MENÜ

Hürriyet Çocuk Kulübü

Hürriyet Çocuk Kulübü ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Hürriyet Çocuk Kulübü haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 597 Hürriyet Çocuk Kulübü haberi bulunmuştur.

Hürriyet Çocuk Kulübü Haberleri

Hürriyet Çocuk Kulübü üyesi , Viyana’da ‘Dichotomy’ sergisi açtı

Hürriyet Çocuk Kulübü üyesi , Viyana’da ‘Dichotomy’ sergisi açtı

İzmirli sanatçı Emre Ezelli’nin dördüncü kişisel sergisi Dichotomy, Avusturya’nın Viyana şehrinde dün açıldı.

27.09.2019Keyif
Uluslararası futbol ve dostluk günü

Uluslararası futbol ve dostluk günü

Her yıl 25 Nisan’da düzenlenen Uluslararası Futbol ve Dostluk Günü, 50’den fazla ülkedeki okullarda ve spor akademilerinde kutlandı. Rusya’nın öncülüğünde gerçekleşen ve Türkiye’nin de yer aldığı ‘Dostluk için futbol’ organizasyonu öncülüğünde gerçekleşen kutlamalar çerçevesinde 40 binden fazla katılımcının yer aldığı 200’den fazla etkinlik düzenlendi.

25.04.2019Gündem
Hürriyet Çocuk Kulübü’nden 23 Nisan’a özel kutlama

Hürriyet Çocuk Kulübü’nden 23 Nisan’a özel kutlama

Hayata geçirdiği etkinliklerle çocukların kalbini kazanan Hürriyet Çocuk Kulübü, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı birbirinden güzel etkinliklerle İstanbul Modern’de kutladı.

22.04.2019Keyif
23 Nisan Hürriyeti gazetesine başvurular başladı

23 Nisan Hürriyet'i gazetesine başvurular başladı

Hürriyet’in geleneksel hale gelen gazetesi 23 Nisan Hürriyet’i için geri sayım başladı. 7-14 yaşları arasındaki çocukların yolladığı karikatür, yazı, şiir ve fotoğrafların yer alacağı gazete, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayımlanacak.

9.04.2019Kelebek
23 Nisan Hürriyet’i yarışmasını kazananlar açıklandı

23 Nisan Hürriyet’i yarışmasını kazananlar açıklandı

Hürriyet Gazetesi’nin geleneksel hale gelen 23 Nisan Hürriyet’i yarışmasının kazananları 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayımlanan 23 Nisan Hürriyet’i gazetesinde açıklandı. Hürriyet Gazetesi aile-çocuk yazarı Ömür Kurt’un yönetiminde hazırlanan gazetede yazı, fotoğraf ve karikatür dallarında üçer kişi ödül kazandı.

30.04.2018Gündem
Dostluk için futbol organizasyonunda Türkiyeyi Semih Kılıçsoy temsil edecek

'Dostluk için futbol' organizasyonunda Türkiye'yi Semih Kılıçsoy temsil edecek

FIFA ve Rusya’da düzenlenecek 2018 Dünya Kupası’nın resmi ortağı Gazprom tarafından çocuklar için organize edilen Dostluk İçin Futbol programının altıncı sezonu başladı. Bu yıl organizasyondaki 'çocuk gazeteci'yi Hürriyet Çocuk Kulübü seçmişti, 'çocuk futbolcu' ise Beşiktaş Spor Kulübü tarafından seçildi. Haziran ayında Moskova’da düzenlenecek 2018 Dostluk İçin Futbol Dünya Şampiyonası’nda Türkiye’yi Beşiktaş’ın genç oyuncusu Semih Kılıçsoy temsil edecek.

13.04.2018Gündem
23 Nisan Hürriyeti için başvurular başladı

23 Nisan Hürriyet'i için başvurular başladı

Geleneksel hale gelen "23 Nisan Hürriyeti" yarışmasına başvurular başladı. Yarışmaya 7-14 yaşları arasındaki çocuklar katılabilecek.

