EKSTRA
MENÜ

Badem Ağaçları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 385 haberi bulunmuştur.

Badem Ağaçları Haberleri

Akdamar Adasında ilkbahar güzelliği büyüledi

Akdamar Adası'nda ilkbahar güzelliği büyüledi

VAN'da, her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Gevaş ilçesindeki Akdamar Adası, ilkbaharda açan badem ağaçlarıyla görsel şölen sunuyor.

11.04.2021Gündem
Badem Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Badem Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Badem Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Badem Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Badem, kültürümüzün en eski yemişleri arasında yer alır. Faydaları ve lezzeti ile severek tükettiğimiz badem, ülkemizin iklim özelliklerine göre belirli bölgelerde yetiştirilir. Badem ağacı nedir, nerede ve nasıl yetişir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Mardinde, şubatta badem ağaçları çiçeklendi

Mardin'de, şubatta badem ağaçları çiçeklendi

MARDİN'de, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle badem ağaçları, erken çiçek açtı. Ağaçların normalde mart aylarında çiçek açtığını belirten çiftçi Cengiz Adamış (55), 'yalancı bahar'a aldandıklarını söyleyerek, "Eğer soğuk bir hava olursa bu çiçeklerin tamamı dökülecek ve ağaç meyve veremeyecek" dedi.

17.02.2021Gündem
Batmanda erken çiçek açan badem ağaçları çiftçileri tedirgin etti

Batman'da erken çiçek açan badem ağaçları çiftçileri tedirgin etti

BATMAN'ın Gercüş ilçesine erken gelen baharla birlikte badem ağaçları çiçek açtı. Yüce köyünde güneşli günler yaşanırken, hava sıcaklığının mevsim normallerinin üstünde seyretmesi nedeniyle badem ağaçlarının şubat ayında çiçek açması çiftçileri tedirgin etti.

17.02.2021Gündem
Yalancı bahara aldanıp, çiçeklenen meyve ağaçları buz tuttu

Yalancı bahara aldanıp, çiçeklenen meyve ağaçları buz tuttu

EDİRNE'nin Keşan ilçesinde etkili olan kar yağışıyla birlikte hava sıcaklığının sıfırın altına düşmesi kış ortasında yalancı bahara aldanıp çiçeklenen meyve ağaçlarının buz tutmasına neden oldu. Türkiye Tarım Danışmanları Derneği (TAR-DER) Başkan Yarımcısı ve Uzman Tarım Danışmanı Ziraat Yüksek Mühendisi Lütfü Açar, kar yağışının çiçek açan meyve ağaçlarında verimin düşmesine yol açabileceğini ancak genel olarak bitkiler açısından yararlı olduğunu söyledi.

16.02.2021Gündem
Bodrumda badem ağaçları çiçek açtı

Bodrum'da badem ağaçları çiçek açtı

Muğla'nın Bodrum ilçesinde, bir haftadır etkili olan sağanak yağmur ve fırtınanın ardından çiçek açan badem ağaçları, görenleri şaşırttı.

3.02.2021Gündem
Burhaniyede erken çiçek açan meyve ağaçları için don tehlikesi

Burhaniye'de erken çiçek açan meyve ağaçları için don tehlikesi

BALIKESİR’in Burhaniye ilçesinde hava sıcaklıklarının mevsim normallerinin üzerinde seyretmesiyle meyve ağaçları çiçek açtı. Tarım Teknikeri Ergenç Çavuşoğlu, önümüzdeki günlerde yaşanacak soğukların çiçek açan ağaçları olumsuz etkileyeceğini söyledi.

27.01.2021Gündem
Marmaris’i kışın görmek için 7 harika neden

Marmaris’i kışın görmek için 7 harika neden

Bu cennet coğrafyanın yerlileri, yazdan ziyade kış aylarını sever. Turizmin bitmesi, kalabalıkların çekilmesi tek neden değildir. İşte yerlisinin gözünden ılıman geçen kışıyla gezmenin daha çok zevk verdiği, binbir çeşit şifalı otla zenginleşen balık sofralarının kurulduğu Marmaris...

24.01.2021Seyahat
Demrede kış ortasında bahar yaşanıyor

Demre'de kış ortasında bahar yaşanıyor

Türkiye'de son günlerde kar yağışı etkisini gösterirken, gündüz sıcaklığının 22-23 dereceye ulaştığı, bitkiler ve ağaçların çiçek açtığı Antalya'nın Demre ilçesinde ise baharı andıran görüntüler oluştu.

