EKSTRA
MENÜ

Germanwings

Germanwings ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Germanwings haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 325 Germanwings haberi bulunmuştur.

Germanwings Haberleri

Ailelere tazminat şoku

Ailelere tazminat şoku

Essen Eyalet Mahkemesi, Fransız Alpleri’ne düşürülen uçakta hayatını kaybedenlerin arasından beş ailenin Lufthansa ve pilotlarının eğitim aldığı ABD’deki pilot eğitim okulu aleyhine tazminat talebiyle açtığı davayı reddetti.

2.07.2020Avrupa
Tazminat kararı temmuza kaldı

Tazminat kararı temmuza kaldı

24 Mart 2015’te Barcelona-Düsseldorf seferi sırasında yardımcı pilotun Fransa Alpleri’ne düşürdüğü Germanwings uçağında bulunan 150 yolcu ve mürettebatın yakınlarının açtığı tazminat davasının ilk duruşması yapıldı.

7.05.2020Avrupa
Beş yıl sonra dava başlıyor

Beş yıl sonra dava başlıyor

Beş yıl önce yardımcı pilot Andreas Lubitz’in, Barcelona-Düsseldorf seferi yaptığı sırada Fransa Alpleri’ne düşürdüğü Germanwings uçağıyla ilgili açılan tazminat davası yarın başlıyor. Lufthansa ve Amerika Birleşik Devletleri’ndeki pilot eğitim okuluna karşı açılan tazminat davası Essen kentinde görülecek. İlk duruşmada karar çıkması beklenmiyor.

5.05.2020Avrupa
Dev şirket kapattı: 10 bin personel fazlalığı var Korkunç tahmin

Dev şirket kapattı: 10 bin personel fazlalığı var! Korkunç tahmin

Dünyanın en güçlü ve önde gelen hava yolu şirketleri de koronavirüs salgını nedeniyle zor günler geçiriyor. Sefer iptalleri ve yolcu kayıpları hava yolu şirketlerinin gelirlerinde büyük düşüşe yol açması istihdamı da vurdu. ABD'de dahil birçok taşıyıcı, nasıl küçüleceklerini düşünmeye başladı. Uçakların yere inmesiyle beraber şirketlerde işten çıkarmalar, ücretsiz izinler ve erken emeklilik teklifleri arttı. Alman Lufthansa yan kuruluşu Germanwings Havayolunu da kapatırken dev şirkette 10 bin personel fazlalığı olduğu konuşulmaya başlandı. Dünya genelinde havayollarının üst düzey yöneticileri sektörün koronavirüs pandemisinin etkisinden kurtulmanın iki ila üç yıl alabileceğini söylüyor.

27.04.2020Ekonomi
Lufthansa, Germanwings’i kapattı

Lufthansa, Germanwings’i kapattı

Alman havayolu şirketi Lufthansa, yan kuruluşu Germanwings Havayolu’nu korona krizi nedeniyle kapattı. Lufthansa Havayolları İcra Kurulu tarafından gerçekleştirilen toplantıda alınan karar, yeniden yapılanma paketinin bir parçası olarak ilan edildi. Germanwings’in kapatılmasıyla birlikte yaklaşık 2 bin çalışan işsiz kaldı.

8.04.2020Avrupa
Lufthansada korona virüsü krizi

Lufthansa'da korona virüsü krizi

Alman havayolu şirketi Lufthansa, yan kuruluşu Germanwings Havayolu'nu korona krizi nedeniyle kapattı. Kriz nedeniyle uçuş filosunu küçülten Lufthansa, Germanwings'i kapatarak uçuşlarının durdurulduğunu açıkladı.

8.04.2020Ekonomi
Almanyada kabin personeli greve gitti

Almanya'da kabin personeli greve gitti

Lufthansa Group çatısında faaliyet gösteren düşük maliyetli hava yolu şirketi Germanwings'de kabin görevlilerince başlatılan grevin, 1 Ocak Çarşamba gece yarısına kadar devam edeceği bildirildi.

30.12.2019Ekonomi
Çarşamba günü saat 00.00a kadar devam edecek 180 uçuş iptal edildi

Çarşamba günü saat 00.00'a kadar devam edecek! 180 uçuş iptal edildi

Alman Havayolları Eurowings ve Germanwings personellerinin 3 günlük grev kararı almasının ardından 180 uçuşun iptal edildiği bildirildi.