30.03.2018Eğitim
Hürriyet Çocuk ile Moskova’ya gel

Hürriyet Çocuk ile Moskova’ya gel

Rus petrol şirketi Gazprom'un katkılarıyla düzenlenen ‘Dostluk için futbol’ organizasyonda Türkiye'yi ve Hürriyet Gazetesi'ni temsil edecek çocuk gazeteciyi seçiyoruz. 2005 Nisan-Aralık ayları arasında doğmuş çocukların katılabileceği organizasyona seçilecek olan ‘çocuk gazeteci’ bizimle birlikte Moskova’ya gelecek.

7.03.2018Gündem
‘Kendi Gazeteni Yap’ yarışması başladı

‘Kendi Gazeteni Yap’ yarışması başladı

Hürriyet Çocuk Kulübü’nün geleneksel hale gelen Kendi Gazeteni Yap yarışması başladı. Çocuklar tek sayfadan oluşan gazete tasarlayacak birbirinden güzel ödüller kazanacak. Ödüller arasında tablet bilgisayarlar, bisiklet ve kitap setleri de var.

27.11.2017Hayat
23 Nisan Hürriyeti yarışmasını kazananlar belli oldu

23 Nisan Hürriyet'i yarışmasını kazananlar belli oldu

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel olarak, her yılın 23 Nisan günü Hürriyet Gazetesi ile birlikte yayımlanan 23 Nisan Hürriyet'i gazetesindeki yazı, karikatür ve fotoğraf dallarında ödül kazananlar belli oldu. Hürriyet Çocuk Kulübü jürisi binlerce çocuğun yaptığı başvuruların arasından en iyi eserleri seçmekte zorlandı.

26.04.2017Gündem
23 Nisan Hürriyeti yarışması için başvurular başladı

23 Nisan Hürriyet'i yarışması için başvurular başladı

Geleneksel hale gelen ”23 Nisan Hürriyeti” yarışmasına başvurular başladı. 23 Nisan Hürriyeti yarışması; fotoğraf, karikatür ve yazı olmak üzere üç dalda yapılacak. En iyi yazıyı yazan üç çocuk dizüstü bilgisayar, en iyi fotoğrafı çeken üç çocuk dijital fotoğraf makinesi, en iyi karikatürü çizen üç çocuk ise tablet bilgisayar kazanacak. Yarışmanın sonuçları, 23 Nisan günü Hürriyet Gazetesi ile birlikte verilecek olan “23 Nisan Hürriyet’i”nde yayımlanacak.

16.03.2017Gündem
Kendi Gazeteni Yap yarışmasının kazananları ödüllerini aldı

Kendi Gazeteni Yap yarışmasının kazananları ödüllerini aldı

Hürriyet Çocuk Kulübü’nün geleneksel hale gelen ‘Kendi Gazeteni Yap’ yarışmasının kazananları ödüllerini aldı. Hürriyet Çocuk Kulübü jürisinin yüzlerce gazete arasından seçtiği en iyi 3 gazetenin sahibine iPad Mini ödülü verildi. Jüri ayrıca sergilenmeye değer görülen 5 gazetenin sahibine de çeşitli ödüller verilmesine karar verdi.

18.01.2017Keyif
Kendi gazeteni yap iPad mini kazan

Kendi gazeteni yap iPad mini kazan

Hürriyet Çocuk Kulübü’nün geleneksel hale gelen yarışması “Kendi Gazeteni Yap” başladı. Çocuklarınızı okuyup araştırmaya yönlendirmeyi ve onların el becerilerini geliştirmeyi hedefleyen yarışma boyunca 3 çocuk 3 iPad Mini kazanacak.

2.11.2016Kelebek
Çocuklardan kısa film festivali

Çocuklardan kısa film festivali

İstanbul Çengelköy İlkokulu öğrencileri bir araya geldi, kendi kısa filmlerini çekti. Birinci Çengelköy Badem Çocuk Sinemacıları Festivali kapsamında seyirci ile buluşan kısa filmler büyük beğeni topladı.