18.01.2021Seyahat
Türkiye’nin birçok bölgesinde kış mevsimi yeni başlarken, Datça’da badem ağaçları çiçek açtı

Türkiye’nin birçok bölgesinde kış mevsimi yeni başlarken, Datça’da badem ağaçları çiçek açtı

Türkiye’de ilk çağla badem hasadının Şubat ayı sonunda yapıldığı Muğla’nın Datça ilçesinde bu yıl mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle bazı badem ağaçları çiçek açtı.

14.12.2020Seyahat
Besni’de bahçe yangını ağaçlara zarar verdi

Besni’de bahçe yangını ağaçlara zarar verdi

Adıyaman’ın Besni ilçesinde meydana gelen bahçe yangınında fıstık ve badem ağaçları zarar gördü.

29.10.2020Gündem
Adıyamanda ormanlık alandaki yangında badem ağaçları zarar gördü

Adıyaman'da ormanlık alandaki yangında badem ağaçları zarar gördü

ADIYAMAN'da, ormanlık alanda çıkan yangında çok sayıda badem ağacı zarar gördü.

17.08.2020Gündem
Akdamar Adası ziyaretçilerini bekliyor

Akdamar Adası ziyaretçilerini bekliyor

Van'ın Akdamar Adası ve üzerinde yer alan kilise, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri sonrası başlatılan normalleşme süreciyle ziyaretçilerini bekliyor.

2.06.2020Keyif
Akdamar Adasında badem ağaçları çiçek açtı

Akdamar Adası'nda badem ağaçları çiçek açtı

VAN'da, koronavirüs önlemleri kapsamında mart ayında ziyaretçilere kapatılan, her yıl binlerce kişinin ziyaret ettiği Akdamar Adası, ilkbaharın gelişi ile açan badem ağaçlarıyla birlikte pembe ve beyaza büründü.

15.04.2020Gündem
Afyonkarahisarda baharın müjdecisi badem ağaçları çiçek açtı

Afyonkarahisar'da baharın müjdecisi badem ağaçları çiçek açtı

Baharın gelmesiyle Afyonkarahisar'da Hıdırlık Tepesi'nin yamaçlarındaki badem ağaçlarının çiçek açması kartpostallık görüntü oluşturdu.Fotoğraf sanatçısı Çağrı Selek, çiçek açan badem ağaçları ile şehri görüntüledi.

1.04.2020Seyahat
Badem ağaçları çiçek açtı

Badem ağaçları çiçek açtı

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinde, son günlerdeki ılık ve güneşli havalar badem ağaçlarını çiçek açtırdı. Ören’de gezen vatandaşlar, yazlıkların arasındaki çiçek açan badem ağaçlarını görünce sevindi.

25.02.2020Seyahat
Marmariste badem ağaçları çiçek açtı

Marmaris'te badem ağaçları çiçek açtı

Muğla'nın Marmaris ilçesinde çiçek açan badem ağaçları güzel görüntüler oluşturdu.

24.02.2020Seyahat
Demrede kış ortasında bahar havası

Demre'de kış ortasında bahar havası

ANTALYA'nın Demre ilçesinde, mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklığı nedeniyle bazı ağaçlar çiçek açtı. Özellikle 'yabani badem' olarak bilinen azgan ağaçlarının şubat ayı yerine ocakta çiçek açması, görenleri şaşırttı.

24.01.2020Gündem
Her alanda kullanılıyor: Orman köylüsünün geçim kapısı... Milyonlarca liralık gelir sağlayacak

Her alanda kullanılıyor: Orman köylüsünün geçim kapısı... Milyonlarca liralık gelir sağlayacak

Manisa'nın Alaşehir ilçesindeki yaklaşık 8 bin dönüm alan üzerinde yayılan yaban badem ve ahlat ağaçları proje çerçevesinde aşılanarak orman köylüsüne 20 milyon TL gelir sağlayacak.

28.06.2019Ekonomi
İkinci cemre ne zaman düşecek İşte cemre hakkında bilinmesi gerekenler

İkinci cemre ne zaman düşecek? İşte cemre hakkında bilinmesi gerekenler

Kış mevsiminin ardından havaların ısınmasının ilk işareti olarak görülen cemrenin ilki 19-20 Şubat'ta havaya düştü. Bahar aylarının habercisi cemre, ikisi şubat ayında ve biri mart başlarında olmak üzere, birer hafta arayla önce havada, sonra suda ve daha sonra da toprakta oluştuğu sanılan sıcaklık yükselişi olarak yüz yıllardır kabul ediliyor. Peki, ikinci cemre ne zaman düşecek? Cemre suya ne zaman düşecek?