30.12.2019Ekonomi
Üç günlük grev bugün başladı

Üç günlük grev bugün başladı

Almanya’da Kabin Çalışanları Sendikası (UFO) toplu sözleşme görüşmelerinde beklediği sonucu alamayınca, çalışanlarını üç günlük uyarı grevine çağırmıştı. Bugün başlayan grev çarşamba gününe kadar sürecek. Kabin çalışanlarının üç günlük uyarı grevi nedeniyle Eurowings yönetimi büyük çoğunluğu Almanya içinde planlanan 54 uçuşu iptal ettiğini duyurdu.

29.12.2019Avrupa
Lufthansada yüzlerce uçuş iptal oldu

Lufthansa'da yüzlerce uçuş iptal oldu

Lufthansa Hava Yolu personelinin greve gitmesi nedeniyle 3 bin uçuşun bin 600'ü iptal oldu.

7.11.2019Ekonomi
Almanyada havada kaos...  Tam bin 300 uçuş iptal

Almanya'da havada kaos... Tam bin 300 uçuş iptal

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu (UFO) sendikasının yarın ve cuma günkü iş bırakma çağrısı nedeniyle bin 300 uçuşun iptal edileceğini ve bu uçuşlardan yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceğini açıkladı.

6.11.2019Ekonomi
Lufthansa, grev nedeniyle bin 300 uçuşunu iptal etti

Lufthansa, grev nedeniyle bin 300 uçuşunu iptal etti

Şirket, UFO sendikasının yarın ve cuma günkü iş bırakma çağrısı nedeniyle iptal edilecek uçuşlardan yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceğini duyurdu.

6.11.2019Ekonomi
Lufthansa’da 2 gün grev var: Bin 300 uçuş iptal

Lufthansa’da 2 gün grev var: Bin 300 uçuş iptal

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu (UFO) sendikasının bugün ve yarın iş bırakma çağrısı nedeniyle bin 300 uçuşun iptal edileceğini ve bu uçuşlardan yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceğini açıkladı.

6.11.2019Avrupa
Kaos sürüyor... Ve uzatıldı

Kaos sürüyor... Ve uzatıldı

Alman Bağımsız Kabin Personeli Organizasyonu (UFO) Sendikası, Alman Lufthansa Group çatısında faaliyet gösteren düşük maliyetli hava yolu şirketlerinin de ücretlerin artırılması talebiyle kabin görevlilerince başlatılan "uyarı" grevinin gece yarısına kadar süreceğini duyurdu.

20.10.2019Ekonomi
Almanyada kabin personeli grevi uzatıldı

Almanya'da kabin personeli grevi uzatıldı

Almanya'da Lufthansa Group çatısında faaliyet gösteren düşük maliyetli hava yolu şirketlerinin de kabin görevlilerince ücretlerin artırılması talebiyle bugün başlayan uyarı grevi, gece yarısına kadar sürecek. 6 saatlik grevin 19 saate uzatılmasından sonra Almanya genelinde birçok uçuş da iptal edildi.

20.10.2019Ekonomi
Grev uzadı 500 uçuş, 10 binin üzerinde yolcu...

Grev uzadı! 500 uçuş, 10 binin üzerinde yolcu...

Alman hava yolu şirketi Lufthansa’ya bağlı Eurowings, Germanwings, Lufthansa Cityline ve SunExpress’in Almanya kabin çalışanları iş bıraktı. Bugün saat 05.00’te başlayan uyarı grevi, saat 11.00’de sona erecekti. Ancak sendika son anda uyarı grevini gece yarısına kadar uzatma kararı aldı. Grev nedeniyle sabahın ilk saatlerinden itibaren uçuşlar bir bir iptal edilmeye başlandı.

20.10.2019Avrupa
Dev şirketten uçuş uyarısı

Dev şirketten uçuş uyarısı

Alman hava yolu şirketi Lufthansa'da kabin personelinin, ücretlerin artırılması talebiyle pazar günü yapacağı greve diğer hava yolu şirketleri çalışanları da katılacak.

