EKSTRA
MENÜ

Bisiklet Endüstrisi Derneği

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 49 haberi bulunmuştur.

Bisiklet Endüstrisi Derneği Haberleri

Türkiye bisiklet turizminde hedef büyütüyor

Türkiye bisiklet turizminde hedef büyütüyor

Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, Kültür ve Turizm Bakanlığının bisiklet dostu konaklama merkezleri ve bisiklet turizmi özelindeki inisiyatiflerini son derece doğru bulduklarını belirterek, "Küçük ama değerli dokunuşlarla Türkiye'nin bisiklet turizminden alacağı payı çok daha yukarılara taşımak mümkün." dedi.

29.09.2021Ekonomi
Türk bisiklet endüstrisi kapasitesinin üzerinde üretim ve istihdam sağlıyor

Türk bisiklet endüstrisi kapasitesinin üzerinde üretim ve istihdam sağlıyor

Bisiklet Endüstrisi Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Emanet, Türk bisiklet endüstrisinin salgın sürecinde artan talep sebebiyle kapasitesinin üzerinde bir üretim ve istihdamı sürdürdüğünü söyledi.

24.07.2021Ekonomi
Türkiyede pedal çeviren sayısı artıyor

Türkiye'de pedal çeviren sayısı artıyor

BİSED Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, bisiklet yollarındaki iyileşmeler ve güvenli bisiklet kullanımı ile kullanıcı kitlesinin çeşitlendiğini ifade etti.

11.07.2021Ekonomi
Türkiyenin bisiklet ihracatı yüzde 93,6 arttı

Türkiye'nin bisiklet ihracatı yüzde 93,6 arttı

Türkiye'nin 2021'in ilk 5 ayında bisiklet ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 93,6 artarak 54 milyon 813 bin dolara yükseldi.

3.06.2021Ekonomi
Türkiyenin elektrikli bisiklet ihracatı önceki yıla göre 3 kat arttı

Türkiye'nin elektrikli bisiklet ihracatı önceki yıla göre 3 kat arttı

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle talebin arttığı elektrik destekli bisiklette ihracat geçen yıl 2019 yılına göre 3 kat artarak 39,2 milyon dolara yükseldi.

5.02.2021Ekonomi
‘İki teker’in yükselişi

‘İki teker’in yükselişi

Koronavirüs ile birlikte mobilite önem kazandı. Bisiklet ise bu talebi karşılamanın yanında, hava kirliliği yaratmayan, düşük kullanım maliyetleriyle hem ulaşımda hem de sportif alanda sürecin kazananı oldu. Türkiye 2020 yılında 50 milyon Euro üzerinde bisiklet ihracatı gerçekleştirdi.

24.01.2021Ekonomi
Türkiyenin bisiklet ihracatı 50 milyon euroya dayandı

Türkiye'nin bisiklet ihracatı 50 milyon euroya dayandı

Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, eylül sonu itibarıyla 49 milyon avroluk bisiklet ihracatı yapıldığını belirterek, "2020 sonu 50 milyon avroyu geçen bir ihracat rakamı olacak." dedi.

13.10.2020Ekonomi
Türkiye Hollandayı sollayacak Dünyanın en uzunu açıldı... Yenileri yolda

Türkiye Hollanda'yı sollayacak! Dünyanın en uzunu açıldı... Yenileri yolda

Pandemi dönemiyle birlikte Türkiye'de bisiklet talebi artarken dünyanın en uzun bisiklet yolu da geçtiğimiz hafta Hatay'da açıldı. Yıllardır bisiklet kullanımıyla ünlü olan Hollanda'nın yerini yavaş yavaş Türkiye mi alıyor? İşte bisiklet kullanımıyla ilgili son bilgiler ve artan talep...

20.07.2020Ekonomi
Üreticiler bisiklet talebini karşılamakta zorlanıyor

Üreticiler bisiklet talebini karşılamakta zorlanıyor

Bisiklet Endüstrisi Derneği (BİSED) Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, bisiklete talebin ciddi oranda arttığını belirterek "Türkiye'de ve diğer ülkelerde bisiklet satışları patlamış durumda. Hem yedek parça tedarikçilerinin hem de bisiklet üreticilerinin yoğun talep karşısında zorlandıklarına şahit oluyoruz." ifadesini kullandı.

14.07.2020Ekonomi
14 ülkenin sütçüsü

14 ülkenin sütçüsü

Yaklaşık 63 yıl önce Balıkesir’de işadamı Recep Arınık tarafından kurulan, bugün sütten beyazpeynire kadar 40 çeşit ürün üreten Teksüt markası 14 ülkeye ihracat yapıyor. Amerika’dan Umman’a kadar birçok ülkede market raflarında ürünleri olan Teksüt’ün yeni hedefi Almanya ve Fransa oldu.