30.05.2016Gündem
Trabzon kitap günlerine yoğun ilgi

Trabzon kitap günlerine yoğun ilgi

Trabzon Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen Trabzon Kitap Günleri, 29 Nisan Cuma günü Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde muhteşem bir törenle kapılarını kitapseverlere açtı. 80 yazar ve 100 yayınevinin katıldığı fuarda birçok yazar söyleşi ve imza programı gerçekleştiriyor. Kitapseverlerin yoğun ilgi gösterdiği fuar, 8 Mayıs Pazar günü sona erecek.

4.05.2016Keyif
Türkiye’nin ilk yaratıcı yazarlık festivali

Türkiye’nin ilk yaratıcı yazarlık festivali

Türkiye’de ilk kez düzenlenen Doğa Okulları Yaratıcı Yazarlık Festivali, 300’ü aşkın çocuğun katılımı ile Kuşadası’nda yapıldı. Yazar ve eğitimcilerin yönetiminde yaratıcı yazarlık eğitimi alan çocuklara eğitim belgeleri verildi.

3.05.2016Keyif
AKÜ’den Hürriyet’e ödül

AKÜ’den Hürriyet’e ödül

Afyon Kocatepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi öğrencileri Hürriyet.com.tr yazarı ve Hürriyet Çocuk Kulübü editörü Ömür Kurt’a ödül verdi. "Küresel medya ve algı yönlendirmesi" konusunda bir konuşma yapan Kurt, öğrencilerle deneyimlerini paylaştı.

1.03.2016Keyif
Bu işten para kazanacak

Bu işten para kazanacak

ABD’de bir tekstil atölyesi olan Phil Ferguson, birbirinden ilginç şapkalar yapıyor. Çeşitli yiyeceklerden etkilenerek hazırladığı bu şapkaları satışa sunan Ferguson, bu işten para kazanmayı umuyor.

24.02.2016Keyif
Sebze ve meyvelerden sanat

Sebze ve meyvelerden sanat

Sıra dışı tasarımları ile tanınan sanatçı Carl Warner, yiyeceklerle ilgili her türlü malzemeyi kullanarak harika kompozisyonlar ortaya çıkarıyor. Bu tasarımlarla birbirinden farklı dünyalara kapı açan sanatçı, hayal gücünün sınırlarını zorluyor.

12.02.2016Keyif
Sinirli sinirli dönüyorlar

Sinirli sinirli dönüyorlar

Sinirli sinirli dönüyorlar

30.01.2016Gündem
Çocukların TÜYAP’ı

Çocukların TÜYAP’ı

Tüyap Kitap Fuarı’na bu yıl çocuklar damga vurdu. Çocuk kitaplarına büyük ilgi gösteren çocukların ilgi odağı ise Hürriyet.com.tr yazarlarından Ömür Kurt’tu.

17.11.2015Keyif
Şebnem Işık Ersoy Vialandde

Şebnem Işık Ersoy Vialand'de

Şebnem Işık Ersoy,, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Ünlü avukat sorulara bu cevapları verdi

Fikret Ercan Vialandde

Fikret Ercan Vialand'de

Fikret Ercan, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Ercan, Vialand hakkındaki sorulara bu cevapları verdi

Gökhan Kimsesizcan Vialandde

Gökhan Kimsesizcan Vialand'de

Gökhan Kimsesizcan, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Ünlü gazeteci sorulara bu cevapları verdi

Batuhan Piatti ve Derya Piatti Vialandde

Batuhan Piatti ve Derya Piatti Vialand'de

Batuhan Piatti, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Ünlü sanatçı sorulara bu cevapları verdi

Sibel Arna Vialandde

Sibel Arna Vialand'de

Sibel Arna, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Arna, sorulara bu cevapları verdi

Cengiz Semercioğlu ve kızı Pera Vialandde

Cengiz Semercioğlu ve kızı Pera Vialand'de

Cengiz Semercioğlu, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Ünlü gazeteci sorulara bu cevapları verdi.

Ayşe Tolga Vialandde

Ayşe Tolga Vialand'de

Ayşe Tolga, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Ünlü sanatçı sorulara bu cevapları verdi.