19.10.2019Ekonomi
AB’den Lufthansa’ya Air Berlin onayı

AB’den Lufthansa’ya Air Berlin onayı

Avrupa Birliği (AB), Alman havayolu Lufthansa’nın iflas eden Air Berlin’in bazı varlıklarını satın almasına onay verdi.

22.12.2017Ekonomi
Lufthansanın Air Berlin varlıklarını satın almasına onay

Lufthansa'nın Air Berlin varlıklarını satın almasına onay

Avrupa Birliği (AB), Alman havayolu Lufthansa'nın iflas eden Air Berlin'in bazı varlıklarını satın almasına onay verdi.

22.12.2017Ekonomi
Alman hava yolu şirketleri o uygulamayı kaldırıyor

Alman hava yolu şirketleri o uygulamayı kaldırıyor

Almanya havayolu şirketleri, Avrupa Sivil Havacılık Kurumu’nun tavsiyesi üzerine kokpitte devamlı iki kişi bulundurma zorunluluğunu yeniden kaldırıyor. Gerekçe ise uygulamanın daha fazla tehlike oluşturması.

28.04.2017Dünya
Ucuz havayollarına pistlerini açıyor

Ucuz havayollarına pistlerini açıyor

Almanya havaalanları, ucuz biletle yolcu taşıyan havayolu şirketlerinin rotasına girdi. Ryainair ilkbaharda, Wizz Air yazdan itibaren Frankfurt’a uçacak. Türk şirketi Pegasus ise 2009 yılından beri Frankfurt’a yolcu taşıyor.

16.02.2017Ekonomi
149 kişinin katili pilota tazminat davası açıldı

149 kişinin katili pilota tazminat davası açıldı

Alman Germanwings Hava Yollarına ait Barcelona-Düsseldorf seferini yapan yolcu uçağını Fransa Alplerine düşüren ve 149 kişiyle birlikte kendisi de ölen ikinci pilot Andreas Lubitz’e, 6 milyon 719 bin 703 euroluk tazminat davası açıldı.

29.11.2016Dünya
Lufthansa, 1706 uçuşunu daha iptal etti

Lufthansa, 1706 uçuşunu daha iptal etti

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, pilotların grevi nedeniyle salı ve çarşamba için planlanan bin 706 uçuşun iptal edildiğini ve bu iptallerden yaklaşık 180 bin yolcunun etkileneceğini bildirdi.

28.11.2016Dünya
Lufthansa pilotları iki gün daha uçmayacak

Lufthansa pilotları iki gün daha uçmayacak

Geçen hafta çarşamba gününden cumartesine kadar dört gün boyunca grev yapan Lufthansa pilotları, iki gün daha grev yapacak. Pilotların bu gece başlayan grevi yarın da devam edecek.

28.11.2016Ekonomi
Lufthansa pilotları bugün de grevde

Lufthansa pilotları bugün de grevde

Alman havayolu şirketi Lufthansa’ya bağlı pilotlar, dün başlattıkları grevi bugün de devam ettiriyor.

23.11.2016Ekonomi
Germanwings uçağını dağa çakan yardımcı pilotun ailesiyle sevgilisine suç duyurusu

Germanwings uçağını dağa çakan yardımcı pilotun ailesiyle sevgilisine suç duyurusu

İçindeki 149 yolcu ve mürettebatla birlikte Germanwings uçağını Fransız Alpleri’ne çakan yardımcı pilot Andreas Lubitz’in ailesi ve kız arkadaşına suç duyurusunda bulunuldu. Kazada kızını, torununu ve kızının erkek arkadaşını kaybeden Klaus Radner, Lubitz’in ailesinin ve sevgilisinin de insanların ölmesinden sorumlu olduğunu öne sürdü.

19.07.2016Dünya
Mısır uçağı neden düştü İşte olası senaryolar

Mısır uçağı neden düştü? İşte olası senaryolar

Mısır Havayolları'na ait yolcu uçağının nasıl düştüğü halen belirsizliğini koruyor.

