EKSTRA
MENÜ

İsedak

İsedak ile ilgili tüm haberleri ve son dakika İsedak haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 85 İsedak haberi bulunmuştur.

İsedak Haberleri

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğandan İslam düşmanlarına sert tepki

Son dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan İslam düşmanlarına sert tepki!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 36. ISEDAK Toplantısı açılışında konuştu. Erdoğan, "İslam ve Müslüman düşmanlığı, kimi Avrupa ülkelerinde bizzat devlet başkanı seviyesinde himaye edilen bir politikaya dönüşmüştür." dedi.

25.11.2020Gündem
8. Sınıf Türkçe Kısaltmaların Yazımı konu anlatımı

8. Sınıf Türkçe Kısaltmaların Yazımı konu anlatımı

Türkçede kullandığımız kısaltmalar hayatımızı kolaylaştıran en önemli dilbilgisi kuralları içerisinde yer alır. Bu konuda amaca göre birçok farklı kısaltma yaparız. Şimdi bu kısaltmaları inceleyeceğiz ve nasıl ve ne şekilde kullanıldığına bakacağız. İşte 8. sınıf Türkçe kısaltmaların yazımı konu anlatımı.

25.08.20208. SINIF
Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İSEDAK toplantısında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İSEDAK toplantısında önemli açıklamalar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezi'nde 35. İSEDAK (İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi) Toplantısı Açılış Töreni’nde konuştu. Erdoğan konuşmasında, 'Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi üyeleri, daimi üyeleri kastediyorum, beş tanesinin içinde bir tane Müslüman, halkı Müslüman olan ülke de yoktur. İkinci Dünya Savaşı'nın galipleri tarafından inşa edilen bu adaletsiz sistemin ilanihaye devam etmesi mümkün değildir' dedi.

27.11.2019Haber
İSEDAK ne demek İSEDAK açılımı

İSEDAK ne demek? İSEDAK açılımı

Gündemdeki haberler ardından İSEDAK ile ilgili araştırmalar başladı. İSEDAK, 57 üye ve 5 gözlemci ülkeyle Birleşmiş Milletlerden sonra en fazla üyeye sahip uluslararası kuruluş olarak İslam ülkelerinin kalkınma meselelerine çözüm arayan bakanlar düzeyinde ana karar alma organı niteliğinde bulunuyor. Peki, İSEDAK ne demek? İşte, İSEDAK’ın açılımı

27.11.2019Gündem
İslam ülkeleri İstanbuldaki İSEDAK toplantısında buluşacak

İslam ülkeleri İstanbul'daki İSEDAK toplantısında buluşacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın 27 Kasım'daki açılış oturumunu yöneteceği 35'inci İSEDAK toplantısında, üye ülkeler bakanlar başkanlığındaki heyetlerle temsil edilecekler.

24.11.2019Ekonomi
İSEDAK toplantılarına ilişkin mal ve hizmet alımları

İSEDAK toplantılarına ilişkin mal ve hizmet alımları

Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından düzenlenecek İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) çok taraflı uluslararası organizasyon ve toplantılarının yürütülmesine yönelik yapılacak alımlara ilişkin usul ve esaslar belirlendi.

8.03.2019Ekonomi
Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 34. İSEDAK kapanış oturumuna katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay, 34. İSEDAK kapanış oturumuna katıldı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, "Arjantin’de toplanan G20’nin ana gündem maddelerinden bir tanesi de ABD ve Çin arasındaki ticaret savaşlarından kaynaklanan küresel ekonomik daralmayı önlemeye yönelik ticaretin serbestleştirilmesi konusudur. İİT dönem başkanı sayın Cumhurbaşkanımızın bu toplantı da yer alması ve ticaretin kolaylaştırılması enstrümanının en yüksek seviyede bu toplantı da dile getirilecek olmasının İİT ülkeleri içinde önemli bir fırsat olduğunu düşünüyorum” dedi.

