EKSTRA
MENÜ

Ekmek Tüketimi

Ekmek Tüketimi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Ekmek Tüketimi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.591 Ekmek Tüketimi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Ekmek Tüketimi Haberleri

Buğday hasadı, besiciyi sevindirdi

Buğday hasadı, besiciyi sevindirdi

AYDIN'da, kışın balya fiyatı 37 TL’ye kadar çıkan samanın, buğday hasadının başlamasıyla birlikte 20 TL'nin altına düşmesi, besiciyi sevindi.

10.06.2020Gündem
Ekşi mayalı ekmek bağışıklığı güçlendiriyor

Ekşi mayalı ekmek bağışıklığı güçlendiriyor

Ekmeğin içerdiği glikozun beynin enerji kaynağı olarak kullanıldığını söyleyen Beslenme ve Diyetetik Uzmanı Dyt. Melisa Karataş, “Ekşi mayalı ekmek bağışıklık sistemini güçlendirir ve sindirimi kolaylaştırır” dedi.

Kurban Bayramı’nda Et Tüketimine Dikkat Edin

Kurban Bayramı’nda Et Tüketimine Dikkat Edin

Büyük sofralarda bir araya gelinen bayramlar, bir yandan paylaşımların artmasına diğer yandan güzel lezzetlerin tadılmasına vesile oluyor. Tüketilen besinlerin çeşit ve miktarının artması, öğün saatlerinin değişmesi, kurban etinin tüketimi, pişirme ve saklama yöntemleri oldukça önem taşımaktadır. Dyt. Psk. Meryem Berrin Ak, bayramda dikkat edilmesi gerekenleri sıraladı.

Sağlıklı beslenmek için ekmeği tamamen kesmek doğru mu

Sağlıklı beslenmek için ekmeği tamamen kesmek doğru mu?

Sağlıklı beslenmek için ekmeği tamamen kesmek doğru mudur? Ekmek seçiminde nelere dikkat etmeliyiz? Hangi undan yapılan ekmeği yemeliyiz? Porsiyon kontrolünü kişi nasıl sağlar? Sorularının cevaplarını Uzman Diyetisyen Fatma Yiğitoğlu verdi.

21.02.2019Sağlık
Diyet yaparken ekmekten vazgeçmeyin

Diyet yaparken ekmekten vazgeçmeyin!

Diyet yaparken ekmeği tamamen kesmek gerekir mi? Ekmek yiyerek zayıflamak mümkün mü? Diyetteyken hangi ekmek ne kadar tüketilmeli? Diyetisyen Banu Kazanç, ekmeğin diyetteki yeri ile ilgili merak ettiğimiz soruları yanıtlıyor.

29.11.2018Sağlık
Kahvaltıda Tam Tahıllı Ekmek Tüketin

Kahvaltıda Tam Tahıllı Ekmek Tüketin

Yılda 150 kiloya varan tüketimi ile dünyada ilk sırada yer aldığımız konulardan biri de ekmek. Diyetisyenler arasında halen tartışma konusu olan ekmeğin, günde ne kadar ve nasıl tüketilmesi gerektiği halen net bir görüşe kavuşmuş değil. Ancak şu bir gerçek ki, ekmek hem diyette hem de normal beslenme programlarında belirli ölçülerde yer almalı.

Karatay: “Kaya tuzu beyaz altındır”

Karatay: “Kaya tuzu beyaz altındır”

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, ekmek ve şekerli içecekleri bırakamayan insanların damak tatlarını kaya tuzu ile değiştirebileceklerini söyledi.

19.11.2017Gündem
Doğru ekmek tüketiyor muyuz

Doğru ekmek tüketiyor muyuz?

Kişi başı ekmek tüketiminde yılda 179 kilo ile ekmek tüketimi ile ilk sıradayız. Geleneksel gıdamız ekmek her öğünde sofralarımızın baş tacı. Ancak doğru ekmek tüketmeyi biliyor muyuz?

16.10.2017Sağlık
Gault, belgeselini İzmir’de üniversitede çekti

Gault, belgeselini İzmir’de üniversitede çekti

Yeni Zelanda’nın tanınmış mutfak şeflerinden Simon Gault, Akdeniz diyetini konu alan belgeselini, İzmir’de bir üniversitede çekti.

29.09.2017Eğitim
Ekmekte GDOlu soya alarmı

Ekmekte 'GDO'lu soya' alarmı

Adana'da ekmek katkı maddesinde GDO'lu soya çıkmasının ardından, kentteki fırın, market, ekmek fabrikası ve pastanelerin tamamına yakınından numuneler alındı. Numune sonuçlarının 3-4 gün içinde çıkacağını belirten İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Muhammet Ali Tekin, "İddia edildiği gibi bir sonuç çıkarsa bakanlığımızın mevzuatları gereği cezai yaptırımlar ve savcılığa suç duyurusunda bulunacağız" dedi.

