EKSTRA
MENÜ

Diyet Kuralı

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 248 haberi bulunmuştur.

Diyet Kuralı Haberleri

Yüksek Proteinli Kahvaltı Önerileri

Yüksek Proteinli Kahvaltı Önerileri

Kahvaltıda her gün aynı şeyleri yemek oldukça can sıkıcı olabiliyor. Öte yanda bazen canımız sağlıksız şeyler de isteyebiliyor. Ancak unutmayın, kahvaltı günün en önemli öğünüdür ve kahvaltıda yediğiniz şeyler günün geri kalanında ne kadar acıkıp acıkmayacağınızı, enerjinizin seviyesini ve canınızın abur cubur isteyip istemeyeceğine etki eder.

23.07.2019Diyet Rehberi
Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Son yıllarda sıfır beden olmak güzellik sembolü gibi algılandığı için de bu uğurda aç dolaşan, tek tip gıda ile beslenen ve bilimsel bir gerçeğe dayanmayan 'diyet' modellerini tercih eden pek çok insan var.

Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata

Zayıflamak İçin Yapılan 11 Hata

“3 öğünde tek bir gıda yiyorum ”, “Kahvaltı etmeyince kilo veriyorum”, “Su içersem ödem yapar” gibi cümleleri çevremizde kilo vermek isteyen pek çok kişiden sıkça duyuyoruz. Ancak bilinçsizce yapılan bu uygulamalar kilo verdirmiyor aksine kişiye fazla kilo olarak geri dönebiliyor. Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Dyt. Rumeysa Kalyenci, en çok yapılan diyet hataları hakkında bilgi verdi.

25.03.2019Diyet Rehberi
Diyet engellerini aş, kaybetmeye başla

Diyet engellerini aş, kaybetmeye başla!

Açlık krizleri, adet dönemleri, onca disipline rağmen tartının öylece kalması, kilo vermenin durması gibi engeller sizi bu defa yıldıramayacak! Çünkü size işe yarar 6 yöntem ve plan sunuyoruz.

Diyetisyenler nasıl besleniyor - 1

Diyetisyenler nasıl besleniyor - 1

Ünlü diyet ve beslenme uzmanı Taylan Kümeli, nasıl bir diyet uyguluyor, nelere dikkat ediyor ve kilosunu nasıl koruyor...

İştah kesen yiyecekler

İştah kesen yiyecekler

Diyet yapmanın en zor yanı, sevdiğiniz pek çok yiyecekten vazgeçmek zorunda kalıp, üstüne bir de iştahınızla baş etmek zorunda kalmanızdır.

Sağlıklı kilo vermenin alfabesi

Sağlıklı kilo vermenin alfabesi

Herkes diyet yapmak ile ilgili bilgilerini oturup yazsa kitap olur. Ama biz işin temeline, alfabeye dönüyoruz... İşte sağlıklı kilo vermenin abc'si!

Neden kilo veremiyoruz

Neden kilo veremiyoruz!

Diyet yapıyorum, sürekli dikkat ediyorum ama yine de kilo veremiyorum diyorsanız; bunun çok farklı sebepleri olabilir! Prof.Dr.Osman Müftüoğlu "kilo direnci" ni anlattı.

Cindy Crawford zamanı durdurdu: İşte sırları

Cindy Crawford zamanı durdurdu: İşte sırları

Şöyle bir geriye doğru gidip düşünün. Sağlığınız açısından son 18 ayı yani bir buçuk yılı aşkın süre sizin için nasıl geçti? Tüm dünyayı kasıp kavuran bir pandemi vardı ve seyahatlerden günlük hayata kadar bizi hareketli tutan her şey aksadı. Tatile ya da iş amaçlı yolculuklara çıkamaz olduk, düzenli olarak gittiğimiz spor salonları kapandı. Çoğumuz bu 18 ayın çok büyük bir bölümünde evlerde hapis kaldık. Bir başka deyişle hareket alanımız ve hareketliliğimiz kısıtlandı.

