi. Sektör temsilcileri bu tarifenin ilk etapda normal tarifeye göre daha pahalı olacağını ancak zamanla avantajlı hale geleceğini belirtiyor.

21.12.2019Ekonomi
ABD’de petrol sondaj kule sayısı 3 adet azaldı

ABD’de petrol sondaj kule sayısı 3 adet azaldı

ABD’de faaliyetini sürdüren petrol sondaj kule sayısı 22 Kasım itibarıyla son bir haftada 3 adet azalarak 671 adete geriledi.

25.11.2019Ekonomi
Yenilenebilir enerjiye yatırım artacak

Yenilenebilir enerjiye yatırım artacak

Dünyada yenilenebilir enerji kapasitesinin bu yıl geçen yıla göre yüzde 12 artacağı öngörülüyor. Böylece yıl sonunda sisteme yaklaşık 200 gigavatlık temiz enerji kapasitesi eklenmiş olacak.

20.09.2019Ekonomi
Brent petrolün varili 63,75 dolar

Brent petrolün varili 63,75 dolar

Brent petrolün varil fiyatı, Suudi Arabistan'ın petrol tedarikinin saldırılardan önceki seviyeye döndüğünün bildirilmesiyle uluslararası piyasalarda 63,75 dolardan işlem görüyor.

19.09.2019Ekonomi
Enerji fonları bize aksın

Enerji fonları bize aksın

Milyar dolarlık dev fonların yatırımlarını yenilenebilir enerjiye çevirdiğini söyleyen Fatih Birol, “Türkiye bu fonlar için çok önemli bir pazar. Yakın dönemde yenilenebilir enerjinin Suudi Arabistan’ı olabilir. Denizden yeni bir devrim geliyor. Türkiye 3 tarafı denizlerle çevrili bir ülke olarak offshore wind teknolojisini ıskalamamalı” dedi.

11.07.2019Ekonomi
IEA Başkanı Birol: Deniz üstü rüzgar enerjisinde patlama yaşanacak

IEA Başkanı Birol: Deniz üstü rüzgar enerjisinde patlama yaşanacak

IEA Başkanı Fatih Birol "Şu ana kadar rüzgar enerjisindeki büyümenin ana gücü karadaki rüzgarlardan sağlanıyordu. İkinci bir dalga ise deniz üstü (offshore) rüzgar enerjisinden gelecek. Offshore rüzgar enerjisinde büyük bir patlama yaşanacak. Ekim ayında raporumuzda detayları açıklayacağız" dedi.

4.07.2019Ekonomi
Yenilenebilir enerjideki büyüme durdu

Yenilenebilir enerjideki büyüme durdu

Küresel yenilenebilir enerji kaynaklarındaki kapasite artışı geçen yıl bir önceki yılla aynı seviyede gerçekleşti.

6.05.2019Ekonomi
Irak 2030a kadar dünyanın 4. petrol üreticisi olacak

Irak 2030'a kadar dünyanın 4. petrol üreticisi olacak

Uluslararası Enerji Ajansı (IEA), Irak'ın 2030'a kadar dünyanın en büyük 4'üncü petrol üreticisi olacağını bildirdi.

26.04.2019Ekonomi
Karbon salınımı tarihi zirveye ulaştı

Karbon salınımı tarihi zirveye ulaştı

5. Berlin Enerji Dönüşüm Diyaloğu Konferansı bir çok ülkeden 45 bakan ve 2 bin katılımcıyı bir araya getirdi. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) Başkanı Dr. Fatih Birol, enerji üretimi, talep miktarı ve enerji kaynakları hakkında bilgiler verdiği konferansta küresel karbon salınımının 2018’de tarihi bir noktaya ulaştığını söyledi.

9.04.2019Avrupa
Küresel karbondioksit emisyonunda tarihi zirve

Küresel karbondioksit emisyonunda tarihi zirve

Dünyada enerji sektörü kaynaklı karbondioksit emisyonu geçen yıl bir önceki yıla göre 1,7 artışla 33 gigatona yükseldi. Böylece küresel karbondioksit emisyonunda tarihi zirve görüldü.

26.03.2019Dünya
2. yarı umudu

2. yarı umudu

Bursa’da bu yıl 8’incisi düzenlenen “Uludağ Ekonomi Zirvesi” başladı. Zirveye katılan iş dünyasının önde gelen temsilcileri, “2019’da ikinci yarıdan umutluyuz” mesajı verdi.

23.03.2019Ekonomi
Uludağ Ekonomi Zirvesi başlıyor

"Uludağ Ekonomi Zirvesi" başlıyor

İki gün sürecek zirvenin açılışı ve ilk gün oturumları yarın yapılacak. Zirveye Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan ve Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli ile çeşitli ülkelerden iş ve siyaset dünyasının önemli isimleri katılacak.

21.03.2019Ekonomi
Küresel petrol talebi artacak

Küresel petrol talebi artacak

Küresel petrol talebi 2019-2024 döneminde günlük 7,1 milyon varil artarak 106,4 milyon varile yükselecek.

11.03.2019Ekonomi
Birol: Petrolde volatilitenin hakim olacağı dönem göreceğiz

Birol: Petrolde volatilitenin hakim olacağı dönem göreceğiz

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol "Petrol fiyatları şu an 65 dolar civarında seyrediyor. Son bir yıla göre fiyatlar 20-25 dolar düştü" dedi.

25.02.2019Ekonomi
Türkiye, bölgenin yenilenebilir enerji ihracatçısı olma yolunda

Türkiye, bölgenin "yenilenebilir enerji ihracatçısı" olma yolunda

Uluslararası Enerji Ajansı Başkanı Fatih Birol: "Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA) modeli harika bir model ve çok güzel sonuçlar getiriyor ve getirecek. Orta Doğu ve Kafkas bölgelerinde büyük bir yenilenebilir enerji potansiyeli var. Ben Türkiye'nin yenilenebilir enerji teknolojileri, tecrübe ve yatırım anlamında da ihracatçı bir rol oynayabileceğini düşünüyorum. Orta Doğu'dan buraya doğal gaz ve petrol gelirken, oraya da yenilenebilir enerji teknolojileri gitsin. Afrika da Türkiye için son derece önemli ihracat pazarı olabilir." açıklamalarında bulundu.

24.12.2018Ekonomi
Brent petrolün varili 54,81 dolar

Brent petrolün varili 54,81 dolar

Brent petrolün varili, haftanın son işlem gününde uluslararası piyasalarda 54,81 dolardan işlem görüyor.

21.12.2018Ekonomi
Enerjide yeniden yapılandırma şart

Enerjide yeniden yapılandırma şart

Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, enerjide yatırımların borçlanarak yapıldığını ve sermaye yeterliliklerinin çok düşük kaldığını belirterek, “Sabancı olarak biz de borçlandık. Sektörün finansal sürdürülebilirliği için acilen yeniden yapılandırmaya gidilmeli” diye konuştu.

21.12.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Türkiye, ‘sıvı gaz’la rahatlıyor, güneş ve rüzgârla öne çıkacak

SCHNEIDER Elektrik Türkiye Orta Asya Bölge Başkanı Bora Tuncer, Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) İcra Direktörü Fatih Birol’a “Pozitif Enerji Ödülü”nü verdikten sonra sordu:

28.12.2018