21.03.2017Sağlık
Prof. Dr. Canan Karataydan kepek ekmeği ve bal uyarısı

Prof. Dr. Canan Karatay'dan kepek ekmeği ve bal uyarısı

Sağlıklı diye kepek ekmeği ve bal yiyenlere kötü haber Prof. Dr. Canan Karatay'dan geldi. Karatay'a göre kepek ekmeğinin normal ekmekten farkı yok. Bal ise "sıvı şeker" olduğu için tüketilmemeli. Obezite ve hastalık riskini azaltmak için az yemek şart.

25.02.2017Sağlık
Canan Karatay: Ekmek tüketimi azaltılırsa hastalıklar yüzde 30 azalır

Canan Karatay: Ekmek tüketimi azaltılırsa hastalıklar yüzde 30 azalır

Gülben Ergen bu hafta Prof. Dr. Canan Karatay’la buluştu, son dönemde tartışılan palmiye yağı, ekmek, şeker tüketimi gibi merak edilen konuları konuştu.

1.02.2017Magazin
Tuz alışkanlığından kurtulmak için 10 etkili öneri

Tuz alışkanlığından kurtulmak için 10 etkili öneri!

Aşırı tuz tüketimi pek çok ciddi sağlık problemlerine neden oluyor.

5.10.2016Sağlık
Kabahat ekmekte değil, yağ ve şekerde

Kabahat ekmekte değil, yağ ve şekerde

Dünyanın en çok un ticareti yapan şirketlerinden Doruk Group Holding’in Yönetim Kurulu Başkanı Hasip Gencer, Uno markasını kurup, büyütüp, sattıktan sonra şimdi Komşufırın markasıyla adından söz ettiriyor. Ekmek tüketimi ile ilgili tartışmalara farklı bir bakış açısı getiren Gencer, “Ekmeğin insan sağlığında, beslenmesinde yeri var. Kabahat yağ ve şekerde” dedi.

23.09.2016Ekonomi
Kötü beslenmenin zekâ üzerindeki etkisi

Kötü beslenmenin zekâ üzerindeki etkisi

‘Okumuş ama cahil’ olmanın beslenmeyle bir ilişkisi var mı? Aşırı tahıl ve beyaz ekmek tüketimi beyni nasıl etkiliyor? Bence bu üzerinde durulması gereken bir konu...

10.09.2016Hürriyet Pazar
Ekmek yiyerek de zayıflayabilirsiniz

Ekmek yiyerek de zayıflayabilirsiniz

Son yıllarda ne yazık ki ekmeğin günlük tüketimden çıkartılarak rahatlıkla zayıflanabileceği yönünde popüler diyet kültürünün oluşturduğu ciddi bir yanılgı var. Ekmeği hayatınızdan çıkarın ve zayıflayın! Kilo kaybı muhtemeldir ancak önemli olan bu ağırlık kaybının vücudun hangi kısmından olduğudur. Kas veya su kaybı şeklinde kaybedilen ağırlığın yanıltıcı olduğu gerçeğini artık hepimiz biliyor ve diyet yaparken ekmeği azaltmanın zararını da işte tam bu noktada görülür.

16.05.2016Sağlık
Ekmeksiz diyet mutsuz ediyor

Ekmeksiz diyet mutsuz ediyor

Uzmanlar bilinçsizce zayıflama diyeti uygulamaya çalışanların sıklıkla ekmeği diyetlerinden çıkarttıklarını ancak vücudun enerji gereksiniminin karşılanması için karbonhidratlara ihtiyaç olduğunu söyledi.

8.04.2016Sağlık
Canan Karatay: “Vücudunuza doğal kaya tuzu girsin”

Canan Karatay: “Vücudunuza doğal kaya tuzu girsin”

Ünlü profesör, sağlıklı beslenme konusunda birçok önemli bilgi paylaştı.

5.04.2016Sağlık
Sık yeme hastalığa sebep olabilir

"Sık yeme hastalığa sebep olabilir"

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay: "Pakete girmiş hiçbir şey hakiki besin değil. Vücut onu hakiki besin olarak görmüyor. Onun için hastalanıyoruz. Ama o paketler allanıyor, pullanıyor, reklamlarla bütün çocuklar onlara düşkün oluyor."

5.04.2016Sağlık
Karatay: Uzun süre spor yapmak tehlikeli

Karatay: Uzun süre spor yapmak tehlikeli

Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, uzun süre spor yapmanın tehlikeli olduğunu vurgulayarak, "Deli danalar gibi kilometrelerce koşmanıza gerek yok. Koşmak tehlikeli. Kendi temponuzda 20 dakika her gün yürümek yetiyor" dedi.