29.11.2018Gündem
Fuat Oktay’dan uluslararası ticaret mesajı

Fuat Oktay’dan uluslararası ticaret mesajı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay açıklamasında "ABD’nin gümrük tarifelerini artırması ve diğer ülkelerin buna karşı yaptığı misillemeler sonucu dünyada giderek büyüyen bir korumacı dalga meydana gelmiştir. Bu dalgaya karşı verilecek en doğru tepki, ticaretin kolaylaştırılması yoluyla maliyetlerin azaltılması, özellikle tarifelerin ve tarife dışı engellerin kaldırılması ve gümrük prosedürlerinin basitleştirilmesi olacaktır" şeklinde konuştu.     

29.11.2018Gündem
Kutuptaki balinalar kadar açlıktan ölen çocukları düşünmüyorlar

Kutuptaki balinalar kadar açlıktan ölen çocukları düşünmüyorlar

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, İstanbul’da yapılan 34. İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Komitesi (İSEDAK) Bakanlar Toplantısı’nda Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi’nin yapısını eleştirerek, “Kutuplardaki balinaların sayılarını düşündükleri kadar Somali’de açlıktan ölen çocukları düşünmüyorlar” dedi. İSEDAK Dönem Başkanı da olan Erdoğan, şunları söyledi:

29.11.2018Gündem
Oktaydan İSEDAK üyesi ülkelere onur yemeği

Oktay'dan İSEDAK üyesi ülkelere onur yemeği

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin (İSEDAK) 34. toplantısına katılan üye ülke heyet başkanları onuruna akşam yemeği verdi.

28.11.2018Gündem
İSEDAK nedir İSEDAK hakkında merak edilenler

İSEDAK nedir? İSEDAK hakkında merak edilenler

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) İslam dünyasının en önemli çok taraflı ekonomik ve ticari işbirliği platformudur. İSEDAK, İslam ümmetinin ortak kalkınma sorunlarını ele almak ve bu sorunlara çözüm bulmak amacıyla hizmet veren merkezi bir Forum niteliğindedir. İşte, İSEDAK hakkında tüm detaylar...

28.11.2018Gündem
Cumhurbaşkanı  Erdoğan 34’üncü İSEDAK Toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan 34’üncü İSEDAK Toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul Kongre Merkezinde düzenlenen 34’üncü İSEDAK Toplantısına katıldı. Erdoğan: "Yaşadığımız krizin, gerilimin, kan ve göz yaşının temelinde büyük savaş ile yapılan dizayn vardır."

28.11.2018Haber
Cumhurbaşkanı Erdoğandan önemli mesaj: Başka çıkış yolu yok

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan önemli mesaj: Başka çıkış yolu yok

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İSEDAK toplantısında konuşuyor. Müslüman ülkelere önemli mesajlar veren Erdoğan 1. Dünya Savaşı ile ilgili olarak da, "Her ne kadar yüz sene önce bitmiş olsa da bu savaşın coğrafyamızda bıraktığı enkaz henüz tam anlamıyla kaldırılamamıştır" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Aramızdaki ticarette milli para birimleri kullanmamız, emperyalist prangaları parçalamamız bakımından son derece önemlidir. Aksi takdirde döviz kuru altında ezilmeye devam edeceğiz." diye konuştu.

28.11.2018Gündem
34. İSEDAK Zirvesi başladı

34. İSEDAK Zirvesi başladı

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin 34. toplantısı, Yüksek Düzeyli Uzmanlar Toplantısı ile başladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 28 Kasım'da açılış oturumunu yönetmesi beklenen İSEDAK'ın 34. toplantısı kapsamındaki "Bakanlar Oturumu", 28-29 Kasım'da gerçekleştirilecek.

26.11.2018Ekonomi

34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 34. toplantısı, "Ticaretin Kolaylaştırılması: Gümrüklerde Risk Yönetimi" temasıyla 26-29 Kasım'da İstanbul'da gerçekleştirilecek.

25.11.2018Ekonomi
34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

34. İSEDAK Zirvesi için geri sayım

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın daimi başkanlığını yürüttüğü İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin 34. toplantısı, 26-29 Kasım'da İstanbul Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilecek. Bu yılki teması "Ticaretin Kolaylaştırılması: Gümrüklerde Risk Yönetimi" olarak belirlenen zirvede gerçekleştirilecek "Bakanlar Görüş Alışverişi Oturumu"nda, gümrüklerde risk yönetimi konusunda ülke deneyimleri paylaşılacak ve İslam ülkeleri arasında iş birliğini artırmaya yönelik adımlar değerlendirilecek.