10.09.2021Magazin
Bebeklerde besin alerjisi: Neden olur, belirtileri, tanı ve tedavisi

Bebeklerde besin alerjisi: Neden olur, belirtileri, tanı ve tedavisi

Bebeklerde besin alerjileri sık yaşanan problemlerin başında gelir. Özellikle ek gıdaya geçiş döneminde görülen besin alerjileri tedavi edilmediğinde tehlikeli tablolara dönülebilir. Peki, her bebekte besin alerjisi riski var mı? Bebeklerde besin alerjisi diğer hastalıkları tetikleyebilir mi? Hangi besinler alerjiye yol açar? Alerjiye yatkınlık anne karnında mı başlar? Besin alerjileri nasıl tedavi edilir? İşte bebeklerde besin alerjisi ile ilgili tüm merak edilenler…

Çıtır çıtır olmasın Balık tüketirken bunlardan kaçının

Çıtır çıtır olmasın! Balık tüketirken bunlardan kaçının

Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Sena Binöz balık tüketirken dikkat etmemiz gereken 10 kuralı anlattı, önemli öneriler ve uyarılarda bulundu.

20.08.2020Sağlık
Çocuklarınıza asla söylememeniz gereken 10 şey

Çocuklarınıza asla söylememeniz gereken 10 şey

Günlük hayatta kullandığımız bazı ifadeler bazen çocuklarımız için yarardan çok zarar getirebilir.

Güçlü Bir Bağışıklık Sistemi İçin 8 Altın Kural

Güçlü Bir Bağışıklık Sistemi İçin 8 Altın Kural!

Tüm dünyada hızla yayılan koronavirüsün (COVİD-19) bağışıklık sistemi güçlü olmayan bireyler için tehlike olduğu biliniyor. Salgına karşı alınması gereken önlemler arasında bağışıklığı güçlendirmenin ise en önemli unsurlardan biri olduğu belirtiliyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı Gizem Öztopanlar, koronavirüsü salgınından korunmak ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeniz için 8 altın kuralı paylaştı.

21.04.2020İyi Yaşam
Evde Spor Yapmanın İncelikleri Nelerdir

Evde Spor Yapmanın İncelikleri Nelerdir?

Evde geçirdiğimiz bu günlerde uzaktan eğitime dönmüş bulunuyoruz, bağışıklık sistemimizi güçlendirmek için yaptığımız bu antremanlarda nelere dikkat etmeliyiz, evde spor yapmanın incelikleri neler? Fitness Eğitmeni Çağatay Şahin anlattı...

31.03.2020Spor Fitness

Yazar Sonuçları

Diyet kurallarında devrim!

Yeni zayıflama kuralları eskisinden çok farklı.

17.11.2011

Koronadan kaçayım derken kalbe dikkat!

Salgın nedeniyle yaklaşık 1 yıldır çoğumuz evdeyiz. Kısıtlamalar, yasaklar derken evde harcanılan süre de uzadı. Bu da haliyle tüketim alışkanlıklarımıza yansıdı. En çok mutfakta ya da TV karşısında zaman geçirirken atıştırmalık ve abur cubura da servet ödedik! Evde kalmak elbette kendi sağlığımız için önemli ama dikkat! Koronavirüse yakalanmayacağız derken kalp sağlığınızdan olmayın. İyi bir kalp sağlığı için yapılması ve yapılmaması gerekenleri uzmanlara sordum.

8.12.2020

Bebeklerde ek gıdaya geçiş nasıl olmalı?

Bebeğin sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanabilmesi için ek gıdaya başlama süreci çok önemlidir. Peki, bebeğimize ilk kez hangi besinleri verebiliriz? Bebeklerde ek gıdaya geçiş nedir, nasıl olmalıdır? Doğru bildiğimiz yanlışlar nelerdir?

3.12.2020

Aralıklı oruç diyeti ne kadar sağlıklı?

Son yıllarda popüler olan ‘aralıklı oruç (intermittent fasting)’ adı ile tanınan 5:2 diyeti, pek çok kişi tarafından uygulanmaya başlandı. Oruç mantığıyla yapılan bu diyetler çok hızlı sonuç veriyor. Fakat yapılan güncel çalışmalar risk grubu bireylerin dikkat etmesini de gösteriyor.

6.11.2020

Diyet yaparken sık yapılan 5 hata

Yaz aylarının gelmesiyle çoğumuzda fazla kilolar daha çok dert olmaya başladı. Fakat bu dönemde hızlı kilo verme telaşıyla yapılan birçok hata sağlığımıza fayda yerine zarar getirebiliyor. Hatta zayıflamak bir yana kilo aldığımızı bile görebiliyoruz.

7.07.2020

Keyifli Kaçamakları Dengelemenin Yolu

Yakın çevremden ve arkadaşlarımdan en çok gelen sorular şöyle;

*Canın hiç abur cubur istemiyor mu?

*Makarna, pizza yemiyor musun?

16.06.2020