3.04.2016Gündem
Canan Karatay: “Zeytini leblebi gibi yiyin”

Canan Karatay: “Zeytini leblebi gibi yiyin”

Ünlü profesör, sağlıklı beslenme ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

1.04.2016Sağlık
Bayat ekmeğin kitabını yazdı

Bayat ekmeğin kitabını yazdı

ADANA’daki merkez Seyhan İlçe Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (SEYMER) Genel Koordinatör Yardımcısı İlknur Kış, bayat ekmekle yapılacak yemeklerin kitabını yazdı.

25.01.2016Çukurova
Cebinize Dost Köy Ekmeği

Cebinize 'Dost' Köy Ekmeği

Salatanın suyunu, sahanda yumurtayı beyaz ekmekle bana bana yemek isteyenlere...

22.06.2015Alışveriş
Herkes ona çalışıyor

Herkes ona çalışıyor!

Doygun Ekmek'in, 4 farklı teaser filmle başlayan kampanyası büyük merak uyandırdı.

22.06.2015Alışveriş
Ramazan ne zaman Ramazan pidesi fiyatları belli oldu mu

Ramazan ne zaman? Ramazan pidesi fiyatları belli oldu mu?

İstanbul ve Türkiye'nin diğer şehirlerinde geçen yıl 1,5 lira olan ramazan pidesinin fiyatı henüz belirlenmedi. Türkiye Fırıncılar Federasyonu Başkanı Halil İbrahim Balcı, konuyla ilgili olarak Hürriyet'e konuştu ve pide fiyatlarının Cuma günü açıklanacağını söyledi.

10.06.2015Ekonomi
Ekmek israfına karşı öneri

Ekmek israfına karşı öneri

MANİSA Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Bahattin Akyüz, ekmek israfına son verilmesi çağrısında bulunup, israfı önlemek adına bir takım önerilerde bulundu.

26.12.2014Ege
Ekmek tüketimi kilo aldırır mı

Ekmek tüketimi kilo aldırır mı?

Sofralarımızın vazgeçilmezi bu besinin tüketim sınırı ne olmalı?

18.12.2014Sağlık

Yazar Sonuçları

Ekmek yiyelim mi yemeyelim mi?

Geleneksel sofralarımızın enerji kaynağı olan ekmek, gündemde olan besinlerden biridir. Ekmek tüketip tüketmeme konusunda ciddi bir bilgi karmaşası bulunmaktadır. Bu konuyla ilgili birçok soruyla da her gün karşılaşmaktayım. Ekmeği yemeyelim mi? Ekmek yersem, zehir mi yemiş olacağım? Ama burada sorulması gereken soru, bu değildir. Asıl soru ‘Hangi ekmeği tüketmeliyim’ sorusu olmalıdır. Yani; doğru tahılı seçip, doğru ekmeği yemeliyiz.

20.02.2019

Lakerda mı kalkan mı? BALIKÇI KAHRAMAN

Türkiye’nin en iyi birkaç balıkçısından biri burası. Herkes ‘Kahraman eşittir kalkan’ diye düşünüyor. Bense ‘hamsili mısır ekmeği ve lakerda’ diyorum.

22.06.2018

Kalp dostu buluşmadan sağlıklı yemek tarifleri

BU yıl ikincisi düzenlenen Kardiyovasküler Akademi Derneği Kongresi, ilginç anlara da sahne oldu. Malum, Türkiye’deki en büyük ölüm nedenlerinden biri kalp ve dolaşım sistemi hastalıkları.

16.10.2016

Kötü beslenmenin zekâ üzerindeki etkisi

‘Okumuş ama cahil’ olmanın beslenmeyle bir ilişkisi var mı? Aşırı tahıl ve beyaz ekmek tüketimi beyni nasıl etkiliyor? Bence bu üzerinde durulması gereken bir konu...

10.09.2016

Ekmeksiz Diyet Olmaz!

Ekmek hakkındaki bütün kulaktan dolma bilgilerinizi unutun!

25.05.2016

Yanlış diyet kötü yaşlandırır

Problem yalnızca birkaç kilo yağdan acilen kurtulmaksa bu uçuk-kaçık önerilerden alınan ilk sonuçlar olumludur. Peki ya orta ve uzun vadeli sonuçlar? İşte orası biraz karışık. Hatta ciddi bir felaket: Bozulan psikolojiler, mahvolan metabolizmalar, altüst olan hormonal dengeler, uyku sorunları, saç dökülmeleri...

28.01.2016
Ekmeksiz oruç tutmayın

Ekmeksiz oruç tutmayın!

Tam tahıllı ekmek tüketmek sindirim sisteminin rahat çalışmasını sağlıyor.

24.06.2015

Üç kişisinden biri şişman, biri obez ülke...

ÜLKEMİZİ ufukta bekleyen en büyük sağlık sorunu nedir diye soracak olursanız verilecek cevap belli:

6.03.2015