25.11.2018Ekonomi
Strateji ve Bütçe Başkanlığına yeni hizmet birimi

Strateji ve Bütçe Başkanlığına yeni hizmet birimi

Strateji ve Bütçe Başkanlığının hizmet birimlerine, İSEDAK ve Uluslararası Kalkınma İşbirliği Genel Müdürlüğü eklendi. Başkan yardımcılarının sayısı 3'e çıkarıldı.

9.11.2018Ekonomi
Dikkat İstanbulda bugün bazı yollar kapalı

Dikkat! İstanbul'da bugün bazı yollar kapalı

İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi'nin (İSEDAK) 20-23 Kasım tarihleri arasında İstanbul’da düzenleyeceği toplantı nedeniyle bazı yollar trafiğe kapatılacak.

20.11.2017Gündem
Kuyumculara bir kereye mahsus yüzde 75 indirim

Kuyumculara bir kereye mahsus yüzde 75 indirim

Borsa İstanbul`dan, kuyumculara sınırlı işlem yapma yetkisi geldi. Faaliyet aidatında bir kereye mahsus yüzde 75 indirime gidildi.

30.11.2016Ekonomi
Paraları altına  dönüştürelim

Paraları altına dönüştürelim

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İslami finansın uluslararası döviz baskısından kurtulması gerektiğini vurgulayarak “Biz bunları artık şu veya bu parayla değil, gelin bu paraları altına dönüştürelim ve altınla ifade edelim. O zaman o para birimlerinin baskısı altında kalmayız” dedi.

23.11.2016Ekonomi
Erdoğandan  flaş AP açıklaması: Oylamanın kıymeti yok

Erdoğan'dan flaş AP açıklaması: 'Oylamanın kıymeti yok'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan Avrupa Parlamentosu'nda yarın Türkiye'nin üyelik müzakereleri konusunda yapılacak oylamanın, sonuç ne çıkarsa çıksın 'hiçbir kıymeti olmadığını' söyledi.

23.11.2016Gündem
2 trilyon dolarlık finans zirvesi

2 trilyon dolarlık finans zirvesi

Toplam aktif büyüklüğü 2 trilyon dolara ulaşan İslami finans sektörü yarın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılacağı İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) toplantısında ele alınacak.

22.11.2016Ekonomi
433 milyar dolarlık kalkınma

433 milyar dolarlık kalkınma

İslam İşbirliği Teşkilatı Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi’nin (İSEDAK) 31. toplantısında Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, 51 ülkeyi bir araya getirdiklerini belirterek İslam ülkelerini 433 milyar dolarlık dış ticaret fazlasını kalkınma için kullanmaya çağırdı.

26.11.2015Ekonomi
Cumhurbaşkanı Erdoğan İSEDAK toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Erdoğan İSEDAK toplantısında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan İSEDAK toplantısı açılışında konuştu.

25.11.2015Gündem
Şampiyonlar Ligine Doğru

Şampiyonlar Ligine Doğru

İlk 10 ekonomi arasına girmeyi hedefleyen Türkiye ile birlikte şampiyonlar ligine yükselmeyi hedefleyen Borsa İstanbul’un küresel aktör olma yolundaki dönüşümü hızla devam ediyor. Kurum global devler ve bölge borsaları ile ortaklıkların yanı sıra Ar-Ge ve inovasyonda da atakta.

7.01.2015Advertorial
Gül: Dünya önemli krizlerle karşılaştı

Gül: Dünya önemli krizlerle karşılaştı

Kahire'de düzenlenen İslam İşbirliği Teşkilatı (İİT) 12. Dönem Liderler Zirvesi'ne katılan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül zirvenin çalışma oturumunda İİT Ekonomik ve Ticaret Daimi İşbirliği Komitesi (İSEDAK) Başkanı olarak İlerleme Raporu’nu sundu. Gül, "Dünya ekonomisi son 5 yıl içeresinde önemli krizlerle karşı karşıya kalmıştır" dedi.