20.05.2016Dünya
Ailesi gazete ilanıyla ‘kamikaze pilot’u andı

Ailesi gazete ilanıyla ‘kamikaze pilot’u andı

Geçen yıl 24 Mart saat 10.41'de dünya Germanwings uçağının Fransız Alpleri'ne düştüğü haberiyle sarsıldı. Barcelona Düsseldorf seferini yapan, içinde çok sayıda öğrencinin de bulunduğu 4U9525149 sayılı uçağı, yardımcı pilotu Andreas Lubitz'in kasıtlı olarak dağa çaktığı ortaya çıktı.

5.04.2016Dünya
Korkunç uçak kazası birinci yılını doldurdu

Korkunç uçak kazası birinci yılını doldurdu

Geçen yıl yardımcı pilotun Fransız Alpleri'ne çaktığı korkunç uçak kazası birinci yılını doldurdu. Aileler olay yerine giderek, kaybettikleri kurban yakınlarını andı.

26.03.2016Avrupa
Germanwings pilotu antidepresan kullanıyordu

'Germanwings pilotu antidepresan kullanıyordu'

Germanwings faciasından yaklaşık bir yıl sonra Fransız Uçuş Güvenliği Dairesi (BEA) olayla ilgili inceleme raporunu açıkladı.

13.03.2016Dünya
Ayrılmak isteyen karısını uçağı düşürmekle tehdit etti

Ayrılmak isteyen karısını uçağı düşürmekle tehdit etti

İtalya'nın başkenti Roma'dan Japonya'ya uçmaya hazırlanan bir uçağın pilotunun; eşini, kendisini terk etmesi halinde içinde 200 yolcu bulunan uçağı düşürmekle tehdit ettiği ortaya çıktı.

7.03.2016Dünya
Germanwings uçağını Fransız Alplerine düşüren Lubitzin son e-postaları yayınlandı

Germanwings uçağını Fransız Alpleri'ne düşüren Lubitz'in son e-postaları yayınlandı

Germanwings'e ait A320 uçağını geçen yıl 149 kişiyle Fransız Alpleri'ne düşüren Alman pilot Andreas Lubitz'in doktoruna gönderdiği son e-postalar ortaya çıktı.

6.03.2016Dünya
Almanyada pilotlara alkol, uyuşturucu ve sağlık kontrolü geliyor

Almanya'da pilotlara alkol, uyuşturucu ve sağlık kontrolü geliyor

Almanya, pilotaj hatalarının önüne geçmek için; pilotların alkol, uyuşturucu ve sağlık kontrollerinden geçirilmesi için havacılık yasasında değişikliğe gitmeye hazırlanıyor.

22.02.2016Dünya
‘İntihar eder’ uyarısı yapılmış

‘İntihar eder’ uyarısı yapılmış

BARCELONA-Düsseldorf seferi yapan Germanwings Havayolları uçağını geçen yıl 24 Mart’ta Fransız Alpleri’ne çakan yardımcı pilot Andreas Lubitz’in doktoruna gönderdiği elektronik postalarında intihar edeceğini yazdığı ortaya çıktı.

28.01.2016Dünya
Germanwings’te yeni skandal: Lubitz intihar edeceğini yazmış

Germanwings’te yeni skandal: Lubitz intihar edeceğini yazmış

Barcelona-Düsseldorf seferini yapan Germanwings Havayolları’na ait yolcu uçağını kasten Fransız Alpleri'ne düşüren yardımcı pilot Andreas Lubitz'in, doktoruna gönderdiği elektronik postalarında 'intihar edeceğini' yazdığı ortaya çıktı.

28.01.2016Dünya
Acı dolu bir yıl

Acı dolu bir yıl

Hürriyet’in geleneksel yılbaşı testinde geçen defa ‘felaketlerden uzak, umut dolu bir yıl’ temenni etmiştik. Maalesef 2015 zor ve acı dolu bir yıl oldu. Yıla Avrupa umuduyla yola çıkan mültecilerin dramı, savaş ve terör eylemleri damgasını vurdu. Terör örgütü IŞİD’in kanlı saldırıları, hacdaki facialar, Paris katliamı, Rusya ile uçak krizi en çok konuşulan olayların başında geldi. Yeni umutlarla, yeni yıla ‘Merhaba’ demişken 2015 ile ilgili hafızanızı test etmeye ne dersiniz?