24.09.2019Ekonomi
Bisiklet ihracatına elektrikli destek

Bisiklet ihracatına "elektrikli" destek

Avrupa ülkelerinde talebi hızla artan elektrik destekli bisiklette 2 yıl önce 219 adetle başlayan ihracat, bu yılın 8 ayında 7 bin 155'e çıktı ve Türkiye'ye yaklaşık 5 milyon avroluk döviz girdisi sağlandı.

22.09.2019Ekonomi
Bisiklet sektöründe çifte fırsat

Bisiklet sektöründe çifte fırsat

BİSED Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, "Türkiye bisiklet sektörünün önünde iki önemli fırsat var. Bunlardan birincisi AB'nin Çin, Filipinler, Tunus gibi ülkelerin ürünlerine karşı uyguladığı antidamping vergisi, ikincisi de elektrikli bisiklet pazarındaki büyüme. Sektörümüz katma değeri yüksek elektrikli bisiklete odaklandı. Devlet yetkililerinden yabancı yatırımcılara kadar kapsamlı görüşmeler gerçekleştirdik. Bu konuda Türkiye'yi önemli bir üretim üssü haline getirmeyi amaçlıyoruz" açıklamasında bulundu.

6.09.2019Ekonomi
Bisikletçiler Üretim Vadisi istiyor

Bisikletçiler 'Üretim Vadisi' istiyor

BİSED Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, "Devletimizin desteğiyle Bisiklet Üretim Vadisi Projesi'ni hayata geçirebilirsek Türkiye, Avrupa'nın bisiklet üretim merkezi olur." dedi.

2.09.2019Teknoloji
Bisikletçiler Üretim Vadisi istiyor

Bisikletçiler "Üretim Vadisi" istiyor

BİSED Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, "Devletimizin desteğiyle Bisiklet Üretim Vadisi Projesi'ni hayata geçirebilirsek Türkiye, Avrupa'nın bisiklet üretim merkezi olur" açıklamasında bulundu.

1.09.2019Ekonomi
Avrupaya ihracat için pedal çeviriyorlar

Avrupa'ya ihracat için pedal çeviriyorlar

BİSED Yönetim Kurulu Başkanı Esat Emanet, "Avrupa Birliği, dünyada bisiklet kullanımının en yoğun olduğu bölge. Sektörün en büyük fırsatını ihracat olarak görüyorum. Beklentimiz, bisiklet yollarının 2020 sonuna kadar 'Bisiklet Yolu Yönetmeliği'ne uygun hale getirilmesidir" açıklamasında bulundu.

7.06.2019Ekonomi
Motobike İstanbul fuarı açıldı

Motobike İstanbul fuarı açıldı

Motobike İstanbul Fuarı'nı açan AK Parti Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, 250 cc ve altındaki motosikletlerde ÖTV indirimine gidildiğini söyledi.

21.02.2019Ekonomi
Motobike İstanbul başlıyor

Motobike İstanbul başlıyor!

Dünyanın önde gelen motosiklet ve bisiklet markalarının yer alacağı Türkiye'nin Lider Uluslararası Motosiklet, Bisiklet veAksesurları Fuarı (Motobike İstanbul) 23-26 Şubat'ta düzenlenecek.

21.02.2017Teknoloji
Motosiklet fuarı Almanların oldu

Motosiklet fuarı Almanların oldu

MESSE Frankfurt İstanbul Ltd. Şti, Eurasia Moto Bike Expo’yu satın aldığını duyurdu.

9.10.2015Ekonomi
Bisiklet pazarında rekabet kızıştı

Bisiklet pazarında rekabet kızıştı

BİSİKLET endüstrisi son 5 yılda hızla büyüdü. Yılda 1.3 milyon adetlik satış rakamına ulaşan sektör, 400 milyon liralık ciro yaptı. 30 markanın sıkı rekabet ettiği bisiklet pazarında, yabancılar da yatırım için fırsat kollamaya başladı.

5.07.2014Ekonomi
İki teker şov

İki teker şov

MOTOSİKLET ve bisiklet dünyasının en büyük buluşması Eurasia Moto Bike Expo 2014 (Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı) kapılarını 6’ncı kez araladı.

27.02.2014Ekonomi
200 milyon liralık pedal çeviriyoruz

200 milyon liralık pedal çeviriyoruz

Havaların ısınması ve karne heyacanının yaklaşması bisiklet satışlarını da etkiledi.

25.05.2013Ekonomi
Fuarda 360 milyon dolarlık motosiklet satışına imza attılar

Fuarda 360 milyon dolarlık motosiklet satışına imza attılar

Motosiklet ve bisiklet sektörünün fuarı 2012 Eurasia Moto Bike Expo’da (Motosiklet, Bisiklet ve Aksesuarları Fuarı), 4 gün boyunca toplam 360 milyon dolarlık iş anlaşması imzalandı.