6.02.2013Ekonomi
Gül: Küresel krize karşı, ortak yatırım ve ticarete sarılalım

Gül: Küresel krize karşı, ortak yatırım ve ticarete sarılalım

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İSEDAK Toplantısı’nda yatırım ortaklığı ve ticareti geliştirmeyi önerdi. Gül, “Müsebbibi olmadığımız küresel ekonomik sorunlardan en az hasarla kurtulmanın yolu, ticareti ve ortak yatırımları artırmaktan, insan, sermaye ve bilgi akışını hızlandırmaktan geçiyor” dedi.

19.10.2011Ekonomi
Davutoğlu Haşimi ile görüştü

Davutoğlu Haşimi ile görüştü

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, ISEDAK toplantısı için Türkiye'de bulunan Irak Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Yardımcısı Tarık El Haşimi ile görüştü.

7.10.2010Dünya
Ahmedinejaddan Türkiyeye övgüler

Ahmedinejad'dan Türkiye'ye övgüler

İran ve Türkiye arasındaki milli pararla alışverişe yakında Irak ve Suriye de katılacak.

9.11.2009Gündem
57 İslam ülkesi buluştu İran, kapitalizme faiz cephesinden vurdu

57 İslam ülkesi buluştu İran, kapitalizme faiz cephesinden vurdu

İstanbul’da; 11 devlet başkanı-cumhurbaşkanı, 3 cumhurbaşkanı yardımcısı ve 6 başbakanın katılımı ile yapılan İSEDAK Ekonomi Zirvesi’nde konuşan İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, kapitalizmin yolun sonuna geldiğini iddia etti. İran Cumhurbaşkanı, “Faizcilik, belki de bu düzenin esas iflas yolu, yoldan sapma nedenidir. Dünya büyük değişikliklere gebe” dedi.

9.11.2009Ekonomi
ZİRVEDE İLGİNÇ ÖPÜŞME

ZİRVEDE İLGİNÇ ÖPÜŞME

İSEDAK'ın toplantısının bitmesinden sonra aile fotoğrafının çekilmesi sırasında 2 liderin öpüşmesi kameralara böyle yansıdı.

9.11.2009Haber
Dünya büyük değişikliklere gebe

Dünya büyük değişikliklere gebe

İslam Konferansı Teşkilatı’nın 25’inci Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi toplantısı İstanbul’da Kuran-ı Kerim okunmasıyla başladı. Toplantının açılışında konuşan İran Cumhurbaşkanı Mahmut Ahmedinejad, kapitalizmin yolun sonuna geldiğini ve dünyanın büyük değişikliklere gebe olduğunu söyledi.

9.11.2009Ekonomi
El Beşir gelmiyor

El Beşir gelmiyor

Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM) hakkında tutuklama kararı verdiği, AB ve ABD’nin ziyaret nedeniyle tepki gösterdiği Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir, dün akşam saatlerinde Türkiye’ye gelmekten vazgeçti.

8.11.2009Gündem
Dışişlerinden El Beşir açıklaması

Dışişleri'nden El Beşir açıklaması

Dışişleri Bakanlığı, Sudan'ın da üyesi bulunduğu İslam Konferansı Teşkilatı'nın (İKT) düzenlediği ISEDAK (ekonomik ve ticari işbirliği daimi komitesi) Toplantısı'na katılmak üzere İstanbul'a gelmesi beklenen Sudan Devlet Başkanı Ömer El Beşir'in ikili bir ziyaretinin ve AB tarafından nota verilmesinin söz konusu olmadığını bildirdi.

7.11.2009Gündem
Küresel kriz 100 milyon kişiyi daha aç bıraktı

Küresel kriz 100 milyon kişiyi daha aç bıraktı

Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Ekonomik ve Sosyal Kalkınma Genel Müdür Yardımcısı Hafız Ganim, dünyada yetersiz beslenen ve açlık çeken insan sayısının mevcut küresel krizle 100 milyon artış göstererek bir milyarı aştığını bildirdi.

7.11.2009Ekonomi
Gül: İSEDAK platformundan yararlanmalıyız

Gül: İSEDAK platformundan yararlanmalıyız

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) 25. Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) Toplantısı Bakanlar Toplantısı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün açılış konuşmasıyla başladı.