21.02.2019Gündem
Kış ortasında yaza badem çiçeği selamı

Kış ortasında yaza badem çiçeği selamı

Ülkenin pek çok yeri karlar altındayken Datça’da baharın habercisi badem ağaçları pembe-beyaz çiçekler açtı bile. Tüm bölgeyi kaplayan mis kokulu ağaçlar için bu yıl ikincisi düzenlenen Datça Badem Çiçeği Festivali’ne ilgi yoğundu.

17.02.2019Hürriyet Pazar
Turizm merkezlerinde güneşli hava

Turizm merkezlerinde güneşli hava

Antalya ve Muğla'da son haftalarda etkili olan sağanak, hortum ve fırtına yerini güneşli havaya bıraktı- Bazı ilçelerde badem ağaçları çicek açtı, kırlar çiçeklerle kaplandı

4.02.2019Seyahat
Ekspres yolcuları Akdamara uğramadan dönmüyor

Ekspres yolcuları Akdamar'a uğramadan dönmüyor

Van Gölü ve Doğu ekspresleriyle kente gelen turistler, bölgenin en önemli tarihi ve turistik değerlerinden Akdamar Adası ve adadaki kiliseyi ziyaret ediyor.

30.01.2019Seyahat
Kıbrıs’ta badem ağaçları aralık ayında çiçek açtı

Kıbrıs’ta badem ağaçları aralık ayında çiçek açtı

KKTC'nin Girne şehrinde aralık ayının ilk haftasında çiçek açan badem ağaçları görenleri şaşırttı.

3.12.2018Dünya
Kıbrıs suyu gibi

Kıbrıs suyu gibi

VAN'ın Gevaş ilçesinde bulunan, tarihi ve doğal güzelliğiyle açık hava müzesi konumunda olan kentin en önemli turizm değerlerinden Akdamar Adası'nın asırlardır süren tatlı su sorunu, "Kıbrıs modeli" projeyle çözülüyor.

10.08.2018Gündem
Doğu’nun Amsterdam’ı: Van

Doğu’nun Amsterdam’ı: Van

Van; hem yemekleri hem coğrafyası hem de kültür mirasları ile son dönemde Doğu'nun yükselen yıldızlarından. Doğu ekspresi çok popüler olup yer kalmayınca alternatif olarak gözler Van gölü ekspresine çevrildi. Badem ağaçlarının çiçek açtığı zaman tüm şehri saran o  bahar coşkusu yok mu? İşte o bahar coşkusunu yaşamak için,  o pembenin bin bir tonu çiçek açan ağaçları görmek için Van'a kesinlikle Nisan ayında gitmelisiniz. Peki, Van’da neler mi yapmalı? İşte karşınızda Van gezi rehberi…

17.04.2018Seyahat
Akdamar Adasında doyumsuz bahar manzarası

Akdamar Adası'nda doyumsuz bahar manzarası

Van Gölü'nde bulunan ve 21 Temmuz 2006'da restore edilerek yılda bir kez ibadete açılan tarihi Akdamar Kilisesi'nin de bulunduğu Akdamar Adası, baharla birlikte farklı bir güzelliğe büründü. Badem ağaçlarının çiçek açması, adanın yeşil örtüsü, Van Gölü'nün maviliği ve dağlardaki beyaz kar örtüsü, adayı ziyarete gelenlere muhteşem bir tablo sunuyor.Van Gölü içerisinde bulunan Akdamar Adası'nda bahar ayı ile birlikte badem ağaçları çiçek açtı. Van Gölü'nün mavi suları, Artos Dağı'nın üzerindeki beyaz karlar ve badem ağaçlarının çiçekleri fotoğraf karalerine kartpostal gibi yansıdı. Her yıl yerli ve yabancı turistlerin akınına uğrayan Akdamar Adası ve tarihi Akdamar Kilisesi, bahar mevsimiyle birlikte ziyaretçilerin büyük ilgisini çekiyor. Teknelerle 20 dakikalık bir yolculukla gidilen adayı çiçekler içinde gören ziyaretçiler, manzaraya hayran kaldıklarını belirtirken, il dışından gelen vatandaşlar adayı çok beğendiklerini söyledi. Geçmişten tecrübesi bulunanlar ise badem ağaçlarının bu yıl erken çiçek açtığını söyledi.

20.03.2018Haber
Cemre toprağa ne zaman düşüyor Üçüncü Cemre ne zaman düşecek

Cemre toprağa ne zaman düşüyor? Üçüncü Cemre ne zaman düşecek?