3.03.2012Ekonomi
Motosiklet tutkunlarına özel fuar

Motosiklet tutkunlarına özel fuar

2012 Eurasia Moto Bike Expo 4. kez kapılarını açtı.

1.03.2012Etkinlikler
Şimşek: Petroldeki artış gelip geçici

Şimşek: Petroldeki artış gelip geçici

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Euroasia Motobike Expo'nun üçüncüsünün açılışına katıldı.

24.02.2011Gündem
Karne, 100 bin bilgisayar 300 bin bisiklet sattıracak Babalar Günü doping olacak

Karne, 100 bin bilgisayar 300 bin bisiklet sattıracak Babalar Günü doping olacak

İlk ve ortaöğretim okullarındaki 15 milyon öğrencinin karne almasıyla, 100 bin bilgisayar ve 300 bin bisikletin hediyesi olması bekleniyor. Karne hediyesi ve Babalar Günü’nün etkisiyle bir önceki haftaya göre satışların yüzde 20 artacağını söyleyen AMPD Başkanı Mehmet Nane, “Bisiklet karne hediyesi olarak yerini koruyor ama elektroniğe doğru bir kayış var” dedi.

18.06.2010Ekonomi
Trafik kazaları arttı, ölü sayısı azaldı

Trafik kazaları arttı, ölü sayısı azaldı

Almanya’da 2018 yılında trafik kazası sayısı yüzde 1.9 oranında artış göstererek 2 milyon 700 bin olarak kayıtlara geçti. Federal İstatistik Ofisi’nin rakamlarına göre 2019’da bir önceki yıla oranla trafik kazalarında hayatını kaybedenlerin sayısı 6.6 oranında azalarak 3 bin 50 oldu.

28.02.2020Avrupa
Motobike İstanbul Sıfır Karbon Fuarı konsepti ile 12nci kez kapılarını açtı

Motobike İstanbul "Sıfır Karbon Fuarı" konsepti ile 12'nci kez kapılarını açtı

Messe Frankfurt Istanbul tarafından organize edilen ve Motul ana sponsorluğunda gerçekleşen motosiklet ve bisiklet sektörünün bölgedeki en kapsamlı etkinliği Motobike Istanbul, İstanbul Fuar Merkezi’nde “Sıfır Karbon Fuarı” konsepti ile kapılarını açtı. Motosiklet ve bisiklet severlerin merakla beklediği fuarın açılışı Messe Frankfurt Istanbul Yönetici Ortağı Tayfun Yardım, İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, Sakarya Milletvekili Kenan Sofuoğlu, Motosiklet Endüstrisi Derneği Başkanı Bülent Kılıçer, Motul Türkiye Genel Müdürü Dmitry Bakumenko ve Aytemiz Genel Müdürü Erol Varlık tarafından yapıldı.

21.02.2020Teknoloji
Trafikte 50 cc motorlu bisiklet tehlikesi Her an başınıza büyük sorun açabilir

Trafikte 50 cc motorlu bisiklet tehlikesi! Her an başınıza büyük sorun açabilir

Motorlu Taşıtlar Vergisi’nden muaf, Zorunlu Trafik Sigortası da zorunlu olmayan 50 cc’lik motorlu bisikletler risk oluşturmaya devam ediyor. Kaza anında büyük mağduriyetler ortaya çıkıyor.

18.06.2019Ekonomi
Dört günde 100 binden fazla ziyaretçi

Dört günde 100 binden fazla ziyaretçi

AYTEMİZ Petrol’ün ana sponsorluğunda yapılan bisiklet ve motosiklet fuarı Motobike İstanbul’u 4 günde 100 binden fazla ikitekerci ziyaret etti. Fuara 140 firma 260 markayla katıldı. İlk kez fuarda sergilenen yeni modeller ilgi odağı oldu.

26.02.2018Ekonomi
Bana motosikletini söyle...

Bana motosikletini söyle...

Türkiye’deki yılda bir kez yapılan motosiklet ve bisiklet fuarı ‘Motobike İstanbul’ başladı. 200 farklı markanın katıldığı fuara ilk gün yoğun ilgi vardı. Firmalar yeni modellerini ilk kez tanıttı.

24.02.2017Hayat
En hızlı şov

En hızlı şov

2015’i 165 bin adetlik satış rakamıyla kapatan motosiklet sektörü Eurasia Moto Bike Expo’da buluşuyor. Bu yıl 120 bin ziyaretçinin beklendiği fuara 255 firma katılıyor.