7.11.2009Gündem
25. İSEDAK toplantısı başladı

25. İSEDAK toplantısı başladı

İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) 25. Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) Toplantısı Bakanlar Toplantısı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün katılımıyla başladı.

7.11.2009Gündem
İslami endeks geliyor

İslami endeks geliyor

İMKB Başkanı Hüseyin Erkan, İslami endeks çalışmalarının kısa sürede biteceğini ve uygulamaya gireceğini söyledi.

12.10.2009Ekonomi
Babacan : İyileşme var ama çok ciddi riskler devam ediyor

Babacan : İyileşme var ama çok ciddi riskler devam ediyor

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, küresel krizle ilgili olarak, “Her ne kadar kırılgan da olsa bir iyileşme var. Ruh halimiz de 3 ya da 6 ay öncesine göre daha iyi ama yine de çok ciddi riskler devam etmekte...” dedi.

3.10.2009Ekonomi
Türkevi’nde görüşme

Türkevi’nde görüşme

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 64. Dönem BM Genel Kurulu Üst Düzey Toplantıları öncesinde New York’ta temaslarda bulundu.

23.09.2009Gündem

KKTC’yle işbirliği yapın

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi’ne (İSEDAK) üye ülkelerin, KKTC ile işbirliğinde bulunmalarını istedi.

23.10.2008Gündem
Gülden ekonomi değerlendirmesi

Gül'den ekonomi değerlendirmesi

Cumhurbaşkanı Gül, İslam Konferansı Teşkilatı (İKT) Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesinin (İSEDAK) 24. toplantısında konuştu. İşte Gül'ün ekonomi ve İslam ülkelerinin rolünü değerlendirdiği konuşmasından satır başları:

23.10.2008Gündem
Dışişleri Bakanı Babacan Suudi Arabistana gitti

Dışişleri Bakanı Babacan Suudi Arabistan'a gitti

Dışişleri Bakanı Ali Babacan, Türkiye ile Körfez İşbirliği Konseyi (KİK) arasında tesisi öngörülen Yüksek Düzeyli Stratejik Diyalog mekanizmasının hayata geçirileceği dışişleri bakanları düzeyindeki ilk toplantıya katılmak üzere Suudi Arabistan'a gitti.

2.09.2008Gündem
İslam ülkeleri arasında gümrük vergisi indirimi geliyor

İslam ülkeleri arasında gümrük vergisi indirimi geliyor

İslam ülkeleri arasında “Tercihli Ticaret Sistemi” kurularak, üye ülkeler arasında 3 aşamalı vergi indirimine gidilecek. Uygulamanın 1 Ocak 2009'da yürürlüğe girmesi bekleniyor.

17.06.2008Gündem
Bakan Çağlayan: Pamuğun ekonomik getirisi artırılacak

Bakan Çağlayan: Pamuğun ekonomik getirisi artırılacak

Sanayi ve Ticaret Bakanı Zafer Çağlayan, her yıl 900 bin ton pamuk üreten ve yaklaşık 1.5 milyon ton pamuk işleyen Türkiye'nin, Çin'den sonra en fazla pamuk ithal eden ülke olduğunu belirterek, İslam Konferansı Teşkilatı'na (İKT) üye 25 ülkenin katıldığı "Pamuk Yatırım Fonu" kapsamında gerçekleştirilecek çalışmaların pamuğun yaratacağı ekonomik kazanımların artırılmasında önemli rol oynayacağını söyledi.

12.11.2007Ekonomi

Yazar Sonuçları

Oynak politikanın önlenemez imkânsızlığı

BU köşede defalarca yazdım. a) Bir merkeze çıpalanmamış, b) komşularla sıfır sorun hedefleyen, oynak dış politika izlemeye kalkarsanız:

9.11.2009

‘El Beşir hoş geldin!’ Bir düşünce haritası göstergesi

GAZETELERE göre, Uluslararası Ceza Mahkemesi’nin (UCM), savaş suçlusu olduğu gerekçesiyle hakkında tutuklama kararı çıkarttığı Sudan Cumhurbaşkanı Ömer El Beşir’in Türkiye’ye gelecek olması AB’de rahatsızlık yarattı...

7.11.2009