Cemre toprağa ne zaman düşüyor sorusu, havaların yavaş yavaş ısınmaya başladığı şu günlerde birçok vatandaş tarafından sorgulanmaya devam ediyor. İlk iki cemrenin düşmesi ve hava sıcaklıklarının bir nebze de olsa artış göstermesi, birçok vatandaş tarafından heyecanla karşılandı. Son cemrenin düşeceği tarihi merak eden vatandaşlar, cemre toprağa ne zaman düşecek sorularını yöneltti. İşte, merak edilen sorunun cevabı

28.02.2018Gündem
Badem diyarında badem çiçekleri

Badem diyarında badem çiçekleri

Bu yıl Datça’da ilki düzenlenen ve gelenekselleştirmek istenen Badem çiçeği festivali, Türkiye'nin bir çok yerinden doğa sever ve fotoğraf tutkunları baharı erken karşılamak festivale akınına uğradı. İşte detaylar…

22.02.2018Seyahat
Datça’da bahar kapıları badem çiçekleriyle çalar

Datça’da bahar kapıları badem çiçekleriyle çalar

“Akpembe bahar yelkenleriyle / Güneşin rüzgarına gerilmiş / Bir badem ağacı gibi, / İçimdeki karanlığı patlatacağım.” Datça’ya gömülecek kadar bölgeyi seven Can Yücel, baharı bu dizelerle karşılardı. Bahar yine kapımızı çalıyor. Kışın kasvetini silmek, ruhundaki karanlığı patlatmak isteyenleri Datça doğanın coşkusuna katılmaya, Badem Çiçeği Festivali’ne davet ediyor.

12.02.2018Seyahat
Türkiye baharı yaşıyor

Türkiye baharı yaşıyor

Türkiye baharı yaşıyorHava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken geçen yıl bu tarihlerde karla mücadele eden Orta ve Doğu Anadolu bölgelerinde kar yağmaması endişelendiriyor. Geçen yıl bu zamanlar eksi 30 derece karlı soğuk havayla mücadele eden Erzurum' da vatandaşlar park ve bahçelerde güneşli havanın tadını çıkartırken Sivas ve Samsun'daki kayak merkezlerinde kar yağışının yetersiz oluşu işletmecilerde hüsran yarattı. İşletmeciler geçen yıl 50 santim kar olan pistlerde suni karlama yöntemi uyguluyor..Mevsim normallerinin üzerinde seyreden hava sıcaklıkları nedeniyle, Datça' da badem ağaçları çiçek açarken, flamingolar ise sıcak havalar nedeniyle geldikleri Van' ı terk etmedi.

28.12.2017Haber

Yazar Sonuçları

Dumanı üstünde Etna Yanardağı

Bir yanardağ düşünün; bir yandan kıyametleri koparıp bir şehri ve kim bilir kaç yaşamı altüst ediyor diğer yandan çevresine bolluk ve bereket getiriyor. Bu mucizenin adı Etna… Patlamaları ve neden olduğu depremlerle Sicilya’da bulunduğu bölgenin tarihini yazan yanardağ… Önce volkanik patlama ve kızgın lavlar, sonra volkanın tetiklediği depremler. Etna, Katanya şehriyle beraber birçok kasabayı yok etmiş, yıkılan bu şehir ve kasabalar barok tarzı ile yeniden inşa edilmiş. Etna Yanardağı deneyimi ile felaket sonrası yeşeren hayatlara tanıklık edeceksiniz.

16.11.2018

Doğu’nun Amsterdam’ı: Van

Van; hem yemekleri hem coğrafyası hem de kültür mirasları ile son dönemde Doğu'nun yükselen yıldızlarından. Doğu ekspresi çok popüler olup yer kalmayınca alternatif olarak gözler Van gölü ekspresine çevrildi. Badem ağaçlarının çiçek açtığı zaman tüm şehri saran o  bahar coşkusu yok mu? İşte o bahar coşkusunu yaşamak için,  o pembenin bin bir tonu çiçek açan ağaçları görmek için Van'a kesinlikle Nisan ayında gitmelisiniz. Peki, Van’da neler mi yapmalı? İşte karşınızda Van gezi rehberi…

16.04.2018

İstanbul’a bahar yakışır

Günümüzde şehirde bahar konusu açılınca hep laleler aklımıza geliyor. Oysa erguvanlar, sümbüller, sarı papatyalar ve daha bir sürü çiçek İstanbul’u yüz yıllardır renkten renge boyamakta...

3.05.2017