25.02.2016Ekonomi
Motosiklet fuarına 255 firma katıldı

Motosiklet fuarına 255 firma katıldı

TÜRKİYE’nin motosiklet, bisiklet ve aksesuarları fuarı olan Eurasia Moto Bike Expo, İstanbul Fuar Merkezi’nde 8’inci kez kapılarını açtı. Bu yıl Messe Frankfurt Istanbul tarafından organize edilen fuara 255 firma katıldı.

25.02.2016Ekonomi
Bu festival içimi açıyor

Bu festival içimi açıyor!

Günümüzde en büyük film festivalleri bile seyirci bulmakta kimi zaman zorluk çekerken, sekiz yıldır azimle devam eden, şahane bir festival var: ‘Dağ Filmleri Festivali’.

1.03.2013Kelebek
8. Dağ Filmleri Festivali 28 Şubat’ta başlıyor

8. Dağ Filmleri Festivali 28 Şubat’ta başlıyor

Ödül rekortmeni filmlerle ''Sınırlarını Keşfet''...

16.02.2013Etkinlikler
Elazığ’da yumurtadan 7.5 milyon lira çıkardı et tavuğuna da girecek

Elazığ’da yumurtadan 7.5 milyon lira çıkardı et tavuğuna da girecek

Elazığ Gölköy’de kurduğu ‘yumurta tavukçuluğu’ tesislerinde 2 yıl önce ‘organik yumurta’ üretimine de başlayan Cengiz Gülmez, geçen yıl 1.2 milyon doları organik yumurtadan olmak üzere toplam 5.7 milyon dolar (7.5 milyon lira) ciro yaptı. Gülmez, yakında ‘et tavukçuluğu’na da girecek.

22.02.2010Ekonomi
2teker sevdalıları motosiklete doyacak

2teker sevdalıları motosiklete doyacak

Yine fuar geldi çattı. Yarın motosiklet sezonunun açılışını müjdeleyen Moto Plus fuarı başlıyor. İstanbul Fuar Merkezi’nde (Yeşilköy) Dünya Fuarcılığın düzenlediği fuar, 5 Şubat Perşembe başlayıp, 8 Şubat Pazar gününe kadar açık olacak.

3.02.2009Kelebek
Kriz turizm trendlerine de yansıdı

Kriz turizm trendlerine de yansıdı

Dünyayı etkisi altına alan ve gelecek yıl da devam etmesi öngörülen ekonomik krizin, 2009'un turizm trendlerinde de değişikliğe yol açacağı, gezginlerin 2009'da daha çok iç turizme ve yakın ülkelere seyahate yöneleceği, akraba ziyaretleriyle, kamp ve doğa turizminin de öne çıkacağı belirtiliyor.

14.12.2008Ekonomi
Motosiklet Sürücüleri Derneği neden yok

Motosiklet Sürücüleri Derneği neden yok

Türkiye’de motosiklet sevdalısı olmak biraz "kaderin dikenli yollarında acılar çeken insan" modelini aklıma getiriyor.

8.07.2008Kelebek
Motosiklet sektörü vites büyütmek istiyor

Motosiklet sektörü vites büyütmek istiyor

Motosiklet sektörü mü dedim? Hay Allah! Sektör olma yolunda hızla koşarken, ülkemin türlü çukurlarına düşen bir piyasadan bahsediyorum aslında.

25.09.2007Kelebek

Yazar Sonuçları

Satın almayla pedala bastılar 10 bisikletin 6’sını ürettiler

Bisiklet üretimi için ilk adım doksanların başında Ataman Bükey’den gelir. Daha sonra devreye Ovadya Sarda girer. Üretim lisansıyla başlayan sürecin sonunda Bianchi Bisiklet, yüzde 100 Türk sermayeli bir şirkete dönüşür. Süreç içinde Bianchi Bisiklet, dünyanın en eski bisiklet markalarından İtalyan Atala’ya ortak olur. 2011’de ise sektörün önemli oyuncularından Hollandalı Accell Group, Manisalı Bianchi Bisiklet’i satın alarak yeni bir dönemi başlatır. Bianchi Bisiklet’ten aldığı bayrakla Accell Bisiklet, Türkiye’den ihraç edilen bisikletlerin yüzde 60’ını gerçekleştirerek yoluna devam ediyor.

2.05.2021

Motosiklette ‘bisiklet fiyatına satış’ patlaması

TEMMUZ ve ağustos aylarında yaşanan talep patlamasıyla, motosiklet satışları 300 bine ulaştı. Pazarın bir anda 700 milyon dolarlık hacme çıkmasında, fiyatların bisikletlerin düzeyine inmesi etkili oldu. Ayrıca bankaların motosiklet kredilerinde vadeyi 60 aya kadar çıkarmaları, faizleri düşük tutmaları da bu canlılıkta önemli rol oynadı.

10.09.2005