Kaan Cüreklibatur ve oğlu Sarp Vialandde

Kaan Cüreklibatur ve oğlu Sarp Vialand'de

Kaan Cüreklibatur, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Ünlü sanatçı sorulara bu cevapları verdi

İzzet Çapa Vialandde

İzzet Çapa Vialand'de

İzzet Çapa, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Ünlü gazeteci sorulara bu cevapları verdi.

İnci Türkay  Vialandde

İnci Türkay Vialand'de

İnci Türkay, Hürriyet Çocuk Kulübü'yle birlikte Vialand'ı ziyaret etti. Ünlü oyuncu, Vialand'le ilgili sorulara bu cevapları verdi

Geleceğin gazetecileri bu atölyede buluşuyor

Geleceğin gazetecileri bu atölyede buluşuyor

Hürriyet Çocuk Kulübü’nün gazetecilik atölyesinde yer almak isteyen çocuklar Forum İstanbul’da buluşuyor.

4.03.2015Keyif

Yazar Sonuçları

Çocuklar etkili yazı yazmayı öğrenmeli

Hürriyet Çocuk Kulübü’nün temel katılımcısı olduğu Doğa Okulları Yaratıcı Yazarlık Festivali’nin bu yıl dördüncüsü yapılıyor. Festival dolayısıyla bir araya geldiğimiz okulun Türkçe Bölüm Başkanı Hurihan Yıldırım Kurtaran’la ‘yaratıcı yazarlık’ kavramını konuştuk.

4.05.2019

Hürriyet sizin çocuklar!

Hürriyet’in geleneksel hale gelen gazetesi 23 Nisan Hürriyet’i için geri sayım başladı. 7-14 yaşları arasındaki çocukların yolladığı karikatür, yazı, şiir ve fotoğrafların yer alacağı gazete, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yayımlanacak.

30.03.2019

Çocukların dünya kupası

Rusya altı yıldır çok zekice bir iş başarıyor. Dünyanın dört bir yanındaki çocukları ülkesinde topluyor ve her bir çocuğu ‘dostluk’ için bir araya getiriyor. Papua Yeni Gine’den, Güney Kore’den, Filistin’den, Monako’dan, Türkiye’den, Çin’den, dünyanın her yerinden onlarca çocuk bu yıl yine Rusya’da buluştu, ‘Dostluk için futbol’ oynadı. Rus petrol devi Gazprom’un desteğiyle gerçekleşen organizasyonda Türkiye’yi ‘çocuk futbolcu’ Semih Kılıçsoy ve ‘çocuk gazeteci’ Eda Çelik temsil etti.

21.06.2018

Türkiye'yi temsil edecek 'çocuk gazeteci' belli oldu

Rus petrol şirketi Gazprom’un düzenlediği ve yıl 211 ülkeden çocuk futbolcunun katılacağı ‘Dostluk için futbol’ organizasyonunda Türkiye’yi ve Hürriyet Gazetesi’ni temsil edecek ‘çocuk gazeteci’ belli oldu. 12 yaşındaki Eda Çelik bu yıl 8-15 Haziran tarihleri arasında Rusya’nın Moskova şehrinde yapılacak etkinliklerde gazetecilik yapacak.

23.03.2018

Hürriyet Çocuk ile Moskova’ya gel

Dünyanın her yerinden gelen yüzlerce çocuk bu yıl Moskova’da buluşacak ‘Dostluk için Futbol’ oynayacak. Rus petrol şirketi Gazprom’un katkılarıyla düzenlenen organizasyonda Türkiye’yi ve Hürriyet Gazetesi’ni temsil edecek çocuk gazeteciyi seçiyoruz. Haydi, tüm çocuklara haber verin.

