EKSTRA
MENÜ

Diyet Fitness

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 486 haberi bulunmuştur.

Diyet Fitness Haberleri

Metabolizmayı Hızlandırmanın 5 Yolu

Metabolizmayı Hızlandırmanın 5 Yolu

Metabolizma hızı sabit değil elastiktir; uygun beslenme, hidrasyon, egzersiz ve takviyelerle yükselebilir ve doğal olarak incelmenize yardımcı olabilir. Dr. Sinan Akkurt, metabolizma hızlandırmaya yönelik önerilerini sizler için anlattı...

Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Diyetler Hakkında Doğru Sanılan 10 Yanlış

Son yıllarda sıfır beden olmak güzellik sembolü gibi algılandığı için de bu uğurda aç dolaşan, tek tip gıda ile beslenen ve bilimsel bir gerçeğe dayanmayan 'diyet' modellerini tercih eden pek çok insan var.

Virechana Diyeti Nedir Virechana Diyeti Nasıl Yapılır

Virechana Diyeti Nedir? Virechana Diyeti Nasıl Yapılır?

Virechana diyeti, son zamanlarda oldukça popüler olmaya başladı. Ayurveda tıbbında oldukça kullanılan bu diyet sayesinde 7 günde 3 ila 5 kilo arasında zayıflayabilirsiniz. İşte virechana diyetinin detayları…

Yeni Nesil Unlar Sağlıklı Ve Formda Kalmanızı Sağlıyor

Yeni Nesil Unlar Sağlıklı Ve Formda Kalmanızı Sağlıyor

Tatlı ya da tuzlu kurabiyeler, çeşit çeşit börekler, dumanı tüten sıcacık poğaçalar, kimsenin kolay kolay “hayır” diyemeyeceği yiyecekler arasında yer alıyor. Değişen yemek alışkanlıklarıyla beraber buğday ununa alternatif glisemik indeksi yüksek ve glutensiz yeni nesil unlar, sofralarda yerini alıyor Beslenme Danışmanı Dyt. Ceren Çetin, yeni nesil unlar ve faydaları hakkında bilgi verdi.

Kilo Vermeye Çalışırken Yapılan En Büyük 5 Hata

Kilo Vermeye Çalışırken Yapılan En Büyük 5 Hata

Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu, yaklaşan bahar ile birlikte kilo vermek isteyenlerin yaptıkları büyük hatalara dikkat çekti ve zayıflamanın öncelikle karar vermekten geçtiğinin altını çizdi.

Zayıflamada En Önemli Faktör “Yağdan Kilo Vermek”

Zayıflamada En Önemli Faktör “Yağdan Kilo Vermek”

Kış aylarında daha çok kilo alımı meydana geldiği konusuna vurgu yaparak, zayıflamanın asıl önemli adımın “yağdan kilo vermek” olduğunun altını çizen Uzman Diyetisyen Çağatay Köşkeroğlu sizler için anlattı...

Koşu Mu Daha Faydalı, Yürüyüş Mü

Koşu Mu Daha Faydalı, Yürüyüş Mü?

Sporda koşu mu, yürüyüş mü daha faydalı? Spor eğitmeni Murat Maosai tartışmalarına açıklık getirdi.

Aç Kalmak Zayıflatmıyor

Aç Kalmak Zayıflatmıyor!

Fit ve sağlıklı bir vücuda sahip olmak herkesin hayallerini süslüyor. Günümüzde diyetisyene ve spor salonlarına gidenlerin sayısında önemli bir artış var. Zayıflamak için başvurulan yöntemlerden bir tanesi de yanlış ürün kullanımı. Diyetisyen Başak İnsel sizler için anlattı.

Bu Fitness Aletleri Her Eve Lazım

Bu Fitness Aletleri Her Eve Lazım!

Egzersiz yapabilmek için pahalı spor ekipmanlarına sahip olmamız gerektiği düşüncesi yalnızca bir efsane... Fitness Eğitim Direktörü Samantha Clayton, egzersize yeni başlayanlar için düşük, hatta sıfır maliyetli ekipmanları sıraladı...

Kış Aylarına Özel 6 Beslenme Önerisi

Kış Aylarına Özel 6 Beslenme Önerisi

Bu dönemde beslenme programınızda yapacağınız ufak değişiklikler, bağışıklık sisteminizi güçlendirirken, hastalıklara karşı da korur. Hem sağlıklı hem de fit bir vücuda sahip olmak için Beslenme ve Diyet Uzmanı Ayşe Korkmaz, kış aylarına özel 6 beslenme önerisinde bulundu.

Kış Depresyonundan Koruyan 6 Egzersiz

Kış Depresyonundan Koruyan 6 Egzersiz

İlkbahar ve yaz aylarında çoğumuzda görülen pozitif enerji; kış başlangıcıyla beraber, havaların soğuması, gündüz saatlerinin kısalması gibi sebeplerle yerini hüzne hatta depresyona bırakabiliyor. Bu noktada egzersiz, tüm sağlık problemlerinde olduğu gibi ruhsal problemlerle baş etmede de 7’den 70’e herkes için en etkili ilaç olarak karşımıza çıkıyor. Fitness Danışmanı Murat Biçer, kış depresyonundan korunmak adına yapılabilecek egzersizler hakkında bilgi verdi.