31.12.2015Dünya
Almanya’da pilotlara uyuşturucu testi

Almanya’da pilotlara uyuşturucu testi

Almanya’da pilotlara, önceden haber verilmeden uyuşturucu ve alkol testi yapılması planlanıyor.

28.12.2015Sağlık
Almanyanın devleri zor günler geçiriyor

Almanya'nın 'devleri' zor günler geçiriyor

Uluslararası kamuoyunda kabul görmüş, hava yolu, teknoloji, bankacılık, otomotiv, enerji ve sağlık gibi sektörlerde faaliyet gösteren bazı köklü Alman firmaları, son dönemde zor günler geçiriyor.

16.12.2015Avrupa
Merkel: Mülteci sayısını azaltacağız

Merkel: Mülteci sayısını azaltacağız

Mülteci politikasıyla yoğun baskı altındaki Başbakan Merkel, göçü azaltmak için karşıtlarıyla son anda uzlaştı. Merkel mülteci sayısını Türkiye'yle azaltacaklarını ve bu konuda Türkiye'ye anahtar rol düştüğünü söyledi.

14.12.2015Avrupa
Lufthansa 929 uçuşu iptal etti

Lufthansa 929 uçuşu iptal etti

Alman havayolu şirketi Lufthansa'da kabin personelinin yaptığı grev nedeniyle 929 uçuş iptal edildi. Grevden etkilenen yolcu sayısı 110 bini aşıyor.

9.11.2015Avrupa
Merkel sözünü tuttu

Merkel sözünü tuttu

Almanya Başbakanı Angela Merkel, 150 kişinin hayatını kaybettiği Germanwings kazasının mağdurlarını ziyaret etti.

21.10.2015Avrupa
Lufthansa pilotları grevi uzattı

Lufthansa pilotları grevi uzattı

Alman havayolu şirketi Lufthansa pilotlarının bugün başlayan iş bırakma eyleminin çarşamba günü de devam edeceği bildirildi.

8.09.2015Ekonomi
Bugün uçuşu olanlar dikkat

Bugün uçuşu olanlar dikkat

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, Alman pilot sendikasının (VC) grev kararı nedeniyle 8 Eylül Salı günü gerçekleştirmeyi planladığı uzun mesafeli uçuşların yaklaşık yarısının iptal edildiğini açıkladı.

8.09.2015Avrupa
Lufthansa pilotları yine greve gidiyor

Lufthansa pilotları yine greve gidiyor

Lufthansa'da çalışan pilotlar, yarın Almanya genelinde greve gidecek. Pilotlar, 2014 yılının nisan ayından bu yana 13'üncü iş bırakma eylemini gerçekleştirecek

7.09.2015Ekonomi
Fransız polisi: Tren saldırganı Mayısta İstanbula gitmiş

Fransız polisi: "Tren saldırganı Mayıs'ta İstanbul'a gitmiş"

Amsterdam'dan Paris'e sefer yapan trende üç ABD'li yolcu tarafından etkisiz hale getirilen saldırganın Mayıs ayında Berlin'den İstanbul'a gittiği ileri sürdü.

23.08.2015Dünya
Fransız polisi: Tren saldırganı Mayısta İstanbula gitmiş

Fransız polisi: "Tren saldırganı Mayıs'ta İstanbul'a gitmiş"

Fransız polisi Amsterdam-Paris seferini yapan hızlı trende yaşanan silahlı saldırının zanlısı olduğu ileri sürülen 26 yaşındaki Ayob El Kazzani'nin Mayıs ayında İstanbul'a gittiğini ileri sürdü.

23.08.2015Avrupa
Germanwings kazazedeleri ABDde dava açacak

Germanwings kazazedeleri ABD'de dava açacak

Barcelona-Düsseldorf seferini yaparken Fransa'da düşen Germanwings uçağında ölenlerin yakınları, tazminat miktarını düşük buldukları için ABD'de dava açmaya hazırlanıyor.

10.08.2015Avrupa
Yolcular bu habere sevinecek

Yolcular bu habere sevinecek

Türk Hava Yolları Genel Müdürü Temel Kotil, Alman Handelsblatt gazetesine verdiği demeçte, AnadoluJet’in 2016 yılında Almanya pazarına gireceğini bildirdi.

25.07.2015Avrupa