9.03.2018

Dünyayı bir de çocukların gazetelerinden okuyun

Hürriyet Çocuk Kulübü’nün geleneksel hale gelen yarışması ‘Kendi Gazeteni Yap’ sonuçlandı. İlk ve ortaokul dönemi çocuklarının katıldığı yarışmaya binlerce başvuru geldi. Hürriyet Gazetesi yazarları Doğan Hızlan ve Ayşe Arman, Dinozor Çocuk editörü Nihal Ünver ve benim aralarında bulunduğum jüri, ödül alacak gazeteleri seçmekte çok zorlandık. Gazeteleri seçerken, tasarım fikri, mizanpaj, haber, özgünlük, katılımcının yaşı gibi ölçütleri göz önünde bulundurmaya çalıştık.

9.02.2018

Aman yıkamayın!

Çocukların uyurken sarıldığı yumuşacık ayıcıkları ve birbirinden renkli pelüş hayvanları onların en iyi dostları... Özellikle okul öncesi çağ çocukları o oyuncaklarla kendileri arasında bağ kuruyor. Eğer bir anne ona sormadan yıkarsa veya çok yıprandı diye çöpe atarsa, eyvah! Uzman Dr. Şirin Seçkin sebeplerini açıklıyor...

12.01.2018

Ne emir verin ne de ricacı olun

Günümüz anne-babaları çocukla iletişim konusunda ikiye bölünmüş durumda. Bir kısmı aşırı ricacı diğer kısmı ise oldukça emredici! Hâlbuki ikisi de doğru değil. Sebeplerini Psikolog Serap Duygulu ile konuştuk.

1.12.2017

Okul çocukları ‘yemekte denge’yi öğreniyor

Günümüz çocuklarının beslenme alışkanlıkları anne-babaları çileden çıkarıyor. Anne ‘brokoli yiyeceksin’ diye diretirken, çocuk patates kızartmasından başka bir şey istemiyor. Çocuklar arasında obezitenin ve dengesiz kilo alımının arttığı bu dönemde Sabri Ülker Vakfı, Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak bir projeye imza attı. Çocukların yemekte dengeyi öğrendiği projeyi ve çocuklara sağlıklı beslenme yollarını öğretmenin püf noktalarını Sabri Ülker Vakfı Genel Müdür Begüm Mutuş ile konuştuk.

3.11.2017

Rusya’da dostluk kazandı

Rusya çok akıllıca bir iş yaptı. 64 ülkeden çocukları ülkesine topladı ve harika bir organizasyona imza attı. Dünyanın değişik ülkelerinden gelen onlarca çocuk futbolcu ve çocuk gazeteciler için ‘Dostluk için futbol’ organizasyonu düzenlendi. Hürriyet Çocuk Kulübü de organizasyonu takip etmesi için Rusya’da davet edildi ve ben de bu vesile ile Rusya’ya gittim.

17.07.2017

Çocuklar toplanın, büyük yarışma başlıyor!

Geleneksel hale gelen 23 Nisan Hürriyet’i yarışmasına başvurular başladı. 7-14 yaşları arasındaki çocukların katılabildiği yarışmaya son başvuru tarihi 15 Nisan.

24.03.2017

Çocuklar trafiği öğreniyor

Çocukların trafik bilgisini artırmak için hayata geçirilen ‘MobileKids’ adlı projeyle, ilkokul çağındaki çocuklara ortalama altı saat süren trafik eğitimi veriliyor.

4.11.2016

Büyük araba hırsızlığı

Geçtiğimiz günlerde Yalova'daki bazı okulların davetlisi olarak şehri ziyaret ettim. Yaşları 7 ile 16 arasında değişen çocuklarla buluştum.

16.12.2015

Neden Özcan ve neden Sıla?

Coca Cola’nın Bollywood temalı reklam filminde Özcan Deniz ve Sıla oynuyor...

5.05.2015

Hürriyet Çocuk Kulübü Vialand’de buluştu

İş, sanat ve medya dünyasının ünlü isimleri ile çocukları Hürriyet Çocuk Kulübü’nün Vialand’de düzenlediği eğlencede buluştu. Bu yıl ikincisi gerçekleşen etkinliğe katılanlar, Vialand’in fantastik dünyasındaki heyecanlı ünitelerde günün tadını çıkardı.

5.05.2015