Pilates İle İlgili Merak Edilen 5 Soru, 5 Cevap

Pilates İle İlgili Merak Edilen 5 Soru, 5 Cevap

Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Doç. Dr. Mehmet İşyar, bilgisayar karşısında uzun saatler geçirenlerin, zayıflamak isteyenlerin ve duruş bozukluğu yaşayanların son yıllardaki favori sporu olan pilates ile ilgili merak edilen soruları yanıtladı.

Bacakları İncelten 5 Egzersiz

Bacakları İncelten 5 Egzersiz

Bacaklarınızın sıkılaşmasını istiyorsanız sizler için şeçtiğimiz 5 egzersiz...

Yağ Yakımını Hızlandıran 10 Besin

Yağ Yakımını Hızlandıran 10 Besin

Yiyerek kilo vermek mi? Kulağa çok güzel geldiği doğru. Son zamanlarda yapılan araştırmalar bunu destekler şekilde bazı besinlerin vücutta yağ yakıcı etkiye sahip olabileceğini gösteriyor. Beslenme ve Diyet Uzmanı MERVE TIĞLI yağ yakımını hızlandıran 10 besini açıkladı.

Bütün Gün Yağ Yakmanın 10 Yolu

Bütün Gün Yağ Yakmanın 10 Yolu

Sadece bir günde yağ yakma formülleri...

5 Günde Kilo Verdirecek Örnek Diyet Listesi

5 Günde Kilo Verdirecek Örnek Diyet Listesi

Kış aylarında kolayca kilo verebilmeniz için Beslenme Uzmanı Ayşe Serra Yücel sizler için örnek diyet listesi hazırladı...

Vücudunuza Göre En İdeal Diyet

Vücudunuza Göre En İdeal Diyet

Kilo verme ya da kilo kontrolü için yapılan diyetlerin metabolizma ya da vücut tipinize uygun olması çok önemli. . Daha sağlıklı ve bilinçli bir şekilde kilo vermek için vücudunuza uygun programları tercih etmelisiniz. Böylece istediğiniz forma kavuşmanız çok daha kolay olur.

Spor Yaparken En Çok Karşılaşılan Hatalar

Spor Yaparken En Çok Karşılaşılan Hatalar

Gerek kilo vermek, gerekse de sağlıklı yaşamak için başvurduğumuz en etkili yöntem: spor yapmak! Çok faydalı olsa da, spor yaparken yaptığınız hatalar aksi etki yaratabilir. İşte spor yaparken en sık karşılaşılan hatalar?

Gelinlik Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Gelinlik Diyeti Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Her kadının hayali düğün gününde güzel, zarif ve zayıf görünmektir. Düğün işlemleri başlayınca tüm gelin adayları için kilo verme telaşı başlar. İşte işinizi kolaylaştıracak gelinlik diyeti ve öneriler:

Yeni Nesil Diyet: İçgüdüsel Beslenme

Yeni Nesil Diyet: İçgüdüsel Beslenme!

Son zamanlarda hızla yayılan ve diyetisyenlerin diyet önerilerini tamamen yıkan içgüdüsel beslenme her geçen gün popülerleşiyor. Bu beslenme tarzının çok fazla eleştirilen yanları olsa da pek çok insan ihtiyacımız olanın ve sağlıklı yaşamın tamamen içgüdüsel beslenmeden geçtiğini savunuyor. İşte içgüdüsel beslenme hakkında merak edilen her şey...

Yürümek İçin 20 Neden

Yürümek İçin 20 Neden!

Yürüyüş yapmak, hem beden hem de ruh sağlığını koruyor. Herhangi bir ekipman gerektirmeyen ve sağlık için oldukça büyük bir öneme sahip olan yürüyüş; kalp sağlığından, metabolizmanın hızlanmasına; kilo vermeden, ruhsal ve nörolojik rahatsızlıkların önlenmesine kadar birçok alanda büyük rol oynuyor. Düzenli yürüyüşün önemini vurgulayan uzmanlar, günde en az 30 dakika yürüyüş yapılması gerektiğinin altını çiziyor.

Sonbahar Diyeti İle Metabolizmanızı Hızlandırın

Sonbahar Diyeti İle Metabolizmanızı Hızlandırın

Yaz aylarına veda ettiğimiz, havaların serinlemeye başladığı şu günlerde yemek yeme isteğiniz artıyorsa bu sonbahar diyeti tam size göre.

25.10.2017Diyet Rehberi
Dinlenirken Bile Yağ Yaktıran 10 Muhteşem Besin

Dinlenirken Bile Yağ Yaktıran 10 Muhteşem Besin

Kilo vermek için ‘’sihirli bir yöntem’’ yoktur, ancak tükettiğiniz bazı besinler yağ yakımına diğer besinlere göre daha fazla etki ederek bu hayaliniz için size yardımcı olabilir. İşte yağ kaybına yardımcı olabileceği araştırmalar tarafından gösterilmiş 10 besin...

3.08.2017Diyet Rehberi

Yazar Sonuçları

Spor Beslenmesi

Spor Beslenmesi

Sporsuz diyet, diyetsiz de spor olmaz. Peki ama spor yaparken nasıl beslenmemiz gerekiyor?

19.03.2019